Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kit 75 ccm  (Posjeta: 4466 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toni_cigic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • samo za taj osjecaj.......
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility
  • Moja Kaciga: ///
kit 75 ccm
« : 07 Veljača, 2010, 22:00:51 »
Mislio sma staviti ovaj kit na svoj skuter sada mi skuter ide 60-65km/h,sta mislite koliko bi mu ovaj kit dao snage odnosno brzine:

http://scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640791536&target=productdetail&category1=A%3AA_KYMCO%3AA_KYMCO_AGILITY&category2=CAT%3ACAT_ZYLINDER

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #1 : 07 Veljača, 2010, 23:56:52 »
tesko bi bilo precizno rec kolko bi iso,valjda znas da bi kit povukao i mnogo ostalih stvari uz to,ovisi kakav majstor ga nastela,jel imas serijalu sve gore na motoru

Offline toni_cigic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • samo za taj osjecaj.......
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility
  • Moja Kaciga: ///
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #2 : 08 Veljača, 2010, 20:13:58 »
ma sve je jos serijsko na njemu nije nikada rastavljan

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #3 : 09 Veljača, 2010, 18:22:02 »
Sa tim nemres fulat  :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #5 : 09 Veljača, 2010, 20:03:16 »
da al s ovim 75 ide serijska glava a na 85 bi kao trebala nova..

Offline aless_91

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • Sila puta pajser = ............
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Typhoon 50, SF3
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: 50cc ported by TXF
  • MojSpuh: samo serijala
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #6 : 05 Travanj, 2010, 13:17:32 »
gle stavio ovaj 75 i stavi za 5-6 brojeva vecu diznu i neki spuh protocniji i to je to motor ce ti lijepo ic i neces imat problema sam nemoj ga odmah ubijat kad stavis kit!!! rade ga polako razraduj i nikad full gas i trajat ce ti duze i neces imat problema jer kolko sam shvatio ti oces da ti motorcek sam malo bolje ide i lijepo povuce tak da ti je ovo kaj sam ti reko best buy i to moras stavit jer sa samim kitom neces dobit nista osim ubrzanja i na krajnjoj ce ic isto znm iz iskustva!!!  :)

Offline Jankkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespa PX150
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #7 : 09 Travanj, 2010, 20:36:25 »
To su gluposti. Odma moras pun gas da ti karike bolje sjednu. Mozda prvih 10 min na 2/3 ali poslje samo pun gas.

Ovo uhodavanje sa laganim gasom i te spike pusti za tetkice i starce. Neznam dal prati itko prave skuter forume di ekipa zna nesto o 4t motorima i tunira skutere za drag. Jer da prati znali bi da 4t masine treba uhodavati tako da se u prvih par radnih sati sve to dobro progrije i skuri.

Jos jedna bitna stvar je da pri takvom uhodavanju ulje mjenjas nakod cca. 100 - 200km

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #8 : 14 Travanj, 2010, 00:06:02 »
To su gluposti. Odma moras pun gas da ti karike bolje sjednu. Mozda prvih 10 min na 2/3 ali poslje samo pun gas.

Ovo uhodavanje sa laganim gasom i te spike pusti za tetkice i starce. Neznam dal prati itko prave skuter forume di ekipa zna nesto o 4t motorima i tunira skutere za drag. Jer da prati znali bi da 4t masine treba uhodavati tako da se u prvih par radnih sati sve to dobro progrije i skuri.

Jos jedna bitna stvar je da pri takvom uhodavanju ulje mjenjas nakod cca. 100 - 200km

Da ali svakako motor prije dovesti na radnu temperaturu, inače jako bitna stavka za razradu 4T mašina su prsteni i stijenke cilindra. Kod dobre razrade je umanjena potrošnja ulja i motor rezultira sa većom snagom... :icon_thumright:
Takav primjer usporedbe smo imali u servisu na stolu gdje je bila razrađena nova R1 sa 0 km koja je imala na kraju oko 4 KS više nego  ista takva R1 koja je razrađena na cesti lagano te je imala Akrapović slip on sa eliminacijskom cijevi za katalizator.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #9 : 14 Travanj, 2010, 00:09:13 »
Da ali svakako motor prije dovesti na radnu temperaturu, inače jako bitna stavka za razradu 4T mašina su prsteni i stijenke cilindra. Kod dobre razrade je umanjena potrošnja ulja i motor rezultira sa većom snagom... :icon_thumright:
Takav primjer usporedbe smo imali u servisu na stolu gdje je bila razrađena nova R1 sa 0 km koja je imala na kraju oko 4 KS više nego  ista takva R1 koja je razrađena na cesti lagano te je imala Akrapović slip on sa eliminacijskom cijevi za katalizator.

to sto si rekao je ziva istina o razradi da na kraju na stolu pokaze vise ks zbok fine razrade... :icon_thumright:

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #10 : 14 Travanj, 2010, 01:01:34 »
kolko km je preporučljivo preč na laganoj vožnji kad se stavi kit

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #11 : 14 Travanj, 2010, 01:04:34 »
ako govoris o 2T onda oko 200 km ako je gus a 3 puta po 10 minuta paljenje/gasenje ako je alu te nekih 50 km na polovici gasa a za 4T vozis prvih 50km ili ti oko 20min na polovici gasa i onda mozes ga stisnut posle

Offline aless_91

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • Sila puta pajser = ............
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Typhoon 50, SF3
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: 50cc ported by TXF
  • MojSpuh: samo serijala
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #12 : 14 Travanj, 2010, 10:55:49 »
Da ali svakako motor prije dovesti na radnu temperaturu, inače jako bitna stavka za razradu 4T mašina su prsteni i stijenke cilindra. Kod dobre razrade je umanjena potrošnja ulja i motor rezultira sa većom snagom... :icon_thumright:
Takav primjer usporedbe smo imali u servisu na stolu gdje je bila razrađena nova R1 sa 0 km koja je imala na kraju oko 4 KS više nego  ista takva R1 koja je razrađena na cesti lagano te je imala Akrapović slip on sa eliminacijskom cijevi za katalizator.

Da ta razrada na stolu je posebna sama za sebe iako je jedan od razloga u tome sto kod razrade na cesti postoji opterećenje jer se razrada odvija u voznji, a ovako na stolu nema opterecenja i razrada je fina pa se na kraju pokaze da ima vise konja.... :headbang: :toothy9:

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #13 : 14 Travanj, 2010, 21:57:24 »
Da ta razrada na stolu je posebna sama za sebe iako je jedan od razloga u tome sto kod razrade na cesti postoji opterećenje jer se razrada odvija u voznji, a ovako na stolu nema opterecenja i razrada je fina pa se na kraju pokaze da ima vise konja.... :headbang: :toothy9:

Razrada na stolu itekako ima opterečenja, testovi se rade uglavnom u 6. brzini na niskim okretajima te se ubrzaje pod punim gasom do područja gdje snaga opada na krivulji.
Opterećenje je jako izraženo zbog jako teškog valjka kojeg okreće stražnji kotač te ima veliki otpor prilikom ubrzavanja.
Kod same razrade na stolu se ubrzaje u svim brzinama da se stvara opterećenje i tlak na klipne prstene a ujedno da se i getriba razrađuje, uz to dobro je i kočiti samim motorom na višim okretajima da se stvara snažni podtlak u kompresionom prostoru koji ispire cilindre.
Nakon takve razrade na stolu svakako treba izmjeniti ulje i filter ulja :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline aless_91

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • Sila puta pajser = ............
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Typhoon 50, SF3
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: 50cc ported by TXF
  • MojSpuh: samo serijala
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #14 : 15 Travanj, 2010, 17:31:29 »
Razrada na stolu itekako ima opterečenja, testovi se rade uglavnom u 6. brzini na niskim okretajima te se ubrzaje pod punim gasom do područja gdje snaga opada na krivulji.
Opterećenje je jako izraženo zbog jako teškog valjka kojeg okreće stražnji kotač te ima veliki otpor prilikom ubrzavanja.
Kod same razrade na stolu se ubrzaje u svim brzinama da se stvara opterećenje i tlak na klipne prstene a ujedno da se i getriba razrađuje, uz to dobro je i kočiti samim motorom na višim okretajima da se stvara snažni podtlak u kompresionom prostoru koji ispire cilindre.
Nakon takve razrade na stolu svakako treba izmjeniti ulje i filter ulja :icon_thumright:

oke, to nisam znao ali barem sam nesto novo i naucio :headbang: :icon_thumright:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #15 : 15 Travanj, 2010, 18:27:35 »
a glava skuplja od cilindra 85 eura... a bitnija je od samog cilindra na 4t. ako već uzimaš skupi 135 eur i kupi oboje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #16 : 15 Travanj, 2010, 18:45:39 »
Znači ak oću pravilno razradit kit na 4t (konkretno baotian i BGM 75cc kit) onda ga 2 puta upalim, ostavim oko 10 min i gasim... A kad krene vožnja, kolko km bi bilo optimalno (nikud mi se ne žuri  :icon_biggrin:  )?

Forumska Sirotinja R/T

Offline elko king

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
  • Moja Kaciga: shoei
Odg: kit 75 ccm
« Odgovori #17 : 30 Svibanj, 2010, 11:28:23 »
mozemi neko reci imam apriliu rs 50 serijal nije jos nista radeno na njoj i koji kit da ubacim od 75ccm dali mi mozete naci link .Pored toga dali bi morao mjenjati radilicu...