Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200  (Posjeta: 3535 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« : 21 Veljača, 2010, 20:05:27 »
Primjetio sam da mi prednja kočnica propada pa sam išao to provjerit i vidio da su pločice loše,kupio sam druge i stavio ih na mjesto ali opet ista stvar.Ispustio sam staro ulje i stavio novo,sve odzračio ali nije to išlo.E sada otpuštam klješta,skidam ih sa diska i pritisnem ručkicu par puta dok se pločice ne spoje i kočnica je tvrad ko kamen.Razdvojim pločice stavim ih nazad na disk samo stavim šarafe na mjesto ali ih ne stegnem,probam kočnicu i ona je savršena.Štežem šarafe,pritisnem ručicu i ona opet propada.Kada stavim klješta na disk i ne zategnem ih radi savršeno čim stegnem šarafe,koči ali propada ručkica i nije dobro.Kao da je onaj nosač skrivljen ili neznam ni sam koji je problem??????
Marino

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #1 : 22 Veljača, 2010, 20:48:42 »
Šta niko nema ideju šta bi moglo bit??Ja sumljam da je skrivljen onaj nosač klješta koji se šarafi na vilicu i da kada zategnem šarafe on povuče klješta na stranu i klipići ne pritišću ravnomjerno pločicu na disk i zato dolazi do propadanja.
Marino

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2010, 20:51:22 »
Šta niko nema ideju šta bi moglo bit??Ja sumljam da je skrivljen onaj nosač klješta koji se šarafi na vilicu i da kada zategnem šarafe on povuče klješta na stranu i klipići ne pritišću ravnomjerno pločicu na disk i zato dolazi do propadanja.

a tesko ce ti ko pomoc oko toga..pitanje je jesi li je dobro odzracia uopce,jel ti slucajno di pusta ulje na onin bakrenim sajbicama ili ti klista ne valjaju moze bit vise stvari..tesko ce ti iko priko foruma pomoc

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #3 : 22 Veljača, 2010, 22:31:53 »
Šta niko nema ideju šta bi moglo bit??Ja sumljam da je skrivljen onaj nosač klješta koji se šarafi na vilicu i da kada zategnem šarafe on povuče klješta na stranu i klipići ne pritišću ravnomjerno pločicu na disk i zato dolazi do propadanja.


Nece biti do toga jer tlak djeluje na sve strane jednako tako da bi pakne uhvatile i nebi propadale.
A i nosac ima onaj neki amortizer titraja,tako da se smije malo pomicati. Pokusaj jos jednom odzraciti.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2010, 23:18:02 »
Napominjem još jedanput da ako stavim klješta na mjesto i samo ih ulovim šarafima a ne stegnem kada pritisnem ručicu kočnica radi savršeno,čim pritegnem do kraja dolazi do tog efekta.nije da ona ne koči nego jednostavno propadne i na kraju lovi,kada malo dopumpan onda ulovi ali čim krenem dalje opet isto i to samo kada je stegnuto do kraja.Da nije odzračeno kako treba nebi nikako kočila ni stegnuta ni otegnuta.
Marino

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #5 : 23 Veljača, 2010, 00:07:20 »
Napominjem još jedanput da ako stavim klješta na mjesto i samo ih ulovim šarafima a ne stegnem kada pritisnem ručicu kočnica radi savršeno,čim pritegnem do kraja dolazi do tog efekta.nije da ona ne koči nego jednostavno propadne i na kraju lovi,kada malo dopumpan onda ulovi ali čim krenem dalje opet isto i to samo kada je stegnuto do kraja.Da nije odzračeno kako treba nebi nikako kočila ni stegnuta ni otegnuta.

bi,moze ti ostat zraka u crijevu,a moze u klistima,moze ti propast odma,a moze nakon po sata,a moze tek kod jaceg opterecenja,tj grijanja ulja..sve ovisi di ti zrak ostane..

Offline host

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner 50
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: mhr team 2
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #6 : 23 Veljača, 2010, 01:42:44 »
imao sam jedan identican slucaj kada  kljesta nisu namontirana sve je ok kada ih stavim kocnica propada, nemas zraka u sistemu sve je to ok nego ti plocice nisu sjele kako treba probaj namjestiti plocice jos jednom gledaj dobro da li ti nalježu dobro na disk i da ti ne zapinju nigdje,jos jedno pitanje samo ako su ti plocice bile lose onda ti se je to moglo desavati da li ti je to bilo tako?

Offline ghostride666

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 593
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner VX 125
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #7 : 23 Veljača, 2010, 01:47:25 »
probaj lagano pritezat vide i da ti jedan pumpa tu kočnicu i na kraju isto tako, trebalo bi nakon nekog vremena počet pravo hvatat
meni za vxr-a frajer nudio BMW X5 iz 2007 i neku sitnu nadoplatu....naravno nisam pristao  :dontknow:

Offline host

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner 50
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: mhr team 2
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #8 : 23 Veljača, 2010, 02:40:18 »
to ce ti ako dobro napravis valjati odmah ili ti nece valjati vrlo je jednostavno nemoj se zavaravati, jedino ako malo slabije koci onda treba malo vremena da plocice "legnu" da se potrosi prvi sloj

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #9 : 23 Veljača, 2010, 09:42:02 »
imao sam jedan identican slucaj kada  kljesta nisu namontirana sve je ok kada ih stavim kocnica propada, nemas zraka u sistemu sve je to ok nego ti plocice nisu sjele kako treba probaj namjestiti plocice jos jednom gledaj dobro da li ti nalježu dobro na disk i da ti ne zapinju nigdje,jos jedno pitanje samo ako su ti plocice bile lose onda ti se je to moglo desavati da li ti je to bilo tako?

Upravo tako pločice su bile loše,skinuo sam klješta i stavio nove pločice,ispustio staro ulje i stavio novo i opet ista stvar,opet ima taj efekt propadanja.
Marino

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #10 : 24 Veljača, 2010, 15:25:09 »
Danas sam malo više truda i vremena uložio u skuter i problem kočnica i došao sam do problema.Problem je u disku,motor je bio pao na ljevu stranu šta sam i znao jer mi je to prijašnji vlasnik rekao ali nije primjetio da je i disk lagano kriv i zbog toga dolazi do tog efekta propadanja kada se vozi a na mjestu koči bez greške kada se napumpa.
Treba stavit drugi disk,pa ujedno i njega tražim čim povoljnije naravno ;D ;D ;D ;D
Marino

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #11 : 25 Veljača, 2010, 09:26:54 »
ne ispati se uzimat polovni disk, mislim da novi nije cak ni 200kn

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #12 : 25 Veljača, 2010, 15:12:57 »
podigni motor i vrti kotac i slusaj kako ti plocice struzu po disku. po zvuku ces bit siguran dal je kriv. isto tako kod pritezanja kljesta treba paziti da se ne stisne prejako ni preslabo. jer ima svakakvih, koji misle to je kocnica i to treba stegnut pa jos nogom stezu. opisi malo postupak kako si prozracivao, mozda si negdje pogrijesio.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #13 : 25 Veljača, 2010, 15:32:57 »
podigni motor i vrti kotac i slusaj kako ti plocice struzu po disku. po zvuku ces bit siguran dal je kriv. isto tako kod pritezanja kljesta treba paziti da se ne stisne prejako ni preslabo. jer ima svakakvih, koji misle to je kocnica i to treba stegnut pa jos nogom stezu. opisi malo postupak kako si prozracivao, mozda si negdje pogrijesio.



Tako sam i skužio da je kriv dignuo sam kotač u zrak i zavrtio ga i n aoko se vidi da na jednom mjestu bježi i zapinje u pločice.Novi disk je oko 250Kn,ima i onih koji za polovni traže 300Kn :nono: :nono:
Marino

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #14 : 25 Veljača, 2010, 16:23:20 »
kad promjenis disk javi dal je sve ok, nije za zezat se sa kocnicama. meni je prije propadala i znale mi se plocice zaljepit za disk sve dok nisam disk promjenio i plocice. najbolje novo i bok. :icon_thumright:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #15 : 25 Veljača, 2010, 17:42:31 »


Tako sam i skužio da je kriv dignuo sam kotač u zrak i zavrtio ga i n aoko se vidi da na jednom mjestu bježi i zapinje u pločice.Novi disk je oko 250Kn,ima i onih koji za polovni traže 300Kn :nono: :nono:
[/quote

prijatelj kupova prije 2 godine u piaggio centru split novi prednji disk,cijena prava sitnica 440kuna,a odonda je piaggio diga cijene za neke dijelove i do 50posto..spustia sigurno nije :laughing6:

to ako si nasa negdi disk za 250kuna je stari na stanju otprije 5-6god pa je i stara cijena :icon_thumright:

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #16 : 26 Veljača, 2010, 00:47:00 »
bolje 440 pa kupit posteno nego 2 po 250 koji ce ti valjat ko i novi. NA GUMAMA I KOCNICAMA SE NE STEDI.

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Problem sa prednjom kočnicom VXR 200
« Odgovori #17 : 26 Veljača, 2010, 02:40:46 »
bolje 440 pa kupit posteno nego 2 po 250 koji ce ti valjat ko i novi. NA GUMAMA I KOCNICAMA SE NE STEDI.

za to se slazem kad kupujes lezajeve radilice i slicno,al kad kupujes disk,mos kompletno njegovo stanje vidit odma i istrosenost i jel ravan i sve,to je prva stvar uz plastike koju ne bi kupova novu.pogotovo diskovi na vxrovima,oni ni nakon 50 000km nemaju ni male znakove istrosenosti zbog "njeznih" plocica..