Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vozačke dozvole...  (Posjeta: 43878 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #80 : 03 Veljača, 2007, 22:49:55 »
Škola sigurne vožnje, predviđena zakonom od 20.8.2004. još nije uvedena i neće se uvodit još godinu dana pa novi Mladi) vozači pojedinih kategorija mogu samo promijeniti svoje dozvole u trajne (ako nemaju medicinskih ograničenja)... barem za sada!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #81 : 04 Veljača, 2007, 14:01:37 »
Škola sigurne vožnje, predviđena zakonom od 20.8.2004. još nije uvedena i neće se uvodit još godinu dana pa novi Mladi) vozači pojedinih kategorija mogu samo promijeniti svoje dozvole u trajne (ako nemaju medicinskih ograničenja)... barem za sada!

E to se trazi 8)

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #82 : 04 Veljača, 2007, 18:53:18 »
Ma to je po meni bezveze ali kako će država napunit proračun nego jeb** nas građane RH.
A što se tiče poligona ja mislin da će se to odgodit na više godina jer taj poligon ima jedino u ZG a u ostalin gradovima nema nijednog :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #83 : 04 Veljača, 2007, 23:41:15 »
Problem su poligoni, barem po jedan u županijskim središtima (ima i u Varaždinu i Rijeci koliko ja znam), ali i sadržaj same nastave te ispitnoi kriteriji... Na svaki način u ovoj izbornoj godini HDZ je problem prebacio na nasljednike... Koliko će oni prionuti poslu, tek će se vidjeti!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #84 : 05 Veljača, 2007, 08:16:28 »
Tako je ali će nas uvijek s neke strane zafrkavati to je sigurno  :angry7:
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #85 : 17 Veljača, 2007, 02:45:50 »
zafrkavat će buduće naraštaje...
onima koji prevedu A1 u A... ili dobiju trajnu B u šaru do trenutka uvođenja "škole" ne mogu više ništa...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #86 : 17 Veljača, 2007, 18:56:34 »
Možda teoretski model i nije toliko loše zamišljen. Problem je kako tko tumači zakon i praksa koja nije niti blizu spremna za provođenje zamišljenog modela.

Ali kako je onima koji su pisali zako bili bitno samo da se napiše i da bude strog (skidaju odgovornost sa sebe, iako su unaprijed znali da ga je nemoguće provesti) oni su napisali što su napisali...a mi neka se mislimo što ćemo.

U ovoj državi je najvažnije skinuti odgovornost sa sebe bez obzira što treba napraviti. Ne bi me čudilo da donesu zakon po kojem mladi vozači ne smiju voziti automobil jači od 15KS (bez obzira što takvog na tržištu nema), a onda opravdati takav zakon lošom ponudom zastupnika autiomobila na našem tržištu  :binkybaby:


Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #87 : 19 Veljača, 2007, 03:46:39 »
Zakon se napiše po nekom modelu, a onda se traže subjekti koji će to provesti, osiguravaju uvjeti, sastavljaju provedbeni podzakonski akti. eto, kod nas sve to traje puste godine...

neka rješenja o mladim vozačima čine se ok, neka ne... primjerice, ograničavanje snage motora je izlišno, kada su već ograničene brzine... propis o 23-5 sati je stupidan i nedorečen, a vjerojatno i protuustavan...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #88 : 19 Veljača, 2007, 06:10:43 »
ne ne deda, ograničavanje ima temelja ali naši su to malo previše rastegli .
u sadašnje vrijeme 74kw je previše za mladog vozača, ja bi to još spustio jer u germaniji mladiči nevoze bmw 74 kw a to je oko 100ks a za njih je to ubojstvo, za to bi trebali proči ne sigurnosnu vožnju več učenje sigurne brze vožnje.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #89 : 20 Veljača, 2007, 01:30:53 »
imas pravo na svoje misljenje... osobno smatram da su neka ograničenja bez veze.
temlja ima razvijenje prometne kulture i striktno provođenje zakona, a ne ograničavanja koja prelaze mjere dobra ukusa...  očito imamo državu kakvu zaslužujemo...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT