Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MP3  (Posjeta: 4558 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
MP3
« : 01 Kolovoz, 2006, 08:35:14 »
NOVITET
Piaggio MP3 250 i 125


Drugo Kolumbovo jaje


Dodavanjem još jednog prednjeg kotača Piaggiovim je konstruktorima uspjelo revolucionalizirati dosadašnju koncepciju skutera. Model MP3 raspolaže superiornim voznim svojstvima u odnosu na dosadašnje, klasične dvokolice

Tekst: Ludi Djed


Po drugi put u povijesti u Piaggiu je začeta istinska revolucija u koncipiranju motornih vozila. U godini u kojoj upravo obilježavamo šezdesetu godišnjicu legendarne Vespe, rodonačelnice i majke svih skutera te stodvadesetogodišnjicu rođenja prvih automobila pokretanih benzinskim motorima uopće, čarobnjaci iz Pontedere predstavili su posve novo, tehnološki sofisticirano vozilo za treće tisućljeće, asocijativnog naziva MP3.
Ponajbolja rješenja često su i najjednostavnija. Prema legendi, Kolumbo je veliki problem dokoličara, koji su stoljećima bezuspješno pokušavali postaviti jaje tako da ono stoji okomito, riješio njegovim djelomičnim utiskivanjem u podlogu. U Piaggiu su rješenje problema što prikladnijeg ujedinjavanja svih dinamičkih i praktičnih prednosti dvokolica s udobnošću i sigurnošću kakve pružaju automobili sada ponudili dodavanjem trećeg kotača. I to sprijeda. Ala čuda, reći će mnogi. I prvi automobil na svijetu, onaj Carla Benza, bio je, u stvari - trokolica. I prvi Morgani, čiji je temeljni raspored kotača bio kao na MP3. Daljnje bi nas nabrajanje doista daleko odvelo. Raznih modela trokolica bilo je na tisuće. Pa ipak, po svemu izgleda da je predstavljanjem svojeg novog, inventivnog i tehnološki sofisticiranog modela MP3 slavni Piaggio upravo opet otvorio novu stranicu u području razvitka motociklizma. Ponovno, nakon punih šezdeset godina.
Iako raspolaže s tri kotača, Piaggio MP3 je po svemu ostalom pravi, rasni skuter. Po dimenzijama, živahnosti i stilu vožnje ni po čemu se ne razlikuje od svoje klasično oblikovane braće. No, njegov genijalno ukomponirani treći kotač bitno pridonosi aktivnoj sigurnosti i poboljšavanju voznih osobina. Zahvaljujući ugrađenim najsuvremenijim tehnološkim rješenjima s nove je Piaggiove uzdanice gotovo je nemoguće pasti i na najtežim podlogama, čak i pri oštrom kočenju u zavojima.
Novo Kolumbovo jaje smješteno je ispod suvremeno oblikovanog prednjeg dijela. Dva spretno povezana, nezavisno ovješena i jedan do drugog blisko smještena prednja kotača omogućavaju naginjanje u zavojima, kao kod klasičnih dvokolica. Njihova je međuovisnost zaslužna za izuzetnu stabilnost u vožnji te ne dolazi do  reakcije na upravljaču čak i ako jedan od tih kotača izgubi kontakt s podlogom. I u takvim situacijama dvije moćne disk kočnice na prednjim kotačima skraćuju put kočenja do 20 posto u odnosu i na najnaprednije kočione sustave klasičnih dvokolica, opremljene ABS-om. Druga je prednost revolucionarne Piaggiove trokolice da na odabranu putanju gotovo i ne djeluje bočni vjetar, što omogućava postavljanje velikog vjetrobrana, koji se može produžiti i iznad glave vozača, bez ikakve opasnosti za njenu stabilnost u vožnji. Na kraju, mogućnost elektro-hidrauličkog blokiranja konstrukcije prednjeg ovjesa potpuno isključuje potrebu za uporabom središnje ili bočne nogare. Zaustavljanje vozila je lakše i jednostavnije, a tijekom stajanja uopće nije potrebno spuštati noge na tlo radi njegova održavanja u ravnoteži. Ono to čini samo!
Sve nabrojene prednosti donekle umanjuje za približno 30 kilograma veća masa vozila u odnosu na klasične dvokolice s motorima istog obujma te s time i većim dinamičkim otporom povezana veća potrošnja goriva od pet do osam posto. Dodatni elementi i sklopovi povisuju troškove održavanja za oko 20 posto.
U sedlu novog Piaggiovog skutera osjećaj je potpuno jednak kao i na onima s kotačem manje. Isti je doživljaj za upravljačem, kako na ravnim potezima, tako i u zavojima, ali uz naglašeniji osjećaj stabilnosti. To omogućava znatno opušteniju vožnju. Smanjenje potrebe za neprekidnom pojačanom pažnjom zaslužno je i za smanjenje zamora, kakav se tijekom dužih vožnji redovito javlja pri upravljanju klasičnim dvokolicama.
Na kraju opisivanja njegovih dinamičkih osobina valja naglasiti da MP3 nije namijenjen prvenstveno samo onima koji žude za praktičnim, malim, sigurnim i jednostavno upravljivim prijevoznim sredstvom. U sprezi s već dobro poznatim, snažnim Piaggiovim motorom od 250 ccm, izvrsno odmjerenim u odnosu na težinu i dimenzije vozila, ono kroz zavoje može projuriti tolikom brzinom da iza sebe ostavlja sve moguće konkurente oboružane tradicionalnom ciklistikom.
Po svim ostalim osobinama MP3 je posve  tradicionalni GT skuter. Besprijekorno ergonomski oblikovano, udobno, široko i dovoljno dugačko dvostruko sjedište prekriva raskošni prtljažni prostor obujma 65 litara, kojem je pristup omogućen i sa stražnje strane, slično kako je to riješeno i na Piaggiovom modelu X8.


