Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako štitite svoje računalo?  (Posjeta: 4324 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #20 : 20 Lipanj, 2007, 11:02:50 »
a cuj eo teoretski moze, sta napravis virus koji ce slat povecan napon u proc i eto...

sam jbt ak neko to napravi ili ako vec ima, sigurno ce ga meni uvalit :D :D

ne moze! SW samo moze upravljat HWom, i najgori virus najvise sto moze je izbrisat podatke.
Dopusti da ti dokažem suprotno...

I sam si rekao dobro: 'SW samo može upravljati HWom' ,  ali riječ 'samo' ne ide baš u tu rečenicu.
Software je namijenjen da upravlja hardwareom (što je Windows nego cjelina softwarea koja čini operativni sustav).
E sada: kao što ima programčića za overclockiranje koje rade na principu propuštanja većeg napona od nazivnog (grafička, matična, RAM) isto tako neki virusi rade na istom principu - samo što oni natjeraju napajanje (putem naredbi matičnoj ploči) da prepusti višestruko viši napon od nazivnoga i samim time se sprži bilokoja komponenta u računalu.

ok,to je tocno,ali.... OS ne moze upravljat tako bitnim funkcijama kao znacajnija promjena napona,zasto? jer mu bios ne da. OS nema koristi ako nema njime neko upravljat. znaci bios je glavni boss u kompu a nema SW koji moze nesto BIOSU. on ima vec tvornicki upisan svoj SW za rad.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #21 : 20 Lipanj, 2007, 13:47:43 »
ma sta pricas eo pogledaj overclockiranje grafulje, radis iz windowsa, pomocu ati radeon tools-a i netko napravi da radi na tu foru, i posalje 10X vise struje u grafu i eo.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #22 : 20 Lipanj, 2007, 14:41:21 »
a onda ok... kad nades takav virus javi mi.

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #23 : 08 Listopad, 2007, 11:54:53 »
hijackthis  programcic i svima nam znan zonealarm,
josh tu i tamo pocistim sa spybot-om i adaware-om i sve sljaka ko urica:)
za stvarno teske probleme sa windowsima preporucujem programcic system mechanic:)
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #24 : 08 Listopad, 2007, 12:24:35 »
imam jednu batinu ,malj i pendrek...
pa slobodno dodjite... ;D

Offline !IMPACT!

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Makarska
  • Moj Skuter: <<TUNNED>>
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #25 : 10 Prosinac, 2007, 23:44:09 »
12 antivirusa 5 registry cleanera,neda mi se nabrajat vise
Gilera Runner SP 180 <<TUNNED>>

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kako štitite svoje računalo?
« Odgovori #26 : 11 Prosinac, 2007, 01:44:35 »
Kaspersky internet Security...po meni najbolji program ...testiro sam ih par ...tipa nod ,avast ,mccafee i slicne...i virus lijepo na jednoj stranici u fajlu bio i to je bio neki jeben,uglavnom postavio ga frend on pravi te viruscice i slicno..svi su bili updatirani programi i od svih tih ..pola ih prepozna,pola ne prepozna...pola prepozna ali tek kad udje na racunar i uradi dosta stete virus ...jedino Kaspersky odma prepozna virus i ne pusti ga na racunar uopste ....ko ne vjeruje da je najbolji ,nadje ,instalira ,proba i uvjeri se :) jos tu ima instaliran cc cleaner i registryfix i dovoljno :)
« Zadnja izmjena: 11 Prosinac, 2007, 01:46:07 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!