Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomoc vlaga  (Posjeta: 6732 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #20 : 29 Siječanj, 2010, 18:11:25 »
e shegy, požega je pod vlagom  ;D ;D

Offline Dariosam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nemam
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #21 : 10 Svibanj, 2016, 14:56:29 »
ehh...cura i ja smo se preselili u novi stan, zapravo to je kuća i mi smo u prizmelju, a na katu nitko ne živi...sve je bilo u redu do unazad 15 dana kad smo skužili plijesan u spavaćoj sobi na vanjskom zidu i na podnicama..obrisali smo sve suhom krpom ali ne znamo smijemo li to ičime tretirati poput varikine jer ta plijesan izbija između zida i laminata, hoće li oštetiti laminat? cura je vidjela u bipi ili nekoj drogeriji drugoj ne znam neki aparat za 90-ak kn koji je kao skupljač vlage, isplati li se to ili da angažiramo nekoga da nam riješi hidroizolaciju i platimo tko zna koliko...ne znam, zaista ne znam...

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #22 : 10 Svibanj, 2016, 15:35:35 »
druže rebooto si temu staru 6 godina ali dobro  ;D koliko sam ja imo iskustva s tom vlagom, sve je u pravilu uzrok toga da se previše "konzerviraju" prostorije, odnosno pvc stolarija koja 100 % dihta, 5-10 cm stiropor fasada, sve 100 % zadihtano i sl. evo ja živim u stančiću malom tj garsonjericom gdje imam drvenu stolariju isto tako je i u kući roditeljskoj i nikad, ali ama baš nikad nisam imo problema sa vlagom. sad za ljeto sam bio u jednom kupatilu u potkrovlju gdje doslovno voda curi sa zidova i prozora. zašto ? zato što je na krovu 1095095 slojeva najlona, hidroizolacije, pizde materine isto tako iznutra pa tek onda pičnut rigips i još k tome pvc prozor krovni. i sad se ti upariš lijepo u kadi i di će ta vlaga ? najgore je što ljudi ulupaju hrpu para u stolariju izolaciju i sl i onda dođu ovakvi puno gori problemi nego račun od grijanja veći 3 kn jer ti malo zraka uđe u sobu

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #23 : 10 Svibanj, 2016, 23:14:02 »
s vlagom i pljesni je jako tesko
uglavnom uzrok ti je defektna fasada, hidroizolacija ili kroviste pa ti vlazi zidove
od ostalih uzroka ti je manjak provjetravanja (kaj je cesto na pvc stolariji) i ne navika svaki dan vise puta prozraciti ili "toplinski most"

kaj se tice svih tih sakupljaca vlage to je zgodna ideja ali to ne funkcionira na tim povrsinama jer tebi je zid vlazan
jedini nacin kako ga se rjesiti je da se skida zbuka, da se susi zid zidarskim susilima i druge realne nema barem da to bude dugotrajno

protiv pljesni imas sprejeve u trgovinama za boje i lakove i nisu skupi, varikin sam po sebi je glupost i samo vlazi zid dodatno dok sprej i alkohol
bas zaustavljaju razvoj gljivica

Offline Dariosam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nemam
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #24 : 11 Svibanj, 2016, 10:27:58 »
Kupili smo jučer Muffa sprej protiv plijesni i taj odvlaživač zraka, baš ću vidjeti što i kako s tim te funkcionira li uopće...hvala vam puno na savjetima...prozori su stari, a otvaramo ih svaki dan tako da mislim da nije problem u tome. Hvala još jednom.

Offline VEPAR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 230
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Yamaha AEROX
  • Moja Kaciga: Lazer Vertigo
  • MojSetup: maloosi mhr, maloosi multivar, motorforce kevlar
  • MojSpuh: leo vince ZX
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #25 : 11 Svibanj, 2016, 21:26:39 »
evo vam ako trebate savjete stručnjaka što se tiče vlage,gljivica i ostaloga!http://www.dracomerx.com/