Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50  (Posjeta: 18480 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline agility-boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
  • MojSpuh: pucketa
Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« : 04 Prosinac, 2009, 16:21:53 »
 Pozdrav! Ovako, vozim kymco agility 50 kubika i kao što ste možda skužili na tom motoriću u brijeg ostariš, odnosno on izgubi snagu i onda polako putuješ uz uzbrdicu. Prije sam vozio Mz-a 250 ccm i s ekipom malo čeprkao po mašini tako o skuterima i ne znam mnogo. Razmišljam o tome da za početak stavim veću diznu na karburatoru i K&N gljivu umjesto zračnog filtera i za novu sezonu malo oživim svoj stroj. E sada, muči me to koju diznu da stavim jer ne znam ni koja je serijska na njemu a i koliko bi me ova preinaka koštala ako ću to radit sam?? Ako mi netko može dati kakav koristan savjet bio bih mnogo zahvalan. Unaprijed hvala!
Doručak i kava su jednako važni kao benzin i ulje!

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #1 : 04 Prosinac, 2009, 16:43:39 »
dizna 88/90 uz gljivu a za navoj neznam koji je,sam to napravis za 10 min,gljivu nabijes na karb umjesto airbox dok za diznu moras izvadit karb i u onoj dolje casici ti je dizna i neka ti samo netko rece koji navoj je unutra i kupi broj koji sam ti rekao

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #2 : 04 Prosinac, 2009, 17:10:16 »
Trenutna dizna ti je negdje 65-70, za kymco i gljivu se stavlja dizna 85-88, rolice 4,5g...
Dizna ti je 16kn, dobijes bolji odaziv na gas, nesto snage u brjeg i ovisno o prjenosu nesto krajnje...
Rolicama ces dobiti linearnije ubrzanje imas ih kupiti od 50 do 70kn, u kymcu su dimenzije 16x13, a serijska gramaza negdje 6,5-7g...
Vazno je napomenuti da ti je karburator kopija kehina, dakle 4mm ti je navoj glavne dizne, a takve se tesko nadju kod nas, pa ti je najlakse kupiti m5 diznu i urezati navoj m5 u karb :icon_thumright:
Razlika napram serijali je ocita, u brjeg najvise i poslje 30 po pravcu :headbang:

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #3 : 04 Prosinac, 2009, 18:03:44 »
član agil je tunirao agilityja...
pitaj njega on ima na njemu dosta tuning dijelova i dosta ih je isprobao  :icon_thumright:
Forumska Sirotinja R/T

Offline MaXoVaC

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka!
  • Moj Skuter: sprint max
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #4 : 04 Prosinac, 2009, 22:06:53 »
Trenutna dizna ti je negdje 65-70, za kymco i gljivu se stavlja dizna 85-88, rolice 4,5g...
Dizna ti je 16kn, dobijes bolji odaziv na gas, nesto snage u brjeg i ovisno o prjenosu nesto krajnje...
Rolicama ces dobiti linearnije ubrzanje imas ih kupiti od 50 do 70kn, u kymcu su dimenzije 16x13, a serijska gramaza negdje 6,5-7g...
Vazno je napomenuti da ti je karburator kopija kehina, dakle 4mm ti je navoj glavne dizne, a takve se tesko nadju kod nas, pa ti je najlakse kupiti m5 diznu i urezati navoj m5 u karb :icon_thumright:
Razlika napram serijali je ocita, u brjeg najvise i poslje 30 po pravcu :headbang:
sve je covjek rekao.....samo ja nisam bas nesto dobio uz brijeg...mozda malo onaj trzaj na pustanje gasa...i ponovno dodavanje.....a rolice....ce odlicno doci..... :hello:

Offline agility-boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
  • MojSpuh: pucketa
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #5 : 12 Srpanj, 2010, 12:35:00 »
Pozdrav dečki, kupio sam rolice 4,7 grama i gljivu ali diznu ne mogu naći. Nakon što sam zamijenio rolice i ugradio gljivu, stavio sam gore karb s većom diznom (80-85) jer s tog karba mi paše ta veća dizna samo po navoju a prekratka je..ugl, stavio sam karb ali motor ne ide nikud, ubrzava ko lud ali ne lovi krajnju ni malo, ide 50 kmh najviše! banana!! ne znam u čemu je problem??? kao da zadnji feder u variomatu ne diže dovoljno remen, ili je samo stvar u rolicama..ne kužim, jer kažu ljudi da bi trebalo raditi..eh sad....
Doručak i kava su jednako važni kao benzin i ulje!

Offline abuser

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Xmotion 250 EFI, Kymco Super 8 2T
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #6 : 12 Srpanj, 2010, 14:36:06 »
Agility je 4T? I ima oko 3,5 ks?
Sumnjam da ćeš na njemu moći dobiti veću brzinu u brijeg - preslaba mašina.

Ispravite me ako griješim.

Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #7 : 17 Srpanj, 2010, 11:18:04 »
Agility je 4T? I ima oko 3,5 ks?
Sumnjam da ćeš na njemu moći dobiti veću brzinu u brijeg - preslaba mašina.

Ispravite me ako griješim.

nije to uvjek tako, staviš mu neku diznu ko sto i 2T imaju, da dobije vise goriva i ici ce ko mutav, jest da ce trosti vise, al ces ici 75-80 ko iz p**ke... :icon_biggrin: al opet to ti sve ovisi o hlađenju, ako nemas vodeno - nepreporucam... :nono:

al nebi bilo ni lose da istokaris karb na veci promjer, i da stavis vecu i protocniju granu i neki protocan lonac... eo imas leovince za 900 kn... likovi ga stavljaju i na baotiane....
« Zadnja izmjena: 17 Srpanj, 2010, 11:21:42 tonch08 »

Offline zmijavci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 521
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Peugeot-sf-2,Gilera runner sp50 2008
  • Moja Kaciga: shark s 500
  • MojSpuh: Tp nardo,top line
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #8 : 23 Srpanj, 2010, 19:25:52 »
nije to uvjek tako, staviš mu neku diznu ko sto i 2T imaju, da dobije vise goriva i ici ce ko mutav, jest da ce trosti vise, al ces ici 75-80 ko iz p**ke... :icon_biggrin: al opet to ti sve ovisi o hlađenju, ako nemas vodeno - nepreporucam... :nono:

al nebi bilo ni lose da istokaris karb na veci promjer, i da stavis vecu i protocniju granu i neki protocan lonac... eo imas leovince za 900 kn... likovi ga stavljaju i na baotiane....


ma too biseru ::) ::) :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:
SF u srcu...BRZINA u glavi...ADRENALIN u krvi i ANDJELI čuvari!!!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #9 : 23 Srpanj, 2010, 23:13:06 »
nije to uvjek tako, staviš mu neku diznu ko sto i 2T imaju, da dobije vise goriva i ici ce ko mutav, jest da ce trosti vise, al ces ici 75-80 ko iz p**ke... :icon_biggrin: al opet to ti sve ovisi o hlađenju, ako nemas vodeno - nepreporucam... :nono:

:uff: :uff: :uff:

Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #10 : 24 Srpanj, 2010, 11:37:59 »
manea te vi pojma o tuniranju... navikli samo na marku za koju ima tunerskih djelova...
a jos manje imate pojma o rucnom radu na mehanici 4T...
de bolje deletajte ovu temu... ovaj forum je sranje, samo balavci kojima tata slaze motore

Offline zmijavci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 521
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Peugeot-sf-2,Gilera runner sp50 2008
  • Moja Kaciga: shark s 500
  • MojSpuh: Tp nardo,top line
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #11 : 24 Srpanj, 2010, 11:52:58 »
manea te vi pojma o tuniranju... navikli samo na marku za koju ima tunerskih djelova...
a jos manje imate pojma o rucnom radu na mehanici 4T...
de bolje deletajte ovu temu... ovaj forum je sranje, samo balavci kojima tata slaze motore

pa pogledaj sta si to gore napisa jbt...i jos ga ides savjetovat.... :bicedobro: :bicedobro: :bicedobro:
SF u srcu...BRZINA u glavi...ADRENALIN u krvi i ANDJELI čuvari!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #12 : 24 Srpanj, 2010, 11:55:55 »
manea te vi pojma o tuniranju... navikli samo na marku za koju ima tunerskih djelova...
a jos manje imate pojma o rucnom radu na mehanici 4T...
de bolje deletajte ovu temu... ovaj forum je sranje, samo balavci kojima tata slaze motore

Moj pajdo neznas ti ni obrisat guzicu ako valjas ovakve gluposti, ako nikad nisi nista radio i nediraj bolje ti je :hello:

Dizna je mali suplji sarafic, na batini je navoj M4 i serijska ima provrt 0,74mm i oznake 110 a po dellorto oznakama bi bila 74, kada se stavi KN ili neki drugi protocniji filter stavlja se i dizna s vecim provrtom da se dobije dobra smjesa, da se negusi niti trokira, idealna je 0,88-0,90mm (dakle 88-90 po dellorto oznakama), no ima problem koji je u velicini tog navoja M4, jer vecina karburatora za glavne dizne koristi M6 navoj pa je malo zeznuto nabaviti M4 diznu u ducanu, stoga se stavljaju M5 dizne a na karburatoru, onom mjedenom djelu, provrti se M5 navoj, ili kako ja radim probusim diznu 0,9mm borerom...

