Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: zna ko sta..METASTAZE  (Posjeta: 755 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
zna ko sta..METASTAZE
« : 17 Listopad, 2009, 14:04:31 »
ima ko link di su neke kritike sranja od filma metastaze..il neki opis kaj se radi u filmu..

hitno mi treba aj pliz ima ko kakav link da prekopiram sve

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: zna ko sta..METASTAZE
« Odgovori #1 : 17 Listopad, 2009, 14:07:00 »
Film koji govori o amoralnosti, beskrupuloznosti i korumpiranosti novokomponiranog hrvatskog društva.

Nakon dugo vremena ovo je prvi pravi zagrebački film u žargonu, koji se odvija u narkomanskom miljeu. Govori o odnosima četvorice kvartovskih prijatelja koji se nikako ne mogu uklopiti u društvo. Tu je Filip (Franjo Dijak), liječeni narkoman koji se nakon tri godine rehabilitacije vraća i nalazi staru ekipu. Zatim Dejo (Rakan Rushaidat), sin jugoslavenskog oficira koji je stalno u sukobu s ljudima kojima duguje novac.

Krpa (Rene Bitorajac) je najupečatljiviji lik u cijelome filmu. On je netolerantni nasilnik koji tuče slabije, a opsjednut je nogometom, Bad Blue Boysima i kladionicama. Upoznajemo i Kizota (Robert Ugrina), vjernog pratioca ekipe, alkoholičara, emotivca koji svu svoju ljubav poklanja mačkama. Ekipa se vrti u začaranom krugu alkohola, droge i kriminala i kroz to ustvari shvatimo da se 'Metastaze' ne prestaju širiti u hrvatskom društvu.

grani film 'Metastaze', u produkciji Telefilma i producenta Stanislava Babića, režirao je Branko Schmidt ('Kraljica noći', 'Srce nije u modi') prema romanu Ive Balenovića. Naslov ovog naturalističkog filma je zvučan i provokativan, ali ne radi se o medicinskoj bolesti pojedinca, već o poremećaju vrijednosti u svim socijalnim kategorijama.

Film progovara u aktualnim temama hrvatskog društva – pad socijalnog statusa, život bez perspektive, općeprihvaćeni nacionalizam, klice neonacizma, kriminal i nasilje, ovisnost o drogama, itd. Sve to prezentirano je kroz urbani žargon prepun mržnje i predrasuda koje ispunjavaju monologe, dijaloge i sjećanja četveročlane ekipe mladih narkomana, alkoholičara i kriminalaca.

'Upravo odabir lokacija dao je vizualnu autentičnost filmskoj adaptaciji 'Metastaza', što ga izdvaja od većine suvremenih hrvatskih filmova 'urbane' provenijencije u kojima likovi sjede u vilama na pantovčacima i okolnim otmjenim brdima zagrebačkog centra i govore jezikom Akademije dramskih umjetnosti. Ovdje likovi govore jezikom Utrina i Zapruđa, ovdje se psuje kao što se psuje i u životu, ali se i pati kao i u životu.' Tako tvrdi Goran Šikić, novinar Monitor.hr-a te nadodaje: 'Svakako vrijedi pogledati u kinu.'

http://www.filmski.net/filmovi/4676/metastaze

http://film.blog.hr/2009/03/1626038019/metastaze.html

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zna ko sta..METASTAZE
« Odgovori #2 : 19 Listopad, 2009, 20:12:36 »
meni je film bio stvarno super,jedan moj frend ga je gledo 7 puta i lik zna sve one psovke :laughing7:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zna ko sta..METASTAZE
« Odgovori #3 : 19 Listopad, 2009, 23:27:25 »
@charnel hvala ti ko bratu..sjedi 5 hahahha