Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vozačke dozvole...  (Posjeta: 43880 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #20 : 01 Kolovoz, 2006, 11:27:39 »
veseli me to!  :binkybaby:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #21 : 01 Kolovoz, 2006, 14:56:09 »
Ja sam čuo da to ne bi smjelo biti tako, vać da Mup to radi na svoju ruku.
Pokušavao sam provjeriti ali niko ništa ne zna ??? ???

nemaš ti pojma, spameru!  :headbang:

Kada sam sa par mjesta čuo da treba svakih 10 godina produžavati dozvolu uz predočenje potvrde o liječničkom pregledu (slično kao i za oružani list) , želio sam provjeriti da li je to točno, kod mjerodavnih.
Odgovor je bio neodređen i neslužben. U smislu da se radi prema naputcima, dopisima, internim propisima, stalno se nešto mijenja i sl. Što je u suštini i točno. U zakonu piše jedno, dodatno se još donose podzakonski akti, naputci koje promisuje ministar i po tome se radi. I to je tako za dosta stvari. U neke stvari, o kojima ovdje ne želim govoriti, uvjerio sam se i sam.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #22 : 01 Kolovoz, 2006, 16:58:00 »
eto zahvaljujući našem filipu rješili smo i tu nepoznanicu...drago mi je da su moderatori otvorili ovaj novi podforum za slične probleme...

čestitam filipe na članku, zaista si ekspeditivan, svaka čast...neloktorirana verzija je pretpostavljam bolja od lektorirane?! :headbang: :headbang:

ah, sad mi je već lakše...neznam koliko je sada, al tko bi plaćao opet 400-500 kn za liječnički ,a kamoli još polagat ponovno teoriju ili slično...

filipe još jednom skidam kapu... :icon_thumright:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #23 : 02 Kolovoz, 2006, 00:54:05 »
slučaj je htio da sam imao gotov članak, enigna... i ne moras zahvaljivati, tu smo da si medjusobno pomognemo...

inače, roberte, podzakonski provedbeni akti i drugi propisi donose se shodno zakonu, a u ovom zakonu nema nista o obvezi odlaska na liječnički pregled pri produzenju dozvole, sto sam i napisao. koji kua sam citirao članak zakona u kojem stoji da je liječnički obvezan nakon osamdesete, naravno, ako ne postoje u dozvolu upisana ograničenja!
Kada je zakon izašao, negdje sam procitao stav zakonodavca da bi svatko za sebe trebao znati je li zdravstveno sposoban za upravljanje autima pa prema tome i postupati.
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #24 : 02 Kolovoz, 2006, 09:31:41 »
poznavajući naš mentalitet, čak i ako nastupe neke negativne okolnosti koje bi utjecale ili mogle utjecat na sposobnost vožnje nitko nebi prijavio...

jedino da je policija povezana sa zdravstvenim ustanovama pa da naknadno traže liječnički/sistematski pregled...

baš sam jutros u dobro jutro Hrvatska čuo da će se uvest od 9 mj.obvezan sistematski svake 2 godine za osobe starije od 50...znači filipe?! :sign020:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #25 : 02 Kolovoz, 2006, 10:11:44 »
slučaj je htio da sam imao gotov članak, enigna... i ne moras zahvaljivati, tu smo da si medjusobno pomognemo...

inače, roberte, podzakonski provedbeni akti i drugi propisi donose se shodno zakonu, a u ovom zakonu nema nista o obvezi odlaska na liječnički pregled pri produzenju dozvole, sto sam i napisao. koji kua sam citirao članak zakona u kojem stoji da je liječnički obvezan nakon osamdesete, naravno, ako ne postoje u dozvolu upisana ograničenja!
Kada je zakon izašao, negdje sam procitao stav zakonodavca da bi svatko za sebe trebao znati je li zdravstveno sposoban za upravljanje autima pa prema tome i postupati.

Zakon i način provođenja istog mogu biti dvije potpune suprotnosti. Dosta nedefiniranih stvari ...tako da ima mjesta za nebulozne odluke. Upravo to što ništa ne piše ne znači da se i ne može ako neko tako odluči.
A ja sam samo prenio što sam čuo, ne tvrdim ništa kategorički
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2006, 10:14:46 r.e.! »
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #26 : 03 Kolovoz, 2006, 04:48:05 »
vjerojatno se to ne odnosi na vozače amatere, već na neke kategorije profića za koje su i ranije bili predvidjeno takvi pregledi u širim intervalima...
nisam nis o tome cuo... da ima razmjere epidemije bile bi pune toga sve novine, barem predpostavljam!  :toothy9:
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2006, 04:51:31 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #27 : 03 Kolovoz, 2006, 11:31:31 »
Želim reći da je nedorečenost zakona otvorena za svakojake solucije. To kaže pravna struka. :dontknow:
A sa ženskim dijelom te struke se volim družiti :hehe:. A ima ih, ima... :3some: :cice: :cice: :sign201:
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2006, 11:34:09 r.e.! »
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #28 : 03 Kolovoz, 2006, 13:16:19 »
evo vidiš nisam te lektorirao jesi zadovoljan ja jesam ,članak ti je majka od svega.viš nisam znao da treba svakih 10 godina mijenjati vozačku,ovo mi je prvi glas a imam ju od svoje 18 godine.po tome ja bih trebao imati  več 4 vozačku ,drugu hrvatsku jer sam prije imao yu pa cro a sad rh.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #29 : 07 Kolovoz, 2006, 12:13:35 »
evo vidiš nisam te lektorirao jesi zadovoljan ja jesam ,članak ti je majka od svega.viš nisam znao da treba svakih 10 godina mijenjati vozačku,ovo mi je prvi glas a imam ju od svoje 18 godine.po tome ja bih trebao imati  več 4 vozačku ,drugu hrvatsku jer sam prije imao yu pa cro a sad rh.

jako sam zadovoljan, štoviše sretan!  :toothy10:
inače, moja je vozačka takodjer istekla prije etiri godine, po slov zakona, a u njoj piše da virjedi još letrnaestak... za sada te stare obrasce vozačkih, kako sam napisao ne treba mijenjat. vjerojatno će to počet 2008. ili 2009. pod obvezno. Možda do tada naprave i kakav novi obrazac, kao sto su nove osobne pa stoga doista ne treba žurit!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #30 : 20 Kolovoz, 2006, 21:00:15 »
Čl. 231 Zakona o sigurnosti cestovnog prometa govori o redovitom i izvanrednom nadzornom liječničkom pregledu. Malo nejasno tko, što, kada i zašto kada je u pitanju redoviti nadzorni pregled.
Druga stvar, u kojem se pravilniku nalazi ograničenje od 150 ccm za prometovanje auto cestom?
Čl. 139 govori samo o min. brzini kretanja od 60 km/h! 
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2006, 07:47:07 r.e.! »
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #31 : 23 Kolovoz, 2006, 14:03:56 »
Evo. Tražio sam odgovor od MUP-ova odjela za odnose sa javnošću. I dobio ga na pitanje u svezi obnavljanja liječničkog pregleda prilikom produljenja vozačke dozvole.
Ukoliko je liječničko uvjerenje bez ograničenja nema potrebe za obavljanjem novog liječničkog pregleda. I obratno.
Hvala MUP-ovcima

« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2006, 22:58:27 r.e.! »
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #32 : 23 Kolovoz, 2006, 20:18:41 »
tako je vec bolje i logicnije
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #33 : 23 Kolovoz, 2006, 22:13:42 »
Lijepo sam Ti napisao sto stoji u zakonu, ali mi nisi vjerovao, vec vise vjerujes mupovcima... vojnicino!  :toothy12:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #34 : 23 Kolovoz, 2006, 22:25:24 »
Ja ti volim potvrdu sa više izvora :laughing7:
Bio sam pitao o tome u svom malom gradiću relevantnu tetu, odgovorila mi je neodređeno.
Jedna gospodična sutkinja (vidio si je, pokazao sam ti je), mi je objasnila da je zakon totalno nedorečen, da se po njemu može ravnati svatko prema svom vlastitom nahođenju.
Jedna obična odluka nekog činovnika i opa! eto te ponovno na liječničkom, jer zakon nigdje izričto ne navodi da to nije potrebno.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #35 : 23 Kolovoz, 2006, 22:59:58 »
ma samo se salim... lijepo je sto si si dao truda, Roberte.
problem je sto su i sami pravnici lijeni citati zakon... a tamo ipak pise sve. citirao sam clanak u kojem se govori koje kategorije vozaca moraju na preglede.. dakle, po logici.. za sve ostale pregledi nisu predvidjeni zakonom... to iskljucuje mogucnost njihovog propisivanja podzakonskim aktima jer nemaju utemeljenja na zakonu...
no dobro... i zakon se moze djelomicno promijeniti ili donijeti novi. onaj prijasnji prometni trajao je svega par godina...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #36 : 24 Kolovoz, 2006, 08:30:03 »
a sutkinjica je strava, što ne :laughing7:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline zlatko99

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #37 : 01 Siječanj, 2007, 04:28:29 »
Pozdrav svima!

Imam jedno malo drugačije pitanje od ovih kojima se ovdje bavite, ali vezano je uz vozačke dozvole.
Koja vozila punoljetne osobe smiju voziti bez vozačke dozvole? Gdje u zakonu naći članak koji to objašnjava?

Hvala...

* zlatko99 *
* Zlatko *

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #38 : 01 Siječanj, 2007, 12:25:01 »
Pozdrav svima!

Imam jedno malo drugačije pitanje od ovih kojima se ovdje bavite, ali vezano je uz vozačke dozvole.
Koja vozila punoljetne osobe smiju voziti bez vozačke dozvole? Gdje u zakonu naći članak koji to objašnjava?

Hvala...

* zlatko99 *

nijedno
Piaggio X9 250  Black Box

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozačke dozvole...
« Odgovori #39 : 02 Siječanj, 2007, 12:21:06 »
bicikl, romobil, koturaljke... :icon_biggrin: :dontknow:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove