Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: prinova u garaži =D  (Posjeta: 33012 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #20 : 01 Prosinac, 2009, 15:08:35 »
polako,neke stvari su puno prioritetnije od karba...
motor je sada skroz rastavljen,naručujem dijelove idući tjedan i moram oba cilindra osposobiti,farbanje motora,tapeciranje siceva,slaganje struje,i još dosta sitnica,nove gume itd neću ni pričati sve stavljati ću slike kako posao napreduje...karb je na kraju cijelog popisa koji je jako dugačak i ima puno brojčica sa slovom € na sebi.
Nabavit će se i karb,samo vjerojatno tek kad se sve drugo složi ili uleti neki tmx35 za male pare =P

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #21 : 01 Prosinac, 2009, 15:25:49 »
imas na tomos forumu vhst32 za 200-300kn

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #22 : 01 Prosinac, 2009, 22:33:54 »
u motostaru u trstu nikasiliraju za nekih 160 eura cilindar tj to daju jednom liku koji je u penziji a radio je u tomosu u kopru i on ide tamo u tomos i to sredi kazu da nedaju ovim sta sada rade jer nisu bas iskusni a navodno ovaj covjek je majstor u tome

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #23 : 02 Prosinac, 2009, 09:04:43 »
Jel sam napiso da imam jedan "zaribani" s nikasilom cilindar, i jedan s piksom,taj ima i manje kanale,usis manji itd vjerojatno od starijeg mita je taj ko sta kaze goki...na njemu je bio 28 karb,taj cilindar je još dobar treba mi samo klip i vozi.

A sad ovaj bez pikse ću dat nikasilirat..samo neznam kak da to posaljem u italiju prek koga,jedino ak ti imaš neku vezu dottore ? i koja je cijena vidio sam 160eura tak nešta,pa jel to točno me zanima ?

A za karb ću vidjeti jel ću nabavljat mikuni odmah ili nakon par mjeseci,za sada ću ostavit dellorta,ako rs ide s njime dobro,zaš nebi i mito.Sad jel će imat 30 ili 34ks zbog karba,meni tak svejedno a sigurno je da će manje trošiti.





komletni kanali na cilindru su identicni na starom i novom mitu....

a kai se tice nikasiliranja kolko sam ja cuo ovi u tomosu to vise ne rade nego jedina opcija je italija ali cijena nije bas 160eura nego 2000kn ali zato cilindar je onda prejebeno napravljen i ako uzmes u obzir da je novi 700eura to se isplati.....jakopec u samoboru ti salje cilindre na nikasiliranje u italiju....

a kai se tice karba ja sam imao mita sa 28 a bratic ima mita sa 35.....i razlika je ogromna....a kai se tice potrosnje ona ti e krece sa 28 oko 5-6 litara a sa 35 oko 7-8 tak da to nije neka prevelika razlika s obzirom kolko motor ide bolje sa 35....

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #24 : 02 Prosinac, 2009, 11:05:12 »
Izgleda da sam rijesio tko ce mi to poslat u italiju.Iduci tjedan ce vec to sve biti rijeseno nadam se i onda moram samo čekat da se to napravi  :icon_thumright:

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #25 : 02 Prosinac, 2009, 13:18:18 »
komletni kanali na cilindru su identicni na starom i novom mitu....

a kai se tice nikasiliranja kolko sam ja cuo ovi u tomosu to vise ne rade nego jedina opcija je italija ali cijena nije bas 160eura nego 2000kn ali zato cilindar je onda prejebeno napravljen i ako uzmes u obzir da je novi 700eura to se isplati.....jakopec u samoboru ti salje cilindre na nikasiliranje u italiju....

a kai se tice karba ja sam imao mita sa 28 a bratic ima mita sa 35.....i razlika je ogromna....a kai se tice potrosnje ona ti e krece sa 28 oko 5-6 litara a sa 35 oko 7-8 tak da to nije neka prevelika razlika s obzirom kolko motor ide bolje sa 35....
pa ne rade oni u tomosu nego tamo dođe lik koji je prije radio u tomosu i koristi se njihovim strojevima i nikasiliranje dode 160 eura,i ja sam imao jos jednu opciju tj da oni pošalju cilindar baš u hondu isto u italiji i nikasiliranje bi me došlo 180 eura tako da neznam otkud tih 2000kn ,ali normalno da ako ideš u tomos da nece ti to napravit nego ides u trst i tamo onda oni dalje sve rade i šalju

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #26 : 02 Prosinac, 2009, 15:05:09 »
pa ne rade oni u tomosu nego tamo dođe lik koji je prije radio u tomosu i koristi se njihovim strojevima i nikasiliranje dode 160 eura,i ja sam imao jos jednu opciju tj da oni pošalju cilindar baš u hondu isto u italiji i nikasiliranje bi me došlo 180 eura tako da neznam otkud tih 2000kn ,ali normalno da ako ideš u tomos da nece ti to napravit nego ides u trst i tamo onda oni dalje sve rade i šalju

jakopec mi je reko da je 2000kn tamo di on nosi....a posto se dobro znamo nebi reko da bi lagao....ak imas ti negdje jeftinije objasni decku di i jos bolje....zasto bi placao vise nego kai treba....

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #27 : 02 Prosinac, 2009, 15:54:44 »
jakopec vjerojatno računa i to šta on nosi,i ja sam čuo da je manje od 2000kn,još ako ti vare cilindar iznutra tipa šte će meni trebat kod boost ispušnih kanala onda ide cijena gore 30eura.Znači sveukupno 190e.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #28 : 02 Prosinac, 2009, 16:36:28 »
jakopec mi je reko da je 2000kn tamo di on nosi....a posto se dobro znamo nebi reko da bi lagao....ak imas ti negdje jeftinije objasni decku di i jos bolje....zasto bi placao vise nego kai treba....
mislim nekažem da je nemoguce da dode preko njega 2000kn posto mora nosit to u italiju nevjerujem da on ne zaradi nisata ali mi se cini previše ako vecinom uzimaju 160 eura
ljepo sam napisao di sam ja dao to radit motostar u trstu       
sad neznam mozda je i skuplje za mita,ali sumnjam da je skuplje nego za hondu a i lik mi je reko da je vecinom ta cjena

Offline paprikash

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gracanica
  • Moj Skuter: benelli491, cpi, cbr
  • Moja Kaciga: šark
  • MojSetup: je polovan
  • MojSpuh: giannelli extra chrome
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #29 : 02 Prosinac, 2009, 20:07:44 »
polako,neke stvari su puno prioritetnije od karba...
motor je sada skroz rastavljen,naručujem dijelove idući tjedan i moram oba cilindra osposobiti,farbanje motora,tapeciranje siceva,slaganje struje,i još dosta sitnica,nove gume itd neću ni pričati sve stavljati ću slike kako posao napreduje...karb je na kraju cijelog popisa koji je jako dugačak i ima puno brojčica sa slovom € na sebi.
Nabavit će se i karb,samo vjerojatno tek kad se sve drugo složi ili uleti neki tmx35 za male pare =P


:icon_thumright:
isto i kod mene,kod mene je onaj stariji model,ali mislim ga malo sredit,farove druge itd.....
trenutno je ostao samo goli ram od mita,i spisak je dug,masina je ok,ali malo sitnica tipa brtva spuha nevalja itd....
 :happy6: ak budes imao dijelova viska reci

BTW: 2tdottore,mos li pitati kic-a zasto mi nece 125cc sajt? gateway timeout,s frendovog pc-a ide,ali kod mene ne
sorry na OT  :notworthy:

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #30 : 02 Prosinac, 2009, 20:39:28 »

Offline Skopa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 358
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Skipper 150 2t(opet) :D
  • MojSetup: je serijski
  • MojSpuh: zvijerski
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #31 : 04 Prosinac, 2009, 11:29:06 »
Prodaje ti meni prijatelj karb vhsa 32,taj sta je laki rekao.Bio mu na gileri Sp02.prodaje ga za 300 kn

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #33 : 04 Prosinac, 2009, 15:15:14 »
evo izgleda stiže mi cilindar novi iz njemačke,kupljen na ebayu novo nikasiliran,wossner kovani klip s dvije karike i nove brtve.Cijena će biti oko 2800kn ako mi lupe carinu,a ako budem imao sreće oko 2000kn za sve...

@Skopa daj reci prijatelju da ti da neke slike od tog dellorta 32,kupujem ga samo ak je kompletan i ispravan ;)
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #34 : 04 Prosinac, 2009, 18:42:01 »
sta s njim

a htio sam samo pokazati da postoji i jedan koji se nudi  za iste pare a skrotz je uredu odnosno bez ulaganja ;D
vjerovatno :toothy3:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #35 : 04 Prosinac, 2009, 19:10:03 »
evo izgleda stiže mi cilindar novi iz njemačke,kupljen na ebayu novo nikasiliran,wossner kovani klip s dvije karike i nove brtve.Cijena će biti oko 2800kn ako mi lupe carinu,a ako budem imao sreće oko 2000kn za sve...

@Skopa daj reci prijatelju da ti da neke slike od tog dellorta 32,kupujem ga samo ak je kompletan i ispravan ;)

sta je to onda od starog mita cilindar

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #36 : 04 Prosinac, 2009, 19:54:44 »
Ma iskreno nemam pojma,relativno sam nov u 125cc svijetu,a pogotovo sa cagivinim mašinama i varijacijama cilindara pa sad da mogu reć šta je šta..nebi htio lupetat bezveze ko šta već jesam jednom  ;D

Poslikat ću pa vi recite šta je to,uglavnom bitno mi je da sam si cilindar rješio.Taj koji mi stiže je od mita evo cilindar,friško nikasiliran i pohonan.

Motor je cijeli u dijelovima,tj motora više ni nema samo dijelovi :icon_biggrin:.

Kupio sam danas ulje za  vilice : Motul W10,inače je serijski W7,5 ali htio bih malo tvrđe vilice.
                                 mješavinu : Motul 710,prelazim sa TTS-a na 710 jer mi frend vozi rs-a na njega i ulje je odlično.I malo je jeftinije =D

još moram kupit za getribu ulje,to će biti vjerojatno silkolene light gear...
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #37 : 04 Prosinac, 2009, 19:59:41 »
mito od pocetka ima klip sa jednom karikom i cilindar mora biti sivi a ne crni.....ak je crni onda je najvjerojatnije od freccie....

kaj se tice ulja za vilice moja preporuka ti je da stavis 15 jer 10 ce ti bit premekano ak se malo zesce vozis....a ulje za getribu definitivno uzmi light gear....

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #38 : 04 Prosinac, 2009, 21:00:30 »
E vidiš imam jedan crni i jedan sivi,znači jedan s freccie,jedan s mita.Klip će biti s dvije karike ipak da mi to malo duže traje.
Taj crni je od freccie onda,vidi se na njemu kako ima manji usis puno,a i kanali su puuno manji i ima nekih razlika,teži je itd..

A 10W mislim da će mi biti čisto ovak ok,jer će motor biti za vožnju po gradu,malo možda tu i tamo dulji đir,pa da nebude sad jako tvrd,a opet da nije mekan ko serijala.

I evo baš gledam u repair manualu od mita evolution,bilo je različitih verzija...neki su se proizvodili sa Mikuniem TMX 35,a neki s dve različite verzije dellorta 28.Zavisi od primjerka do primjerka.

Btw ,ima tko posudice ulja za kočnice za prodat možda,one plastične,malu od zadnje i veću od prednje kočnice ?
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: prinova u garaži =D
« Odgovori #39 : 05 Prosinac, 2009, 14:53:31 »
zakon motor   :headbang: puno sretnih kilometara  :icon_thumright: