Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

zanima me vase misljenje koji je najbolji auspuh za gileru runner sa malossi sport kitom??

nardo ili shot itd
23 (56.1%)
zx il irr itd
18 (43.9%)

Ukupno Glasova: 41

Autor Tema: Najbolji auspuh za malossi sport?  (Posjeta: 9869 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #20 : 04 Ožujak, 2010, 00:06:09 »
meni po tvojem pisanju izgleda kao da imaš nešto protiv toga da se cilindar preradi  :dontknow:
ja znam iz iskustva da skuter ide triplo bolje, i nebi nikad vozio narda na malossi sportu original, al sto ljudi sto čudi, sto žena dvjesto sisa  :icon_thumright:
naprotiv potpisujem ovo što si reko, al ja kažem za netaknuti sport da ide bolje a gdje neki kojem su timinzi podignuti squis sređen i ispuh
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #21 : 04 Ožujak, 2010, 00:21:52 »
naprotiv potpisujem ovo što si reko, al ja kažem za netaknuti sport da ide bolje a gdje neki kojem su timinzi podignuti squis sređen i ispuh

al bi bas volio usporedit performanse svog preradjenog cyl. sa s6 pro i serijski sport 70 ccm sa nardom....bas me zanima

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #22 : 04 Ožujak, 2010, 00:32:14 »
vozio sam jedno vrijeme malossi sport AC i yasuni r i ide odlično
evo i dokaz:
lovac u mutnom team

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #23 : 04 Ožujak, 2010, 00:39:55 »
dobra ti je nalja :laughing7:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #24 : 04 Ožujak, 2010, 02:42:48 »
al bi bas volio usporedit performanse svog preradjenog cyl. sa s6 pro i serijski sport 70 ccm sa nardom....bas me zanima

Sa tuniranim cilindrom i s6 pro će snaga biti bolja :)
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #25 : 04 Ožujak, 2010, 10:13:25 »
al bi bas volio usporedit performanse svog preradjenog cyl. sa s6 pro i serijski sport 70 ccm sa nardom....bas me zanima
jesi ti lud čovjek? pričam o tome da je nardo jači i na seriskom i na prerađenom sportu od stage6 pro, i u mene samog je prerađen due+, ponavaljam po stoti put posao je kad se stavi nardo na prerađen cilindar al i na seriskom sportu pokaže najbolje performanse. Nisam još probavo jače auspuhe na sportu al ljudi stavljaju i race auspuhe i kažu da ide još bolje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #26 : 04 Ožujak, 2010, 10:24:54 »
Svaki cilindar ima svoju krivulju snage koja je puno "šira" od krivulje auspuha. Meni je uvijek cilj da izvučem maximum iz cilindra na okretajima za koje je taj kit sa originalnim tajminzima namijenjen.

Znači Trophy na mina LC powerband kreće od 7000 a radi najbolje na 9500 po čukicama i spuhovi tipa ZX, RR, TT ili Yasuni R su na tim područjima dosta jaki. E, sad budući da jači auspusi rade tek na višim okretajima onda se i krivulja snage "popravi" na većim okretajima. Ali čemu veći okretaji ako se puca na izdržljivost. Nema mi smisla vozit base tako visoko, zato postoji midrace   :toothy11:
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2010, 10:30:26 Pupo »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #27 : 04 Ožujak, 2010, 10:55:11 »
jesi ti lud čovjek? pričam o tome da je nardo jači i na seriskom i na prerađenom sportu od stage6 pro, i u mene samog je prerađen due+, ponavaljam po stoti put posao je kad se stavi nardo na prerađen cilindar al i na seriskom sportu pokaže najbolje performanse. Nisam još probavo jače auspuhe na sportu al ljudi stavljaju i race auspuhe i kažu da ide još bolje

 :laughing6: :laughing6: pa ko je tebe kaj napal!? samo sam napisal da me zanima kolka bi bila razlika u performansama...

i eto gore covjek odgovorio da bi bil sa preradjenim setupom bolji...al bi bas volio vidit usporedbu na crti kolka je to razlika...

a to da bi jos snage izvuko sa nardom na preradjenom, bi, ali neku sicu! uz to bi morao zrtvovat široki powerband s6-a za iglu od narda na 12400 rpm + kaj je zavrsna obrada narda koma ziva + trajnost (aj to je dosta vec nategnuto s time da ga i s6 pici dosta)

a i kad bi kupovao pravi midrace spuh, kupio bi s6 R1200 ili eventualno R1400 koji mi se cine puno bolji od narda...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: majbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #28 : 04 Ožujak, 2010, 11:26:14 »
:laughing6: :laughing6: pa ko je tebe kaj napal!? samo sam napisal da me zanima kolka bi bila razlika u performansama...

i eto gore covjek odgovorio da bi bil sa preradjenim setupom bolji...al bi bas volio vidit usporedbu na crti kolka je to razlika...

a to da bi jos snage izvuko sa nardom na preradjenom, bi, ali neku sicu! uz to bi morao zrtvovat široki powerband s6-a za iglu od narda na 12400 rpm + kaj je zavrsna obrada narda koma ziva + trajnost (aj to je dosta vec nategnuto s time da ga i s6 pici dosta)

a i kad bi kupovao pravi midrace spuh, kupio bi s6 R1200 ili eventualno R1400 koji mi se cine puno bolji od narda...

Gle, uvijek je tu C16 koji je blizu narda. Ali stvar je u tome kaj nardo ima rezonanciju na oko 12 hiljada, a tebi bude na sportu najveća snaga s njim na oko 11000 i nećeš nikad iskoristiti pravi potencijal spuha a prek toga bude prevrtavanje jer kanali base-a nedaju više okretaja i prevrtava se samo bez veze. Imam dva Trophyja tu u okolici na Aeroxu sa Nardom i idu dobro, ali niš drastično jače nego sa ZX-om  :headbang:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #29 : 04 Ožujak, 2010, 12:20:03 »
kako moze nepreradeni malossi sport bit jaci sa nardom nego sa npr replica,zx,yasuni r,reverse i slicni.....ja mislim da bi sa nardom izgubio na trajnosti kita a snaga ista ili mrvu jaca...i teze je nastelovat..bar ja tako mislim jer sam probo sve nabrojene auspuhe osim reversea... :dontknow:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #30 : 04 Ožujak, 2010, 13:37:31 »
kako moze nepreradeni malossi sport bit jaci sa nardom nego sa npr replica,zx,yasuni r,reverse i slicni.....ja mislim da bi sa nardom izgubio na trajnosti kita a snaga ista ili mrvu jaca...i teze je nastelovat..bar ja tako mislim jer sam probo sve nabrojene auspuhe osim reversea... :dontknow:
j#boga B*g ako sam imo sve te asupuhe na netaknutom sportu valjda znam što je upraksi najbolje, i razlika je nebo i zemlja spram yasuni R i narda. nemoj da moram pisat što sam sve imo na malossi sportu. po tim jebenim grafovima nema skoro razlike između nekog auspuha za serijalu i nekog midrace auspuha- ono što se u praksi pokaže najboljim to je najbolje, na 11500 obraja se šteluje kroz ubrzanje u startu se podesi da kreće sa neki 9000 10000 i nema upoće gubitka u ubrzanju
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #31 : 04 Ožujak, 2010, 21:29:17 »
istina da nepreradjeni malossi sport ide dosta bolje sa nardom nego sa zxom. sto se tice i ubrzanja i krajnje. to govorim iz iskustva. ali isto tako, mogu rec da taj malossi sport vjerovatno zbog narda, vise ne ide  ;D

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #32 : 04 Ožujak, 2010, 21:37:45 »
istina da nepreradjeni malossi sport ide dosta bolje sa nardom nego sa zxom. sto se tice i ubrzanja i krajnje. to govorim iz iskustva. ali isto tako, mogu rec da taj malossi sport vjerovatno zbog narda, vise ne ide  ;D
;D ;D

aj kad vec rasprava,koja bi bila razlika u postocima ili onako od oka kad bi bio preraden sport sa nardom vs netaknut,kolko bi preradeni bio bolji i kolika bi mu se dugotrajnost smanjila u odnosu na netaknuti,vjerojatno netaknuti sport bi sa nardom otprilike vrtio 11000(bezveze lupio),ak bi bil preraden jel bi vrtio blizu 12000rpm

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #33 : 04 Ožujak, 2010, 21:56:56 »
;D ;D

aj kad vec rasprava,koja bi bila razlika u postocima ili onako od oka kad bi bio preraden sport sa nardom vs netaknut,kolko bi preradeni bio bolji i kolika bi mu se dugotrajnost smanjila u odnosu na netaknuti,vjerojatno netaknuti sport bi sa nardom otprilike vrtio 11000(bezveze lupio),ak bi bil preraden jel bi vrtio blizu 12000rpm

Naravno da bi. Ako ga preradiš za Narda onda si dobio Due+ sa Malossi sport kvalitetom gusa i malo lošije hlađenje (a ujedno i malo slabije performanse) zbog glave  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #34 : 04 Ožujak, 2010, 22:13:05 »
Naravno da bi. Ako ga preradiš za Narda onda si dobio Due+ sa Malossi sport kvalitetom gusa i malo lošije hlađenje (a ujedno i malo slabije performanse) zbog glave  :icon_thumright:
onda bi tu na snagu stupao onaj modular head  ;D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #35 : 04 Ožujak, 2010, 22:16:10 »
onda bi tu na snagu stupao onaj modular head  ;D

Kolko buš to sve platil, turpiju, glavu i klip sa jednom karikom, kupiš si due plus i još k tome dvije karike za rezervu  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #36 : 04 Ožujak, 2010, 22:17:30 »
Kolko buš to sve platil, turpiju, glavu i klip sa jednom karikom, kupiš si due plus i još k tome dvije karike za rezervu  :laughing7:
ak si sam svoj mastor onda ce ti troskovi biti puno manji ali treba imat znanja  ;D

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #37 : 04 Ožujak, 2010, 22:56:39 »
išo bi osjetno bolje, a neznam ja šta vi toliko brujite o trajnosti pogledajte malo projekt od 3alfa3 koliko je preš sa replicom a imo nardo preko 10000 km, u replice su isto niski timinzi. Tko stavlja auspuh jači treba da zna da se i trajnost skraćuje u mene je due+ već 2000-3000 km i još je ista karika na njemu
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2010, 22:59:46 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline avule

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • MojSetup: Polini sport 70
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #38 : 09 Ožujak, 2010, 00:47:54 »
Zanima me samo u vezi moga skutera dali je ok sta mi vrti sa ovim setupom na 11000 - 11200. Uglavnom super povuce npr. od 70, 80 ali zato malo slabije vuče kada tek krece tj dize odmah na visoke okretaje ali ne ide kako sam mislio da ce ici (bar imam takav osjecaj) kao od 70, 80.

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Najbolji auspuh za malossi sport?
« Odgovori #39 : 09 Ožujak, 2010, 15:52:57 »
to bi bilo onda prevrtavanje,znaci teze rolice bi trebao stavit,probaj sa gram tezim rolicama