Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi GP1 250 - masina  (Posjeta: 18921 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #40 : 08 Ožujak, 2010, 23:20:41 »
Jeli prilikom skidanja variomata primjećeno nešto sumljivo, dali je variomat možda imao veliki luft na piksni ili se možda variomat pretvrdo kretao po piksni?

Svakako treba provjeriti izbalansiranost radilice sa komparatorom jer da je tvornički ugrađena neizbalansirana radilica havarija bi se desila puno ranije.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #41 : 09 Ožujak, 2010, 19:27:46 »
Ništa od toga,sve je bilo kako treba.Radilica je provjerena i nema velikih odstupanja ali jednostavo blok je pojeden i stvarno neznam zašto se to desilo ali desilo se.
Marino

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #42 : 09 Ožujak, 2010, 20:17:28 »
najvjerovatnije variomat nije bio u balansu i sve razjebalo i zeznulo?? :icon_scratch:

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #43 : 09 Ožujak, 2010, 20:49:59 »
Neznam može bit,sada se može samo nagađati šta je bilo ali eto nažalost popravka nema,jer je neisplativ.Više se isplati druga mašina.
Marino

Offline Ice-T

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: Nolan 33
  • MojSpuh: Serdarević
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #44 : 09 Ožujak, 2010, 20:52:39 »
To mora da su mehanicari nes sfusali. Ja imam derbija 250 13000km i sve 5. Obavio servis na 12 t km sve ko novo. Steta so ti nije pod garancijom..  :dontknow:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #45 : 09 Ožujak, 2010, 21:01:15 »
To mora da su mehanicari nes sfusali. Ja imam derbija 250 13000km i sve 5. Obavio servis na 12 t km sve ko novo. Steta so ti nije pod garancijom..  :dontknow:

ili tvornicka greska, mislim skuter kosta 5 soma eu, ono nije mali novac...

ili servis ili tvornica sfusala nes :sad3:

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #46 : 09 Ožujak, 2010, 22:32:54 »
To mora da su mehanicari nes sfusali. Ja imam derbija 250 13000km i sve 5. Obavio servis na 12 t km sve ko novo. Steta so ti nije pod garancijom..  :dontknow:

I njegov je na 13000Km i na 20000Km radio sve 5 ali eto od jedanput se raspao a bio je zadnji put na servisu na 18000Km i sve je radilo kako treba bez greške do tog trenutka.
Neznam zašto ako toliko sumljaš u servis i uvjek je servis kriv,zašto ga voziš tamo???Onda ga radi doma sam pa si najsigurniji.
Marino

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #47 : 09 Ožujak, 2010, 22:36:04 »
I njegov je na 13000Km i na 20000Km radio sve 5 ali eto od jedanput se raspao a bio je zadnji put na servisu na 18000Km i sve je radilo kako treba bez greške do tog trenutka.
Neznam zašto ako toliko sumljaš u servis i uvjek je servis kriv,zašto ga voziš tamo???Onda ga radi doma sam pa si najsigurniji.
ja vam velim GARANT tvornicka greska neka, materijal ili nes drugo unutra, to strojevi delaju i ne su ziher sfusali i to...garant

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #48 : 22 Ožujak, 2010, 21:55:35 »
evo upravo sam na jednom drugom forumu saznao za jednog šta ima razbijeni nexsus 300 pa sam se sjetio ove teme..
znam da nexsus i gp1 nije baš isto al možda se da nešto skemijat ako se nisi več snašao ??? 4000 kn traži za nexsusa
evo mail: moonchild@hi.t-com.hr 

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #49 : 23 Ožujak, 2010, 07:56:35 »
ako su sve tehničke komponente motora bile ok, podmazivanje, balans... onda ostaje samo loša kvaliteta materijala.. već smo svi svjedoci toga da piaggio više nije ono što je bio i mnogi su dijelovi sfušani ili made in China tako da možda je dio bloka gdje sjeda ležaj bio od lošijeg materijala koji je s vremenom dobivao luft i na kraju se raspao...
ili nije bilo ulja u mašini, ili je dospjela voda unutra zbog brtvi ili loša izrada..

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #50 : 23 Ožujak, 2010, 13:04:02 »
ako je debalansirana radilica ,onda nek vam andre@ sa foruma isprica sta je njemu bilo na runneru i zašto je skinuo multivar  :dontknow:
sada cu mu ja reci da ovdje napiše šta se njemu desilo ja znam otprilike ali on ce vam tocno objasniti  :icon_thumright:

Ovako malo u zakasnjenu ali tek sada sam vidio da se ovdje zatrazilo moje iskustvo.

Ja redovito servisiram rannera u PitStop servisu u umagu (bivsi ovlasteni servis Piago grupe)
Ja sam na raneru imao malossi multivar i poslije otprilike 8000km poceli su mi neka cudna zujanja po deklu i masini i otisao sam na izvanredni servis kod njih u umag i ovaj u servisu cim je to cuo reako je da je vec bilo par takvih slucaja dok su surađivali s piaggo i problem da je bio varijator(samo u tim slucajevima original varijatori ne malosi) ili ležajevi radilice, a u jednom slucaju da je klip sve ispisao cilindar i lezajevi su imali lufta pa je masina skoro zacvikala samo nije bilo 20000km nego 30000km

Rastavili smo prijenos i probali malo radilicu pomicati ali je bila fiksa nije imala lufta, potom smo vratili original varijator sve sklopili i zvukovi su nestali i sve je normalno radilo.
Stari mallosi varijator otisao je na provjeru za balansiranje i rezultat koji je dosao van je da su dvije kanalice od rulina bile vise istrosene od druhih - što se desi kada su rolice pri kraju pa se zaglave u varijomatu i onda struzu nonstop po istom dijelu pa zato rolice izađu van "trokutaste ili kvadratne" a ne valkaste.

Tako da po mom misljenju problem je bio varijator, ležajevi radilice ili sama radilica ( uglavnom tvornicke greske ako masina nije nikada prije detaljno rastavljana)
Sadas to sto se kvar desio nakon istega garancije to je vise nesreca nego drugo.

To bi bilo od mene. :)

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #51 : 28 Ožujak, 2010, 14:57:50 »
racing variomat ima kraci rok trajanja od serijskog...


sta je tu cudno da ti je otisa variomat na 8000
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline nenoo4444

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio & aprilia
  • Moja Kaciga: NOLAN
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #52 : 31 Ožujak, 2010, 20:07:46 »
evo ja isto radim oko tih skutera , i dosta toga kontam al po prvi put nailazim na slican slucaj kao kod vas ..

naime evo imam u garaži nexusa 300ie , 08' . , MOTOR SAD IMA 12600km...

POVIJEST BOLESTI ,
PRIJE JE MOTOR RADIO DRUGI MAJSTOR S ISKUSTVOM IZA SEBE ...

NEGDI NA 5-6T KM NEXUS JE PROMJENJENO ULJE I FILTER ...
VLASNIK NIJE BIO NA SERVISU NA 9T KM...
NA 11800KM motor mu staje jer mu je ostao bez ulja il ti ga dovoljnog podmazivanja ,
nije kontrolirano u međuvremenu itd , motor nema garanciju ..

majstor ga taj rastavlja i utvrđiva da je zaribala radilica , te da je malo oštećen cilindra nijansu neprimjetno
sto sam i ja danas utvrdio te mu to ne smeta ,te ugrađiva na motor novu piaggio orginal radilicu .. i predaje motor vlasniku pod da je ispravan ...


TU U PRIČI DOLAZIM JA , MOTOR JE DOVEŽEN DAKLE KOD MENE NA + 800km od toga rada -
upalio motor cujem klapa punim .cuju se ventili svasta nesto klizaci itd ...
radim motoru servis sve sto ide na 12t km , i skidam poklopac ventila ,usis na 0,20 i tako dalje da ne pricam ,
ja to sredim sve naštelujem upalim ,ventili se ne cuju motor fino radi ide kao i svaki top speed ,AL KLAPA I DALJE ...

kad je hladan motor , i ja ga upalim , prvih 5sec radi kao iz tvornice dok ga ne digne ulje i počne klapat ...

DANAS SAM SKINO GLAVU bregasta ventili klackalice novo novo , izvlacim cilindar klip je ok , samo karike neko stavio prvu i drugu procjepi da se poklopaju ,.. nebitno toliko jer ne klapa zbog toga ...
SKIDAM VARIOMAT DO KRAJA I UTVRĐIVAM DA RADILICA IMA LUFTA LIJEVO DESNO POPRILIČNO ,
I TU STAJEM ZA DANAS , ETO SLIJEDI NASTAVAK RADOVA , DA PRONAĐEMO ŠTA TU KLAPA .. I ZBOG ČEGA

P.S OVO MALO IZGLEDA KAO PISMO AL ŠTA , vidim da se dosta vas tu i marino kao znalac posebno , pozdrav ...

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #53 : 01 Travanj, 2010, 21:35:46 »
Baš me zanima nastavak radova i šta ćeš nać kada rastaviš blokove.Uglavno ovaj derbi je još uvjek u radioni(nažalost),naravno garancija ne dolazi u obzir jer je istekla,u međuvremenu se promjenio i uvoznik i tu nema šanse da se nešto iskemija i pomogne vlasniku.
Pred neki dan se pojavio neki majstor(ja ga znam)radi dugo sa motorima,gleda on to,vidi na oko da je potrošeno ali kaže on ja bi tu stavio drugu radilicu,klip i cilindar i radilo bi to?????Meni upitnik ko kuća velik,nije mi jasno kako bi radilo a ima lufta,ja ga pitam a lupkanje???Kaže on staviš gušće ulje i neka vozi!!!Naravno ništa od toga,ali eto kakvih sve ima majstora nažalost.
Marino

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #54 : 01 Travanj, 2010, 21:51:45 »
Baš me zanima nastavak radova i šta ćeš nać kada rastaviš blokove.Uglavno ovaj derbi je još uvjek u radioni(nažalost),naravno garancija ne dolazi u obzir jer je istekla,u međuvremenu se promjenio i uvoznik i tu nema šanse da se nešto iskemija i pomogne vlasniku.
Pred neki dan se pojavio neki majstor(ja ga znam)radi dugo sa motorima,gleda on to,vidi na oko da je potrošeno ali kaže on ja bi tu stavio drugu radilicu,klip i cilindar i radilo bi to?????Meni upitnik ko kuća velik,nije mi jasno kako bi radilo a ima lufta,ja ga pitam a lupkanje???Kaže on staviš gušće ulje i neka vozi!!!Naravno ništa od toga,ali eto kakvih sve ima majstora nažalost.

sa guscim uljem ne bi imao adekvatno podmazivanje...jer su sprice za ulje jako uske

Offline nenoo4444

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio & aprilia
  • Moja Kaciga: NOLAN
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #55 : 02 Travanj, 2010, 15:27:51 »
znam tu foru za gušće ulje pogotovo sta se radilo kod auto kad bi se mjesto letecih
lezaja žileti stavljali , 2kg za getribu i 2 kg motornog , i radi kao sat ...

marino ja sam na nexusu neki dan skino klip bolcna mi radi u klipnjači ima odstupanje normalno  .
došla minova bolcna i ona isto radi uklipnjaci, dakle vjerovatno da je klipnjača, ide dalje rastavljanje radilice ...
kod momka za derbia se situacija zna , redovito servisirian održavan , dok je ovaj kod mene osto bez ulja ...

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #56 : 02 Travanj, 2010, 15:50:28 »
Opce je poznato da je Multivar jedno obicno smece sto se tice izrade, a odnosi se na Multivar za VXR, i tamo gdje on dospije ostavit ce trajne oziljke na radilici, cinjenica je da je Multivar super stvarcica, ali pitanje je da li je vrijedan unistavanja motora...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Derbi GP1 250 - masina
« Odgovori #57 : 02 Travanj, 2010, 19:51:56 »
Opce je poznato da je Multivar jedno obicno smece sto se tice izrade, a odnosi se na Multivar za VXR, i tamo gdje on dospije ostavit ce trajne oziljke na radilici, cinjenica je da je Multivar super stvarcica, ali pitanje je da li je vrijedan unistavanja motora...

ja ne znam sta vi jebete s tim multivarom..


napravia san 2000km s njim, otvoria deklo i sve je ko iz ducana...  tako da sve ove price koje su bile po forumu su pale u vodu kad san sam odlucia i stavia!

osim toga da se multivar trosi trosi se... racing djelovi... sta os.. napravit 20 000 s racing variomatom i da ne ostavi posljedice.... da da  :icon_biggrin:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com