Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tp kajla??  (Posjeta: 5143 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: tp kajla??
« Odgovori #20 : 16 Veljača, 2010, 09:51:09 »
Za izbjegavanje detoncija preporuka je trkačim motorima gorivo sa više oktana pogotovo ako se koristi glava sa velikim stupnjem kompresije i malenim squishom.
Samim retardiranjem faze paljenja se također smanjuje sklonost detonacijama zbog niže temperature u kompresionom prostoru koja je umanjena zbog kasnijeg paljenja smjese i njenog tlačeja prilikom kretanja klipa u GMT.
e to nije niko spomenio, serisko je napravito da bude sigurno od samodetonacije i sa gorivom manje od 95 oktana, ja koristim 95 i nema detonacije iako bi trebo razmislit šta ću sipat, na mojoj općini najjače je 98 sa olovom i jako slabo neko sipa to, ja kad dođem nasut to u skuter kažu mi nije to stari kamion il auto da ide takvo gorivo  ::).
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: tp kajla??
« Odgovori #21 : 16 Veljača, 2010, 10:24:36 »
e to nije niko spomenio, serisko je napravito da bude sigurno od samodetonacije i sa gorivom manje od 95 oktana, ja koristim 95 i nema detonacije iako bi trebo razmislit šta ću sipat, na mojoj općini najjače je 98 sa olovom i jako slabo neko sipa to, ja kad dođem nasut to u skuter kažu mi nije to stari kamion il auto da ide takvo gorivo  ::).

Ako se radi o standardnom skuteru možeš lijevati taj 95 ili još bolje olovni super 98 kojeg kod nas više nema, inače je dobar za starije automobile i motore zbog bolje zaštite ventila i siceva ventila :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: tp kajla??
« Odgovori #22 : 16 Veljača, 2010, 10:41:19 »
znaci ja bi sad trebo na tpr da sipam 98 ili 100 ?? radi gore navedeni razloga...ili to vazi za preradjene cilindre iz koji je izvuceno puno vise nego serijski sto je predvidjeno ...i naravno high end setupe...??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: tp kajla??
« Odgovori #23 : 16 Veljača, 2010, 11:06:14 »
znaci ja bi sad trebo na tpr da sipam 98 ili 100 ?? radi gore navedeni razloga...ili to vazi za preradjene cilindre iz koji je izvuceno puno vise nego serijski sto je predvidjeno ...i naravno high end setupe...??

Netreba ti za serijalu 1oo oktana,dosta ti je 95,a tp kajla i veca oktanska trebaju za cilidndre di je spustan squrtus(ili kak se vec pise),zato kaj se povecava kompresija i postoji veci rizik od samo zapaljenja,pa ti moze puknut klip tocno po sredini

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: tp kajla??
« Odgovori #24 : 16 Veljača, 2010, 16:26:30 »
SRAD i ivanm su to super objasnili...  :icon_thumright:

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: tp kajla??
« Odgovori #25 : 03 Ožujak, 2012, 02:00:41 »
znam da je tema dugo "mrtva" na nju sam slućajno naletija i zainteresirala me je... pa imam jedno pitanje kako u navedenom piše kad se pomakne kut paljenja u naprijed dobije se na snazi...tu piše da je poželjno pomaknuti paljenje na jaćim setupovima tipa due+,tpr ili HE nebitno.....dali bi bilo pametno i dobro to napraviti u mom slućaju ....runner: trophy,reverse malo otvoreniji i dell 19......hvala.....

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: tp kajla??
« Odgovori #26 : 03 Ožujak, 2012, 15:04:15 »
Da osjetit ćeš promjenu kao i na jačem setupu. no thx
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: tp kajla??
« Odgovori #27 : 03 Ožujak, 2012, 20:40:18 »
 a dali će možda doći do nekih nuz pojava rupa na klipu ili nešto što mi se neće sviđati...i dali je potrebno još nešto promjeniti tipa veća-manja dizna...ili da je stavim bez brige i vozi......

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: tp kajla??
« Odgovori #28 : 03 Ožujak, 2012, 20:59:25 »
na minarelliju još i dobro radi al na piaggiu ne baš... ja sam imao na svom i nisam mogo naštelat ler, stalno se zaletavao..
i grijao se više nego obično..
tp kajla je smišljena da radi sa top-ovim variabilnim cdi-jem a ne da se koristi sama po sebi... eventualno se zakreće paljenje na due+ ili sličnim midrace kitevima za 3°..

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: tp kajla??
« Odgovori #29 : 04 Ožujak, 2012, 17:16:09 »
onda neka stoji originalna...a dali bi što dobio sa top-ovim variabilnim cdi-jem koliko je pametno staviti to na trophyja...i koliko on košta kakav bi bio omjer uloženo dobiveno....hvala... :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: tp kajla??
« Odgovori #30 : 04 Ožujak, 2012, 17:28:56 »
to ide na jače midraceve pa na dalje..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: tp kajla??
« Odgovori #31 : 05 Ožujak, 2012, 10:24:59 »
onda neka stoji originalna...a dali bi što dobio sa top-ovim variabilnim cdi-jem koliko je pametno staviti to na trophyja...i koliko on košta kakav bi bio omjer uloženo dobiveno....hvala... :)

bar na minareli to nevelja, za pia nezna jer nisam proba
dobro bude do nekih 10-11t rpm, a kasnije brlja i nije stabilna  :icon_thumright:

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: tp kajla??
« Odgovori #32 : 05 Ožujak, 2012, 10:46:26 »
imo ja na ditechu tu kajlu, malo bolje se razvrtava al brate nece radit pod lerom da ga jebes