Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koja kaciga za Baotiana?  (Posjeta: 5799 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ZVIJER

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
koja kaciga za Baotiana?
« : 18 Srpanj, 2007, 15:21:03 »
jel mi ko moze rec koju kacigu da uzmem s tim da imam baotiana!!!
chineese shit rules  :headbang: :headbang: :headbang:

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #1 : 18 Srpanj, 2007, 16:14:32 »
Neku od karbona ili tako nešto,uglavnom da nije ispod 3-4000kn

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #2 : 18 Srpanj, 2007, 16:19:19 »
A moga si se lipo predstavit u podforumu predviđenom za to, a i popunit profil, da znamo odakle si itd... ::)

Moja preporuka ti je integralka, od iole poznatije firme, nekakav minimum bi bila osnovna Airoh za cca 500 kuna ili osnovna Grex za cca 600 kuna... Iako bi bilo bolje osnovne od IXS-a ili Nolana za cca 700-800 kuna... Sve integralke, naravno... :icon_thumright:

No-name kineske i ine kacige nemoj kupovat, možda na njima piše da imaju nekakav ECE certifikat, ali to bi vrlo lako mogla bit samo još jedna naljepnica, bez pokrića, i ako se neko zlo dogodi, baš njih briga... A iole renomiranije tvrtke si to ne mogu prijuštit, pa bar malo paze... Airoh je talijanska firma, Grex isto i u vlasništvu je Nolana koji je isto talijanski, a IXS je švicarska firma... :dontknow:

P.S. Dino, ovako korisne postove ka šta je tvoj tu ostavi za off-topic forum... Ovde nije tome misto... :nono:
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2007, 16:21:16 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #3 : 18 Srpanj, 2007, 16:40:12 »
ma kupi baotianovu za 100kn i miran si
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #4 : 18 Srpanj, 2007, 17:49:50 »
nemoj!!!ja je iman...po noći ništa nevidiš kroz vizir jer ti šljašte svitla pa oslipiš...usto samo mala krpica dili tvoju glavu od stiropora u njoj...a savijat je moš sa koje god oš strane i kako oš...usto nemore priko 70 kg držat na sebi...kupi nešto šta valja tako da budeš miran i ako uzmeš nešto jače...
...........1...........8...........7...........

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2007, 17:52:38 »
ma kupi baotianovu za 100kn i miran si

Nikon, read my lips... **** **!!!  :jerk:

...
P.S. Dino, ovako korisne postove ka šta je tvoj tu ostavi za off-topic forum... Ovde nije tome misto... :nono:

 :icon_biggrin:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #6 : 18 Srpanj, 2007, 18:40:27 »
a ako misli prec na drugi motor onda uredu, ako misli vozit baotiana ta kaciga mu je sasvin dovoljna

lol

daj mi na pp prijevod, ja iman par zavrsetaka one recenice  :toothy10:

P.S.

ako meni od prike stari moze vozit gsxr-a 600 sa baotian kacigon moze i on baotiana  :laughing7:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #7 : 18 Srpanj, 2007, 21:20:46 »
Lako za prevod, ali te kineske kacige triba zaobilazit u širokom luku... Čisto prevetivno...

Jer šta ako, čisto hipotetički, ljosneš s njom na glavi, ono lipa, integralna, sve, i od udarca PUKNE, i to na nepravilne i oštre rubove... I isiče te po faci, a možda i ubije ako presiče karotidu... Ili vizir PRSNE komadiće u oči... Koga ćeš tužit jer ne odgovara certifikatu...? Baotiana...? :icon_scratch: :dontknow: ::)

Zato, barem donekle poznatu marku na glavu... Uvik i pod obavezno... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #8 : 18 Srpanj, 2007, 23:04:12 »
pao sa baotiana ili sa neke vece masine isto je, pogotovo ako te netko, nedaj boze pobere sa malo vecom brzinom. Zastita bi trebala biti na prvom mjestu, bez obzira kaj vozis. Moje misljenje je da kacige ispod 1500-2000 kn sluze samo da zadovoljis zakon, nikakve prave zastite tu nema.

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #9 : 19 Srpanj, 2007, 00:19:09 »
kacige od 600kn su iste ko i baotianove od 100 .. sve je to visedjelno i nije sigurno..

ja iman nolanku od 600kn pa je trodjelna (vidi se di je lipljena..)
 i iman bieffe koja je jednodjelna... skuplja 800kn .. razlika nebo i zemlja samo je stara :)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline aco stunter_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • ko mi šta može
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beli Manastir
  • Moj Skuter: Kymco Agility 50
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #10 : 19 Srpanj, 2007, 01:48:24 »
kupi zidarsku i gotovo koju god kupis dobrati je za tu sta imaš
Ko mi šta može

Offline Exit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 ccm
  • MojSetup: Malossi gus 70 ccm
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #11 : 19 Srpanj, 2007, 01:58:14 »
imas baotiana kojeg si platio cca 4k kn, i onda jos razmisljas koju bi kacigu uzeo...  :sign10:
pa ljudi sta vi pricate ? 500 kn dati za kacigu ?! isssa ti, pa to g#vn% ti stegne glavu ne mozes disati, a fala bogu skut ide 45 km/h, zraka ne da se nece imati...
slusaj ti mene brate, zajebi te sve sminkerske kacige ! imas u emezzeti baustelskih sljemova za 10 kn !  :headbang:
ili odes u neku zeljezariju i potrazis neke sljemove od JNA, ja naso 2 komada iz 1971.g. !  :party0049: 2 mm lijevanog celika, NEPROBOJNO !!! jedan tezak 3 kg...  :joks: i onda ga malo izsmirglas, bacis na njega neku funky boju i garantiram ti da ce sve picke u gradu za tobom okretati glavu !!!  :hail: :hail: :hail: :hail:
da i sto je jos najbolje, niki qurac ti ne smeta dok pusis cigaretu !  :jumping:
zbog mojskuter forum tima prisiljen sam promijeniti potpis... POTPIS ! :P

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #12 : 19 Srpanj, 2007, 07:29:40 »
slusaj dobra kaciga je bitna, zaleti se trceci glavon u zid pa vidi kako je..


sad baotian ide oko 4 puta brze od toga i kad se zalipis glavon u zid nije svejedno


jel tako doom  :icon_biggrin:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #13 : 19 Srpanj, 2007, 07:40:05 »
Kaciga nemoze nikad biti dosta dobra.Mislim da se tu nema sta previse diskutirati.

Toliko od mene.
Under construction...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #14 : 19 Srpanj, 2007, 08:08:37 »
Kaciga nemoze nikad biti dosta dobra.Mislim da se tu nema sta previse diskutirati.

Toliko od mene.
Autogram  ;D
Who's looking for punishment ??

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #15 : 19 Srpanj, 2007, 09:03:54 »
imas baotiana kojeg si platio cca 4k kn, i onda jos razmisljas koju bi kacigu uzeo...  :sign10:
pa ljudi sta vi pricate ? 500 kn dati za kacigu ?! isssa ti, pa to g#vn% ti stegne glavu ne mozes disati, a fala bogu skut ide 45 km/h, zraka ne da se nece imati...
slusaj ti mene brate, zajebi te sve sminkerske kacige ! imas u emezzeti baustelskih sljemova za 10 kn !  :headbang:
ili odes u neku zeljezariju i potrazis neke sljemove od JNA, ja naso 2 komada iz 1971.g. !  :party0049: 2 mm lijevanog celika, NEPROBOJNO !!! jedan tezak 3 kg...  :joks: i onda ga malo izsmirglas, bacis na njega neku funky boju i garantiram ti da ce sve picke u gradu za tobom okretati glavu !!!  :hail: :hail: :hail: :hail:
da i sto je jos najbolje, niki qurac ti ne smeta dok pusis cigaretu !  :jumping:

Bravo biseru, pogotovo za JNA, Wermacht ili slične šljemove koji lome vrat pri padu... :jerk:

Jeftinije integralne kacige renomiranih proizvođača (IXS, Nolan, Uvex, HJC...) su sa sigurnosnog aspekta više nego dovoljno sigurne, iako koštaju samo cca 700-tinjak kuna, a pogotovo za brzine Baotiana i sličnih... Razlike su u udobnosti (ali 50-tke i onako nisu za cjelodnevne ture) aerodinamici, kvaliteti materijala unutrašnjosti, dihtanju vizira, debljini vizira, anti-fogu (nema) itd...

Nolan kacige se ne lijepe, Nolan je firma sa duuugom poviješću izrade kaciga, rade ih od Lexana brizganjem u kalupe, i jednom kad naprave kalup, ljepljenje bi praktički poskupilo stvar... Ljepili su kacige nekad oni koji nisu dovolno ulagali u tehnologiju pa nisu mogli brizgat odjednom cilu kacigu, ili je bilo preskupo radit odvojene kalupe za svaku pa su ih kombinirali... Mislin da je nekoć Grex lipija, ali odkad ih je Nolan kupija, čini mi se da više to ne rade... Linije po kacigi mogu bit i od lošije završne obrade nakon brizganja, pa su linije u kalupu ostale i na kacigi... Ljepljene kacige se mogu jednostavno završnom obradom maskirat da su ljepljene, ako proizvođač to želi... Nolan vjerojatno da nebi poskupio kacigu, ima malo lošiju završnu obradu površine školjke...

Sad, ja nikad nisan reka da je jeftinija kaciga bolja od skupe, samo pokušavan objasnit šta bi bija neki realistični minimum sigurnosti pogotovo za ljude kojima bi kvalitetna kaciga bila skuplja od vozila... A to su entry-level integralke renomiranih proizvođača... Oni idu tehnologijom naprid, i za njih bi bilo kompliciranije izradit lošiju, tehnološki zastarjelu kacigu, nego noviju i sigurniju, ali malo grublje završne obrade i jeftinijih materijala... Povrh toga, renomirane kompanije ako proizvode shit bez certifikata ili koji certifikat nebi proša, mogu svoje dobro ime izgubit ako se pročuje (a fala Bogu, internet rules)... A š'a boli kua nekog kineza ako ga u HR olajavjau zbog njegovih kaciga, on će ih doma i svud po svitu suckerima i tako nastavit ladno prodavat... :icon_biggrin:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #16 : 19 Srpanj, 2007, 11:10:23 »
jesi se ti ovo na mene naljutia :(
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #17 : 19 Srpanj, 2007, 11:36:00 »
Ma nisan se najutija, nego me nerviraju extremi kod preporuke jednog tako važnog sigurnosnog dodatka ka šta je kaciga... :frajer:

Nisu OK ni ovi šta preporučuju kacige od 100-200 kn ka ni ovi šta judima koji su potrošili 3-4k kn na skut savjetuju da isto toliko ili više potroše na kacigu... ::)

Prvi šta preporučuju no-name jeftilen ne kuže da je to dvosjekli mač, ako se nešto stvarno i nedaj Bože dogodi...

A drugi ne kuže da će bez potribe dignit judim živac šta bi tili neku kacigu na jeftinom skutu ili ziku ili kozi, pa će ili nekupit ništa, ili neko g#vn% od kineske no-name kacige, a sigurno neće kupit kacigu od 2-3-4k kn... Ja bar pokušavan ukazat na relativno povoljne i relativno sigrne integralne kacige... Primjetit ćeš da nisan reka i super ili udobne, samo sigurne... :icon_biggrin:

Moj je stav, uvik najskuplju kacigu koju si možešpriuštit, uvik integralnu, uvik provat prije, i pokušat uzet prilagođenu vrsti motora koji voziš... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #18 : 19 Srpanj, 2007, 14:51:17 »
pao sa baotiana ili sa neke vece masine isto je, pogotovo ako te netko, nedaj boze pobere sa malo vecom brzinom. Zastita bi trebala biti na prvom mjestu, bez obzira kaj vozis. Moje misljenje je da kacige ispod 1500-2000 kn sluze samo da zadovoljis zakon, nikakve prave zastite tu nema.

Potpis!

Iako ni kvalitetna kaciga ne garantira sigurnost pri padu ili saobracajnoj nezgodi/nesreci... Ali svakako podize sanse za sto manjem ostecenju vozaca...

Mislim da je najvaznija sigurnost imati mirnu i hladnu glavu te moci predvidjeti moguce nezgode i uz sve to i imati ono malo srece...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koja kaciga za Baotiana?
« Odgovori #19 : 20 Srpanj, 2007, 15:36:15 »
Mr J, jel ti to meni želiš reć, sa tim svojin potpisom, da Nolan, ili IXS, ili HJC ili Uvex integralna basic kaciga od cca 700 kuna nije sigurna, pogotovo na Baotianu i sličnim skuterima...?

Ako je tako, molim te prosvijetli me zašto...

 :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: