Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rolice - montaža?  (Posjeta: 5177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maddex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • TubeYou RinKi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Rolice - montaža?
« : 15 Srpanj, 2007, 00:36:37 »
Naime ovako, kućište variomata (aluminijsko, Peugeot) potrošeno, rolice izlizale svoje klizače sa strane, a i one više nisu okrugle. nabavio sve novo i sad pitanje: da li se pri montaži rolice moraju namazati tovatnom masti (grafitna ili obična)? negdije sam nasao da se zbog dugotrajnosti rolice i kućište pošpricaju silikonskim sprejem.

Znam da vas je dosta to radilo pa bi molio da mi opisete postupak gdje ,s čime i u kojoj količini podmazati?
i još ak treba taj silikonski sprej, od kojeg proizvođača i koja mu je cijena?

Hvala svima koji pomognu!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #1 : 15 Srpanj, 2007, 02:04:33 »
Naime ovako, kućište variomata (aluminijsko, Peugeot) potrošeno, rolice izlizale svoje klizače sa strane, a i one više nisu okrugle. nabavio sve novo i sad pitanje: da li se pri montaži rolice moraju namazati tovatnom masti (grafitna ili obična)? negdije sam nasao da se zbog dugotrajnosti rolice i kućište pošpricaju silikonskim sprejem.

Znam da vas je dosta to radilo pa bi molio da mi opisete postupak gdje ,s čime i u kojoj količini podmazati?
i još ak treba taj silikonski sprej, od kojeg proizvođača i koja mu je cijena?

Hvala svima koji pomognu!!

Ovako kuciste u pravilu nije potrebno mazati.Noviji modeli skutera nemaju namazano kuciste nego se rolice slobodno krecu unutra.S ncim nije namazano znaci.A kod starijih modela skutera su metali u kuciste variomata tovatnu mast.Sad neznam kolko je to pametno.Uglanvom najbolje ces znati ovaku.Ako imas vario koji ima iza onaj metalni prsten kaj se serafi s tri mala serafica onda mozes metnuti tovatnu mas a ako nemas taj prsten onda nemoj nista metati jel cim upalis motor i vario se malo zagirje tovatna mast ce ti izletiti po cijelom bloku i smao ces sve zamazati i u najgorem slucaju ako dode na remen pocet ce ti prokllizivati.
Under construction...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #2 : 15 Srpanj, 2007, 14:19:56 »
ili teflonskim sprejem, ako se ne varam, kao sto bi rekao mrJ

ako ces vec mazati tovatnom masti, onda u jako jako malim kolicinama
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2007, 14:22:52 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #3 : 15 Srpanj, 2007, 15:09:16 »
ili teflonskim sprejem, ako se ne varam, kao sto bi rekao mrJ

ako ces vec mazati tovatnom masti, onda u jako jako malim kolicinama

Kolko god on malo stavio nakon 2km je nece vise biti jel cim se krene voziti i malo se zagrije sve izleti van i samo si use... cijeli blok.Imao sam takvih slucaja vec i znam iz iskustva.Po meni nema potrebe uopce s nicim za mazati ja nikad nisam metoa mast i niti jedan vairo se nije potrosio i rolice se uvijek jednakomjerno potrose.

Za taj sprej neznam s tim nemam iskustva.Ali kak sam vec rekao mislim da nema potrebe mazati.Ja do sada jos nikad nisam imao problema.A i svi moji isto tako nemaju s tim problema.
Under construction...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #4 : 16 Srpanj, 2007, 19:47:15 »
malo masti može, ne puno, onak samo da nije suho, pogotovo na serijski variomat..
a pežoove original rolice izbjegavati, jer imaju željezni uteg, koji kad se ovojnica od plastike pojede, počne derati željezo po aluminiju praviti žlj#bove u kanalima varijatora i takav je u principu za baciti jer će se sljedeće rolice nejednako trošiti i opet doć do željeza, to se dogodilo na mom serijskom variju..
kupiti malossi 16x13, 9.0 gr rolice jer imaju mesinganu jezgru i ako se potroše do kraja mesing neće jako oštetiti kanale.. eventualno će ih malo zagrebati ili čak ni to..

Offline aco stunter_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • ko mi šta može
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beli Manastir
  • Moj Skuter: Kymco Agility 50
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2007, 01:03:55 »
jel neko zna dimenzije rolica i kolike su serijal rolice teške na kymco agitity 50

hvala unaprijed
Ko mi šta može

Offline djile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: travnik
  • Moj Skuter: peugeot-viva city
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #6 : 31 Srpanj, 2007, 18:58:35 »
ja imam peugeot viva city i meni su rolice "izgrizle" solju od variomata.. i sad mi nesto kucka unutra jel to do toga sto su izgrizle rolice il sta??

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #7 : 31 Srpanj, 2007, 20:59:41 »
moze ti bit da su se potrosile i kalote (to su ti ona tri mala trokutica),ako nisu oni definitivno ti je zbog rolica

Offline djile

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: travnik
  • Moj Skuter: peugeot-viva city
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #8 : 31 Srpanj, 2007, 21:17:04 »
pomijenio sam neki dan rolice i te plastikice u obliku slova u ali opet kucka .bem mu mater sta bi moglo biti

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #9 : 31 Srpanj, 2007, 22:47:26 »
usporedi s starim rolicama, pogledaj sirinu da se nije ovaj zeznio u servisu pa ti stavio uze???

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #10 : 01 Kolovoz, 2007, 17:38:31 »
a pežoove original rolice izbjegavati, jer imaju željezni uteg, koji kad se ovojnica od plastike pojede, počne derati željezo po aluminiju praviti žlj#bove u kanalima varijatora i takav je u principu za baciti jer će se sljedeće rolice nejednako trošiti i opet doć do željeza, to se dogodilo na mom serijskom variju..
kupiti malossi 16x13, 9.0 gr rolice jer imaju mesinganu jezgru i ako se potroše do kraja mesing neće jako oštetiti kanale.. eventualno će ih malo zagrebati ili čak ni to..

jel to znači da bi mi preporučio da zamenim serijske peugeot rolice što pre i stavim malossieeve ??? prešao sam tek 1600 km
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2007, 17:43:23 »
ako imas para odma mijenjaj :icon_thumright:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #12 : 01 Kolovoz, 2007, 17:50:08 »
pozdrav speed,tu si uvek... :icon_thumright:
rolice bar ne bi trebalo da su skupe, samo što ne znam ni gde ću ih naći...nemam puno izbora radnji s ovom opremom...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #13 : 01 Kolovoz, 2007, 18:14:18 »
nazovi svoj servis i trazi mallosijeve rolice za svoj skut

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #14 : 01 Kolovoz, 2007, 18:18:34 »
hoću, valjda to ne smatraju nekim budženjem pa da dovode u pitanje garanciju..pitaću ih
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Rolice - montaža?
« Odgovori #15 : 01 Kolovoz, 2007, 18:20:58 »
ma nece ti ukinut garanciju,rolice 100kn,to ti je potrosni materijal tako da ne mogu ukinut garanciju