Nemozes govoriti da neznamo, ovdje ima +4000 ljudi od kojih velika vecina tunira skutere bili oni 2t ili 4t, ja sam sigurno 5-6 malih i velikih baotiana silverstona opremio sportskim filterima, diznama, rolicama, svaki ide ispod 10s do 50 i nijedan netrosi preko 2,5l, stelao sam ventile, rezao i vario auspuhe, ispravljao nepravilnosti u karbu, dizao erg, blokade struje...

To s diznom ajde ajde al to sa tokarenjem karba  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :omfg: :omfg: :omfg:

Offline kruno0204991

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Požega
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 180
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #13 : 25 Srpanj, 2010, 13:28:31 »
moze jedno pitanje dali kimco agylity 50 ima blokadu na auspuhu dakle skroz na pocetku tj  namjestu gdje se spaja sa cilindrom i gdje su ostale blokade hvala na pomoci

Offline TonyMHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco agility
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #14 : 22 Ožujak, 2011, 17:56:38 »
eo ja imam kymco agility  i  kupio sam za njega malossi multivar rolnice su mi sad 6 gr dobro mi vuce uz brdo odblokirao sam cdi stavio malo vecu diznu s tim nisam nista dobio i gljivu treba mi jos veca dizna jer nisam puno vecu stavio cini mi se 86 da je i federe kvacila zelene malossi
motor ide dobro nabije 80 kmh a ako nema puno vjetra u prsa moze ici i vise :D sad planiram kit 80 ccm ja ga u bih mogu nabaviti za 320 kn s tim dobijes dosta snage odlicno onda vuce uz brdo pa onda mozda upane neki leo vince spuh :D

Offline TonyMHR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco agility
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #15 : 12 Travanj, 2011, 21:30:31 »
E ovako kralju ja imam kymco agility vec skoro 3 godine  prvo sam stavio malossi multivar s njim sad dobio dosta na startu i krajnjoj onda sam izrezo cdi i dobio tu 10 kmh,nakon toga federe kvacial zelene malossi stavio......sto se tice gljive i dizne dizna ti je 82 serijska ja stavio 86 nista nisam dobio bolje ti je ostavi airbox a najbolja opcija tuniranja kymca agilitya za male pare ti je da promjenes valjke (serijski 6,5 gr) stavis 6 gr i kupis  odblokirani cdi  i ici ce ti nekih 70-75 kmh a uzbrdo ce ti bolje vuci :D
Priajtelj mi je samo stavio taj odlokirani cdi i nabije 75 kmh :D

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #16 : 01 Srpanj, 2011, 14:59:02 »
moze jedno pitanje dali kimco agylity 50 ima blokadu na auspuhu dakle skroz na pocetku tj  namjestu gdje se spaja sa cilindrom i gdje su ostale blokade hvala na pomoci

nema blokadu na auspuhu, samo CDI, i osovina variomata....50 ccm je največa blokada, preporuka da staviš kit 80, svaki veći kit ( onaj s glavom, povečava mogućnost faila ) .

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #17 : 10 Srpanj, 2011, 14:13:31 »
nema blokadu na auspuhu, samo CDI, i osovina variomata....50 ccm je največa blokada, preporuka da staviš kit 80, svaki veći kit ( onaj s glavom, povečava mogućnost faila ) .

a zast povecava mogucnost faila?
MK LISICE SLAKOVCI

Offline GY6PRO2TYPE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility
  • MojSetup: RMS 72ccm
Odg: Pomoc oko tuniranja Kymco agility 50
« Odgovori #18 : 18 Kolovoz, 2011, 16:46:46 »
rolnice 4.7 gr su prelagane za agilitya stavi bar 5.5 gr ili 6.0gr i dobit ces na ubrzanju a i krajnja ce se popravit - iz iskustva
i skini blokadu s cdi-a

« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2011, 16:50:50 GY6PRO2TYPE »