Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pao na pod-laptop  (Posjeta: 5167 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #40 : 30 Studeni, 2009, 22:21:22 »
šta fali hot swapu, zanimljivije je kad je riskantnije :D  :toothy3: :toothy3: :toothy3:

Hot swapping (iliti hot plugging) je jako škakljiv pojam jer dosad nisu svi uređaji sinkronizirani da funkcioniraju tako jer dosta toga još nije dorađeno. Naprimjer USB i Flash memorije. Jesu hot swappable, ali mogu se sj*** samo tako ako ištekaš dok traje transfer podataka... itd.

Jedino kaj je doslovce hot swappable su tipkovnica, miš, vga/dvi kabel...  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #41 : 30 Studeni, 2009, 22:25:45 »
necu ja nista hot..prije nego budem stavljao ram stavit cu lap u skrinju na 2 sata  :toothy12:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #42 : 30 Studeni, 2009, 22:32:53 »
Hot swapping (iliti hot plugging) je jako škakljiv pojam jer dosad nisu svi uređaji sinkronizirani da funkcioniraju tako jer dosta toga još nije dorađeno. Naprimjer USB i Flash memorije. Jesu hot swappable, ali mogu se sj*** samo tako ako ištekaš dok traje transfer podataka... itd.

Jedino kaj je doslovce hot swappable su tipkovnica, miš, vga/dvi kabel...  :toothy12:

Imaš tonu HP i IBM serverskih diskova koji su hot swap tako da ne vidim problem oko toga...
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #43 : 30 Studeni, 2009, 22:35:04 »
Kažem jako poželjno je izvaditi bateriju, ali definitivno mora biti ugašen  :headbang:

vidin da si "opremljen" znanjen i slicno s laptopima.. iman ja jedno pitanje.. iman doma staru toshibu SATELLITE laptop pise ovako S1410-303

neznan jel ti triba jos koji podatak,al riknia mi je dvd citac i bia prije par godina odnia u servis i onda to bilo skupo i stari uzea sebi novi laptop,ovi ostavia sa strane meni,al meni i ne sluzi bas bez dvd roma..reci mi jel imas ti koji za prodat ili sta da ucinin,a da nije skupo,ako je onda nista,nek lezi i dalje :)

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #44 : 01 Prosinac, 2009, 09:13:38 »
vidin da si "opremljen" znanjen i slicno s laptopima.. iman ja jedno pitanje.. iman doma staru toshibu SATELLITE laptop pise ovako S1410-303

neznan jel ti triba jos koji podatak,al riknia mi je dvd citac i bia prije par godina odnia u servis i onda to bilo skupo i stari uzea sebi novi laptop,ovi ostavia sa strane meni,al meni i ne sluzi bas bez dvd roma..reci mi jel imas ti koji za prodat ili sta da ucinin,a da nije skupo,ako je onda nista,nek lezi i dalje :)

Ako se ne varam, na tom modelu nije prekomplicirano izvaditi DVD uređaj. Pa pogledaj koja mu je oznaka (traži neki part number ili nešto slično) pa napiši to na ebayu. Zna se naći i za manje od 200 kuna  :laughing7:

Ako nađem Service manual na netu, javim ti detaljnije  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #45 : 14 Siječanj, 2010, 14:18:48 »
Ako se ne varam, na tom modelu nije prekomplicirano izvaditi DVD uređaj. Pa pogledaj koja mu je oznaka (traži neki part number ili nešto slično) pa napiši to na ebayu. Zna se naći i za manje od 200 kuna  :laughing7:

Ako nađem Service manual na netu, javim ti detaljnije  :icon_thumright:

neznan bas sta tebi znaci nije prekomplicirano,al ja kad radin motor i kad nesto nemogu skinit odvidat ili slično koristin čekić,a s obziron da zasada radi cili laptop osim dvdroma, nebi JOŠ upotrebljava čekić,da ne bi bila potraga za novin laptopon,a ne dvdormon :laughing6:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #46 : 14 Siječanj, 2010, 16:07:38 »
Oni su isti kao i svaki drugi i nisu imuni na naglo izbacivanje odnoso hot unpluging ali, ima jedan ali. A taj ali se zove RAID contoller koji na sebi ima cache memoriju od par sto megabajta i u slučaju naglog isključivanja ili nestanka struje on zapisuje u svoj cache trenutni podatak koji je trebao biti upisan na disk i drži taj podatak preko svoje baterijice dok god se ponovno ne upali sustav i onda zapiše taj prekinuti podatak na disk.

E, a taj sustav i košta da bi to moglo tako funkcionirati  :toothy11:



neznan bas sta tebi znaci nije prekomplicirano,al ja kad radin motor i kad nesto nemogu skinit odvidat ili slično koristin čekić,a s obziron da zasada radi cili laptop osim dvdroma, nebi JOŠ upotrebljava čekić,da ne bi bila potraga za novin laptopon,a ne dvdormon :laughing6:

Recimo na dosta HP notebooka se okrene naopačke i odvrne se jedan šeraf i iščupa se DVD ROM van  :toothy11:

E, sad. Na toshibi vjerojatno nije tako  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #47 : 14 Siječanj, 2010, 18:30:57 »
Oni su isti kao i svaki drugi i nisu imuni na naglo izbacivanje odnoso hot unpluging ali, ima jedan ali. A taj ali se zove RAID contoller koji na sebi ima cache memoriju od par sto megabajta i u slučaju naglog isključivanja ili nestanka struje on zapisuje u svoj cache trenutni podatak koji je trebao biti upisan na disk i drži taj podatak preko svoje baterijice dok god se ponovno ne upali sustav i onda zapiše taj prekinuti podatak na disk.

E, a taj sustav i košta da bi to moglo tako funkcionirati  :toothy11:



Recimo na dosta HP notebooka se okrene naopačke i odvrne se jedan šeraf i iščupa se DVD ROM van  :toothy11:

E, sad. Na toshibi vjerojatno nije tako  :laughing7:

odvida san i 4-5 sarafa i opet ne ide :laughing6: u biti rastavia an pola laptopa,hahaha i opet nisan uspia skinit to ;D

Offline pixa.93

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 900
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: na glavi u svakom momentu
Odg: pao na pod-laptop
« Odgovori #48 : 14 Siječanj, 2010, 20:13:02 »
jel proradio.da ti se nisu zice kakve pri padu otpojile unutra pa gube kontakt.tak je meni na mom bilo
nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nece bit da nekak nece bit