Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Midrace kitevi?!6.str pitanje??  (Posjeta: 7840 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #60 : 19 Listopad, 2009, 18:44:23 »
kakve veze imas ako stavis primar ili sekundar, koeficjent produljenja je vazan, zasto neki motor nebi imo snage povuc primarni a sekundarni da?! razlika ce bit u tome da ce ti se primarni vise cut, ali ako stavis jak auspuh i gljivu, osjetit ces ga samo na otpust gasa pri velikim brzinama (osobno ako vozis)...
najbolje je uzet primjer ljudi sta su vec montirali getribu pa vidis sta najvise pase na tvom setupu, evo ja sam primarni malossi stavio na 2+ shot i sve sta ide s njima i jos vise, motor je uvjek isto isao start, medjuubrzanje samo se krajna digla, i nekako se osjecalo da medjuubrzanja su gladja, nekako ko da bolje prima gas...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #61 : 19 Listopad, 2009, 18:50:35 »
kakve veze imas ako stavis primar ili sekundar, koeficjent produljenja je vazan, zasto neki motor nebi imo snage povuc primarni a sekundarni da?! razlika ce bit u tome da ce ti se primarni vise cut, ali ako stavis jak auspuh i gljivu, osjetit ces ga samo na otpust gasa pri velikim brzinama (osobno ako vozis)...
najbolje je uzet primjer ljudi sta su vec montirali getribu pa vidis sta najvise pase na tvom setupu, evo ja sam primarni malossi stavio na 2+ shot i sve sta ide s njima i jos vise, motor je uvjek isto isao start, medjuubrzanje samo se krajna digla, i nekako se osjecalo da medjuubrzanja su gladja, nekako ko da bolje prima gas...
znaci sa primarom nisi nikako izgubio start ?? start je osto isti ?? neznam ja sam pito ljude po forumu i neki kazu izgubit ces start ...a neki kazu neces nsita samo ces dobit krajnju i to je to..u svakom slucaju cu ga uzet...pa probat bez njega i sa njim...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #62 : 19 Listopad, 2009, 18:54:25 »
start isti....bar meni...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #63 : 19 Listopad, 2009, 18:57:40 »
start isti....bar meni...
i goki mi je reko isto kad je stavio primar da mu je start osto isti....ajde kad ja sve slozim i stavim ...stavim ja svoje utiske sto se tice starta :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #64 : 19 Listopad, 2009, 19:04:10 »
Start ne moze ostati isti ako se produlji getriba. Moze se razlika manje osjetit sto je skuter jaci, ali isti ostat ne moze nikako.
Radi se o tome da dulje treba da se rotacija kuplunga i zvona izjednace kako bi variomatski prijenos tek poceo vrsiti ubrzavanje. Dakle, kuplung dulje proklizuje.

Ako skuter ima snage i na manjim okretajima, moze se staviti broj meksi federi kuplunga kako bi proklizavanje bilo sto krace (vremenski), ali i dalje ostaje cinjenica da se zvono mora poceti vrtiti jednako kao kuplung da bi skuter "poceo ici"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #65 : 19 Listopad, 2009, 19:14:22 »
vec sam piasao al ajde opet cu..ja sam imao evo kir, evo spuh i sve ostale popratne dijelove i prvo sam vozio na serijskoj getribi i skuter je dobro isao do 100..a sve dalje je bilo nabiranje, prevrtavanje...kad sam stavio primar 22% skuter nije izgubio start a ubrzanje je bilo bolje, krajnja veca i ono najbitnije od 100 do 140 je ljepo nabirao brzinu bez ikakvog prevrtavanja..

ovo sto je alfa rekao je potpuno tocno u teoriji ali u praksi nije pravilo da ce skuter izgubit start..oce ali neprimjetno i zanemarivo kolko ces izgubit starta naspram onoga koliko ces dobit sa duzim primarom..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #66 : 19 Listopad, 2009, 19:18:33 »
u praksi nije pravilo da ce skuter izgubit start..oce ali neprimjetno i zanemarivo kolko ces izgubit starta naspram onoga koliko ces dobit sa duzim primarom..

Tocno to sam i napisao. Sto je skut jaci, to ce gubitak biti manje izrazen, ali on ce postojati jer zakon fizike ne dopusta drugacije.
Svakako ce dobiveno biti vece nego izgubljeno i produljenje getribe ima smisla na takvom setupu

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #67 : 19 Listopad, 2009, 19:23:28 »
tocno, slazem se..i samo kazem da sam se nasao u situaciji o kojoj pricamo i stvarno gubitak u startu je neprimjetan jer ti kad imas skuter koji ide recimo 6 sec do 100 i kad stavis primar onda recimo ide 6,5 sec do 100 ti to ne osjetis a itekako osjetis poboljsanje u ubrzanju, nabiranju brzine i u krajnjoj..i ja osobno bi na sve jace od base setupa stavio primar nebitno 13 ili 22

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #68 : 19 Listopad, 2009, 20:51:54 »
super, znaci imam jak skuter  :icon_biggrin:

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #69 : 20 Listopad, 2009, 01:00:30 »
Ima li smisla stavljati primar i sekundar na 50ke?   I koliko kostaju polovni  primari i sekundari (gilera)?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #70 : 20 Listopad, 2009, 02:49:19 »
ne

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #71 : 20 Listopad, 2009, 09:43:30 »
Ima li smisla stavljati primar i sekundar na 50ke?   I koliko kostaju polovni  primari i sekundari (gilera)?

nema bas, ali mozes... ljepo ce se cut primarni kad se vozis  :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #72 : 20 Listopad, 2009, 11:53:13 »
a motor nece moc krenut..ja sam imao na serijali 22% stavio multivar i rolice neznam koje al neke lagane i plave federe i opet je bio PUŽ  :toothy9:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #73 : 20 Listopad, 2009, 12:04:05 »
ja imam isto od malossija primarni na originalu i ide normalno... mislim starta puno bolje od serjale i od mnogo drugih skutera koji nisu kitani... starta i bolje od vx-a  :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #74 : 20 Listopad, 2009, 12:07:55 »
kolko posto? nije mi jasno kako ti serijala ima bolji start sa produzenim prijenosom  :icon_scratch:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #75 : 20 Listopad, 2009, 12:15:34 »
kolko posto? nije mi jasno kako ti serijala ima bolji start sa produzenim prijenosom  :icon_scratch:

21% bi trebalo bit, ima samo jedan primarni od malossija za roxa, ma ide ko mutav, ali jedno kvacilo mi je oslo, tolko se potrosilo da mi je jednu susticu ostrugo i pukla je, tada mi je start bio najbolji, samo sta se znao gasiti hahahahahahaha,
gle ovo je setup, s kojim sam proljece i ljeto vozio, shot, 17.5, mhr OR vario, orig cilindar sa malo prosirenim ispuhom, s6 usis iako sa 17.5 nema funkcija bas, deltu i mhr wingbell sam stavio poslje sta sam kvacilo sj#bo, ko sta sam prije reko, a da i hmr rhq radilica je gore...
stvar je u tome sta je tesko nastelat prijenos, ni meni nije 100% nastelan, ali jbg.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #76 : 20 Listopad, 2009, 12:29:25 »
Ako je serijski minarelli primar 13/52, a Malossi 13/44, onda je to produljenje od 15,38%

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #77 : 20 Listopad, 2009, 12:32:15 »
da, tocno, zabrljo sam vise  :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #78 : 20 Listopad, 2009, 12:32:36 »
pa dobro ne pricamo bas o nekoj serijali..je cilindar serijski al daleko je to od serijale  :)

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #79 : 20 Listopad, 2009, 12:33:59 »
pa dobro ne pricamo bas o nekoj serijali..je cilindar serijski al daleko je to od serijale  :)

i to sta kazes... to je neki midoriginal setup  :toothy12: