Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?  (Posjeta: 5403 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« : 22 Veljača, 2010, 15:50:10 »
Ovako posto nikad nisam skido poklopac getribe na runneru a ni lezaje vadio iz zadnjeg tocka i one u getribi ...jel se poklopac samo odvrne i skine ili treba poseban alat za skidanje poklopca...kod nekog sam vidio neki alat koji ufati poklopac...ja mislm kod radomira u projektima.. ?? lezaji se skidaju i stavlju isto kao i oni u bloku ?? ili treba poseban alat kakav ....i da imal dihtunga izmedju poklopca i bloka ?? .....

Valentino Rossi 46!!!!!

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #1 : 22 Veljača, 2010, 15:57:41 »
Ovako posto nikad nisam skido poklopac getribe na runneru a ni lezaje vadio iz zadnjeg tocka i one u getribi ...jel se poklopac samo odvrne i skine ili treba poseban alat za skidanje poklopca...kod nekog sam vidio neki alat koji ufati poklopac...ja mislm kod radomira u projektima.. ?? lezaji se skidaju i stavlju isto kao i oni u bloku ?? ili treba poseban alat kakav ....i da imal dihtunga izmedju poklopca i bloka ?? .....



nema dihtunga izmedju u runnera ide diht masa, samo opdvidas vide i izvadis poklopac,ako nece,lagano tukni s gumenin cekicon ako je zapeka,inae samo na vidama stoji,a za lezajeve nije bas ko oni od radilice,malo je zajebanije tj malo vise zajebano :D

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2010, 15:59:50 »
nema dihtunga izmedju u runnera ide diht masa, samo opdvidas vide i izvadis poklopac,ako nece,lagano tukni s gumenin cekicon ako je zapeka,inae samo na vidama stoji,a za lezajeve nije bas ko oni od radilice,malo je zajebanije tj malo vise zajebano :D
bas si me obradovo za lezaje :D kako da ih izvadim napolje ?? :D savjet ? :D vjerovatno mi treba neki alat da ih izvucem ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #3 : 22 Veljača, 2010, 16:01:06 »
kao šta si vidio da ti imaš lezaj od sekundara, on ce ti biti problem za izvaditi a od osovine kvacila ide van bez problema. neznam dal si odlucio mijenjat i lezaj od kotaca moras skidat kotac, i bit ce malo za****o ako ti masina ne bude na stolu
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2010, 16:20:21 »
Svakako obrati pozornost na segere(osigurače) koje treba skinuti a nalaze se ispod semeringa.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #5 : 22 Veljača, 2010, 21:44:01 »
kao šta si vidio da ti imaš lezaj od sekundara, on ce ti biti problem za izvaditi a od osovine kvacila ide van bez problema. neznam dal si odlucio mijenjat i lezaj od kotaca moras skidat kotac, i bit ce malo za****o ako ti masina ne bude na stolu
vec je ona na stolu uveliko :) hehe...odlucio sam mjenjat i od zadnjeg kotaca i sve njih...skontat cu nesto kako ih pocupat napolje...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #6 : 22 Veljača, 2010, 21:45:00 »
Svakako obrati pozornost na segere(osigurače) koje treba skinuti a nalaze se ispod semeringa.
hvala na ovome..nisam imo blage da imaju osiguraci tu ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #7 : 25 Veljača, 2010, 13:40:38 »
da ne otvaram novu temu ..uzeo sam sebi lezaj zadnjeg tocka tj osovine...uzeo lezaj onaj za poklopac getribe i uzeo semering zadnjeg tocka .....eh nisam jedino naso semering poklopca getribe.....jel i on kao oni za blok corteco viton ili je drugciji neki ??

Znaci pitanja :
1:Semering poklopca getribe jel i on corteco viton ili ??
1.semering zadnjeg tocka sam naso u skfu ...skf proizvodjac ?? jel valja taj semering ista ?? mislim skf je dobar ali valjajul semerinzi ??
2.Lezaj zadnjeg tocka nije skf nego je SNR ...vidim na reklami tamo u firmi gdje sma uzeo pise SNR NTN ...jesul to ntn lezaji ili je SNR posebna firma ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #8 : 25 Veljača, 2010, 19:45:22 »
1. semering poklopca getribe ne postoji, postoji semering osovine kvačila ili ti primara, ja znam da je zelen, mislim da nije viton
2. dobri su ti ti semerinzi samo ga nemoj oštetit pri montiranju
3. bitno da je lezaj zatvoren da nemoze doc u njega prasina i voda  :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #9 : 25 Veljača, 2010, 20:26:20 »
1. semering poklopca getribe ne postoji, postoji semering osovine kvačila ili ti primara, ja znam da je zelen, mislim da nije viton
2. dobri su ti ti semerinzi samo ga nemoj oštetit pri montiranju
3. bitno da je lezaj zatvoren da nemoze doc u njega prasina i voda  :icon_thumright:
1.ma ok to je taj semering ...jbg neznam kako se zove ali se nalazi na poklopcu getribe .....zato sam tako napiso ....
3.zatvoren je i identican onom sto je bio kbc...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #10 : 25 Veljača, 2010, 20:40:51 »
Zasto uopce mijenjas te lezajeve?

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #11 : 25 Veljača, 2010, 21:15:47 »
Zasto uopce mijenjas te lezajeve?
zato jer se svaki cuje...svaki ima lufta ....i da ..zadnji kotac mi stoji malo ukrivo ....znaci pricamo o masini kad je skinuta sa nosaca opet stoji malo ukrivo...danas gledam i lezaj otiso na jednom mjestu i stoji ukrivo osovina zadnjeg kotaca....a kad vec otvaram i radim masinu reko da zamjenim sve to i da sam miran ...

PS:Kako da izvadim lezaj iz dekla ? kojom metodom ...ja sam pokuso dosta njih i nemogu nikako a on je najvise otiso od svih..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #12 : 25 Veljača, 2010, 21:40:10 »
1.ma ok to je taj semering ...jbg neznam kako se zove ali se nalazi na poklopcu getribe .....zato sam tako napiso ....
3.zatvoren je i identican onom sto je bio kbc...
[/b]
ma znam da znaš foliram se malo  :toothy12:
ovo tvoje zadnje pitanje kako izvadit iz velikog dekla ležaj kotača? ili poklopca prijenosa? jedan i drugi možeš većom gedorom i gumenim čekićem
ako mislis na ležaj sekundara, na prešu možda  :icon_scratch:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #13 : 25 Veljača, 2010, 21:56:23 »
mislim na lezaj iz dekla ....ima na deklu lezaj u koji kad zatvoris deklo bude fiksirana osovina kvacila .......jedino mi padaju na pamet kakve kukice od nekog tvrdog materijala pa da ga napolje iscupam...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner Poklopac Getribe i Lezaji skidanje?
« Odgovori #14 : 25 Veljača, 2010, 22:54:41 »
mislim na lezaj iz dekla ....ima na deklu lezaj u koji kad zatvoris deklo bude fiksirana osovina kvacila .......jedino mi padaju na pamet kakve kukice od nekog tvrdog materijala pa da ga napolje iscupam...

imas po forumu negdi,bilo je metoda vise..ili sa grijanjem dekla i onda naglo hladnin sprejon ohladit lezaj i izvuc ga ili sa onim izvlakacem kao koji se kad ga zavidajes siri i tako se rasiri u lezaju i onda ga izvuces