Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dellorto 21 DS?!  (Posjeta: 6753 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Dellorto 21 DS?!
« : 19 Veljača, 2010, 14:53:38 »
Mozel mi neko reci zasta su ovi pipci na slikama ?? ja znam da je ovaj sto fali tj slomljen...on je za ulje ...i ovaj najveci odma pored ulja da je za benzin ...ostalo neznam nista...ima jedan sa lijeve strane ...i jedan sa desne ali tog sa desne nema fali .....i ima jos neka rupa koja neznam sta je...uzeo sam karb polovan i po slikama se nije vidjelo ovi problemi da je slomljeno....onda kad sam otvorio klipic na jednom djelu polomljen ...polomljena casica i tako ....pa sta cu moram ga dotjerat u red....ko zna koji je serijski klipic dell 21 DS?? kod mene je ovaj 40...jel to serijski ?? moram uzet novi jer je ovaj napuko...koja je serijska igla na ovom karbu ??

http://i49.tinypic.com/axyaeo.jpg
http://i50.tinypic.com/27ywcwj.jpg
http://i50.tinypic.com/2iasm6s.jpg
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2010, 15:01:02 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #1 : 19 Veljača, 2010, 14:57:37 »
ovaj mesing znaci 1. slika desno je za bengu pipak iz rezervara koji ide, ova 2 bocna su odusci....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #2 : 19 Veljača, 2010, 15:00:33 »
ovaj mesing znaci 1. slika desno je za bengu pipak iz rezervara koji ide, ova 2 bocna su odusci....
za sta odusci ?? sta spajam na njih ??

PS:Preradio sam slike gore pa oznacio strijelice sa A B C D E F ...da je lakse objasnjavat sta je sta ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #3 : 19 Veljača, 2010, 15:24:39 »
tebi  je samo bitno ovo sto sam ti ja rekao, odusci mislim ova dva sa boka A i F, to ili ostavis tako ili stavis neku cjev gumenu , tu ako se prelije karb ide benga, npr kada je previse ukoso... pa cjev eto tek toliko da ne ide po blokovima...
a mislim da je slovo B, to je pipak za spojiti bengu.. ovo ostalo je pozatvarano... i to bi po mome misljenju trebao biti karb za peugeot ili minarelli jer su na pugu na tu stranu okrenuti  oba sarafa za stelanje.. a pukla ti je casica  :icon_biggrin:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #4 : 19 Veljača, 2010, 15:32:18 »
tako je, B kao Benga, c kao cUlje  :toothy12: ( a brijem da čak i vakum moš metnut tamo) , E kao Ej bre pa tu ništa ne ide, D i A kao oDušAk??? iberlauf

e ja ti to mislim da je tak ne mogu ti reć da sam siguran al ono...
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2010, 15:35:46 vktr »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #5 : 19 Veljača, 2010, 15:35:02 »
nezz meni je ulje islo na dio izmedju karba i prirubnice jedan kao adapter je bio sa pipkom za ulje tako da nezz...
uglavnom s koga skuta je ovo karb?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #6 : 19 Veljača, 2010, 15:39:18 »
ja imam isti takav al 19....to je trkaci fergazer koji na sebi nema nista osim dovoda benzina i po meni nije bas zgodan za vise manje seriske motore na kojima se u vecini slucajeva koristi i vakum od pumpe za benzin i crijevo za dovod ulja.koje tu nemas di spojit....ona dva pipka su ti preliv i to je nabolje da ostavis tak kak je....

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #7 : 19 Veljača, 2010, 15:41:06 »
da to i ja govorim.. uglavnom ja sam imao adapter za njega na serisku prirubnicu peugeot da ide... a ulje mi nikada nije teklo iz rezervara ulja jer ja to vadim, a vakum sam nekako iskemijas... njega imas pokraj usisa na gileri...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #8 : 19 Veljača, 2010, 15:43:16 »
ma jebaji ga sad kad sam ga uzeo...koliko se sjecam momak mi je reko da je sa runnera skinut ....prodavo je komplet HE masinu tu na trznici i ja sam uzeo karb,prirubnicu ......ima jedan pipak koji je slomljen i kad sa ga pito za sta je taj pipak reko je da je to za ulje tj ovaj pod C....ako cu sam pravit smjesu da ga samo zatvorim necim i to je to...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #9 : 19 Veljača, 2010, 15:44:30 »
pa da i mislio sam si da je bio na HE....ti tipovi fergazera se koriste za utrke....

ma sve se da improvizirat ali ja bi si radje nabavio obican 21 fergazer koji ima na sebi sve ovo kai ovome fali....jednostavnije je....

ak si mislis ostavit taj fergazer obavezno moras zatvorit taj pipak jer ce ti vuc zrak kroz njega.....

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #10 : 19 Veljača, 2010, 15:46:39 »
pa da....ti tipovi fergazera se koriste za utrke....

ma sve se da improvizirat ali ja bi si radje nabavio obican 21 fergazer koji ima na sebi sve ovo kai ovome fali....jednostavnije je....

ak si mislis ostavit taj fergazer obavezno moras zatvorit taj pipak jer ce ti vuc zrak kroz njega.....
ma nisam bas sa lovom pa cu nesto skontat sa ovim .....spojit cu gorivo...oduske ostavit...pipac za ulje zatvorit i sam pravit mjesavinu i to je to ...valjda bude dobar....dal ovaj karb ima kakve razlike naspram obicnog 21 sto se tice igle ,klipica i to ....posto sve nesto kontam da cu se namucit dog ga nastimam ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #11 : 19 Veljača, 2010, 15:47:30 »
ja bi da zatvori taj i radi mjesavinu.. a slusaj, jedino je zeznut setup takvoga karba, jer je tvornicki svaka komponenta za puno bogatije podesenu smjesu...
i to nije karb za  pia makine jer bi sve bilo sa suprotne strane.. u mene je takvi i bez gljive na njemu ga nemos stelati na saraficima jer nemas pristupa njima... jer je airbox odmah uz njih...
edit.  vec sam spomenuo puno su komponente drugacije tj. bogatija smjesa
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #12 : 19 Veljača, 2010, 15:50:03 »
znali ko koja igla  i klipic dodje na obicnom 21 ?? dizna glavna? ler ?? da uzmem te sve djelcice za obicni 21 i stavim u ovaj ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #13 : 19 Veljača, 2010, 15:54:18 »

PHBG 21 DS BE
na ovom čudu mi je klipić 40 mislim, lerdizna 48 mislim? glavna 90, igla w7,2. zub odozgor, šaraf smjese 300tinjak c uljevo, airbox seriski spužva seriska, da ne otvaram novu temu imate možda savjet kaj da metnem drukčije da se smanji potrošnja?


samo za usporedbu, na seriskom gurtneru 16-17,5(neznam točno šta je) bila je dizna isto 90 ovo ostalo ne znam, igla bez oznake i zuba, i bila je potrošnja solidnih 4 litara , na ovom čudu mi je cca 7 sad po zimi, u toplija doba oko 6 do 6,5.

eto ako neko može onako po osjećaju od oka reć kaj bi se moglo promjent
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2010, 15:57:57 vktr »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #14 : 19 Veljača, 2010, 15:55:28 »
a gle drnda....taj fergazer je predvidjen za gljivu....tj na HE se stavlja gljiva tak da nema veze na kojoj su strani serafici za stelanje jer imas dobar pristup sa obadvije strane....ak ce rossi imat airbox onda ce se malo namucit oko stelanja....al dobro jedamput postelas i miran si....

rossi nemoj nista mjenjat komponente fergazera jer samo si mozes jos vise posla dat oko stelanja....drnda je dobro reko da je taj fergazer predvidjen za malo bogatiju smjesu od obicnog ali i on se moze vrlo precizno postelat na nekom base ili midrace setupu....samo stavi malo manju diznu jer vjerojatno je sad na njemu dizna oko 100 i spusti iglu do kraja ili jedan zub prije i postelaj zrak i ostalo nemoj dirat....

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #15 : 19 Veljača, 2010, 16:10:36 »
a gle drnda....taj fergazer je predvidjen za gljivu....tj na HE se stavlja gljiva tak da nema veze na kojoj su strani serafici za stelanje jer imas dobar pristup sa obadvije strane....ak ce rossi imat airbox onda ce se malo namucit oko stelanja....al dobro jedamput postelas i miran si....

rossi nemoj nista mjenjat komponente fergazera jer samo si mozes jos vise posla dat oko stelanja....drnda je dobro reko da je taj fergazer predvidjen za malo bogatiju smjesu od obicnog ali i on se moze vrlo precizno postelat na nekom base ili midrace setupu....samo stavi malo manju diznu jer vjerojatno je sad na njemu dizna oko 100 i spusti iglu do kraja ili jedan zub prije i postelaj zrak i ostalo nemoj dirat....
ok thx na odg..ma imat cu gljivu ..bice midrace setup.. ...sad sam gledo ...ler dizna je 50 ...chok dizna 60....glavne nema tako da neznam koja je,cudno sto mi je jos na igli ne pise koja je ali je dosta debela i tup joj je onaj dole spic... .... ...jedini problem mi je sad klipic ..evo sad cu slikat gdje je ostecen pa vi recite jel to utice na sta...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #16 : 19 Veljača, 2010, 16:25:40 »
Evo na prvoj i drugoj slici ...ovaj dio gdje oznaceno pod A ...je radjen da izgleda kao ovo cudo sto je oznaceno pod B....znaci izgleda da A nije isto bilo kao B pa je neko to preradjivo da bude isto ...ali nije bas uradio kako treba....i na trecoj slici pod C sto je oznaceno..kad je stavljo klipic nije dobro okreno pa je onaj sa strane pipak po kojem klipic klizi u karbu napravio ostecenje tj udubio klipic na jednom mjestu...ali mi je vaznije ovo na prve dvije slike....sta je pokusavo ovim da dobije ?? znaci samo je pokuso napravit istog oblika da je kao na B tamo...

http://i48.tinypic.com/73fe3m.jpg
http://i49.tinypic.com/4tklu0.jpg
http://i49.tinypic.com/xb0piv.jpg
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #17 : 19 Veljača, 2010, 16:48:51 »
meni je karb 19 iz malosijeva pakiranja, klipic je 30, ler je mislim 50, cok dizna je 60, glavna je 95 mislim, i iglaje w16, nezz na kojem zubu.. uglavnom ta igla je jako jako bogata i tek sa midraceom bi bila na ti, takvo je barem moje misljenje jer za serijalu sa spuhom i sranjima nije, a za kit i spuh base cemo vidjeti zasada nista nije postelano.. ako je klipic 30 i on je jako bogat po sebi .. uglavnom pogledaj od alfe nrg, iste su makine, isti skoro karb, i priblizan setup, pogledaj u njega setup karba, bit ce ti jasno..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #18 : 20 Veljača, 2010, 08:47:22 »
neko ?? na sto ce uticat ovo sto je radjeno na klipicu ?? tj zasto je uopste radjeno,sta se ovim postigne ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 DS?!
« Odgovori #19 : 20 Veljača, 2010, 10:41:59 »
pitanje uopce jel to original klipic od tog fergazera a cini mi se da nije nego je pripasavan.....ja sam imao obican 21 i sad imam ovakav trkaci 19 i na obadva je aluminijski klipic a tvoj je plasticni...