Tehnika tri kotača

Na prednjem kraju revolucionarnog Piaggiovog bisera tehnike, zaštićenom s više međunarodnih patenata, uobičajeni prednji kotač nadomješten je parom usporedno postavljenih kotača od 12 cola, međusobno udaljenih svega 420 mm te povezanih pokretljivom aluminijskom  paralelogramskom konstrukcijom koja osigurava neprekidno usklađivanje njihovih nezavisnih ovjesa. To omogućava naginjanje novog hi-tech skutera u zavojima, kao što je to uobičajeno i pri vožnji klasične dvokolice. Sustav je dopunjen uređajem za zadržavanje prednjih kotača u trenutačno zauzetom položaju, čime je tijekom stajanja potpuno osigurana njegova stabilnost. Ta se blokada po želji može jednostavno uključiti putem dugmeta na upravljaču, ali samo ako je zatvoren leptirasti ventil te ako broj okretaja motora ne prelazi 3000/min, a brzina kretanja 23 km/h. Uključenost blokade naginjanja kotača tijekom brže vožnje onemogućava središnje računalo temeljem podataka koje mu dostavljaju odgovarajući senzori. Inače, konstrukcija dopušta najveći nagib vozila od 40 stupnjeva u odnosu na podlogu.


Dodatna oprema

Na prvom mjestu dugačkog popisa dodatne opreme za modele Piaggio MP3 je komplet dodataka za zimu Winterpack, koji se sastoji od velikog vjetrobrana, zimskih guma vrlo visoke prijemčljivosti za podlogu, prsluka i grijanog prekrivača za noge, a slijedi i cijeli niz dobrodošlih sofisticiranih hi-tech naprava. Njihova ponuda sadrži elektronički uređaj za zaštitu od krađe s daljinskim upravljačem i zvučnim alarmom, navigacijski uređaj Tom Tom Rider Bluetooth s LCD zaslonom te kacigu Piaggio X-Jet Bluetooth Intercom, koja zahvaljujući integriranom komunikacijskom sustavu omogućava i tijekom kretanja razgovor između vozača i putnika te korištenje mobilnog telefona. U opciji je i nosač prtljage s pločom koja se može uspraviti radi lakšeg pristupa stražnjim vratašcima unutarnjeg prtljažnog prostora i kada je na njoj pričvršćen dodatni prtljažnik obujma 48 litara. Ponudu skladno zaokružuju vjetrobran srednje veličine sa štitnicima za ruke te linija skladno oblikovanih kaciga, od jettica do integralki.


Traženje alternativa

Težnja za izradom što praktičnijih vozila namijenjenih brzom, jeftinom, sigurnom i udobnom prijevozu prisutna je od samih začetaka motoristike. Prvo vozilo s otto motorom uopće, bio je motocikl, koji je uz dva glavna imao i dva bočna, pomoćna kotača. Sastavio ga je 1885. Gottlieb Daimler, godinu dana prije nego što je dovršio svoju čuvenu motornu kočiju. Na prijelazu pretprošlog i prošlog stoljeća vrlo su popularne bile male, živahne motorne trokolice Alberta de Diona. Kasnije su ih istisnuli motocikli i automobili, no nikada nisu jenjavali pokušaji križanja njihovih temeljnih osobina. Motocikli s prikolicom za to su pravi primjer.
BMW je pasivnu sigurnost i udobnost dvokolica pokušao povećati smještajem vozača u zaštitnu kapsulu od aluminijskih cijevi. Model C1 iz 1999. bio je opremljen punim vjetrobranom i natkriven krovom te opremljen sustavom sigurnosnih pojaseva. Pružao je toliku zaštitu da je bio homologiran i za vožnju bez kacige. No, zbog visoke cijene i loše ciklistike ipak nije ostvario očekivane tržišne rezultate pa je proizvodnja prekinuta još prije nekoliko godina. Nekoliko desetljeća prije, slavnu je bavarsku tvrtku legendarni model Isetta doslovno spasio od bankrota. Tog preteču svih minijaturnih modela gradskih automobila današnjice, među kojima se osobito ističe sve popularniji Smart for two, pokretao je zrakom hlađeni bokser motor posuđen od motocikla. Isetta se i registrirala kao dvokolica, iako je raspolagala s čak četiri mala kotača, od kojih su stražnji bili postavljeni na minimalnoj međusobnoj udaljenosti.


TEHNIČKI PODACI

Model:          MP 3 250   MP3  125

Motor:          1 cilindar, 4 takta, 4 ventila, hlađen tekućinom, Euro 3
Obujam:          244,3 ccm   124 ccm
Provrt x hod:          72 x 60 mm   57 x 48,6 mm
Kompresija:         10,5 : 1   12,0 : 1
Snaga:    16,5 kW / 22,5 KS pri 8250/min   11 kW / 15 KS pri 9250/min
Moment:          21 Nm pri 6250/min      12 Nm pri 8500/min
Napajanje:         elektronički upravljano ubrizgavanje      
Prijenos:          automatski, variomat CVT
Pokretanje:         električno
Okvir:            čelične cijevi
Ovjes:      sprijeda paralelogramska aluminijska konstrukcija s dvije opružne noge hoda 85 mm; straga dva podesiva hidraulička amortizera hoda 110 mm
Kotači:         sprijeda 3,00 x 12''; straga 3,50 x 12''
Kočnice:          sprijeda 2 x disk 240 mm; straga disk 240 mm
Gume:         sprijeda 120/70-12 51P; straga 130/70-12 62P
Dimenzije (D x Š):          2130 x 745 mm
Osovinski razmak:         1490 mm
Visina sjedišta:         780 mm         
Masa praznog vozila:    204 kg   199 kg
Spremnik / rezerva:      12 l; 1,8 l
Potrošnja         4,3 l/100 km   4,0 l/100 km
Najveća brzina:       125 km/h   103 km/h

CIJENA: od 5200 eura


* S DOPUŠTENJEM AUTORA (MENE  ;D ) PRENESENO IZ DVOMJESEČNIKA 'MOTO KLUB' (NELEKTORIRANA INAČICA)
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2006, 08:36:53 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: MP3
« Odgovori #1 : 01 Kolovoz, 2006, 10:12:07 »
Bilo je vec topica o MP3, ali eto jos jednog, mog... s teh. podacima!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: MP3
« Odgovori #2 : 01 Kolovoz, 2006, 10:30:31 »
pretežak i prespor :redface:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: MP3
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2006, 10:47:08 »
Neko i to voli. Ja preferiram dva kotača. Ni kotača viša. :headbang:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: MP3
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2006, 11:58:09 »
pretežak i prespor :redface:

najavljuju i modele od 400 i 500 ccm!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: MP3
« Odgovori #5 : 01 Kolovoz, 2006, 12:01:52 »
Piaggio očito vidi budućnost u ovakvim vozilima. Ja ga ne bih nikada kupio, iako je očito da ima prednosti o odnosu na dvokotač, poglavito po pitanju dinamičke stabilnosti i sigurnosti.
Ima vjerojatno i kraći zaustavni put.
Ali, nikad neće zujati kao osa.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: MP3
« Odgovori #6 : 01 Kolovoz, 2006, 17:40:11 »
meni se osobno isto ne sviđaju skuteri/motori sa više od 2 kotača, al eto tko voli nek izvoli, svatko ima svoje gušte... :happy3:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: MP3
« Odgovori #7 : 03 Kolovoz, 2006, 05:55:24 »
vec sam negsje napisao da mi zgleda kao traktor, ali mojoj se zeni, npr, svidja do ludila... cudne su one! :punicemi:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: MP3
« Odgovori #8 : 03 Kolovoz, 2006, 10:01:50 »
Punice su za sve krive :violent5: :punicemi:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Waynder

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • Ma joj...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • StuntBase
  • Mjesto: WL
  • Moj Skuter: SR 172 Stunt, Derbi GP1 172 Stunt, KTM SD
Odg: MP3
« Odgovori #9 : 11 Kolovoz, 2006, 14:17:37 »
vi gledate na stvari ograničeno...

ja mp3 vidim sa 2tmašinom od 172 cc... nafrkanonaravno..i to u cross hard enduro verziji.... moddano sve by me =)


zelena boja nezaobilazna  :toothy9:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: MP3
« Odgovori #10 : 11 Kolovoz, 2006, 15:11:11 »
vi gledate na stvari ograničeno...

ja mp3 vidim sa 2tmašinom od 172 cc... nafrkanonaravno..i to u cross hard enduro verziji.... moddano sve by me =)


zelena boja nezaobilazna  :toothy9:

Moji vidici sada su nedvojbeno prošireni. Takvo nešto bi vrijedilo vidjeti :icon_thumright:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline acid_burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MP3
« Odgovori #11 : 11 Kolovoz, 2006, 19:18:07 »
:puke: ----> toliko o tome kaj mislim o owoj trokolici...  :confused5: izmisljotina... motor/skuter ima 2 kotaca i gotowo!!!  :wav:  a i uostalom smjesan mi je taj MP3 :rofll:  :toothy9:  :hbusa:--------------->>>> :love7: :love5: :love4: :prvi: 
BeCaUsE_G¤d_is_s¤_bUsy_wITh_wAy_t¤¤_mUCh_t¤_d¤_he_said_that_my_assigmant_ist¤_kEEp_cl¤se_watch_¤n_U!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MP3
« Odgovori #12 : 11 Kolovoz, 2006, 19:43:02 »
meni se cini da ce doc njegovo vrijeme  :old:
uvjek su isti komentari za nesto novo sto se nikad nije vidjelo,popljuje se odma u startu. hrpa primjera je za to, a i mi smo jos uvijek malo konzervativna zemlja pa se volimo drzat starog i provjerenog.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: MP3
« Odgovori #13 : 13 Kolovoz, 2006, 06:31:11 »
Danas sam s testnim atlanticom bio sa zenom na kavi, kisi usprkos. pricali smo o skuterima i ona je nicim izazvana pocela ponavljati vec receno prije neki dan kako joj se jaaako svidja MP3 i kako bi voljela imati bas takav skut. eto!  :toothy9: logicno je da se normalnim muskima svidja sve s dva donja ekstremiteta, a komadima s tri!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline acid_burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MP3
« Odgovori #14 : 13 Kolovoz, 2006, 21:07:05 »
onda mene nemoj brojat u komade!!!  :laughing9:  :skuter: :icon_thumright:
BeCaUsE_G¤d_is_s¤_bUsy_wITh_wAy_t¤¤_mUCh_t¤_d¤_he_said_that_my_assigmant_ist¤_kEEp_cl¤se_watch_¤n_U!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: MP3
« Odgovori #15 : 13 Kolovoz, 2006, 22:15:59 »
Onda si "komadić" :toothy11: :toothy9:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: MP3
« Odgovori #16 : 24 Kolovoz, 2006, 05:52:22 »
ima komada i komada...  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: MP3
« Odgovori #17 : 24 Kolovoz, 2006, 08:41:48 »
dobrih i boljih :toothy11: :toothy11:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: MP3
« Odgovori #18 : 24 Kolovoz, 2006, 22:06:59 »
ITALJET je to razvio jos prije 5 godina, mislim... nasao sam na njihovoj stranici....

http://www.italjet.com/eng/

odite na company i na tomorrow (ima i filmic)

 With Scooop Italjet invents a new market segment, and once again, with its typical courage and eclecticism, is presenting itself to the world with a pioneer product. Featuring a slightly larger size, this hybrid is agile like a scooter, but boasts many of the advantages of a small car, both in terms of safety and comfort. The rear of this scoooter resembles quite faithfully Jet-set, the elegant and refined city vehicle presented in early summer: Scooop features the same design at the back, yet the front of the vehicle is the result of a real technical and aesthetic revolution, and even a revolution in custom, as it features two wheels and one helmet less.

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: MP3
« Odgovori #19 : 05 Studeni, 2006, 04:24:27 »
Zgodan je usporedni test u dueruote: MP3 i X8 (250, oba)
prema mjerenjima i dojmovima X8 je u svemu bolji... i jeftiniji
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT