Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Svjetla na akumulator  (Posjeta: 3691 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Svjetla na akumulator
« : 13 Srpanj, 2007, 11:21:59 »
Ovako...došo sam na ideju da na svojoj LUNI spojim svjetla na akumulator...pa kak se bi to dalo izvest?

Znaci kad upalim svjetla, naravno dam kontakt, da svijetle...ko na npr. VXR-u il tak nekom skuteru, jer mislim da se bi vidljivost povečala itd. pa mi je to u interesu radi svoje sigurnosti.

Naravno di to napravit, kako i dali treba i jaci akumulator il ce ovaj bit dosta posto svjetla koristim samo po noći...hvala unaprijed na odgovoru

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #1 : 13 Srpanj, 2007, 13:24:43 »
Napravis si mali prekidac...

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #2 : 13 Srpanj, 2007, 14:18:29 »
Najlakše ti je da nađeš shemu elektroinstalacija od skutera (vjerojatno je imaš u manualu od skutera među zadnjim stranicama) i tamo točno vidiš kuda ti žice idu i samo im dovod prespojiš direktno na akumulator, naravno tako da bravica i prekidač ostanu u krugu između akumulatora i svjetla. Ali neznam koliko je to preporučljivo jer je akumulator od skutera kakav već je (relativno malog kapaciteta). Ne vidim smisao toga, osim za osvjetljavanje nećega u krajnjoj nuždi, jer skuter služi za vožnju, a ne kao noćna lampica. Inače, dugo svjetlo (blenda) bi ti trebalo radit samo sa uključenom kontaktom. Tako ja barem na mom skuteru.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2007, 14:38:35 »
Ovako...došo sam na ideju da na svojoj LUNI spojim svjetla na akumulator...pa kak se bi to dalo izvest?

Znaci kad upalim svjetla, naravno dam kontakt, da svijetle...ko na npr. VXR-u il tak nekom skuteru, jer mislim da se bi vidljivost povečala itd. pa mi je to u interesu radi svoje sigurnosti.

Naravno di to napravit, kako i dali treba i jaci akumulator il ce ovaj bit dosta posto svjetla koristim samo po noći...hvala unaprijed na odgovoru

Vidljivost se nebi povecala,nades shemu od instalacije kak su ti drugi vec rekli i preposjis si lampe na kotakt.Uglavnom treba s brave povuci + na lampu.
Netreba ti jaci akumulator.
Under construction...

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #4 : 13 Srpanj, 2007, 14:39:42 »
a povecala bi se ak bi stavil jacu zarulju ;)

a blendu nemam, ni kratko/dugo...sam ojedan tip svjetala...i plave pozicije  :icon_biggrin:

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #5 : 13 Srpanj, 2007, 14:49:36 »
a povecala bi se ak bi stavil jacu zarulju ;)

a blendu nemam, ni kratko/dugo...sam ojedan tip svjetala...i plave pozicije  :icon_biggrin:

Ti bi to radi fore stavio, sta bis dobio drugo sa tim, kakva vidljivost molim te... Pa reci onda da hoces radi fore staviti a ne da bi se povecala vidljivost. Sta dobijes ako se upale svjetla kad kontakt das. Pa ne vozis ugasen skuter, ili bi se ti po noci malo spusto nizbrdo s ugasenim skuterom a zelis da ti svijetla rade :D  :laughing6:

Provuces zice od fara tamo di dodje sturja kada kontakt das. E sada, ja ne znam di je to. Ja znam da ti truba radi kada das kontakt, pa sada, pogledas di je truba spojena, mozda tako, iskombiniraj nesto, neznam...

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #6 : 13 Srpanj, 2007, 14:57:54 »
Ako ćeš stavljat jaču žarulju malo pripazi da ne pretjeraš sa snagom (možda par wata više ili neka druga tehnologija žaruljice) jer je svjetlo od plastike, a ne stakla pa ako pretjeraš mogao bi imati "zatamnjena svjetla".  :glasses9: Dobro zvuči, ali nije praktično.
Savjet: promisli prije nego to kreneš radit. Vjerojatno ćeš uvidjet da to nema nekog smisla i potrošit vrijeme na nešto pametnije (pranje skutera ili sl.).

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #7 : 13 Srpanj, 2007, 16:28:16 »
a povecala bi se ak bi stavil jacu zarulju ;)

a blendu nemam, ni kratko/dugo...sam ojedan tip svjetala...i plave pozicije  :icon_biggrin:

Jacu zarulju nemres metnuti na 50ccm nikako.Mislim mozes ali ce ti svijetliti slabije a ne jace.Jel je nit predebela a struja nema dovoljno snage da zarulja svijetli punim sjajo.Ili ceti se nesto rastopiti ili ce ti struja izgoriti u najgorem slucaju.
Under construction...

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #8 : 13 Srpanj, 2007, 18:36:11 »
nis nece izgorit neg ce svijetlit ko svijeca buduci da nema struje za takvu zarulju.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #9 : 13 Srpanj, 2007, 20:41:20 »
nis nece izgorit neg ce svijetlit ko svijeca buduci da nema struje za takvu zarulju.

Gle namotaj za struju ce izgoriti nakon nekog vremena 100.samo pitanje vremena imao sam vec par takvih slucaja.
Under construction...

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #10 : 14 Srpanj, 2007, 15:12:46 »
moguce nakon nekog vremena, jednostavno bi se rastopila izolacija na zicama i mos bacit...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #11 : 14 Srpanj, 2007, 16:58:13 »
moguce nakon nekog vremena, jednostavno bi se rastopila izolacija na zicama i mos bacit...


A to sta si ti sad napisao sam ja napisao vec dva posta prije.Gle kaj se struje tice znam jako puno toga.Idem jos u Elektrotehnicku skolu i ucim svaki dan o takvim stvarima tak da ne pisem nikakve gluposti i nebuloze.
Under construction...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #12 : 14 Srpanj, 2007, 17:16:52 »
Vozim se vec 2 sezone na Aeroxu 50ccm sa H4 zaruljom i nisam jos spalio namotaje.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #13 : 14 Srpanj, 2007, 17:28:53 »
Vozim se vec 2 sezone na Aeroxu 50ccm sa H4 zaruljom i nisam jos spalio namotaje.

Gle nemora bit da ce se spaliti.Ali u pravilu se desi ovisi o struji.Na piaggiu recimu su pregorili namotaji kad je bio far od Aeroxa.A sad kad je orginal sve radi kak treba.Ako je kvalitetna izrada i struja daje dobar napon i ima dosta wata moze raditi.Ali na ovim jafitnim skuterima neznam bas kolka je instalaicja kvalitetna.
Under construction...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #14 : 14 Srpanj, 2007, 17:48:34 »
Far od Aeroxa ima 2 X 5W i 1X 30/35W. A Stalker ima 1X 30/35W i 1X 5W. Ovisi o starosti paljenja jer izolacija postane sa godinama kruta i puca...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #15 : 14 Srpanj, 2007, 18:00:39 »
Far od Aeroxa ima 2 X 5W i 1X 30/35W. A Stalker ima 1X 30/35W i 1X 5W. Ovisi o starosti paljenja jer izolacija postane sa godinama kruta i puca...
Mislim da sam ja na Aerox-u imao i jaču žarulju, mislim 40/45
Who's looking for punishment ??

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Svjetla na akumulator
« Odgovori #16 : 14 Srpanj, 2007, 18:05:00 »
Ali tmao nije izolacije puknula nego je bas namotaj se pregrijao i izgorio.I to vjeorvatno od preopterecenja.Makar nije bilo veliko.A ovisi i o starosti stalr ovaj je ipak iz 1997.
Under construction...