Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira  (Posjeta: 29873 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #40 : 18 Studeni, 2009, 21:55:54 »
si kurblao kao sta je bilo na snimci, ili si popravio deklo? ti si to sve rastelao,radije daj nekome da to napravi, jer ovako ako nemas znanja i iskustva nemoj dirat..moj savjet
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #41 : 19 Studeni, 2009, 11:34:48 »
si kurblao kao sta je bilo na snimci, ili si popravio deklo? ti si to sve rastelao,radije daj nekome da to napravi, jer ovako ako nemas znanja i iskustva nemoj dirat..moj savjet


kurblu sam popravio, trebalo ju je samo pospricat wd-om i ocistit. sad je ko nova!
 :notworthy:
imas ti pravo ali ovo s paljenjem se pocelo dogadat davno, prije nego sam ista dirao! i bio 3-4 puta na ovlastenom servisu, jednom su mi stavili siru diznu i prvi tjedan je palio savrseno i od tad je poslo sve u kur**... kasnije su mi govorili da ne znaju sto je, cak su rekli da je gorivo lose  :icon_scratch: i naravno sad poceo ulijevat eurosuper 100 bs na omv-u i nikakvog napretka nema. pa sam poceo trazit po forumima nadajuci se da ce netko znat u cemu je problem. i kako nisam u tim krugovima motorista nemam bas nekog ko se dobro razumije u to pa sam mislio sam nesto napravit... jer bi me u servisu vjerojatno oderali  :-[
eto o tome se radi...

napunit akumulator.  :laughing7:
ali vjerujem da akumulator nema veze s (ne)paljenjem jer se zapravo i istrosio jer nije htio palit kako treba. svako jutro sam drzao alnaser po 5-6 sekundi dok se ne bi upalio. i normalno istrosio se  :sad1:
a novi cu moc kupit tek oko Bozica...
btw u Piaggia original za SR kosta 340 kn...  :sad1:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #42 : 19 Studeni, 2009, 19:19:10 »
a morat ces nekome odnjet da ti postela karburator u fino, i napunit aku i palit ce odmah na alaser bar bi trebao, to je sve do smjese, sumnjam da nemas kompresije ili da ti paljenje crklo ipak je to nov skuter. ne znam sta bi ti jos mogao bit krivac za to ne paljenje.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #43 : 19 Studeni, 2009, 19:53:54 »
jel ti istekla garancija? ovo sa servisom mi je prejadno, ja bih ga kacigom pogodio u glavu da mi kaze da nezna sta je! to su nasi servisi, treba im licencu oduzet  :angry5: :angry5:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #44 : 19 Studeni, 2009, 21:05:12 »
jel ti istekla garancija? ovo sa servisom mi je prejadno, ja bih ga kacigom pogodio u glavu da mi kaze da nezna sta je! to su nasi servisi, treba im licencu oduzet  :angry5: :angry5:
taki su svagdje.....tako je bilo i meni dok sam vozio "kao" mjastorima.....najbolje sam ako imas imalo isuskustva.... :toothy11:

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #45 : 19 Studeni, 2009, 22:06:01 »
a morat ces nekome odnjet da ti postela karburator u fino, i napunit aku i palit ce odmah na alaser bar bi trebao, to je sve do smjese, sumnjam da nemas kompresije ili da ti paljenje crklo ipak je to nov skuter. ne znam sta bi ti jos mogao bit krivac za to ne paljenje.

a sve ukazuje na to da presise, da ima previse benzina u cilindru... ali me cudi jer se to pocelo dogadat prije nego sto se ista diralo na njemu.
a jes da je nov skuter ali je to ipak talijan... sve je moguce  :laughing7:

jel ti istekla garancija? ovo sa servisom mi je prejadno, ja bih ga kacigom pogodio u glavu da mi kaze da nezna sta je! to su nasi servisi, treba im licencu oduzet  :angry5: :angry5:
iskreno ne znam je li garancija godinu ili dvije...? kupljen je u 05/2008. a i ne vjerujem im bas previse.. ne znam koliko bi im se dalo nastelavat po boji svjecice i to. rade preko k****... samo da im je naplatit  :angry7:

taki su svagdje.....tako je bilo i meni dok sam vozio "kao" mjastorima.....najbolje sam ako imas imalo isuskustva.... :toothy11:
upravo zato i ja pokusavam naucit ponesto o skuterima jer mi se ne da vise slusat one na servisu: napravili smo ti ovo i ono, sve skupa 300 kn... a za 2 dana sve po starom.


ali nije mi jasno skuter dobro ide na full gasu i na 3/4 i 2/4 gasa, samo trokira malo na 1/4, a u leru su dobri okretaji, ako jos vise stegnem saraf ler gasa pocet ce mi se gasit na semaforima... a svjecicu ne mogu nikako odvidat kad je motor vruc, kao da se povecala haha tako da saraf smjese stelujem samo po zvuku, odnosno po trokiranju i gusenju....
a ovo paljenje upucuje na to da ima viska benzina...  :icon_scratch: i jos jedan dokaz: prije mi je sa serijskim auspuhom prelazio 170-180 km, sad sa sportskim max 120 km sa punim rezervarom...
a ne znam vise sta bi...

jedino ako ima ko sa foruma da je u splitu da se razumije u to pa da mi pogleda?  :help:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #46 : 19 Studeni, 2009, 22:11:38 »
otpeljaj enkom u split nek ti spusti iglu ocisti frgu i postela zrak malo i mora bit ok

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #47 : 19 Studeni, 2009, 22:18:34 »
sta imas placat ako je pod garancijom? ja bih mu dolazio svaki dan, to je garancija..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #48 : 20 Studeni, 2009, 01:07:32 »
pa povecaj malo ler gas nek ide u okretaje ko ga hebe.  :laughing7:

povecanjem ler gasa automatski podizes klipic i ulazi ti vise zraka, tako da odvij ga malo al ne previse da motor sam krece kad stojis nego cisto da dignes okretaje malo i mozda onda bude palio bolje. probaj, al prvo zagrij motor pa odvrni saraf pa ostavi da se ohladi pa probaj upalit.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #49 : 20 Studeni, 2009, 19:56:37 »
pa povecaj malo ler gas nek ide u okretaje ko ga hebe.  :laughing7:

povecanjem ler gasa automatski podizes klipic i ulazi ti vise zraka, tako da odvij ga malo al ne previse da motor sam krece kad stojis nego cisto da dignes okretaje malo i mozda onda bude palio bolje. probaj, al prvo zagrij motor pa odvrni saraf pa ostavi da se ohladi pa probaj upalit.
ok, to cu moc sam napravit!  :icon_biggrin:
j****u ja sam dosad mislio da se zatezanjem povecavaju okretaji pa sam po tome stelovo  :-[


ovu sam sliku nasao na netu bio prije pa sam po tome stelovo dosad...

sta imas placat ako je pod garancijom? ja bih mu dolazio svaki dan, to je garancija..
a npr jednom mi je naplatio 100kn neku cijev koja je bila pukla... tako da vise ne znam kad naplacuje kad ne... a i sta cu mu dolazit kad mi kaze da ne zna sta je, da je gorivo lose  :sad3:

otpeljaj enkom u split nek ti spusti iglu ocisti frgu i postela zrak malo i mora bit ok
dosad su mi u servisu samo cistili karb u rekli da nema nikakvog taloga... jbg kad ne znam nikoga u splitu ko bi mi to mogao napravit onako jeftinije....  :dontknow:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #50 : 20 Studeni, 2009, 20:50:37 »
otpeljaj enkom u split nek ti spusti iglu ocisti frgu i postela zrak malo i mora bit ok
:toothy12: :toothy12: :toothy12: ma koji split, 250 km za nastelovat karb :laughing1:, pa valjda ima neko u du, to je ka da ti sad odvedes diesisa u zadar na servis :toothy3: :toothy12: :toothy12:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #51 : 20 Studeni, 2009, 21:01:37 »
:toothy12: :toothy12: :toothy12: ma koji split, 250 km za nastelovat karb :laughing1:, pa valjda ima neko u du, to je ka da ti sad odvedes diesisa u zadar na servis :toothy3: :toothy12: :toothy12:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..jbt ja brijo da on iz splita...hahha ma svejedno ili u dbk...


Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #52 : 20 Studeni, 2009, 21:13:56 »
koliko sam ja skonto on trenutno zivi u splitu.  :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #53 : 20 Studeni, 2009, 22:10:46 »
haha ma zivim u splitu osim preko zimskih i ljetnih praznika  :toothy10:
tako da bi mi najvise odgovaralo ako ima ko u splitu da bi mi to pogledao...
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #54 : 21 Studeni, 2009, 11:57:55 »
evo maloprije sam odvrnuo ler gas za jedno pola kruga - krug pa cekam da mi se ohladi...

i imam jos jedno pitanje:
kad prebacuje iz prve u drugu brzinu uvijek trzne, kad smo dvojica digne ga na zadnju malo. ali nekad kad pravim osmice na poligonu, znaci kad trzam gas i kocim, 2-3 sata poslije toga mi lijepo prebaciva brzine, jednomjerno bez ikakvih trzaja.... i poslije redovnog servisa mi isto dan-dva lijepo prebaciva. pa moze li to bit do rolica ili do federa kvacila?? rolice su 4,7 ili 5,2 g (svijetlo plavi, nisam 100% siguran, dobio sam ih s giannelli reversom) a federi su serijski.

bili trebo promijenit naslov teme jer smo sad vec daleko od trokiranja i akumulatora?  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2009, 12:14:06 tuta125 »
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #55 : 21 Studeni, 2009, 13:47:30 »
to je do federa na kuplungu, trebo bi tvrdje malo, ali ako ti je tako dobro ne treba.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #56 : 21 Studeni, 2009, 14:10:40 »
to je do federa na kuplungu, trebo bi tvrdje malo, ali ako ti je tako dobro ne treba.
ok, ma zelim da mi lijepo prebaci... pokusat cu s tezim!
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #57 : 21 Studeni, 2009, 21:43:38 »
probaj sa zutim malossi ili plavim polini, a mozes i sa mekanijim bijelim malossi probat, ugl kupit set malossijevih i probas. 110kn nisam siguran mozda 140kn, znam da su polini 110kn.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #58 : 21 Studeni, 2009, 23:50:05 »
probaj sa zutim malossi ili plavim polini, a mozes i sa mekanijim bijelim malossi probat, ugl kupit set malossijevih i probas. 110kn nisam siguran mozda 140kn, znam da su polini 110kn.
nije bas jako jeftino  :icon_biggrin:
a kad iz tog seta vidim koji mi najvise odgovara jel trebam kupit taj opet ili mogu koristit iz seta? mislim jesu li u setu samo neki probni kratkotrajni ili su spremni za koristenje?
oprostite na dosadnim pitanjima al pokusavam sto vise saznat da znam za ubuduce...  :notworthy:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #59 : 21 Studeni, 2009, 23:58:17 »
nije bas jako jeftino  :icon_biggrin:
a kad iz tog seta vidim koji mi najvise odgovara jel trebam kupit taj opet ili mogu koristit iz seta? mislim jesu li u setu samo neki probni kratkotrajni ili su spremni za koristenje?
oprostite na dosadnim pitanjima al pokusavam sto vise saznat da znam za ubuduce...  :notworthy:
naravno da su spremni za koristenje......kupiš taj set i šteluješ ... :toothy11:
tu si da pitas a mi da ti pomognemo....  :toothy12: