Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomoc vlaga  (Posjeta: 6730 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
pomoc vlaga
« : 28 Siječanj, 2010, 20:08:34 »
uredili smo podrum prije godinu dana i stavili plocice,ofrajkali, pvc prozore  :angry7: okrecio sve tip top
i jednoj sobi se oko prozora uzasno pojavila vlaga tj toliko da je okno prozora crno od vlage a prozor je uzasno mokar (kapa s njega kao iz rezervara probusenog) staklo se rosi uzas uzas
inace su prostorije do pola pod zemljom i kompletna izolacija je stvarno kvalitetna
nigdje drugdje nema vlage...
e sad ja mislim da je razlog tomu jer je cjeli pordum "hermeticki" zatvoren , u veci dio se 100 puta dnevno uđe a u tu prostoriju mozda par puta...

sta da radim? kako da sprijecim vlagu ? i kako da otkonim to crnilo od vlage?
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #1 : 28 Siječanj, 2010, 20:13:57 »
imali smo sličan problem na zadnjem katu kuće, možda nije bilo toliko izraženo kao kod tebe ali je riješeno.
evo kako smo mi to riješili, prvo to crnilo oribaš koliko možeš, znači nekom krpom ili tako nešto da to donekle ukloniš, i onda kupiš neki preparat protiv tog s kojim to premažeš bla bla i na kraju to prekrečiš i to je to, dan danas se nije pojavila!
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #2 : 28 Siječanj, 2010, 20:15:28 »
isti problem u podrumu.uzas kak to zajebava.ak izvana nije dobro izolirano odma to navlazi.tata je vec mislio da ide stavljat  novu izolaciju iz vana al nezna ni sam sta bi bilo najbolje
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #3 : 28 Siječanj, 2010, 20:30:12 »
ma kuca ima fantasticnu izolaciju! temelj je debel 60 cm , okolo kuce drenazna ona zuta cijev za vodu ... sve sve
strop gore nemam klasicni nego kube (ako nezna neko sta je to su oni stropovi od cigala kao u vinskim podrumima)
i strop je fugiran i lalenim uljem par puta premazan

ja mislim da se to desava jer nedolazi dosta svijezeg zraka...

nego otovrio sam ovo jer me zanima sljedece... vidio sam negdje prodaju one strojeve za izvlacenje vlage... jel to funkcionira?
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #4 : 28 Siječanj, 2010, 20:44:45 »
pa vjerojatno dolazi do kondenzacije
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #5 : 28 Siječanj, 2010, 21:40:59 »
da bi doslo do kondenzacije potrebna je voda (ili neka druga tekucina) a to da se tebi zidovi vlazni zbog kondenzacije je gotovo nemoguce jer bi za to trebalo bit puno vode u toj prostoriji..znaci kondenzacije otpada unutarnje strane..a to sto kazes da je izolacije savrsena-ocito nije..voda uvijek nade put..podrum je djelomicno pod zemljom..kisa pada, tlo se moci, voda se siri i vlazi zemlju, dolazi do zida i tu staje..ali..ocito nalazi prolaz kroz tu izolaciju i tu onda zid upija, stvara se pljesan, crnilo po zidovima, otpada zbuka bla bla...sto se tice nekog farbanja i ostalih stvari to pomaze recimo ako imas u kuhinji zid koji se pari od kuhanja, onda se maze farbom (nekom) koja sprijecava zidu upijanje te vlage tako da vodu zadrzava na sebi koju ti kasnije obrises (ili ne xD) neces rijesit nikako osim da kopas s vanjske strane i napravis neku bolju izolaciju koja ce sprijecit zidu upijanje vode

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #6 : 28 Siječanj, 2010, 21:59:36 »
mozda sam ja krivo napisao...
nigdje kroz zid necuri voda! nigdje
nego sad dok su ovi vlazni dani , staklo se rosi toliko da kapa na klupcicu stalno! i kak je to obilno zidovi upijaju tu tekucinu.. ja obrisem koliko stignem ali bas je sa stakla! da su zidovi mokri (tj da pustaju vodu) tog crnog bi bilo i sa vanjske strane prozora i po zidu izvana i unutar zida a ne samo u oknu prozora... kuzis sta mislim?

unutra je stalna temperatura 19 do 20 stupnjeva, bilo po zimi ili po ljetu! i mislim da je to isto neki problem...
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #7 : 28 Siječanj, 2010, 23:00:10 »
onda probaj ostavit prozor na kipi ako mozes pa vidi..ako se onda ne bude nakupljala voda onda ti definitivno treba neka ventilacija

Offline Noha boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 177
  • Spol: Muški
  • ℬ.ℬ.ℬ__❶__❾__❽__❻___ℬ.ℬ.ℬ
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: MadHeaD
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #8 : 28 Siječanj, 2010, 23:32:28 »
sličan problem ja sam riješio s nekim preparatom


inace mi f zagorju ti  velme vlaga time kaj ti znači gemišt tajm  :laughing7: :laughing7:
Mi haramo uvijek mi haramo svuda, da nam stanu na put nemaju muda!!!  1986

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #9 : 28 Siječanj, 2010, 23:38:25 »
imao sam isti problem, problem je bio u malosi brtvi između "temelja" i zida, skinuo sam malosi brtvu i stavio limenu brtvu i nema sad sve je ok  :icon_thumright:
kompresija zidova je perfektna  :icon_thumright:, jel imas termostat u vratima tj ključanici ?  lol shegy  :laughing7: :laughing7: :laughing7:


šalim se,jel ice u vlagi ? nije..e pa onda sve 5  :icon_thumright:

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #10 : 28 Siječanj, 2010, 23:43:12 »
gledaj moze ti to bit jer se prostorija ne zraci dovoljno

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #11 : 28 Siječanj, 2010, 23:50:50 »
To crno su gljivice koje se pojavljuju zbog vlage i deveil ti je dobro rekao da ima sredstvo protiv toga, ali se s vremena na vrijeme mora tretman ponavljat jer nedrži beskonačno! To da se rješiš crnog, a sa vlagom se malo teže borit  :(

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #12 : 28 Siječanj, 2010, 23:56:01 »
čuo sam da je ona boja za crte na cesti dobra za to, jer jako upija i nemoze se samo tako na njoj prikazat vlaga.....

ako je prostor sto i je slučaj malo pod zemljom, jbga vani minus a unutra + 20 naravno da dođe vlaga

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #13 : 28 Siječanj, 2010, 23:58:46 »
To crno su gljivice koje se pojavljuju zbog vlage i deveil ti je dobro rekao da ima sredstvo protiv toga, ali se s vremena na vrijeme mora tretman ponavljat jer nedrži beskonačno! To da se rješiš crnog, a sa vlagom se malo teže borit  :(
gljivice se pojave zbog vlage i treba ih tretirat sa sredstvom protiv gljivica ali ako nema primjerenog prozracivanja stalno ce se vracat

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #14 : 29 Siječanj, 2010, 00:04:35 »
stavi pinlock na prozore
http://www.pinlockusa.net/

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #15 : 29 Siječanj, 2010, 09:22:32 »
točno sam znao da će netko uletit s ovime xD
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #16 : 29 Siječanj, 2010, 14:02:32 »
te gljivice namazite varikinom i nestaju :D :D :D 
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #17 : 29 Siječanj, 2010, 15:09:20 »
hahahah... ma ice je vani na snijegu.. boli me k za njega .. nek trunee  :laughing3: cigani ce ga odnjet


(salim se eno ga u garazi opran umotan u deku i prekriven najlonom   :happy6: )

ma kad iskipam prozor onako na milimetar samo da zraka dolazi.. nema nikakvih problema
to sam sinoc napravio i prozor se nimalo nije rosio.. ali je problem sto je bilo dosta hladno ujutro...
men se cini da cu ja napraviti ovo sto je vktr rekao... uzet borer jedno 4 do 5 mm i izbusiti štok na par mjesta.. haa?
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #18 : 29 Siječanj, 2010, 17:30:43 »

men se cini da cu ja napraviti ovo sto je vktr rekao... uzet borer jedno 4 do 5 mm i izbusiti štok na par mjesta.. haa?
nisam ti ja reko da bušiš, ako nemaš original rupe za pinlock kupi nove prozore sa utorima za pinlock, da ne bi rekli da ja potičem ljude na fuš

Offline MAX SLAVONIJA HR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: PEUGEOT SPEEDFIGHT 2
  • Moja Kaciga: VEMAR airbrush
Odg: pomoc vlaga
« Odgovori #19 : 29 Siječanj, 2010, 18:08:36 »
U trgovinama imaš dvije vrste aparatića za skupljane vlage ( 75-125 kn ovisno o kubikaži prostorije).To ti funkcionira dosta dobro,međutim sa tim si samo zalječio problem,a ne i izlječio.Crnilo se rješava varikinom ili preparatima (Duffa,Chromos) koje možeš kupiti u svakoj trgovini sa bojama.Mislim da ćeš na kraju morati ipak staviti ventilator, cijev i sa vanjske strane rozetu sa griljama,jer svi problemi te vrste počinju sa vlagom u prostoriji,a to možeš izbjeći najbojle provjetravanjima.Pošto vidim da si iz PŽ idi u Kolor u Dubrovačkoj i odmah lijevo poslije blagajni su ti aparati protiv vlage,a za sve preparate javi se na odjel.
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj, 2010, 18:35:17 MAX SLAVONIJA HR »
MAX SLAVONIJA HR