Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piagio Beverly 250i.e  (Posjeta: 13786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #20 : 23 Veljača, 2010, 21:15:38 »
na 250 serijske  rolice su 12,3.

onda na malossijevoj stranici krivo piše....
da nisu možda zelene boje?

i ako se dobiju kugle 14 i 15 , 14gr su sigurno za 200 , a 15gr za 250

Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #21 : 23 Veljača, 2010, 21:19:49 »
da zelene
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Ice-T

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: Nolan 33
  • MojSpuh: Serdarević
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #22 : 24 Veljača, 2010, 10:12:26 »

Ice-T -quotaš JURCU  ;D
:drunken_smilie: :drunken_smilie:  :icon_biggrin: Zaista?

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #23 : 24 Veljača, 2010, 10:55:54 »
svi ste nacitani al nitko nezna  :toothy3:, znam kada sam rastavio bratovog serijskog vxr 2003, unutra su bile rolice 12-12,5g....

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #24 : 24 Veljača, 2010, 14:20:05 »
VXR i 250ie NIJE ISTO!!! A ti nemozes bit pametan po tome sto si rastavio jedan motor i tako se tebi cini da je super,to ti ne drzi vodu. Sa multivarom se dobe rolice od 14 i 15 grama i stavljaju se 15 za 250ccm jer se sa 14 grama motor dere i nema nekog utjecaja variomat. To su dvije solucije koje se dobe sa multivarom i ova prva je bolja. Ugradio sam ih mali miljon tako da znam. Znaci ako je na motoru serijko kvacilo,serijski centralni,serijski federi kvacila i serijski variomat,stavlja se multivar sa 15g rolicama i bijeli centralni feder. Ako mislis stavljati opruge kvacila druge onda se gledaju koje ti rolice odgovaraju i onda ides kemijati i traziti pravu gramazu. Doviđenja
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #25 : 24 Veljača, 2010, 14:26:30 »
svi ste nacitani al nitko nezna  :toothy3:, znam kada sam rastavio bratovog serijskog vxr 2003, unutra su bile rolice 12-12,5g....

do to su moguča odstupanja-

kod amitradea smo izmjerili težinu rolica orginal i bile su 12,3 za 250quasar
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #26 : 24 Veljača, 2010, 19:25:56 »
VXR i 250ie NIJE ISTO!!! A ti nemozes bit pametan po tome sto si rastavio jedan motor i tako se tebi cini da je super,to ti ne drzi vodu. Sa multivarom se dobe rolice od 14 i 15 grama i stavljaju se 15 za 250ccm jer se sa 14 grama motor dere i nema nekog utjecaja variomat. To su dvije solucije koje se dobe sa multivarom i ova prva je bolja. Ugradio sam ih mali miljon tako da znam. Znaci ako je na motoru serijko kvacilo,serijski centralni,serijski federi kvacila i serijski variomat,stavlja se multivar sa 15g rolicama i bijeli centralni feder. Ako mislis stavljati opruge kvacila druge onda se gledaju koje ti rolice odgovaraju i onda ides kemijati i traziti pravu gramazu. Doviđenja
za razlike od tebe, neke stvari sam vidio i naucio u praksi, tesko je tebi nesto objasniti, motor se ne dere nego prevrtava, i bzvz dize okretaje kada su lagane rolice......nisam ja rekao da je isto, ja sam govorio za vxr a ne za 250..... :toothy3:

Offline Ice-T

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: Nolan 33
  • MojSpuh: Serdarević
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #27 : 24 Veljača, 2010, 20:10:57 »
Neznam tocno koliko se vrti s 15g rolicama ili 14g rolicama.

Uglavnom bi na 250 trebalo biti oko 8000 okretaja.. sad da li je toj brojci blizi 14g ili 15g, ja  :dontknow:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #28 : 24 Veljača, 2010, 20:14:55 »
za razlike od tebe, neke stvari sam vidio i naucio u praksi, tesko je tebi nesto objasniti, motor se ne dere nego prevrtava, i bzvz dize okretaje kada su lagane rolice......nisam ja rekao da je isto, ja sam govorio za vxr a ne za 250..... :toothy3:
Daj lol

Od pocetka je rijec o 250 masini,cak pise i u naslovu. Nemozes uspoređivati te dvije masine ni blizu
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #29 : 24 Veljača, 2010, 20:20:28 »
Daj lol

Od pocetka je rijec o 250 masini,cak pise i u naslovu. Nemozes uspoređivati te dvije masine ni blizu
ajd malo citaj, neusporedujem ih uopce, govorim kak je na vxr-u.....i cudim se sto stavljaju tolike gramaze, za vxr u multivaru se dobije 14g s tim da bi ja stavio 13g......al to je moje misljenje.....drugo nemoj se zavaravat da taj 250ie ide nesto puno bolje od vxr-a.....

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #30 : 24 Veljača, 2010, 20:33:33 »
ajd malo citaj, neusporedujem ih uopce, govorim kak je na vxr-u.....i cudim se sto stavljaju tolike gramaze, za vxr u multivaru se dobije 14g s tim da bi ja stavio 13g......al to je moje misljenje.....drugo nemoj se zavaravat da taj 250ie ide nesto puno bolje od vxr-a.....

 :o
sine mili!

1.opet ću ponoviti!ako imaš serijski skuter i kupiš variomat, staviš ono što si dobio s pakiranjem (konkretno za quasar - stave se 15 grama kugle i bijeli centralni)
2. cudis se što oni stavljalju takve gramaže?  :toothy12: :toothy12: oni u tvornici su ipak malo više testirali motor nego ti, i siguran sam da je bio na valjcima. i samo s 15 grama (multivar na quasaru, jer u temi nije riječ o vxr-u)  prijenos je optimalno podešen
3.nema šanse da su na serijskom vxr-u 12 grama  ::)
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #31 : 24 Veljača, 2010, 20:35:40 »
lol , moram se nasmijat mislavu  :toothy12: :toothy12: :toothy12:
motor se ne dere nego prevrtava  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:
isti shit sinko  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
tj... nije šija nego vrat
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #32 : 24 Veljača, 2010, 20:41:17 »
idu teze kugle u multivar ako je sve serijski zato sta vario ima drugaciji kut, i drugacije rasporedjuje snagu.

sad svi ispadaju pametniji od inzinjera koji su proracunali da idu kugle 14 ili 15 grama ah..


uglavnom za cestovnu voznju najbolje ulaganje (ulozeno/dobiveno) je vario za 4t.

a ovo vjecito polini vs malossi mi vec para zivce.

multivaru nije mana sta pojede zubce ako ga krivo montiras.. jer ako neznas montirat vario... ostavi se corava posla (dati nekom ko zna, moraju ljudi i zivit u servisima)

malossi ima vario s kojim je bolji start, polini je bolji u kasnijim rezimima rada... na kraju dodje ti na isto... ti neces ni primjetit ako nisi oba ima.

sta se tice zavrsne obrade, ako te brine oces kugle minjat svaku 4000km ili 6000km nemoj nista stavljat.
Najtrajnije je serijsko, racing djelovi zahtjevaju cesce odrzavanje.

S obzirom da su nove kugle 120kn doslovno neznan koga boli uvo jer ih mora minjat za 3500 ili 5000 jer na duvan i pice vise potrosis.


P.S. na kvacilo ako kreces s malo gasa zute federe, ako volis stisnit puni crvene i ajmo moja ...


SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #33 : 24 Veljača, 2010, 20:47:08 »
:o
sine mili!

1.opet ću ponoviti!ako imaš serijski skuter i kupiš variomat, staviš ono što si dobio s pakiranjem (konkretno za quasar - stave se 15 grama kugle i bijeli centralni)
2. cudis se što oni stavljalju takve gramaže?  :toothy12: :toothy12: oni u tvornici su ipak malo više testirali motor nego ti, i siguran sam da je bio na valjcima. i samo s 15 grama (multivar na quasaru, jer u temi nije riječ o vxr-u)  prijenos je optimalno podešen
3.nema šanse da su na serijskom vxr-u 12 grama  ::)
gledaj nije da govorim to bez razloga, znam ja da je tamo hrpa inzinjercica al nije mi jasno, da je toliko bolji variomat od serijskog da idu toliko teze rolice......
lol , moram se nasmijat mislavu  :toothy12: :toothy12: :toothy12:
motor se ne dere nego prevrtava  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:
isti shit sinko  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
tj... nije šija nego vrat
ajde da se i ti nekom nasmijes  :icon_thumright:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #34 : 24 Veljača, 2010, 20:47:54 »
idu teze kugle u multivar ako je sve serijski zato sta vario ima drugaciji kut, i drugacije rasporedjuje snagu.

sad svi ispadaju pametniji od inzinjera koji su proracunali da idu kugle 14 ili 15 grama ah..


uglavnom za cestovnu voznju najbolje ulaganje (ulozeno/dobiveno) je vario za 4t.

a ovo vjecito polini vs malossi mi vec para zivce.

multivaru nije mana sta pojede zubce ako ga krivo montiras.. jer ako neznas montirat vario... ostavi se corava posla (dati nekom ko zna, moraju ljudi i zivit u servisima)

malossi ima vario s kojim je bolji start, polini je bolji u kasnijim rezimima rada... na kraju dodje ti na isto... ti neces ni primjetit ako nisi oba ima.

sta se tice zavrsne obrade, ako te brine oces kugle minjat svaku 4000km ili 6000km nemoj nista stavljat.
Najtrajnije je serijsko, racing djelovi zahtjevaju cesce odrzavanje.

S obzirom da su nove kugle 120kn doslovno neznan koga boli uvo jer ih mora minjat za 3500 ili 5000 jer na duvan i pice vise potrosis.


P.S. na kvacilo ako kreces s malo gasa zute federe, ako volis stisnit puni crvene i ajmo moja ...



P O T P I S ! ! !
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #35 : 24 Veljača, 2010, 21:21:00 »
gledaj nije da govorim to bez razloga, znam ja da je tamo hrpa inzinjercica al nije mi jasno, da je toliko bolji variomat od serijskog da idu toliko teze rolice......   :icon_thumright:

serijski variomat i multivar nemaju veze jedan s drugim!!! opet ću ti ponoviti drugačiji je kut,drugi centralni feder i razvijanje snage....

mislim ako ovo ne shvaćaš  :dontknow: nećemo se dalje ni truditi objašnjavati ti...jer nažalost nema smisla  :sad3:

što se tiče teme, mislim da je sve rečeno.....
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #36 : 24 Veljača, 2010, 22:15:19 »
serijski variomat i multivar nemaju veze jedan s drugim!!! opet ću ti ponoviti drugačiji je kut,drugi centralni feder i razvijanje snage....

mislim ako ovo ne shvaćaš  :dontknow: nećemo se dalje ni truditi objašnjavati ti...jer nažalost nema smisla  :sad3:

što se tiče teme, mislim da je sve rečeno.....

vidio sam ja i prvi put znaš, samo sam rekao zašto mi nije bilo jasno.....ajde ponovi mi jos jednom nisam shvatio ovo, drugačiji je kut,drugi centralni feder i razvijanje snage.... ::) drugčiji kut ima najviše logike, a s ovim centralnim nisam bas osjetio razlike, vjerojatno se dobije na meduubrzanju al to je zanemarivo....
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2010, 22:17:01 Mislav46 »

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #37 : 24 Veljača, 2010, 22:36:13 »
davno, dok još nisam znao....razmišljao sam kao i ti. znači na vx-a sam bio stavio multivar , naravno nisam stavio centralni ni odgovarajuće kugle  :angry7:,nego lakše jer sam želio bolji start  :toothy12: i naravno, moj motor je tada išao lošije od serijale.....  da mi je bar tada netko  rekao (kao ja tebi sada),poslušao bi savjet i nebi kupio polovni multivar bez centralnog federa s neodgovarajućim kuglama  :icon_thumright:



ti nisi osjetio razliku,ali momci u malossija nisu ništa osijećali već su stvar prepustili valjcima  :binkybaby:
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2010, 23:14:27 Nikon »
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #38 : 24 Veljača, 2010, 22:41:29 »
vidio sam ja i prvi put znaš, samo sam rekao zašto mi nije bilo jasno.....ajde ponovi mi jos jednom nisam shvatio ovo, drugačiji je kut,drugi centralni feder i razvijanje snage.... ::) drugčiji kut ima najviše logike, a s ovim centralnim nisam bas osjetio razlike, vjerojatno se dobije na meduubrzanju al to je zanemarivo....

Nije zanemarivo,razlika je osjetna.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline Mislav46

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 635
  • Spol: Muški
  • 2t u srcu/4t u garazi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 ditech /gilera runner vx 180 /stalker for stunt
  • Moja Kaciga: hjc hx-246
  • MojSetup: 180 alu
  • MojSpuh: china
Odg: Piagio Beverly 250i.e
« Odgovori #39 : 24 Veljača, 2010, 23:12:10 »
dobro se vidi na videu kako moj vx ide.....malossi multivar s centralnim, 9,5g rolice i zuti federcici na kvacilu....nisam rekao da se nedobije s centralnim ali gotovo da nema razlike, koliko je on 10% mekši možda??