Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: safety demostration  (Posjeta: 2132 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
safety demostration
« : 20 Siječanj, 2010, 01:03:41 »

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: safety demostration
« Odgovori #1 : 20 Siječanj, 2010, 10:39:43 »
J**ote,nis ne ostane od skutera pri sudaru sa 80 km/h  :angry7:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: safety demostration
« Odgovori #2 : 20 Siječanj, 2010, 20:09:16 »
nije bezvez blokada od 45 km/h..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: safety demostration
« Odgovori #3 : 20 Siječanj, 2010, 20:18:16 »
nije bezvez blokada od 45 km/h..

bezveze je  :icon_thumright:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: safety demostration
« Odgovori #4 : 20 Siječanj, 2010, 23:14:06 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: safety demostration
« Odgovori #5 : 20 Siječanj, 2010, 23:16:11 »
Kako bi izgledala ova Alfa da se sa 80 km/h u nju zabije kamion tezine nekih 20+ tone? To je odprilike isti odnos kao ta Alfa i skuter

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: safety demostration
« Odgovori #6 : 20 Siječanj, 2010, 23:18:22 »
kako me ozibljno shvatite za ovih 45 km/h, al koliko vidim ovo su neke kopije, frend je imao frontalku sa 80 pa se nije ovako raspao skuter(vx)
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: safety demostration
« Odgovori #7 : 21 Siječanj, 2010, 10:21:54 »
Ovo je generic cracker, 3 komada, ovo drugo neznam :dontknow:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: safety demostration
« Odgovori #8 : 21 Siječanj, 2010, 10:42:51 »
Kako bi izgledala ova Alfa da se sa 80 km/h u nju zabije kamion tezine nekih 20+ tone? To je odprilike isti odnos kao ta Alfa i skuter

Ajmo onda razmislit kak bi zgledao sudar skutera i kamiona 20- tona?  :toothy11:

Puno bolje nego ovaj gore jer postoji šansa da prođeš ispod kamiona neozlijeđen zajedno sa skuterom kojemu se pogule plastike  :toothy9:

Po toj logici da zakon do 45 mora biti za skutere bi trebao vrijediti i za aute po alfinoj teoriji  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: safety demostration
« Odgovori #9 : 21 Siječanj, 2010, 12:13:37 »
Ajmo onda razmislit kak bi zgledao sudar skutera i kamiona 20- tona?  :toothy11:

Da je kamion rejserski zabijen u pod, isto ti dodje i da ima 5000000 tona. Razlika je samo gdje ce se on zaustavit  ;D


Po toj logici da zakon do 45 mora biti za skutere bi trebao vrijediti i za aute po alfinoj teoriji  :laughing7:

Ja ogranicenje brzine nisam komentirao, ali sada budem. Nikakvo ogranicenje ne opravdavam. Ni na autima ni skuterima. Razlog je jednostavan - platis nesto sto ima neke performanse, a onda ti se brani da ih koristis. Nek naprave skuter koji bez blokada ide 50km/h i neka ga prodaju. Sve 5. Zapravo, Baotian je takvo nesto  :toothy12:

Po meni, skut ispod 80 km/h je opasan za gradsku i pogotovo prigradsku voznju. Nemaju kaj tebe prestizat svi ti auti, busevi i kamioni zaobilazeci te u istoj traci dok ti mlatis kotacima velicine djecjeg bicikla po sahtovima koji znaju bit u katastrofalnom stanju.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: safety demostration
« Odgovori #10 : 21 Siječanj, 2010, 12:34:00 »
slazem se u potpunosti, pogotovo kad se radi o prigradskim cestama gdje je npr max dozvoljena brzina 60,70 ovaj sa skuterom je nezavidnom polozajua(ako ima blokade od 45),svi ga pretječu, nek naleti neoprezan vozač auta i evo s#anja.
ali opet ta brzina se itekako odnosi na one koji sa 16 g, ili prije je bilo sa 14 god poloze i njima dat nesto sta ide 80 ili uz sitne prerade i vise je u najmanju ruku neozbiljno.
iz osobnog iskustva znam da kad sam vozio sa 15 god prvi put skut, nije imao blokade, iskreno me bilo strah, neiskustvo, bez osjecaja za kocnicu, bez osnova iz prometnih znakova(nisam imao polozeni ispit), znaci ta blokada bi trebala biti za svih koji su mladi i neiskusni u prometu, kao što je i ovaj zakon sa 75 kw koji je malo previse produljen na 6 godina ako polozis sa 18..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: safety demostration
« Odgovori #11 : 21 Siječanj, 2010, 12:59:55 »
ali opet ta brzina se itekako odnosi na one koji sa 16 g, ili prije je bilo sa 14 god poloze i njima dat nesto sta ide 80 ili uz sitne prerade i vise je u najmanju ruku neozbiljno.

Onda ih treba i iskljucit iz prometa na takvim prometnicama, jer tako neiskusni ni sa 45 km/h nece zadrzat smjer kretanja kad pogodi rupu na cesti.
Problem brzine ne postoji na ravnom nego pred zavojem i u zavoju. A tu ce se neiskusni klinac rasut i na 50 km/h nakon cega dolazimo na najvazniji dio price - zastitna oprema.

Koliko roditelja koji kupe skuter svojoj djeci znaju o zastitnoj opremi? Koliko njih prvo djeci kupe kacigu, rukavice, jaknu i po mogucnosti ostalu opremu) pa tek onda skuter? Neznanje je blagoslov...
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2010, 13:03:34 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: safety demostration
« Odgovori #12 : 21 Siječanj, 2010, 13:31:11 »
Znači recimo čovjek sa 30 godina koji ima 12 godina voznog staža što u autu što na skuteru ne smije preko 45 kmh voziti  :dontknow:

Trebali su staviti prebacivanje na "odblokiranu" 50 ccm klasu jednostavnije od ovog famoznog A-testa. Recimo da svi vozači koji NISU mladi, da mogu bez položene A kategorije voziti skuter od 50 kubika bez blokada  :laughing7:


Ajde dajte mi popis stvari koje su potrebne da bi se skuter 50 kubika preselio na veliku tablicu  :help:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: safety demostration
« Odgovori #13 : 21 Siječanj, 2010, 14:00:39 »
Znači recimo čovjek sa 30 godina koji ima 12 godina voznog staža što u autu što na skuteru ne smije preko 45 kmh voziti  :dontknow:

Trebali su staviti prebacivanje na "odblokiranu" 50 ccm klasu jednostavnije od ovog famoznog A-testa. Recimo da svi vozači koji NISU mladi, da mogu bez položene A kategorije voziti skuter od 50 kubika bez blokada  :laughing7:


Ajde dajte mi popis stvari koje su potrebne da bi se skuter 50 kubika preselio na veliku tablicu  :help:
takavje zakon, al je stavljen da zastiti mlade vozace
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline lunavision2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivankovo
  • Moj Skuter: Lunu 50 Vision 2
  • MojSetup: nista
  • MojSpuh: serija
Odg: safety demostration
« Odgovori #14 : 28 Siječanj, 2010, 12:09:32 »
de LOL,,ove skutere sto su bacali,,pa to napola rspadnuto saustavite pa cete viidit...