Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zaštita skutera od kradljivaca  (Posjeta: 28612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #20 : 11 Lipanj, 2007, 00:23:26 »
pa nece valjda u zagreb ic montirat alarm  :toothy12:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #21 : 11 Lipanj, 2007, 08:40:38 »
OT:da ne otwaram thread...
jel mi moze tko objasniti malo alarmni sustav...
na ša reagira?
zvuk isti kao i kod auta? ili neka fora sa beeperom (tipa da šalje neke signale) ili sl?
totalni sam outsajder u tom,pa dajte molim vas... ???
hvala ;D
Nisam ni ja skroz siguran u neke stvari, ali najčešće reagira na udar (može se namještati na koliko jaki udarac da prosvira) ili na mijenjanje ravnoteže...

Inače kad se alarm aktivira pišti i zavija kao i svaki drugi alarm, a sad ne znam da li ima neku povratu informaciju na onaj drugi dio što držiš u ruci (kako se zove) da je alarm aktiviran... neka ti još ostali jave...


Inače po meni najbolja kombinacija alarm i disc-lock.
Who's looking for punishment ??

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #22 : 11 Lipanj, 2007, 09:27:59 »
Onaj lanac i lokot iz prvog posta ja ne bi koristio ni za poljski WC da ga imam.

Ovo mi je puno sigurnije:
http://www.jayscycles.com/ali%20baba%20u-lock.jpg

Ja koristim ovakva 3 za bicikl, i maznuli su mi samo sic.

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #23 : 11 Lipanj, 2007, 15:16:07 »
Onaj lanac i lokot iz prvog posta ja ne bi koristio ni za poljski WC da ga imam.

Ovo mi je puno sigurnije:
http://www.jayscycles.com/ali%20baba%20u-lock.jpg

Ja koristim ovakva 3 za bicikl, i maznuli su mi samo sic.

je da to je ok...
bolje neg lanac bar mislim,legi su mi marnuli fujia,a prije tog đampertreka hehe...(ostavili prednji kotac zavezan)
i još nevjerujem kakvih ima idiota...toliko biti jadan da ides ukrasti bicikl...joooj zla

hvala ti punisher,bojim se za skut...ak ga ne ukradu,da ga ne razbiju :'(

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #24 : 11 Lipanj, 2007, 15:23:29 »
Bilo je slucajeva kada ti maznu fergazer, utrpaju pijeska u fergazer, buse gume, skidaju retrovizore...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #25 : 11 Lipanj, 2007, 16:53:53 »
Onaj lanac i lokot iz prvog posta ja ne bi koristio ni za poljski WC da ga imam.

Ovo mi je puno sigurnije:
http://www.jayscycles.com/ali%20baba%20u-lock.jpg

Ja koristim ovakva 3 za bicikl, i maznuli su mi samo sic.

je da to je ok...
bolje neg lanac bar mislim,legi su mi marnuli fujia,a prije tog đampertreka hehe...(ostavili prednji kotac zavezan)
i još nevjerujem kakvih ima idiota...toliko biti jadan da ides ukrasti bicikl...joooj zla

hvala ti punisher,bojim se za skut...ak ga ne ukradu,da ga ne razbiju :'(

Samo ti stavi alarm da tutli čim netko puhne u njega - brzo će se razbježati da neće imati vremena taknuti ništa  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #26 : 22 Lipanj, 2007, 22:26:40 »
E da...i ja imao isti problem i bio na sto muka. Novi skut i još k tome prvi  :frajer:
Na kraju (na savjet frenda) odlučio za kasko. Dođe me vviše od alarma, istina, ali ako ga ukradu  barem se tješim da bum nekaj dobil natrag.
Ne nagovaram te, a mislim da su i alarm i lanac dosta dobro rješenje.

Offline pavlep

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • The Freedom is for Heroes
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: piaggio diesis, Keeway F-act 125
  • MojSetup: base...
  • MojSpuh: leo TT
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #27 : 25 Lipanj, 2009, 22:24:35 »
Meni je skuter vani, pred zgradom...ključam ga lancem za stup i imam onu blokadu diska sa integriranim alarmom-super stvar! eto...moja preporuka da si uzmeš takav!

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #28 : 25 Lipanj, 2009, 23:51:32 »
jao bas zbog toga nebi nikada zivio u zgu ili u splitu,,, vama iz garaza dvorista kradu stvari!!
ja svoj skuter uteram u garazu i ostavim kljuc u bravici.. jos je rezervni kljuc na polici... oke zakljucam garazu al i svaki neuki lopov ce je otvoriti... nama se pun k puta desilo da nismo zakljucali kucu... auto ostavimo ispred kuce otkljucan otvorenih prozora a milju puta cak i kljuc u bravici.... da se nemisli zivim 3 min od samog centra ne negdje zabaceno...
nikad nisam volan zakljucao a kamoli ga zavezao!
i sad znam da kad sam sve ovo rekao da ce mi se desit peh i ukrast ce ga neko.. . :'(
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #29 : 26 Lipanj, 2009, 18:26:27 »
Pajdo moj, Satelite Lock, kao što pošta ima! Jedino što je preskupo. A da se probaš dogovorit s portirom il nekim pa da parkiraš blizu porte il na nekom sličnom mjestu, ipak je skuter lakše uparkirat negdje nego auto.

Iako sve ovisi o sredini u kojoj si, recimo frend u Vž neključa Giant-a nikada, ostao je jednom par dana na parkiralištu nekom, nitko nije ni pipnio. Dok fredn iz Osijeka kaže da mažnjavaju nenormalno bicikle/skutere.

Mislim da je lančina dobitna kombinacija, a disc lock, ako ti neko gurne ili se sam zezneš bude belaja.

Onaj lanac i lokot iz prvog posta ja ne bi koristio ni za poljski WC da ga imam.

Ovo mi je puno sigurnije:
http://www.jayscycles.com/ali%20baba%20u-lock.jpg

Ja koristim ovakva 3 za bicikl, i maznuli su mi samo sic.

Te oklopljene sajle su qur**, kao oklopljena a unutra 2-3 parice sajle.  Bolje kupim običnu sajlu prst debelu i gotovo, ako će netko ukrast, ukrast će, ako neće, neće.  Inače kad gledam kako ekipa ključa bicikle, plače mi se. Imaju sajlu srolanu ispod sica, samo otkači jedan kraj i za felgu. Mjesto da zaključa kroz ramu, točkove i za postolje, nula. Ovi što samo za točak, sajlu zapleteš u žbice i možeš se vozat sa tuđim "zaključanim" biciklom.

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #30 : 26 Lipanj, 2009, 19:01:17 »
ovo triba stavit http://www.microactive.net/redknows1.htm, je da kosta 370 oirica ali ga lipo uzmes, stavis bilo koju sim karticu, tapeciras u sic i miran si.sidis doma za kompom i znas di ti je motor u svakon momentu.a ako ti ga ukradu... nac ces ,ako nista drugo, sic u nekoj garazi 100%. a kad se sic nađe, e onda je lako, triba samo popricat sa vlasnikon garaze   :ocestibatine: :ocestibatine::violent5: :ocestibatine: :ocestibatine: :laughing7:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline manky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: trenutno bicikl
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #31 : 06 Srpanj, 2009, 19:30:29 »
hihihihi,da malo oživimo temu iz 2007.godine.
Ja bi za zaštitu od kradje koristio disk lock,sajlu na zadnji kotač,skriveni prekidač koji onemogućuje paljenje i na kraju jedan mobitel koji je skriven u skuteru,naravno spojen preko punjača na 12v.U slučaju kradje triangulancijom signala mobitela,policija brzo pronalazi skuter.Za svaki slučaj dodamo još jedan alarm sa prijemnikom,te dodamo još jedan lokot da se nogara ne može spustiti.
Iz iskustva preporučujem da sirena ne bude uključena na alarmu(ionako vam se javlja prijemnik u slučaju alarma),kod kuće u pripremi obavezno imati odijelo i masku iz maškara,preporučujem odijelo i masku vanzemaljca ili ramba,za svaki slučaj može i sprej za samoobranu i zabava može početi  :toothy12:
Bitan je faktor iznenadjenja  ;D

Za sve one koji imaju alarm,nek provjere da li ima osigurač prema žmigavcima,jer lopovi naprave kratki spoj na žmigavcima i kad se alarm pokuša uključiti izgori osigurač !
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 19:33:08 manky »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #32 : 06 Srpanj, 2009, 22:20:32 »
Za sve one koji imaju alarm,nek provjere da li ima osigurač prema žmigavcima,jer lopovi naprave kratki spoj na žmigavcima i kad se alarm pokuša uključiti izgori osigurač !

Sto se tice kineskih alarma gdje blinkaju svi zmigavci... da se sprijeci izgaranje osiguraca pomocu primitivne metode, dovoljno je odspojiti blinkanje zmigavaca i ostaje vam samo sirena.

Onu ledicu koja sluzi kao indikator da je alarm upaljen isto najbolje ukloniti. Bolji je onaj alarm koji malo dordis da ne bude kao serijski i koliko toliko otezas posao lopovima  

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #33 : 06 Srpanj, 2009, 23:14:57 »
baš će neko kineza ukrast xD
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #34 : 07 Srpanj, 2009, 17:04:44 »
evo kupio slican disk lokot i alarm u jednom  na ebay-u za manje od 200kn a dobije se i extra tri para baterija
reagira na vibracije i daje 110 decibela
testirano po kisi i vjetru.....nekad zna zazujit za upozorenje na par sekundi al kad je stvarno uragan



« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 09:51:30 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #35 : 07 Srpanj, 2009, 17:38:52 »
Moj stari je kad smo odveli tomosa na more kupio lanac zeljezni debljine barem 2cm mozda i vise ali izgledalo je strasno veliko...  :icon_biggrin: niko nije ni pomislio ga maznut(mada komu ce to sranje)..  :icon_biggrin: ...nego di ima u zg-u za kupit ta disk blokada i po kojoj cijeni?Necu sad neku uber skupu

Offline sr-dream_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 426
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...KVART...
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #36 : 08 Srpanj, 2009, 04:36:13 »
ako je nekom stalo do njega nece doc i presjec katanac nego ce njih trojica doc sa kombijem....znaci jedan vozi dvojica ga ubacuju i nikad ga vise neces vidjet....eto toliko od mene

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #37 : 08 Srpanj, 2009, 09:50:09 »
Moj stari je kad smo odveli tomosa na more kupio lanac zeljezni debljine barem 2cm mozda i vise ali izgledalo je strasno veliko...  :icon_biggrin: niko nije ni pomislio ga maznut(mada komu ce to sranje)..  :icon_biggrin: ...nego di ima u zg-u za kupit ta disk blokada i po kojoj cijeni?Necu sad neku uber skupu

imas u zg za po 300-400kn disk lokot+alarm u jednom al rade se uclani na ebay i kupi isti takav po 170kn
ak oces ja cu ti ga narucit
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 09:52:58 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline Cro_Cop

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hondu fes250
  • Moja Kaciga: marushin
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #38 : 21 Studeni, 2009, 19:51:27 »
pozdrav,
stavio bi disc lock s alarmom,
gledam koj je bolji..
ovaj
http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/disk-blokada-alarm-110db-jednom-skuter-oglas-569489

to je onaj sa ebaya, al isti se u raptoru prodaje

ili ovaj xena
http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/disk-lokot-alarmom-xena-xr1-crno-narancasti-oglas-759634
isto je cijena u ducanu tu negdje
dosta se ljudi zalilo na xenu da je preosjetljiv alarm i da se zna palit sam od sebe, a mozda to opcenito misle o takvima jer nisam vidio komentare za ovaj drugi..

pa koj je bolje uzet?

Offline pavlep

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • The Freedom is for Heroes
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: piaggio diesis, Keeway F-act 125
  • MojSetup: base...
  • MojSpuh: leo TT
Odg: Zaštita skutera od kradljivaca
« Odgovori #39 : 20 Siječanj, 2010, 18:57:30 »
ja ti imam ovaj prvi, meni je super, a znam ti lika koji ih prodaje tu u Zagrebu za 200kn i manje, tak ako se odlučiš za takav javi...