Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vozačke dozvole...  (Posjeta: 43879 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlatko99

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #60 : 04 Siječanj, 2007, 15:25:08 »
Hvala filiplatinovicz!

Konacno jedan ozbiljan odgovor.

Naime, o čemu se radi. Zašto vas uopće davim s ovakvim pitanjima? Dobio sam takav "skuter" od prijatelja koji zivi vani pa mu je skuter bez veze stajao kod kuce i odlucio je da mi ga pokloni. On se na njemu vozio po gradu i nitko ga nikada nije zaustavio. Vec nekoliko dana se i ja vozim po gradu, provezao sam se pored policajaca i nisu uopće reagirali. Koliko mi je poznato, osim mog "skutera" postoji još barem tri takva u Bjelovaru od kojih je jedan električni. Viđam ih već dulje vrijeme da se vozaju, pa ne vjerujem da ih je policija zaustavljala i kažnjavala, jer se vjerojatno ne bi više vozili.

Pretpostavljam da policija vozila od 43 cm3 i s brzinom manjom od 40 kmh ne smatra mopedima, a zbog nedorečenosti zakona jednostavno ne reagiraju kad ih vide na cesti.

Pozdrav...
* Zlatko *

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #61 : 04 Siječanj, 2007, 16:45:40 »
pazi to ti je novo pa ti se plavci nežele zajebavati.a i vjerojatno smatraju to pod dječijim vozilom.

re ono ti i je ispis iz zakona a to znači od slova do slova kako je na papiru pa ti zaključi.
sve ispod 50ccm i brzine ispod50km/h su mopedi ,a sve iznad motocikli.a tako su i na tehničkom protumačili zakon zato i ima dvije vrsti pločica male i velike.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #62 : 05 Siječanj, 2007, 01:36:55 »
Mrc ima pravo u dijelu tumačenja koje se odnosi na zakon, a r.e. ispravno baja o podzakonskim aktima, barem kada je rijec o homologaciji...
Dakle, da bi se takvo vozilo - skuter - mini bike - motorni romobil - moglo registrirati, treba ishoditi homologaciju. Kako npr. mini bike i motorni romobil ne odgovaraju homologacijskim standardima, ne mogu se registrirati pa prema tome i ne smiju sudjelovati u prometu na cestama.
vec sam napisao da ako pješak vozi takvo vozilo po površinama predvidjenim za kretanje pjesaka ne cini prekrsaj, ako ne smeta drugim pjesacima. Policija ne hapsi ni ljude na rolama, scateovima pa ni biciklima kada voze pločnikom. Ocito su tolerantni i prema motornim romobilima, barem u Bjelovaru... Možda bi doista njih trebalo pitati za misljenje, ali čemu čačkati mečku? bolje se dalje voziti... i sve ok!
Predmetni "skuter" i izgleda kao igračka pa vjerojatno u prometu pločnikom doista ne predstavlja neku osobitu opasnost...

inače, ova diskusija podsječa na one, po tipu, jesu li luftmadraci, jednometarski dječji kajaci od plastike ili daske za jedrenje (surfanje) plovila? a jesu li istovremeno i brodice? i tome slično...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #63 : 05 Siječanj, 2007, 09:02:26 »
Na što podsjeća diskusija? Forum i je tu da se diskutira.
Nisam ni tvrdio da Mrcina nije u pravu, samo sam htio reći da zakon nije jedina mjerodavna literatura, jer on dijelom daje neke okvirne propise koji su dorađeni određenim pravilnicima.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #64 : 05 Siječanj, 2007, 11:13:47 »
Jutros san pročita na T-portalo da se odredba za mlade vozače odgađa za 2009.godinu zbog pomanjkanja novca.
Tamo piše da mladi vozači poslje polaganja MORAJU ići dodatno sigurnu vožnju(i naravno platit još 2000kn) a ako ne polože u roku godinu dana dobivaju još jednu šansu(još godinu dana).Ako ni tada ne prođu ističe im dozvola :dontknow:
Ali zbog nedostatka poligona i učionica kao i novca projekt se odgađa.

Čoviče moran položit prije 2009. godine :laughing7: :laughing7: :binkybaby: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline zlatko99

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #65 : 05 Siječanj, 2007, 21:03:21 »
Ne bih rekao da je ovo bezvezna diskusija, jer koliko vidim, sve je više nekakvih alternativnih vozila koja ne potpadaju pod stare zakonske definicije. Neke države su promptno reagirale i regulirale korištenje takvih vozila, no kod nas će to potrajati. Zašto bi diskusija o tome bila promašena?

Pozdrav...
* Zlatko *

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #66 : 05 Siječanj, 2007, 23:20:14 »
Ludi Djed voli biti teatralan :laughing7:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #67 : 06 Siječanj, 2007, 14:40:07 »


hebach hebe, guzica ga zebe... psi laju, a karavani prolaze!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #68 : 06 Siječanj, 2007, 14:48:28 »
Ne bih rekao da je ovo bezvezna diskusija, jer koliko vidim, sve je više nekakvih alternativnih vozila koja ne potpadaju pod stare zakonske definicije. Neke države su promptno reagirale i regulirale korištenje takvih vozila, no kod nas će to potrajati. Zašto bi diskusija o tome bila promašena?

Pozdrav...

Diskusija nije promašena štoviše...
i osobno smatram da nam je potrebna aktualiziranija regulativa. s druge strane, njeno uvođenje moglo bi ograničiti postojeće neformalizirane slobode...  :binkybaby:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #69 : 06 Siječanj, 2007, 20:27:14 »
ej filipe daj mi kaži zašto imaš mobitel.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #70 : 07 Siječanj, 2007, 23:28:18 »
ej filipe daj mi kaži zašto imaš mobitel.

to samo palme znaju...  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #71 : 08 Siječanj, 2007, 08:09:24 »
daj ga meni tebi samo zauzima koristan prostor u džepu.svaki f**** put kad te zovem ti je mob isključen kaj misliš da bu te žena zbog mene istukla.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #72 : 09 Siječanj, 2007, 04:31:52 »
daj ga meni tebi samo zauzima koristan prostor u džepu.svaki f**** put kad te zovem ti je mob isključen kaj misliš da bu te žena zbog mene istukla.

Tvoja ili moja???  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #73 : 09 Siječanj, 2007, 12:08:10 »
ja sam slobodni strijelac dok za tebe nisam siguran.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #74 : 10 Siječanj, 2007, 02:43:03 »
mmmm blago tebi... ja imam ženu ali ne tuče, još! :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #75 : 02 Veljača, 2007, 18:29:26 »
Ej ljudi cujem da ce ubrzo poskupjeti B kategorija, da li netko zna vise o tome?

Koliko traje polaganje za B kategoriju, uzmimo neki prosjek koliko treba vremena da se dobije vozacka dozvola. Trebam znati da mogu planirati...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #76 : 03 Veljača, 2007, 12:17:33 »
A čuj to ti stvarno ovisi i o predavanjima kako se grupa dogovori sa nastavnikom koliko će se dnevno odrađivati i ovisi kad su ispiti. Koliko se sjećam za prvu pomoć (bar ovdje u Zadru) su ti ispiti svaki drugi tjedan...
I onda opet ovisi koliko često voziš... znači trebaš odradit 30-ak sati vožnje i onda na ispit.
Ja sam se u autoškolu upisao sa 17 ipo god i odradio sve u nekih 3mj ali sam morao čekati da napunim 18 jer ti je to sad po novom pravilo da bi mogao pristupiti ispitu vožnje... i da dalje ne govorim ograničenje ti je da 2 godine ne smiješ voziti od 23 do 5 osim ako je suvozač osoba koja ima minimalno 5 godina vozačku (koja mu u tom trenu nije ili oduzeta ili da nije pio) i ne smiješ voziti auto iznad 100 konja. Onda nakon 2 god polažeš još jedan ispit i ako ga prođeš dobivaš stalnu vozačku i bez navedenih ograničenja (da ne bi pomislio da možeš voziti 200 km/h u gradu... šala  :laughing7:)
Ima još toga ali eto čisto da ne bi se sad raspisao neke osnovne stvari sam rekao... ostali se slobodno nadopunjevajte.  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #77 : 03 Veljača, 2007, 12:18:52 »
E da a za cijenu kolika je kad se bude mijenjala i kad će se mijenjati ne znam... opet ti ima nekih razlika od škole do škole.
Who's looking for punishment ??

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #78 : 03 Veljača, 2007, 17:56:55 »
Znaci kad me netko pita: Gdje si proveo ljeto? Pa na vozackom :angry9:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #79 : 03 Veljača, 2007, 19:22:48 »
Znaci kad me netko pita: Gdje si proveo ljeto? Pa na vozackom :angry9:
E da je tako.Sad po novom zakonu moraš ić poslje položenog u školu sigurne vožnje koju organizira hak pa ćeš i taj tečaj morat platit.A onda još i 2 godine moraš vozit ka mladi vozač,nesmiš vozit od 23 do 5 ujutro.Uglavnon 100bespotribnih sranja koja moraš proć
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!