Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dilema oko odabira  (Posjeta: 7474 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Dilema oko odabira
« : 16 Srpanj, 2007, 14:21:40 »
Uskoro kupujem novi skuter i za sada su u igri: xciting 250 i nexus 250. Pa ako moze mala pomoc, sta je bolje i zbog cega, koji su nedostatci jednog i drugog i koje su prednosti. Sto se tice dijelova i servisa, iz Rijeke sam pa su blizu i Italija i Slovenija tako da to nebi bio problem. Vozim se cijele godine, pa me isto zanima na kojem je od 2 vozac zasticeniji od vjetra (visok sam 196 cm.).
Tnx

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #1 : 18 Srpanj, 2007, 08:13:41 »
bump

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #2 : 18 Srpanj, 2007, 09:21:38 »
Ja ti mogu samo reći iz vizualnog aspekta - meni je ljepši nexus...

Sa tehničke strane ti ne bih znao reći, pričekaj mrvu dok se ostali jave  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #3 : 18 Srpanj, 2007, 10:12:23 »
Ja ti mogu samo reći iz vizualnog aspekta - meni je ljepši nexus...

Sa tehničke strane ti ne bih znao reći, pričekaj mrvu dok se ostali jave  :icon_thumright:

ma lako za vizualni aspekt...meni i jedan i drugi dobro izgledaju...vishe me zanima kako se na kojem sjedi (citao negdje da nexus ima sjedalo lagano nagnuto prema napred pa da se pri malo jacem kocenju lagano klizi sa njega, a isto da nema previshe mjesta za noge tj da xciting ima vishe mjesta...prije koju godinu sam hti uzeti B&W pa kad sam sjeo na njega vidio sam da ne mogu volanom ni lijevo ni desno zbog koljena:))

a cekam i cekam da se ostali jave, ali kao da su svi na godisnjem :)

a jos akd bi netko mogao srediti kakav popust za xcitinga, nesto kao sto je bilo u prvom ili drugom mjesecu, sreci nebi bilo kraja  :icon_biggrin:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #4 : 18 Srpanj, 2007, 12:34:59 »
gilera je kvalitetnija i nesto skuplja...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2007, 12:54:03 »
gilera je kvalitetnija i nesto skuplja...

e ovakve odgovore jednostavno obozavam...sad ce netko doci i reci isto za xciting (osim sto ce reci da je jeftiniji) i ja sam opet na pocetku...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #6 : 18 Srpanj, 2007, 16:02:00 »
Nema ti kruva od priče, moraćeš nać negdi i sist na jedan i na drugi, pa vidit... :dontknow:

A po onome šta san pročita, Nexus je više sportiva sa tvrđim sicom i ovjesom te lošijom zaštitom od vitra, dok je Xciting više putni cruiser, udobniji, mekši, bolja zaštita od vitra... Oba bi tribala bit kvalitetna... Ali nema zamjene za provat, makar samo sist na oba, a ako je moguće i đir napravit... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline makai

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Xciting 500
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #7 : 18 Srpanj, 2007, 17:12:19 »
ja imam ixcitinga 500  a prvi susjed nexusa 500. ak ti kaj znači usporedba točno je da je kymco udobniji, opremljeniji, završna obrada im je na istom nivou. nexus je pak startniji tj. hebiga prava je zvijer iako ja to svom sujedu nikad neču priznati. a to što je kymco nešto tromiji neznači da je inertan i spor motor.
pretpostavljam da su i na 250 kubikaži slični odnosi. ono što znam je da su xciting i 250 i 500ccm isti gabariti i oprema dok nexus 250 nije po opremi niti sjena većeg brata. mislim da i nove xcitinge još uvijek prodaju s karburatorom tak da iako će te netko odgovarati zbog toga što su karbovi nešto tromiji i imaju mrvu veču potrošnju od  mašina s e. ubrizgavanjem bar  nemaš brige s održavanjem i kvalitetom goriva od koje strepe svi vozači talijanskih skutera.

moj glas za kymca.

 (+ možeš na miru ostavit motor ispred dućana i nebrinuti hoće li biti na istom mjestu kada se vratiš)
Cichlid power Zagreb

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #8 : 18 Srpanj, 2007, 19:51:59 »
doom je dobro reka

probaj oba pa vidi... ako ne probas nemozes znat jeli to to..

svaki nudi nesto drugo :)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #9 : 19 Srpanj, 2007, 13:22:58 »
Uskoro kupujem novi skuter i za sada su u igri: xciting 250 i nexus 250. Pa ako moze mala pomoc, sta je bolje i zbog cega, koji su nedostatci jednog i drugog i koje su prednosti. Sto se tice dijelova i servisa, iz Rijeke sam pa su blizu i Italija i Slovenija tako da to nebi bio problem. Vozim se cijele godine, pa me isto zanima na kojem je od 2 vozac zasticeniji od vjetra (visok sam 196 cm.).
Tnx

kymco je veci, udobniji, bolja zastita od vjetra, ima dva diska sprijeda sto ynaci daleko bolje kocenje. identican je verziji od 500cc, osim sto nema parkirnu kocnicu.

nexus 250 je puno manji od 500 i ne djieli gotovo nista sa njim, osim imena.

netko je vec napisao, kymco je carb, a nexus injection. U stvarnom zivotu, bolji je i zahvalniji carb, iako nesto vise trosi. injection je skuplji za kupnju, skuplji za odrzavanje i podlozniji kvarovima (najvise radi loseg goriva).

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #10 : 19 Srpanj, 2007, 14:19:44 »
netko je vec napisao, kymco je carb, a nexus injection. U stvarnom zivotu, bolji je i zahvalniji carb, iako nesto vise trosi. injection je skuplji za kupnju, skuplji za odrzavanje i podlozniji kvarovima (najvise radi loseg goriva).
to sam naucio na svojoj aprilijici...svakih 3-4kkm ciscenje injektora...nazvao sam neki dan firmu i rekli mi da se cujem sa shefom u vezi kakvog popustica?:) (ja pitao moze li se sta pa oni tako rekli)

btw zna li tko iz rijeke i okolice sta o xcitingu koji stoji u burzi vec mjesec dana?

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #11 : 27 Kolovoz, 2007, 16:34:03 »
evo odluka je pala...kupuje se xciting 250 (polovni, star godinu dana, oko5kkm, narandzasti...isao pogledati, provozao ga, skoknuli na sevis, sve 5)...ako sve bude po planovima u srijedu ce biti parkiran ispred moje kucice  :frajer:

od nexusa odustao kad sam nedavno sjeo na njega (vec sam bio i zaboravio kako se sjedi na njemu) i vidio da su mi koljena smao par cm od volana :)

Offline john_wayne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: People S 50
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #12 : 28 Kolovoz, 2007, 13:16:12 »
i oklope kada ćemo napravit  đir?

inače to je i moj favorit...pravi maksi za velike ljude...

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #13 : 28 Kolovoz, 2007, 13:20:57 »
evo odluka je pala...kupuje se xciting 250 (polovni, star godinu dana, oko5kkm, narandzasti...isao pogledati, provozao ga, skoknuli na sevis, sve 5)...ako sve bude po planovima u srijedu ce biti parkiran ispred moje kucice  :frajer:

od nexusa odustao kad sam nedavno sjeo na njega (vec sam bio i zaboravio kako se sjedi na njemu) i vidio da su mi koljena smao par cm od volana :)

ajde, cestitam  :toothy10:

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #14 : 29 Kolovoz, 2007, 23:14:10 »
Ja ti preporučam definitivno nexus, vozim ga već dva mjeseca i čisto sam zadovoljan. To kaj oni pričaju da je ubrizgavanje loše nije istina, pa to je 4T skuter a ne 2T, Zaštita od vjetra za ruke i noge je odlična, a i u zimi imaš otvore kroz koje puše pazi vrući a ne topli zrak tak da ti u zimi nebude hladno za noge.Jedino ako si u mogučnosti uzmi si 500 Nexusa jer što jače to bolje. Max brzinu koju sam s njim postigao je 148km/h na autocesti Zagreb/sesvete. Znam da zvuči ludo ali Bog mi je svjedok da je bilo toliko. Ali to je samo jednom i nikad više. On ide 130km/h bes problema dok se kasnije trebaš sagnuti za postignuti bolju brzinu. Ima i putno računalo koje pruža obilje informacija... sve u svemu gilera je i kvaliteta

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #15 : 30 Kolovoz, 2007, 10:57:57 »
jucer popodne xciting je stigao pred kucu:) frend vozio od porec do ri (ja jos uvijek nemam a kat:D) i odusevio se...poslikam uskoro a do tada se idem malo voziti i uzivati  ;D

Offline Oklop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jurdani
  • Moj Skuter: Kymco xciting 250
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #16 : 30 Kolovoz, 2007, 18:57:21 »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #17 : 30 Kolovoz, 2007, 21:47:17 »
sad samo treba uzivati  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #18 : 30 Kolovoz, 2007, 22:54:07 »
Narandzasto prase... :sign020:

Sretno!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline zipolini

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • zipolini
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: piaggio zip 4t,zip sp 50,derbi gp1 racing,ktm 50
Odg: Dilema oko odabira
« Odgovori #19 : 14 Studeni, 2007, 20:49:16 »
Najbolji je TMAX 500  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: