Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: RunnerSukosan - SR172R  (Posjeta: 471090 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #60 : 05 Prosinac, 2009, 14:23:57 »
ne kuzim zakaj ce morat sirit rupu???
pa zato sto amortizer vise nije na starom polozaju po kojem je rupa napravljena...

Offline doc-sr150

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika gorica
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: Caberg
  • MojSetup: 180ccm tuned by SRT-TEAM
  • MojSpuh: ser+34 tuned by SRT-TEAM
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #61 : 05 Prosinac, 2009, 14:24:30 »
sad ces morat i prepravljat undertail jer ti nece pasat rupa za amortizer,ali to je najmanji problem...sve u svemu svaka cast...samo naprijed... :icon_thumright:

btw-sta se to szale tamo u pozadini sa piaggio masinom??? :icon_biggrin:
aprilia af1 umjesto zadnje vilice ubačena makina od runnera...čumez
Jel se ti pucaš sa čime??? Ne sve je serijsko..

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #62 : 05 Prosinac, 2009, 14:25:25 »
a nece trebat...nije neznam kolko duza masina...

Offline doc-sr150

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika gorica
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: Caberg
  • MojSetup: 180ccm tuned by SRT-TEAM
  • MojSpuh: ser+34 tuned by SRT-TEAM
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #63 : 05 Prosinac, 2009, 14:34:24 »
a nece trebat...nije neznam kolko duza masina...
trebat če rezat plastiku,ma jebeš plastiku samo gasss...
Jel se ti pucaš sa čime??? Ne sve je serijsko..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #64 : 05 Prosinac, 2009, 15:52:27 »
Eto,napokon neki korisni komentari. Nebitno sto je na sve vec racunato  ;D   :icon_thumright:

Da,ta cuvena rupa ce se najvjerojatnije morati sirit,ali nece predstavljat problem neki. Inace dosao sam do rijesenja nosaca za selene uz pomoc Doca i Ziggya (nije na forumu). Decko je zbilja dobar u bravariji kao sto sam vec napisao,tako da ce to bit po meni odlicno. Sva sreca SR ( :headbang: ) ima toliko mogucnosti,sto se tice pristupacnosti,na rami da jednostavno nemogu vjerovati. Sto god zamislis mozes ostvariti bez nekakvog velikog problema. Konkretno nosaci selena...Vidio sam dosta projekata ovdje gdje su ljudi rezali postojeci dio sasije pa zavarivali nosac od SP,sto je zasigurno dobro rijesenje,ali nema povratka vise,onda kemijanje nosaca od cijevi i varenje za sasiju istog...Ovdje,ako se sve dobro pripremi,je plug'n'play  ;D Jedan je nosac napola zavrsen,pa kad to rijesim do kraja poslikat cu da se vidi.

Do tada   :hello:
                                                                                                                          Hvala na komentarima ofskroz  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #65 : 05 Prosinac, 2009, 15:55:26 »
ajde jebes plastiku glavno da se to slozi kak treba i da ide,a plastiku lako iskemijas... :icon_thumright:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #66 : 05 Prosinac, 2009, 15:56:39 »
sad ces morat i prepravljat undertail jer ti nece pasat rupa za amortizer,ali to je najmanji problem...sve u svemu svaka cast...samo naprijed... :icon_thumright:

btw-sta se to szale tamo u pozadini sa piaggio masinom??? :icon_biggrin:
Bac kako je doc rekao...cumez  ;D bilo je dobro krenulo,ali sad vec stoji godinu dana i nece se nastavljat

@giannelli - Nesmijem izdat pouzdanu makinu aprilije sr  ;D
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #67 : 06 Prosinac, 2009, 22:28:50 »
Nosac selena gotov! Barem jedna strana...drugu cu ovaj tjedan nadam se. Debljina flaha s kojim je rađen nosac je 4mm dok je debljina originalnih ruku nosaca 4,5mm  :toothy3: Obzirom na dodatna pojacanja nosaca i M10 vijke,koji ce sve drzati cvrsto na sasiji,mislim da ce biti u redu i da nece bit nikakvih problema,bar se nadam  :icon_thumright:

Prvo na redu je bilo napraviti sablonu nosaca, i zamisliti kako bi od prilike stajao. U mom slucaju je to bilo ovako nesto






Nakon toga, sablona je ocrtana po flahu i izrezana. Dotjerani su rubovi malo i izbusene rupe za selen i ramu. Nosac je savinut na odgovarajucim mjestima na koja ce kasnije doci pojacanja. Postojece dvije rupe na rami su prosirene 10 borerom zbog jacih vijaka,a trecu rupu cini rupa kroz koju ide vijak nosaca masine.





Sada kada je nosac pripremljen (savinut,i rupe izbusene na odgovarajucem mjestu),na nosac se vare pojacanja od istog flaha od kojeg je i sam nosac. Sve je povareno i montirano na sasiju. Nije stezano jer nedostaju pikse koje dolaze između rame i nosaca te piksa između nosaca i selena. Pikse potrebne za nosac moraju biti ravno odrezane,a posto je to jako tesko napraviti rucno moram naci nekog ko ce mi to napravit na stroju,ili smislit neku drugu opciju.  :dontknow: Evo kako to izgleda za sada...









Drugi nosac je u izradi i trebao bi biti gotov ovaj tjedan. Nakon zavrsetka oba nosaca,jos su potrebne te pikse da se nosaci ucvrste na sasiju,ali prije toga ide jos dotjerivanje i farbanje. Za sada toliko  :hello:
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2010, 00:29:08 CoK »
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #68 : 06 Prosinac, 2009, 22:43:10 »
hmm ok sve to igleda i dobro je rijeseno samo bija stavio malo deblji flah jer ipak je dosta velika povrsina  :)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #69 : 07 Prosinac, 2009, 00:49:53 »
Sad bi i ja,al prvo cu probat pa vidjet. Izgubio sam dost vremena s tim nosacima,ak nebudu valjali popi*dit cu.  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #70 : 07 Prosinac, 2009, 00:54:45 »
bit ce dobar i taj flah od 4mm, iako bi ja napravio od 5mm

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #71 : 07 Prosinac, 2009, 01:08:55 »
Kad je majstor krivo izmjerio  :angry7: Tek kad sam ga nabavio vidim da je tanji...mjerim ponovno ono 0,5 mm deblji org,pao mi je mrak na oci. Vidjet cu kad isprobam skuter,ne mislim sad ic nove radit jos  :dontknow:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #72 : 07 Prosinac, 2009, 20:32:38 »
Eto novih sranja...Nosac sa desne strane je napravljen,ali ne pase. Kut savijanja nije toca,odnosno nije isti kao sa lijeve strane. Ne preostaje drugo nego raditi novi. Jos odlucujem oce li ici oba nova od debljeg materijala,mozda drugacije konstrukcije ili nesto trece ali uglavnom neznam. Danasnji dan potrosen bezveze,ali barem sam malo pametniji sto se tice tog sveg. Da napomenem,jos samo taj nosac i moze poceti sklapanje masine...Neki mi dijelovi jos nedostaju (CDI,bobina) pa ako netko ima kakvu informaciju ili prijedlog,dobro je dosao.

 :sad1:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #73 : 07 Prosinac, 2009, 20:35:49 »
danas ja mjerio sp nosac..flaf je 5.5 mm  :icon_biggrin:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #74 : 08 Prosinac, 2009, 03:00:11 »
Masina je gore,oba nosaca isto. Sve lijepo stoji,sve je cvrsto...premisljam se. Enivej evo slike jedne. Malo je visok ali je tako dobro sjedit na njemu...jedva cekam slozit i probat



« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2010, 00:31:16 CoK »
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #75 : 08 Prosinac, 2009, 14:25:50 »
to zbog distance amortizera viši...malo ga daj prema napred prema orginalnoj rupi...
dok sam ja digel zadnji kraj na svom sp-u bil je dobro izgledal i dobro za sjedit al je bacal zadnji kraj koma...a na kočenju da ne pričam..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #76 : 08 Prosinac, 2009, 15:58:17 »
Sjecam se kod Docovog sr150 dok je imao distancer da je bio malo tvđi motor. Vec sam smislio nesto da bi ga mogao podesavati al otom potom. Bit ce sve tu gore pa cete rec sta mislite o tome. Sve uzimam u obzir,kritike najvise jer zelim da to izgleda kako spada ali jos vise da bude siurno. Pa ako se netko suzdrzava od pisanja jer misli da nece valjat slobodno napisite i svoje misljenje.  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #77 : 08 Prosinac, 2009, 16:04:36 »
dok sastaviš motor i upališ provozaj ga sa tom distancom al probaj i sa amortom u ori. rupi pa budeš videl...

gumy tie rekel dae njemu ok u ori rupi da se isto ponaša...

svakak je za upravljivost bolje spustit motora neg ga dizat...velim to sam osjetil dok sam na svom zadnji kraj digel...
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #78 : 08 Prosinac, 2009, 16:18:40 »
Probat cu definitivno,ali kad je amort tak na koso trpi veliko opterecenje na sredini pa mi se zato ne sviđa polozaj. Znam da ce to igrat ali kak dugo. A nebi htjeo da mi ovaj od*ebe,skup je  :toothy10:  :dontknow:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: sr150r by: Cok
« Odgovori #79 : 08 Prosinac, 2009, 16:58:53 »
zato nađi optimalu...

nek ostane tak okomito ko sad,samo upusti amort dublje u distancer da malo čučne dole zadnji kraj..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)