Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.  (Posjeta: 16426 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« : 22 Veljača, 2010, 11:45:16 »
Pozivamo vas na 1.SCOOTER RELLY  2.5.2010. u Senju.
RELLY je zamišljen kao Nedjeljno druženje uz nadmetanje u par ocjenskih vožnji koje se boduju
mogu učestvovati samo registrirani scooteri koji će biti podjeljeni u kategorije 50 cm3 i više,
startnina 50 kn.
 glavna nagrada 1000 kn.



prijave na mob: 098 / 9940 508 BETA
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2010, 17:19:23 clone »

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #1 : 22 Veljača, 2010, 14:14:08 »
Hm zanimljivo,na ovo bi mogli doć :icon_thumright:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2010, 14:19:01 »
i di se vozi to....po cesti il van nje....  ???

Offline zL!Ko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • volim ritam roka i turbofolka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: DT 125
  • Moja Kaciga: bez vizira
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ser.
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #3 : 22 Veljača, 2010, 14:40:22 »
zanimljivo, a i blizu :)

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2010, 16:36:17 »
zanimljivo, a i blizu :)
Da,a i inače nam je to omiljena ruta za đir

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #5 : 22 Veljača, 2010, 21:14:27 »
Ovo bi moglo bit brodo,daj vise info :D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #6 : 22 Veljača, 2010, 22:23:18 »
pa da, daj jos info, tema lako postane sticky, a i jos malo pojacamo obavijesti kroz portal i tako..

tko ce to organizirati ,
kakav je plan i program ,
...
..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: 1.SCOOTER RELLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #7 : 23 Veljača, 2010, 00:55:03 »
daleko je to jos.....bumo saznali detalje valjda na vrijeme a onda se masnovno bacamo u lov na hiljadu kuna....  :toothy12:

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #8 : 23 Veljača, 2010, 13:36:57 »
Ekipa to vam je nedjelja 2. 5. 2010.Relly počinje 12 sati ,prijave do 27.4.2010.  mobitelom,ili uplatnicom,sa startninom od 50 kn.na žiro račun organizatora,koji će biti napisan u daljnem tekstu.Startnina propada ako odustanete od dolaska.
Održat će se u Senju,na asvaltiranom,ograđenom prostoru od oko 500 m2,van ceste,i neće biti nikakvih brzinaca tipa najbrži krug i tako to,nego par igrica spretnosti koja svaka nosi i pozitivne i negativne bodove,koji se svakom pojedincu kasnije zbrajaju,tako da ko bude više u plusu taj nosi tisuću kuna.
Da se ne zavarate igrica ima i teških i laganih (koje su u tajnosti organizacije) neće se tolerirati ni najmanja greška,tako da neće biti lako osvojiti tu tisuću.
Sve je u organizaciji     MOTO RACING KLUBA SENJ (SCOOTER TIM).
                           ŽIRO RAČUN U PBZ-u  br:  23400091110277589
                                      K.KNEŽIĆA 71. 53270 SENJ
                         SVRHA UPLATE :ZA SUDJELOVANJE NA 1. SCOOTER RELLY-u
                                       POZIV NA BR: (datum uplate)

VIŠE INFO na: 091 92 92 518 ŠACO
                           ili
                    098 99 40 50 8 BETA
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2010, 17:19:51 clone »

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #9 : 23 Veljača, 2010, 19:51:50 »
E ako je Šaco u igri ja dolazim sigurno barem na piće sa dotičnim. :headbang:
Marino

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #10 : 23 Veljača, 2010, 20:11:59 »
organizirat ću ja bagru na scooter inside-u pa ćemo doć vjerovatno nas par skuterima i autom punim alata, rijeka - senj je velik put za naše pile  :toothy12: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #11 : 23 Veljača, 2010, 22:40:30 »
E ako je Šaco u igri ja dolazim sigurno barem na piće sa dotičnim. :headbang:
samo dođi možda budemo u finalu pa ću imat za cugu 8)

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #12 : 23 Veljača, 2010, 23:58:46 »
Ima Šaco uvjek za cugu     ;D ;D ;D ;D ;D
Marino

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #13 : 24 Veljača, 2010, 00:44:35 »
na ovo bi mogo i ja doc, taman ce mi skut bit gotov  :icon_biggrin: iwo svakako se cujemo za to.  :icon_thumright: svaka cast na ideji

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #14 : 24 Veljača, 2010, 01:01:50 »
I ja se nadam da cu ga do tada slozit,pa cu i ja doci.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #15 : 01 Ožujak, 2010, 21:16:10 »
1.SCOOTER RALLY
TEMELJNE ODREDBE
Dana 27.2.2010. komisija   MOTO-RACING –KLUBA-SENJ raspisuje pravila i smjernice 1. natjecanju scootera temeljem članka 2. ovog pravilnika.
                                                                                             Članak 1.
KALENDAR NATJECANJA 2.5.2010.
Prijave natjecatelja do 10 sati,
Start u 12 sati                                                                          Članak 2.
Svako pojedino natjecanje mora u sportskim elementima ispunjavati slijedeće uvjete:
-          posebni ispiti koji se sastoje od 4  ispita spretnosti
-          posebni ispiti ne smiju se voziti na makadamu.
Ozvučenje:
Organizator je obvezan na poligonu osigurati za vrijeme posebnih ispita i proglašenja razglas
                                                                                             Članak 3.
Rally se raspisuje za natjecanje vozača, timova i klubova.
Sustav bodovanja:
Sustav bodovanja obavlja se unutar klasa kako slijedi:

Mjesto   Bodovi
1.   25
2.   20
3.   16
4.   13
5.   11
6.   10
7.   9
8.   8
9.   7
10.   6
11.   5
12.   4
13.   3
14.   2
15.   1
Po završetku rally-a, izrađuje se konačni redoslijed.
Navedeni bodovi zbrajaju se sa svih održanih vožnji da bi se dobio konačni redoslijed.
Isti bodovi služe i za izračunavanje redoslijeda timova.
Za pojedinačni redoslijed vozača, klubova i timova, svaki vozač koji je poredan iza 15-tog mjesta dobiva po jedan bod, a prvih petnaest prema redoslijedu.
U slučaju da po završetku svih natjecanja u rally-u dva ili više vozača u klasi imaju isti broj bodova, bolji rezultat imat će onaj koji na zadnjem natjecanju osvoji bolje mjesto u klasi.
Redoslijed timova određuje se na temelju zbroja  bodova najmanje  jednog, a najviše tri najbolja vozača bez obzira na klasu.
Redoslijed klubova određuje se na temelju zbroja bodova svih vozača kluba.Ukoliko dva kluba imaju isti broj bodova, boljim će se proglasiti onaj klub čiji su vozači bolje plasirani u jačim klasama.
                                                                                          Članak  4.

NAGRADE I PRIZNANJA
Organizator će nakon završetka svakog pojedinog natjecanja, na osnovi službenih rezultata, najboljim vozačima, timovima, klubovima podijeliti slijedeće nagrade:

- za pojedinačni redoslijed vozača unutar klase.  I. - III. mjesto ..... pehar

                                                                                          Članak  5.
UVJETI ZA  SCOOTERE

Na natjecanju mogu sudjelovati samo registrirani scootery s gumama za cestovnu upotrebu DOT i dubinom profila gazne površine prema važećem zakonu RH koji se razvrstavaju po klasama prema radnoj zapremini motora.
Scootery s probnim pločicama mogu sudjelovati na natjecanju uz odgovarajuću dokumentaciju (MUP, OZ), a registrirani u inozemstvu mogu nastupati na natjecanju uz uvjete koji vrijede u zemlji registracije.
Na natjecanju iznimno mogu sudjelovati i neregistrirani motocikli koji su tehnički ispravni i ne podliježu registraciji a voze se u klasi Junior (vozači do 16.godina starosti).
                                                                                            Članak 6.
UVJETI ZA VOZAČE
Pravo sudjelovanja na natjecanju imaju vlasnici vozila koji posjeduju odgovarajuću važeću vozačku dozvolu.
Za vrijeme obavljanja posebnih ispita (PI), na scooteru se smije nalaziti samo verificirani vozač.
Zamjena scootera se ne dozvoljava.
Tijekom vožnje na PI obvezatna je upotreba kacige, rukavica, jakne dugih rukava i dugih hlača bez kojih se ne može započeti vožnja.
Vozač se može natjecati u više klasa na jednom natjecanju. Za svaku klasu plaća se startnina zasebno. Na jednom motociklu ne može nastupiti više od jednog natjecatelja po natjecanju.
                                                                                                   Članak 7.
UVJETI ZA TIMOVE
Prijava tima mora se obaviti za vrijeme verifikacije
                                                                                                 Članak 8.
KLASE
 Klasa 1  scooter   do 125 ccm
 Klasa 2  scooter  iznad 125 ccm
                                                                                                 Članak 9.
STARTNI BROJEVI I OBILJEŽAVANJE MOTOCIKLA
Na svakom pojedinom natjecanju, organizator dodijeljuje brojeve prema redoslijedu prijava na tehnički pregled i verifikaciju. Startne brojeve osigurava organizator i predaje ih prilikom verifikacije. Veličina startnih brojeve je A5. Vozači su obvezni istaknuti startne brojeve, a mogu se staviti na motocikl ili nositi na prsima ili leđima vozača. Organizatoru se omogućuje da iznad startnog broja stavi naziv svog sponzora.
                                                                                                 Članak 10.

PRIJAVLJIVANJE, VERIFIKACIJA I TEHNIČKI PREGLED
Klubovi šalju prijavnu listu najkasnije 5 dana prije natjecanja.
Prijave moraju biti popunjene čitko i dostavljene na adrresu organizatora. Uz prijavu je potrebno priložiti potvrdu o uplati startnine (pojedinačnu ili skupnu).
Startnina se uplaćuje  za svako pojedino natjecanje na žiro račun organizatora ili pak izravno prije verifikacije u prijavnom uredu.
Startnina iznosi 50,00 kuna.
U slučaju nedolaska na start, organizator zadržava iznos startnine u cjelosti.
Prijavljivanje, verifikacija i tehnički pregled se obavljaju istovremeno i to najranije s početkom u 10,00 sati.
                                                                                                 Članak 11.
ZAPISNIK
Kada se na posebnom ispitu i nadzornim mjestima vodi poseban zapisnik, svaki sudac dužan je po upisu podataka u zapisnik, ovjeriti ga vlastoručnim potpisom.
                                                                                                   Članak 12.
SIGNALIZACIJA
Signalizacija na posebnim ispitima (PI):
suci na pojedinim elementima signaliziraju nepravilno izvođenje elementa podizanjem žute zastavice.
                                                                                                  Članak 13.
U tijeku cijelog natjecanja vozač smije zakasniti najviše petnaest  minuta. Svako veće zakašnjenje, povlači za sobom isključenje s tog natjecanja.

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #16 : 01 Ožujak, 2010, 21:17:16 »
                                                                                                 Članak 14.

POSEBNI ISPITI

Posebni ispiti sastoje se od:

-          ispita spretnosti (IS), 

Posebni ispiti voze se na posebnom poligonu ili odgovarajućoj prometnoj površini.
Na svim skicama PI točkama ili križevima označena su mjesta na kojima se nalaze čunjevi.
Ispit spretnosti (IS) svaki natjecatelj vozi dva puta, a svaka vožnja mjeri se posebno.

OBAVEZNI ispitni elementi (IS) su slijedeći:

1.      Slalom
2.      Osmica
3.      Krug (360 stupnjeva oko čunja)
4.      Ravni prolaz
5.      Dvostruki prolaz
6.      Dva kruga u istom smjeru
7.      Dva kruga u različitim smjerovima

Ispitni elementi od 1 do 7 mogu se koristiti više  puta.
Posebni ispiti voze se:     IS x dva puta

Razmak od crte starta do prvog elementa kao i svi razmaci između ispitnih elemenata moraju biti najmanje 8 metara. Razmak čunjeva u slalomu ne smije biti manji od 3 metara, niti veći od 5 m. Maksimalno je dozvoljeno 6 čunjeva po slalomu.

Razmak čunjeva kod izvođenja osmice treba iznositi najmanje 5 metara.

 Smatra se da je vozilo pomaknulo čunj kada je srušen ili toliko izmaknut od centra da je vidljivo sjecište križa (debljina crta 1 cm) na kojem čunj stoji, a po obavljenoj radnji. Noga na cilju može se spustiti tek kada prednji kotač pređe ciljnu crtu. Noga se spušta obvezno na ciljnu crtu, a vozilo se mora zaustaviti.

Čunjevi moraju biti stožastog oblika, uočljive boje, po mogućnosti crveno-bijele, od gume ili plastike, visine 30 -50 centimetara, s bazom kvadratnog oblika čije stranice su između 15 i 25 centimetara. Crte starta i cilja moraju biti označene uočljivom bojom i njihova širina iznosi 5 centimetara.

Dvostruki prolaz postavlja se na način da se u kvadrat širine 1,5 m i dužine  1,5 m slože  4 čunja i tako dobije vanjske čunjeve na kutovima kvadrata. U prvom prolazu se mora proći kroz dva lijeva i dva desna čunja a zatim isto tako sa ulazom pod 90 stupnjeva u smjeru kojim je naznačio organizator natjecanja.

Ravni prolaz postavlja se na način da se u pravokutnik širine 1,5 m i dužine minimalno 3 m a maksimalno 4,5 m, slože  čunjevi po dužim stranicama pravokutnika, na udaljenosti od 1 do 1,5 m.

Dva kruga u istom smjeru voze se uzastopno oko dva čunja sa razmakom od minimalno 5 m (kao kod osmice).

Dva kruga u različitim smjerovima voze se uzastopno oko dva čunja sa razmakom od minimalno 6 m (kao kod osmice).

Svaka specifičnost koja nije obuhvaćena ovim pravilnikom, mora biti opisana u Posebnom pravilniku koji organizator daje vozačima prilikom verifikacije.

Broj sudaca određuje organizator, ali tako da jedan sudac “pokriva” najviše dva ispitna elementa.

Ako sudac za vrijeme izvođenja PI ne stigne postaviti srušeni čunj, a vozač mora ponovo proći tim putem, obvezno se mora poštivati zadana crta kretanja. U protivnom smatrat će se da je čunj srušen dva puta ili pak vožnja u krivom smjeru ako nije čak ni prijeđeno mjesto na kojem bi čunj trebao biti postavljen.
 
 Posebni ispit može se ponoviti samo u slučaju da u prethodnom pokušaju nije bilo moguće izmjeriti točno vrijeme (greška na mjernim uređajima, nehotični prekid foto-ćelije od “treće” osobe, ometanje vozača u vožnji). Mjerodavan za dopuštenje ponavljanja je direktor natjecanja. U slučaju ponavljanja vožnje svi elementi iz poništene vožnje se poništavaju i vozač starta kao da poništenu vožnju nije ni vozio.
 
U slučaju da vozač na dan natjecanja vježba na od organizatora postavljenom poligonu, dolazi do isključenja vozača sa natjecanja.

Članak 15.
MJERENJE VREMENA

Mjerenje vremena obavljat će se ručno, na svim ispitima. Vremena moraju biti izražena u 1/100 sekunde. Obvezna je upotreba kvalitenih mjernih instrumenata .
                                                                                                Članak 16.
KAZNE
-          svaka 1/100 sekunda na IS …......................... 1 KS
-          srušeni čunj.......................................................... 300 KS
-          nepravilno pređena ciljna crta na IS .......... 500 KS
-          krivi smjer..........................................................2000 KS
-          za doticanje tla nogom ili pad na IS .................. 300 KS
-          za svaku započetu minutu kasnijeg dolaska na PI
           svoje klase........................................................... 600 KS
-          za gubitak startnog broja............................. novčano 100 kuna
-          zakašnjenje veće od 10 minuta (ukupno), ne prolazak ciljem PI, teške prekršaje discipline sukladno s       Pravilnikom o disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti u motociklističkom sportu HMS-a .......................... ISKLJUČENJE S NATJECANJA


Novčane kazne koje izriče direktor natjecanja prema odredbama Pravilnika o disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti, ne mogu biti manje od 100 kuna, niti veće od 500 kuna..
                                                                                                Članak 17.
REDOSLIJED

Redoslijed vozača u klasama odredit će se zbrajanjem kaznenih sekundi (KS).

Bolje poredani vozač je onaj koji ima manje KS. U slučaju da dva ili više vozača ima isti broj KS, bolje poredani je onaj koji ima manji broj KS na zadnjem posebnom ispitu, pa na predzadnjem i tako redom.

Ako dva ili više vozača imaju isti broj KS na svim PI, redoslijed ćemo dobiti tako da je bolji onaj vozač koji je bio bolji na posljednjem PI, odnosno predposljednjem i tako redom.

Redoslijed klubova i timova dobiva se zbrajanjem osvojenih bodova svih vozača.

                                                                                                Članak 18.
PRIGOVORI I ŽALBE

Prigovori na odvijanje natjecanja ili objavljene neslužbene rezultate primaju se
samo u pisanom obliku, a uručuju direktoru natjecanja najkasnije 30 minuta nakon objavljivanja neslužbenih rezultata uz polog od 50,00 kn.
Polog se u slučaju opravdanosti prigovora vraća vozaču.
Prijave o prekršiteljima discipline podnose se imenovanom disciplinskom sucu .

Članak 19.

ODGOVORNOST I PONAŠANJE U VOŽNJI
Svi vozači nastupaju na vlastitu odgovornost, moralnu, materijalnu i krivičnu što
potvrđuju potpisom prijavnice. Organizator ne prihvaća odgovornost nad vozačima za možebitne ozljede i štetu nanesenu sebi, trećim osobama, vozilima ili objektima.

                                                                                                Članak 20.
VODSTVO I ŽIRI NATJECANJA

Vodstvo natjecanja čine:

-        direktor utrke
-        tajnik natjecanja
-        voditelj tehničkog pregleda i verifikacije
 
Žiri natjecanja čine:

-        predsjednik žirija -
-        član žirija – iz kluba organizatora
-        član žirija – iz kluba koji nije organizator tog natjecanja.

Vozači na natjecanju ne mogu biti istodobno u službi izvršnih ili nadzornih sudaca.
Sastanku žirija natjecanja uz osobe predviđene Sportskim motociklističkim pravilnikom može prisustvovati najviše po jedan predstavnik klubova sudionika toga natjecanja, ali uz predočenje natjecateljske licence.
Prva sjednica žirija održava se 30 minuta nakon završetka verifikacije i tehničkog pregleda. U slučaju potrebe, predsjednik žirija može u toku natjecanja sazvati izvanrednu sjednicu.
                                                                                                 Članak 21.
REZULTATI I OBJAVA

Neslužbeni rezultati objavljuju se na oglasnoj ploči  do 30 minuta nakon završetka natjecanja, sa točnom naznakom vremena objavljivanja.
Službeni rezultati objavljuju se 30 minuta poslije neslužbenih.
                                                                                Članak 22.
PRAVA I OBVEZE ORGANIZATORA

            Organizator zadržava pravo da zbog sigurnosti sudionika unatjecanju, a zbog “više sile”, u dogovoru s direktorom izmjeni ili izostavi pojedine elemente natjecanja. Natjecanje se može otkazati djelomično ili u cjelini uz odobrenje žirija natjecanja.

O možebitnim promjenama, organizator mora obavijestiti vozače najkasnije do početka natjecanja.

Organizator mora svim moto klubovima, sudionicima održanog natjecanja poslati
službene rezultate, a slijedećem organizatoru, 3 (tri) dana nakon završetka natjecanja dostaviti službene rezultate i zapisnike sjednica žirija natjecanja.

troškove koje snosi organizator:
-   organizacijsko-tehničke

-   naknada za policu osiguranja od odgovornosti
-   podijum za pobjednike
-   počasne nagrade
                                                                                                Članak 24.
ZAVRŠNE ODREDBE

Ovaj Pravilnik je odobren na sjednici MOTO-RACING-KLUBA-SENJ 27.02.2010. godine i stupa na snagu danom donošenja.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #17 : 01 Ožujak, 2010, 21:24:49 »
Šta je s tuniranim skuterima (o blokadi da ni ne govorim  :toothy3: ) ?  :redface:
Kao takvi bas i nisu "tehnicki ispravni"  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #18 : 02 Ožujak, 2010, 16:45:52 »
piše u članku 5.
Na natjecanju iznimno mogu sudjelovati i neregistrirani motocikli koji su tehnički ispravni i ne podliježu registraciji a voze se u klasi Junior (vozači do 16.godina starosti).

ma tolerirat će se sve,samo mora imat dobre kočnice i svijetlo.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: 1.SCOOTER RALLY 2.5.2010. u Senju.
« Odgovori #19 : 02 Ožujak, 2010, 17:21:01 »
tehnički ispravan skuter gledano po zakonu je onaj ispod 50ccm i ispod 50km/h  ???

ovaaaaj, dolazi nas minimalno 5 iz Rijeke :D očekujemo bar da imamo di sjest i gledat, a imam ti možda dvojicu koji će vozit pa ću te zvat u roku ovih prijava  :icon_thumright:

Vidimo seee!!  :icon_thumright: :icon_thumright:

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka