Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.  (Posjeta: 4326 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« : 10 Prosinac, 2009, 22:05:45 »
bok svima.

Znači, VX, polovni kupio, bio stavio 209 - sve ostalo serijsko..  Skuter je jednostavno letio, start ubitačan, krajnja 115, sagnut i 120. Znači getriba od vx-a i vario i remen. Dok jednog dana nije proklizao vario i pulley. Trk u Italiju, nemaju serijski vario - al imaju Multivar. Reko super, još će bolje ič.

Dolazim doma, otvaram multivar - unutra 9.5gr i 14 grama rolice. Ko iz topa stavljam 14gr, odem vozit a motor mrtav. Nema starta, cuka kroz ubrzanje.. Stavim 9.5gr, motor se deree al opet ne ide s mjesta. Sav lud, odem po druge rolice, naravn nitko u rijeci nema 20x17, sve neke idiotske tezine, (8gr, 15gr) itd. Vidim imaju 11.5, uzmem ja te, dolazim doma kad nikak slozit.. Pogledam na kutijici ono 20,9x17. A račun bacio. I eto ti naših trgovaca.
Na kraju, stavim jednu 9,5, pa jednu 14gr, di mi je došao prosjek ako se ne varam oko 11.75gr. Znao sam da se to ne smije radit, al eto poslužilo kao privremeno rješenje, napravio kojih 1300km tako, motor je išao solidno, ne kao prije - al je išao. Opet, malčice se derao, al ništa strašno. Činilo mi se kao da se malčice prevrtava pa sam zato mislio da mi nema onog "cuka" kojeg sam imao sa serijskim varijom. Znači, nikako nije sa multivarom cukao kao sa serijskim.. Faktički sam se moro samo malo nazad dat i već se prednji kraj dizao.. Sad bih ga morao čupat da ode na zadnji.

I tako ja pred kojih mjesec dana naručim rolice i remen, jer ovaj kojeg sam imao pitaj boga koliko km ima jer ja nisam prvi vlasnik. Budući da mi se činilo da su role prelagane, uzeo sam 12.5gr. I remen kevlar za vxr koji je koliko sam odokativno vidio za oko 1mm uži od vx remena. Sastavio sam sve to maloprije, motor ide.. Al ne ko kad sam imao mix rola.. E da.. napominjem da imam 4road.. Ako ima ikakve veze.. Krajnju nisam probo, al otič ću malo kasnije pa ću editirat.. Čini mi se da nebi preko 105 il 110. Al ubrzanje koma. Malo bolje nego vx sa multivarom. Kompresija je odlična, svječica nova, membrana nova, tako da odmah eliminiram sve te stvari.

Pa eto ako netko zna šta činiti.. Bio bih zahvalan. Planiram još staviti getribu od vxr-a al kad to nitko ne prodaje pa se odugovlači nabava.
Ako tko ima kakav savjet bio bih zahvalan.

Ispričavam se zbog dužeg posta.
« Zadnja izmjena: 10 Prosinac, 2009, 22:07:20 crogenie »
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #1 : 10 Prosinac, 2009, 22:17:23 »
nisam sa 4t na ti pa necu puno pametovati al recimo ja sam imao slicnu stvar samo na sp-u..masina 125 i na njoj 172 i 12.5 rolice..kad bi postelo start jako brzo bi poceo prevratavat zbog 125 getribe a kad bi rijesio to prevrtavanje onda ode start..tako da mislim da bi bilo dobro prvo stavit vxr getribu da ne prevrtava i onda postelat prijenos..a i ako ti je remen taj novi uzi 1mm onda bi po nekoj logici i to ubijalo start od ovog 1mm sireg..

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #2 : 10 Prosinac, 2009, 22:20:27 »
Pas mu mater... Budući da još nisam napravio ni 10km s tim remenom, možda još nije sjeo mada sumnjam. Sad sam samo đir kroz centar uzeo da vidim, mislim ide on, nije to katastrofa al daleko od onog kako bi trebao ič.. A tko zna kad ću nabavit tu getribu.. Znaš da to nitko ne prodaje, to se prvo razgrabi kad vxr ide u djelove  ;D
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #3 : 10 Prosinac, 2009, 22:27:16 »
ma da se nabavit samo treba dublje kopat  :icon_biggrin: istina da se remen treba "razradit" to stoji ali cisto sumnjam da ce se nakon nekog vremena tako drasticno popravit stanje..sta je sa kvacilom, federi serijski?

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #4 : 10 Prosinac, 2009, 22:32:59 »
Zaboravih napisat, centralni bijeli od malossi, i žute šušte al to je manje bitno..
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #5 : 10 Prosinac, 2009, 22:35:48 »
bitno je i to   :icon_biggrin: al kombinacija bi trebala bit ok..nema ti druge osim stavit vxr getribu i onda to postelat jer mislim da ces ovako tesko uspijet postelat  :dontknow:

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #6 : 10 Prosinac, 2009, 22:40:34 »
Ma znam da je centralni bitan, nego šuštice male  :icon_biggrin:
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #7 : 10 Prosinac, 2009, 22:43:03 »
koji ti je centtralni i oprugice ?



Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #8 : 10 Prosinac, 2009, 22:46:42 »
koji ti je centtralni i oprugice ?




Vidi iznad
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #9 : 10 Prosinac, 2009, 22:54:38 »
igraju veliku ulogu mali federi u startu  :icon_biggrin:

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #10 : 10 Prosinac, 2009, 22:55:39 »
a zute oprugice i pretpostavljam bijeli centralni....e sad koje role idu uz 4road....mozda i tu ima nesto.

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #11 : 10 Prosinac, 2009, 23:28:42 »
cini mi se da clan duje87 ima vxr-a u dijelovima pa ga pitaj ako ima getribu.

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #12 : 11 Prosinac, 2009, 00:03:27 »
Pa nije ni cudo sto ne mozes postelat motor, imas multivar od VX.a a remen od VXR.a, to ti ne ide jedno s drugim, skrati tu bolcnu ak mislis ostaviti remen od VXR.a, al prvo provjeri sublerom duljinu, to ti je prvi razlog sto ne mozes postelat, drugo kupi getribu od VXR.a i ubaci rolice 13.5-14g i to ti je manje vise to, i bijeli centralni....

A sto se tice 4road.a na serijskog VX.a idu rolice koje se dobiju s njim u paketu, sad ne znam tocno koje al nesto jako lagano, dok na VXR.u pise da se ostave serijske rolice...

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #13 : 11 Prosinac, 2009, 00:43:21 »
Pa nije ni cudo sto ne mozes postelat motor, imas multivar od VX.a a remen od VXR.a, to ti ne ide jedno s drugim, skrati tu bolcnu ak mislis ostaviti remen od VXR.a, al prvo provjeri sublerom duljinu, to ti je prvi razlog sto ne mozes postelat, drugo kupi getribu od VXR.a i ubaci rolice 13.5-14g i to ti je manje vise to, i bijeli centralni....

A sto se tice 4road.a na serijskog VX.a idu rolice koje se dobiju s njim u paketu, sad ne znam tocno koje al nesto jako lagano, dok na VXR.u pise da se ostave serijske rolice...
mislim da mu bolcna ne igra ulogu, u leru malo susakju rolice i to je to..
4t

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #14 : 11 Prosinac, 2009, 02:28:01 »
Pa nije ni cudo sto ne mozes postelat motor, imas multivar od VX.a a remen od VXR.a, to ti ne ide jedno s drugim, skrati tu bolcnu ak mislis ostaviti remen od VXR.a, al prvo provjeri sublerom duljinu, to ti je prvi razlog sto ne mozes postelat, drugo kupi getribu od VXR.a i ubaci rolice 13.5-14g i to ti je manje vise to, i bijeli centralni....

A sto se tice 4road.a na serijskog VX.a idu rolice koje se dobiju s njim u paketu, sad ne znam tocno koje al nesto jako lagano, dok na VXR.u pise da se ostave serijske rolice...

Hvala na odgovoru. Uzeo sam remen od vxr-a zato jer sam mislio da je bolje da bude sve od vxr-a kad sam vec kit stavio.. Radi krajnje čisto.
Nisam danas imo šubler da izmjerim ovu bolcnu, makar znam da je multivar za vx-a, 100%, tako da je sigurno duza.
Sta je najgore, sa skuterom sam bio dobio jedan multivar, al je imao velikog lufta. Ne znam jel bio potrošena piksna u multivaru, ili sama bolcna. Onda sam bio to odnio kod tokara, da mi izbaci tu piksnu i upreša novu od fosforne bronce, al on je reko da je nema i da je skupa. I tamo mi ostala ta bolcna, a glupo mi sad ic tamo i pitat ga jel zna di je to a bilo ljetos..

Pogledat cu malo po forumu da vidim duzinu bolcne na VXR-u, pa cu skratit ovu svoju. (kod tokara naravno :D )
@marko209vx
meni su roline zveckale i na vx serijskom variju, a i na multivaru. Sumnjam da zveckanje ima veze s bolcnom.
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #15 : 11 Prosinac, 2009, 07:57:03 »
Hvala na odgovoru. Uzeo sam remen od vxr-a zato jer sam mislio da je bolje da bude sve od vxr-a kad sam vec kit stavio.. Radi krajnje čisto.
Nisam danas imo šubler da izmjerim ovu bolcnu, makar znam da je multivar za vx-a, 100%, tako da je sigurno duza.
Sta je najgore, sa skuterom sam bio dobio jedan multivar, al je imao velikog lufta. Ne znam jel bio potrošena piksna u multivaru, ili sama bolcna. Onda sam bio to odnio kod tokara, da mi izbaci tu piksnu i upreša novu od fosforne bronce, al on je reko da je nema i da je skupa. I tamo mi ostala ta bolcna, a glupo mi sad ic tamo i pitat ga jel zna di je to a bilo ljetos..

Pogledat cu malo po forumu da vidim duzinu bolcne na VXR-u, pa cu skratit ovu svoju. (kod tokara naravno :D )
@marko209vx
meni su roline zveckale i na vx serijskom variju, a i na multivaru. Sumnjam da zveckanje ima veze s bolcnom.

Bolcna

 - VX: 46.9
 - VXR: 45.6

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #16 : 11 Prosinac, 2009, 11:02:13 »
Bolcna

 - VX: 46.9
 - VXR: 45.6
da znam da je razlika u bolcni ali svi kazu da to ne igra ulogu da se remen digne do kraja...neznam ja se vozim ca vx multivarom a probao sam i od vxr-a i nema razlike...
4t

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #17 : 11 Prosinac, 2009, 11:15:52 »
da znam da je razlika u bolcni ali svi kazu da to ne igra ulogu da se remen digne do kraja...neznam ja se vozim ca vx multivarom a probao sam i od vxr-a i nema razlike...

e to nije istina, probao sam kod sebe i motor nije imao krajnje, dok nisam skuzio u cem je caka, VXR.ov remen na VX.ovom multivaru se ne dize do kraja u sto sam se uvjerio nedavno, kada je frend zabunom stavio stavio bolcnu od VX.a na VXR, i dobro se vidjelo da remenu fali dosta od kraja....

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: VX... ubrzanje i ubrzanje.. lud sam više.
« Odgovori #18 : 11 Prosinac, 2009, 20:13:30 »
vxr ima uzi remen