Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira  (Posjeta: 29871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #100 : 25 Studeni, 2009, 18:48:27 »
sustice su ona mala 3 federa...stavis bijele ili zute...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #101 : 25 Studeni, 2009, 18:50:08 »
ma smijes dat malo gasa nemoj to doslovno shvatit, ne smijes dat pun gas da nebi zamastio svjecicu.. nece se pokvarit od davanja gasa.

to je vjerovatno pomoglo jer je bolja smjesa lakse pali odmah. eto bar smo priblizno rjesili problem.  :laughing7:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #102 : 25 Studeni, 2009, 18:56:14 »
ma netreba mu gas coece, ako je nastiman minimun..to MORA na prvo kurblanje eventualno drugo upalit..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #103 : 25 Studeni, 2009, 19:00:50 »
sustice su ona mala 3 federa...stavis bijele ili zute...
aha e pa to sam svejedno mislio promijenit jer ne prebacuje brzinu onako kako bi htio  :laughing7:
to sam gledao na netu, cini se dosta komplicirano pa cu dat nekom pametnijem da mi to zamijeni  :toothy3:

ma smijes dat malo gasa nemoj to doslovno shvatit, ne smijes dat pun gas da nebi zamastio svjecicu.. nece se pokvarit od davanja gasa.

to je vjerovatno pomoglo jer je bolja smjesa lakse pali odmah. eto bar smo priblizno rjesili problem.  :laughing7:
haha sutra cu onda probat na alnaser upalit pa dat malo gasa.
a eto ocito dava previse benzina u odnosu na zrak...
uff jos kad stavim red sponge i diznu 64  :headbang: bit ce to sve super  :icon_thumright:
nada umire posljednja  :laughing7:

ma netreba mu gas coece, ako je nastiman minimun..to MORA na prvo kurblanje eventualno drugo upalit..
a to mi je i cilj... pokazivo mi je susjed na njegovom peugeotu kako mu svako jutro upali iz prve, ponekad iz druge... i to jako lijepo izgleda, a ne ko ja da kurblam 15 sekundi  :-[ pogotovo sto mi je star tek godinu ipo i uredno je servisiran...
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #104 : 25 Studeni, 2009, 19:11:24 »
pusti ti susjeda hoce samo da budes ljubomoran  :toothy12: uredno servisiran, i to je pitanje,mislim kako to odrade u servisu, probaj sa red sponge, dizna 64, igla na pola, 1.5 krug zrak, bijele šuštice kvacila iz malossi pakiranja odgovarajuce rolice
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #105 : 25 Studeni, 2009, 19:23:41 »
pusti ti susjeda hoce samo da budes ljubomoran  :toothy12: uredno servisiran, i to je pitanje,mislim kako to odrade u servisu, probaj sa red sponge, dizna 64, igla na pola, 1.5 krug zrak, bijele šuštice kvacila iz malossi pakiranja odgovarajuce rolice
hahaha ma susjed mi je kralj  :icon_tongue:
to za servis se u potpunosti slazem s tobom, al eto cisto teoretski...
red sponge mogu, dizna 64 mogu, igla ne znam gdje je, sustice ne znam zamijenit al ih znam kupit  :glasses9: a rolice cu probat prvo s ovim sad, pa ako vidim da slabije vuce ili prevrtava pa cu i to morat kupovat...
kad to sve skupim, probat cu kontaktirat clana foruma iz splita koji mi je trebo stelovat karb pa cu ga zamolit da mi on to ostalo napravi... valjda ce bit jeftinije nego da mi u servisu mijenjaju  :binkybaby:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #106 : 25 Studeni, 2009, 19:26:42 »
ako nemas alata  i znanja ne upštaj se u to..bio sam u istoj situaciji prije par godina kao i ti, nista nisam znao nisam imao alata..al polako sad imam malu radionu..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #107 : 25 Studeni, 2009, 19:33:07 »
da si dao gasa sigurno bi upalio iz prve...vidio si da se javio... :toothy11:
a sad neznam dal ga treba palit sa gasom ili bez gasa....ali sam uvjeren da si dao gasa jutros kad si palio da bi ga upalio iz prve....h :icon_biggrin:

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #108 : 25 Studeni, 2009, 19:38:14 »
ako nemas alata  i znanja ne upštaj se u to..bio sam u istoj situaciji prije par godina kao i ti, nista nisam znao nisam imao alata..al polako sad imam malu radionu..

a veliku vecinu potrebnih alata u dubrovniku vjerojatno imam, ali znanje mi je 0 tako da... nista od tog pothvata  :happy3:
filter znam promijenit i doc do dizne ajmo rec znam, a ovo ostalo cu zasad prepustit iskusnijima a kasnije ko zna... mozda i ja jednog dana budem pomago nekome  :headbang:

da si dao gasa sigurno bi upalio iz prve...vidio si da se javio... :toothy11:
a sad neznam dal ga treba palit sa gasom ili bez gasa....ali sam uvjeren da si dao gasa jutros kad si palio da bi ga upalio iz prve....h :icon_biggrin:

i ja sam poprilicno uvjeren ali to izbjegavam sto vise tako da... ali vazno da smo se makli s mrtve tocke  :headbang:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #109 : 25 Studeni, 2009, 19:40:29 »
a veliku vecinu potrebnih alata u dubrovniku vjerojatno imam, ali znanje mi je 0 tako da... nista od tog pothvata  :happy3:
filter znam promijenit i doc do dizne ajmo rec znam, a ovo ostalo cu zasad prepustit iskusnijima a kasnije ko zna... mozda i ja jednog dana budem pomago nekome  :headbang:
i ja sam poprilicno uvjeren ali to izbjegavam sto vise tako da... ali vazno da smo se makli s mrtve tocke  :headbang:
hehe...
pa niko se nije rodio da je sve znao..ima vremena naucit ces... :toothy9:
a diznu znas promjenit...jer si skidaio vec karb ... :toothy11:

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #110 : 25 Studeni, 2009, 19:49:45 »
hehe...
pa niko se nije rodio da je sve znao..ima vremena naucit ces... :toothy9:
a diznu znas promjenit...jer si skidaio vec karb ... :toothy11:

to je moj zivotni moto!  :toothy12:

znaci kad skinem karb i skinem onu casicu dole samo odvidam ovu sad i zasarafim novu 64?
sve su dizne istih dimenzija znaci samo kupim diznu 64 i necu pogrijesit? ili trebam rec za taj i taj karburator i to?
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #111 : 25 Studeni, 2009, 19:56:30 »
to je moj zivotni moto!  :toothy12:

znaci kad skinem karb i skinem onu casicu dole samo odvidam ovu sad i zasarafim novu 64?
sve su dizne istih dimenzija znaci samo kupim diznu 64 i necu pogrijesit? ili trebam rec za taj i taj karburator i to?
da odvrnes casicu ..i skines staru diznu i metis novu... :laughing6:
kazes diznu     m6     64 .... :toothy12:ma mozes reci sve...neces pogrijesit...

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #112 : 25 Studeni, 2009, 19:58:22 »
da odvrnes casicu ..i skines staru diznu i metis novu... :laughing6:
kazes diznu     m6     64 .... :toothy12:ma mozes reci sve...neces pogrijesit...

ok hvala!  :icon_thumright:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #113 : 29 Studeni, 2009, 20:48:24 »
Evo da se nadovežem na temu, i kod mene je serijala, stavio sam diznu 64, red sponge i maknuo limić. Na pola gasa se valjda guši (nema goriva) ono uspori i zvuk mu je kao trrrrrrrrrr i evo slika svjećice:


Vidite da je nekako žuta, ne vidi se baš najbolje na slici da je žuta, valjda mu fali još goriva iako je po navoju mokra. Šaraf smjese je na krug i po (540 stepeni). Sad valjda trebam zavrnut šaraf još malo i tako mu oduzet zraka a dodati goriva? Ugalvnom slabo mi vuče sad, kada sam stavljao samo diznu 64 sa serijskom spužvom baš je startao osjetno bolje ali sad ništa. To sam stavio u subotu i evo slika od danas a već se spužva isprljala malo, Je li to uredu?

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #114 : 29 Studeni, 2009, 21:03:44 »
kad se gusi cuje se boooo a kad trokira trrrr, ako nema dovoljno goriva na pola gasa trebas iglu podic pogledaj na kojem ti je sad zubu,
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #115 : 29 Studeni, 2009, 21:38:07 »
kad se gusi cuje se boooo a kad trokira trrrr, ako nema dovoljno goriva na pola gasa trebas iglu podic pogledaj na kojem ti je sad zubu,

Kad se guši znači da nema dovoljno goriva a kad trokira znači da ima previše goriva jel tako? I dobro vuče i čim dam na pola gasa uspori onda. I imam još jedan problem koji se pojavio kako sam stavio diznu i red sponge. Naime, kad krećem iz mjesta skuter se baš zatrese i čuje se nekakav zvuk iz variomata a poslije sve uredu. Karburator sam čistio u petak, nisam imao kompresor pa sam ga nabio na crijevo na česmi i odvrnuo do kraja mlaz tako da je voda probijala na sve strane i mislim da sam ga dobro očistio. I ako možeš da nađeš neku sliku karburatora pa da mi označiš tu iglu jer ne znam gdje je to. Nisam još toliko napredovao.  :toothy9:

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #116 : 29 Studeni, 2009, 22:11:31 »
Kad se guši znači da nema dovoljno goriva a kad trokira znači da ima previše goriva jel tako? I dobro vuče i čim dam na pola gasa uspori onda. I imam još jedan problem koji se pojavio kako sam stavio diznu i red sponge. Naime, kad krećem iz mjesta skuter se baš zatrese i čuje se nekakav zvuk iz variomata a poslije sve uredu. Karburator sam čistio u petak, nisam imao kompresor pa sam ga nabio na crijevo na česmi i odvrnuo do kraja mlaz tako da je voda probijala na sve strane i mislim da sam ga dobro očistio. I ako možeš da nađeš neku sliku karburatora pa da mi označiš tu iglu jer ne znam gdje je to. Nisam još toliko napredovao.  :toothy9:
karburator se ne cisti vodom..... 8)

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #117 : 29 Studeni, 2009, 22:20:24 »
znaci gore di ti ide sajla od gasa..imas dva sarafica mala njih izvadis i skocit ce ti van klip sa fedeom i na kliu ti je igla...moras odvojiti sajlu od klipa i feder tak da ti ostane u ruci samo klip i igla..na dellortu samo izvadis iglu prema gore..i vidjet ce da ima tube pa pogledaj na kojem je

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #118 : 29 Studeni, 2009, 22:25:29 »
pa ako si skido karburator moro si skinit sajlu gasa s njega.
kako nisi onda vidio iglu koja viri iz klipića?kad ju skineš imaš seger kojim podešavaš visinu igle.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR50 '08 - slab akumulator i trokira
« Odgovori #119 : 30 Studeni, 2009, 07:15:25 »
pa ako si skido karburator moro si skinit sajlu gasa s njega.
kako nisi onda vidio iglu koja viri iz klipića?kad ju skineš imaš seger kojim podešavaš visinu igle.

Da skidao sam sajlu i vidio sam sve to ali nisam znao da je to ta igla.

@mario_f15
Znam da se ne čisti ali nemam kompresor a ovako sam ga dobro opro, kroz sve kanale je voda šikljala pa vjerujem da je dobro očišćen.

A ne znam ja sad da li on trokira ili se gusi na pola gasa uglavnom na pola gasa nesto nije uredu.
Trokira (previše goriva), gusi se (premalo goriva) jel?
« Zadnja izmjena: 30 Studeni, 2009, 08:13:16 EmirF121 »