Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stalker dizna 64?  (Posjeta: 4512 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #20 : 04 Siječanj, 2010, 03:24:14 »
ja imam stalker, i imam par satova od stalkera i svi lazu prebolesno,tako da se ne drzi puno satova, stavi si neki rezonantni auspuh(tipa ZX, ili touring) razlika jako mala u potrošnji a ide puno bolje u krajnjoj. onda napravis 64 diznu i red sponge i to je to
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #21 : 26 Siječanj, 2010, 17:34:51 »
Prvi puta sam skidao iglu i imao sam šta vidjeti, seger na trećem urezu (serijski na prvom). Mislim si ja sad WTF. Onda odlučio otvorit cijeli karb i imao sam šta vidit, dole dizna 65, a i na usisu je bio mesingani limić. Frendica mi je rekla da je samo dala da joj skinu blokade pa nisam ni sumnjao da je neko šarafao po karbu, a cijelo vrijeme lupam glavom pa zašto troši pet, eto zašto, a ja mislio serijala  :sad1:
Skinuo sam limić sa usisa ali ne znam na koji zarez sa stavim osigurač, inače igla je original A22???  :help:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #22 : 26 Siječanj, 2010, 18:45:07 »
iglu spusti do kraja..

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #23 : 26 Siječanj, 2010, 18:48:13 »
58 ti je dosta dizna i osigurac na igli na vrhu..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #24 : 26 Siječanj, 2010, 19:35:09 »
iglu spusti do kraja..

 :icon_thumright:

58 ti je dosta dizna i osigurac na igli na vrhu..
56 il 58 cu kupit u svakom slučaju radi potrošnje, a do tada nek stoji ovako.

Ma zanima me jedna stvar pošto mi fali ovo crijevo koje bi trebalo pretpostavljam spajati kučište cilindra (A) i ulaz u airbox (B), ali za šta služi ovo crijevo (na slici A) koje ide iz kučišta cilindra i na šta se ono spaja? To je zatečeno stanje tako da nemam pojma kako dio koji fali izgleda  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 26 Siječanj, 2010, 19:37:22 Trinad »

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #25 : 27 Siječanj, 2010, 00:07:21 »
treba ti 58 ako nemas blokade i limic
ne fali ti nista i ne spaja se crijevo a sa ulazom u airbox, ja ni nemam to B, to bi trebalo biti odvod toplog zraka od hlađenja cilindra, al nisam 100% siguran probaj provjeriti dal puše zrak tu kad ga uplalis
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #26 : 27 Siječanj, 2010, 18:42:53 »
Da točno ovo crijevo (A) je odvod toplog zraka sa cilindra, nego, ja sam mislio da se spaja na nešto  :toothy3:



Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #27 : 27 Siječanj, 2010, 20:04:06 »
ma na nista se ne spaja, ja to niti nemam, pa mogu uvijek dirnuti koliko je topal cilindar
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #28 : 29 Siječanj, 2010, 20:35:29 »
Evo složio sve, i sve radi. Nisam imao vremena gledati koje je boje svjećica0 (to neki drugi dan), ali sam gurnuo nos u špulju i nema nikakvih mirisa, a ranije sa limićem i iglom na 3.zarezu je smrdilo dosta po benzu. Čini mi se da je na full gasu smjesa presiromašna, al budem vidio po svječici.

Nego, dok se nije zagrijao krenuo davati gas (u vožnji) kad ono neko metalno lupanje dole, kao da grebe nešto, što više gasa jače zapinje, j****ti sve ja mislio otišla mašina u pm :BangHead: , ulijo sam pred prvo paljenje dan ranije 3ml ulja u prirubnicu, cijev od ulja na karbu (kod skidanja karba) sam vertikalno zaljepio tako da ništa nije iscurilo van, i kod montaže zakačio na karb, kresnuo, na leru otvorio potenciometar od uljne pumpe do kraja jednu 10sek. i nabijao lagani gasić 5min. tako da tu ne bi smjelo biti problema što se ulja tiče. Nakon pola km otvorio full gas i poslije je bilo sve ok, jedino što dok ne počupa osjetim da zagrebe po nečem. Da nije do one krune koju pokreće polumjesec kurble, da se ne vrati nazad do kraja, jer sam bio slagao polumjesec i oprugu pa sad šta ja znam...

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #29 : 07 Veljača, 2010, 18:43:34 »
ja imam stalker, i imam par satova od stalkera i svi lazu prebolesno,tako da se ne drzi puno satova, stavi si neki rezonantni auspuh(tipa ZX, ili touring) razlika jako mala u potrošnji a ide puno bolje u krajnjoj. onda napravis 64 diznu i red sponge i to je to

Da slažem se, di god pogledam svima ide preko 80, lik na http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,145270.msg2587772.html#msg2587772 vozio serijalu 97 po satovima :joks:

Sumnjam na spuh, vjerojatno mi je kat začepljen jer je potenciometar uljne pumpe malo odvrnut, možda 2-3mm, ne sjećam se sad.
Imam onaj četvrtasti lonac  :BangHead:
Šta se sa ZX-om dobiju rolice 4,8 , jel to u redu, ili bi za Stalker išle bolje neke druge?
Šta si ti vanjossi metnuo spuh skupa sa kitom ili prvo spuh pa kasnije kit?

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #30 : 07 Veljača, 2010, 20:01:38 »
ja sam stavio odmah sve jer kit bez rezo auspuha nemozes voziti(eventualno neki base kit i sc08, al opet su umanjene preformanse sigurno za 20 %) dakle u tvom slucaju prvo stavi auspuh dok ti to ne postane slabo  :icon_thumright:
Evo složio sve, i sve radi. Nisam imao vremena gledati koje je boje svjećica0 (to neki drugi dan), ali sam gurnuo nos u špulju i nema nikakvih mirisa, a ranije sa limićem i iglom na 3.zarezu je smrdilo dosta po benzu. Čini mi se da je na full gasu smjesa presiromašna, al budem vidio po svječici.

Nego, dok se nije zagrijao krenuo davati gas (u vožnji) kad ono neko metalno lupanje dole, kao da grebe nešto, što više gasa jače zapinje, j****ti sve ja mislio otišla mašina u pm :BangHead: , ulijo sam pred prvo paljenje dan ranije 3ml ulja u prirubnicu, cijev od ulja na karbu (kod skidanja karba) sam vertikalno zaljepio tako da ništa nije iscurilo van, i kod montaže zakačio na karb, kresnuo, na leru otvorio potenciometar od uljne pumpe do kraja jednu 10sek. i nabijao lagani gasić 5min. tako da tu ne bi smjelo biti problema što se ulja tiče. Nakon pola km otvorio full gas i poslije je bilo sve ok, jedino što dok ne počupa osjetim da zagrebe po nečem. Da nije do one krune koju pokreće polumjesec kurble, da se ne vrati nazad do kraja, jer sam bio slagao polumjesec i oprugu pa sad šta ja znam...
da ti mozda ne cvili kvačilo? ili ti je otišao bendiks?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #31 : 07 Veljača, 2010, 20:36:59 »
da ti mozda ne cvili kvačilo? ili ti je otišao bendiks?

Sutra ću skinuti dekl pa ću pogledati. Zadnji put mi je ispala opruga kurble i ona kruna na deklu pa sam lijepo sve vratio nazad i od onda nešto krči na srednjim okretajima, pa sumnjam na to ili bendiks jer sam i njega vadio. Moguće da se i vijak fiksne polutke olabavio iako sam ga namazo sa locktitom, tko će ga znat. :dontknow:
Kvačilo? Ne vjerujem da je na 6tkm već kvačilo otišlo?!
Uglavnom, dok ne dođe spuh ide gore dizna 58 i limić, a uljna nazad u fazu jer mi nova svjećica liči na obamu  :icon_biggrin:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #32 : 07 Veljača, 2010, 20:46:13 »
Moguće da se i vijak fiksne polutke olabavio iako sam ga namazo sa locktitom, tko će ga znat
koji ti je to vijak? u prijenosu nemas sta mazat loktit..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #33 : 12 Veljača, 2010, 20:07:23 »
Ma čini se da je bilo do krune koju pokreće polumjesec. Očistio dosjed (bilo je namašteno i mokro od zadnjeg čišćenja) krune pa se ne čuje više :dontknow:
Obvezno stavim locktite na vidu jer maticu zatežem ključem od oka, kolko ide, šta je sigurno je sigurno  ;D

58 ti je dosta dizna i osigurac na igli na vrhu..
Baš sam čitao neki piaggiov priručnik i kaže kod skidanja blokada treba dva broja veća dizna  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 12 Veljača, 2010, 20:13:36 Trinad »

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #34 : 12 Veljača, 2010, 21:08:17 »
Ma čini se da je bilo do krune koju pokreće polumjesec. Očistio dosjed (bilo je namašteno i mokro od zadnjeg čišćenja) krune pa se ne čuje više :dontknow:
Obvezno stavim locktite na vidu jer maticu zatežem ključem od oka, kolko ide, šta je sigurno je sigurno  ;D
Baš sam čitao neki piaggiov priručnik i kaže kod skidanja blokada treba dva broja veća dizna  :icon_thumright:
nemoj se igrat sa ovime, potrazi u alatima imas razne poluge za blokirat variomat, pa ga onda tako stisnes i bez loktita
sutra cu ja postat moju polugu  :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #35 : 13 Veljača, 2010, 17:54:08 »
Blokiram sa polugom variomat i onda ga stegnem. Nisam imao moment ključ pa ne mogu znati točno jel dovoljno, plavi locktite ti služi baš za takve stvari, osigura maticu da se ne odvrne ako stoji 'sama'. Ne volim natezati ko konj jer poslije bez kompresora ne možeš to odvrnuti  :icon_thumright:
Ne volim raditi bez kilo ključa ali kad je sila nema druge  :toothy11:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Stalker dizna 64?
« Odgovori #36 : 13 Veljača, 2010, 18:09:26 »
ideš na osjećaj, prvi put čujem da netko maze to loktitom .
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak