Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: prijelom ključne kosti  (Posjeta: 6197 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kupus osvetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: kymco b&w 50
prijelom ključne kosti
« : 11 Srpanj, 2007, 11:36:37 »
Ima sam bliski susret sa ženom u prometu i završija je padom sa skutera i prijelomom ključne kosti  :jaojoj:
Nizbrdica, visoki zid, a ona izletila 2 metra isprid mene, zauzela mi cilu traku. Ja naglo zakočija, skrenija, prokliza i pa na pod pola metra isprid je. Pa sam na livo rame i pukla ključna. Uz to sam samo malo ogreba livu nogu.
-"Ajme, izvini. Nisam namjerno!" Ko da mi to sad vridi.
Pošto sam se polomija, ona me odma odvela na hitnu i u dogovoru sa mnom otisla na posao. Priznala krivicu (meni, usmeno).
Stavilo mi zavoj oko vrata i oko leđa.
Kad sam bija gotov došla policija po mene da napravimo uviđaj na mjestu nesreće.
Odma kad smo došli kaže mi policajac da je ona meni došla s desne strane, da nema nikakvog znaka i da ona u tom slučaju ima prednost. Ta ulica odakle je ona došla, u biti i nije ulica, nego prolaz između kuća i toliku važnost ima da ta uličica ni nema ime. Kaže da se ne iznenadim ako ja budem kriv...
Shit. Srica da motor nije razbijen nego samo malo izgreban (radi štete, ako bude na moj račun).
Sad sam doma, na bolovanju 100% (iša sa posla) i čekam šta će presudit.
Ajmo sad, oni koji su imali isti prijelom da mi kažu kako im je bilo. Jel im dobro zaraslo i šta je bilo ako nije kome dobro zaraslo? Jesu li ih ponovo lomili ili... Nezgodno je skroz mirovat. Nesvjesno se pomaknem, pa po noći se isto tako maknem i sl.
Nadalje kakva je shema sa odštetom za prijelom? Da li tribam pričekat utvrđivanje krivice, itd...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #1 : 11 Srpanj, 2007, 11:58:04 »
Šta se samog prijeloma ključne kosti tiče, to je jedan od 'najlakših' prijeloma, gotovo nikad se ne namješta osim kad je baš gadno pomaknut, a onda se ide na operaciju...
Ja san ima sličan prelom, od bočnog udarca u rame je pukla ključna pri kraju...
Zaraslo OK, glumija mumiju pun kua vrimena, usmrdija se ispod zavoja... :laughing7:
Onda ti ide fizikalna... Odradi je komplet ako želiš ponovo imat pun radius pokreta... Nije lako ali se mora...
Nestat će ti mišić ramena, a oslabit mišići ruke... Potrudi se to ponovo vratit, polako... :icon_thumright:

Šta se krivnje i štete tiče, moj savjet, uzmi si odvjetnika, ili u najgorem slučaju sam traži rekonstrukciju i barem onako laički objasni sucu/sutkinji kako u pitanju nije bilo raskrižje nego priključenje sporednog prilaza na glavnu cestu... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline kupus osvetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: kymco b&w 50
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #2 : 11 Srpanj, 2007, 12:08:55 »

 glumija mumiju pun kua vrimena, usmrdija se ispod zavoja... :laughing7:


 :fart: točno tako   :laughing7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #3 : 11 Srpanj, 2007, 12:22:39 »
ja san lomia desnu na 2 mista odjednom, i na jedno posebno, livu 2 puta zasebno na razlicita mista i nije mi nista


igran rugby za seniorsku momcad i zabivan se u ljude od 2 metra i sl. tako da nema greske :)


sta se tice nesrice jebiga... nemaju sta presudit ako ona priznaje krivicu :O to mi sad nije jasno
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline kupus osvetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: kymco b&w 50
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #4 : 11 Srpanj, 2007, 12:23:28 »
Evo ovo sam naša u zakonu o sigurnosti i prometu na cestama

. PROPUŠTANJE VOZILA I PREDNOST PROLASKA

Članak 57.

(1) Na raskrižju cesta iste važnosti ili u susretu s drugim vozilom vozač je dužan propustiti vozilo koje nailazi s njegove desne strane.

(2) Vozač vozila koji skreće ulijevo dužan je propustiti vozilo koje, dolazeći iz suprotnog smjera, zadržava smjer svojeg kretanja ili skreće udesno, osim ako postavljenim prometnim znakom nije drukčije određeno.

(3) Iznimno, od odredaba stavka 1. i 2. ovoga članka, na raskrižju ili pri susretu s vozilom koje se kreće po tračnicama vozač je dužan propustiti takvo vozilo bez obzira s koje strane dolazi, osim ako postavljenim prometnim znakom nije drukčije određeno.

(4) Vozač koji ulazi vozilom na cestu koja je prometnim znakom označena kao cesta s prednošću prolaska dužan je propustiti sva vozila koja se kreću tom cestom.

(5) Vozač je dužan propustiti sva vozila koja se kreću cestom na koju ulazi i kad ta cesta nije prometnim znakom označena kao cesta s prednošću prolaska, ako vozilom ulazi sa ceste bez suvremenoga kolničkog zastora na cestu sa suvremenim kolničkim zastorom.

(6) Vozač koji pri skretanju presijeca biciklističku stazu ili traku koja se pruža uzduž kolnika kojim se kreće, dužan je propustiti bicikle koji se kreću po biciklističkoj stazi ili traci u istom ili suprotnom smjeru.

(7) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka, a vozaču motornog vozila izreći će se i dva negativna boda.

(8) Za prekršaje iz ovoga članka vozaču motornog vozila će se izreći i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju do tri mjeseca.

Offline kupus osvetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: kymco b&w 50
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #5 : 11 Srpanj, 2007, 12:25:14 »
Napravila je ovo iz točke 2

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #6 : 11 Srpanj, 2007, 12:30:18 »
Promotri točku 1... Pretpostavljam da kod tebe nisu bile u pitanju ceste iste važnosti...
Ako je napravila točku 2 tj. išla skrenit livo, kriva je...
Ako nije napravila točku 4, kriva je...
Dakle, kriva je...
 :icon_biggrin:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: prijelom ključne kosti
« Odgovori #7 : 11 Srpanj, 2007, 15:12:28 »
pošto san medicinska a i pošto se frend sp**ka s motora i slomia je(on je na operaciju iša), znan kako je...malo se triba štedit...mj.-dva. neće ti puno tak ruka koristiti,a posli sve više i više...ka šta je doom reka tribaš ić na terapije i sve ok...naravno pucat će,ali jednako teško ka i prije...jel te ovo bar nešto utješilo...ljudi pazite malo u zadnjih par dana se masu njih stuklo s motora,a i vidin da su svi počeli kacige nosit...znači jedan +
...........1...........8...........7...........