Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije  (Posjeta: 74841 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #40 : 23 Rujan, 2009, 00:04:52 »
Interesira me od vas koji ste tu u raspravi dal bi itko vozio i zanimaju me kako oni zamišljaju klasu koju bi htjeli(mogu je financijski podržati) voziti?

evo ja sam si nabavio zipa kojeg si ti odma skuzio da je kod mene u garazi i planiram najvjerojatnije sljedece sezone nesto voziti s njim....al jos neznam tocno koju klasu i dal ce to bit cijela sezona il samo ove utrke kai se voze na stazi...

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #41 : 23 Rujan, 2009, 01:31:56 »
I jurca planira kao voda NEDODIRLJIVOG TEAMA voziti.
vidjet cemo kako ce se razviti situacija sad preko zime!

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #42 : 23 Rujan, 2009, 18:56:42 »
Interesira me od vas koji ste tu u raspravi dal bi itko vozio i zanimaju me kako oni zamišljaju klasu koju bi htjeli(mogu je financijski podržati) voziti?

180 2T ful standard  :headbang: znaci  kak je scut tvornicki napravljen tak se vozi,bez promjene bilo kakvih dijelova ukljucujuci i auspuh jel ako se mjenja auspuh sj#bo si stvar...uvjek se nade neki pametnjakovic koji bude isel drkat po cilindru i to vise nije to :angry9:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #43 : 23 Rujan, 2009, 21:08:42 »
bilo bi zakon da dođe klasa 50 2t ono serijala osim auspuha eventualno  :icon_biggrin: ali kak budeš znao ako dođe budala koja je malo digla ispuh...

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #44 : 23 Rujan, 2009, 21:18:53 »
ali kak budeš znao ako dođe budala koja je malo digla ispuh...

zato i treba bit sve standard,na standard spuhu ti nist ne znaci drkat po cilindru...znaci fino SC 22 a ne SC 08(govorim za 50 klasu)  :happy8:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #45 : 23 Rujan, 2009, 21:33:28 »
utrke skutera u HR...

ocete moj savjet?


Nek se zaiteresirani takmicari dogovore, zakupe stazu i mimo organizatora voze. Jedino sto je problem ako dodje do nesrece, a hitna nije na stazi....

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #46 : 23 Rujan, 2009, 21:40:48 »
utrke skutera u HR...

ocete moj savjet?


Nek se zaiteresirani takmicari dogovore, zakupe stazu i mimo organizatora voze. Jedino sto je problem ako dodje do nesrece, a hitna nije na stazi....

Da se i hitna sredit, samo neko mora preuzeti na sebe organizaciju/odgovornost...

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #47 : 23 Rujan, 2009, 21:43:30 »
utrke skutera u HR...

ocete moj savjet?


Nek se zaiteresirani takmicari dogovore, zakupe stazu i mimo organizatora voze. Jedino sto je problem ako dodje do nesrece, a hitna nije na stazi....


zakup staze,suci,neko ko bude zaduzen za tajming,pehari i popratni sadrzaj... mislim da se to ne isplati,pogotovo kad se nade jedva 10 vozaca u 3 klase  :sad3:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline ami trade

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
  • brz sam ali ne dovoljno
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: karlovac
  • Moj Skuter: zip sp, rsv1000r
  • MojSpuh: evo
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #48 : 23 Rujan, 2009, 22:54:41 »
mislim da je dosta off-a!!!!

ne pričajte previše složite motore i dođite na stazu te se pokažite!!!

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #49 : 24 Rujan, 2009, 00:39:21 »
midrace klasa..
vecina nas ima midrace slozene, malo tko uopce ima high end a ono ispod je standardno i dosadno, a sa midarace se ni nemos natjecat protiv high enda, dakle ogranicit klase po konjazi a ne po kubikazi. Dakle napraviti 3 razlicite vrste za ove dvotaktne od 70-80 i napraviti klase po konjazi da se ne razlikuju previse. Itada bi puuuno nas sa midrace doslo, platilo startninu i eto, nemoramo dodatno previse ulagat u skut kad smo vec ionako sve ulozili da bi dane gubili po gradskim cestama.

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #50 : 24 Rujan, 2009, 00:52:04 »
Pa o tome se moze dosta napisat, u prvom postu sam najbrze mogao napisat sto mi je prvo palo napamet ali recimo od startnine koju vozaci plate, gdje taj novac sav ide?? zasto ne od tog novca napraviti nagrade. Gorivo sami vozaci neka plate motore sami neka sloze, a jedan dio od startnine uzmu za najam staze ili takve troskove.
Napravi se više klasa, klase se podjele po konjazi motora.
0-5 konja (standardni)
5-10(base setupi)
10-15 (midrace)
15-20 (high end)
20-30 bi vec bili vjerovatno 180sp ...


dakle to bi bilo to sto se tice 2T, a sto se tice 4T to se nekuzim puno pa nek to nekto drugi napise kako bi se tu klase djelile.
I nisu te nagrade toliko bitne, bitno je to da svatko moze doci, naprimjer ja koji nisam clan kluba, zasto ja nebi mogao se doci natjecati platiti osiguranje i startninu i natjecati se kao lonewolf bez da pripadam iti jednom klubu od kojeg ionako nemam koristi, a licencu na drugaciji nacin izraditi tj. dobiti. Druga stvar da ce meni klub sponzorirat djelove gorivo i put sta ja znam..pa da se ja za njih natjecem i reklamiram ih, al ako nece mi dat nikakav poticaj zasto bi se ja natjecao pod njihovim imenom??

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #51 : 24 Rujan, 2009, 18:00:20 »
midrace klasa..
vecina nas ima midrace slozene, malo tko uopce ima high end a ono ispod je standardno i dosadno, a sa midarace se ni nemos natjecat protiv high enda, dakle ogranicit klase po konjazi a ne po kubikazi. Dakle napraviti 3 razlicite vrste za ove dvotaktne od 70-80 i napraviti klase po konjazi da se ne razlikuju previse. Itada bi puuuno nas sa midrace doslo, platilo startninu i eto, nemoramo dodatno previse ulagat u skut kad smo vec ionako sve ulozili da bi dane gubili po gradskim cestama.

mozes, mozes...

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #52 : 24 Rujan, 2009, 18:23:52 »
samo da se nadovezem na black narancu.. meni je motoklub nudio da vozim trke za njih,ALI eto oni ce meni srediti licencu,tj platiti..da bi cuo od jednog vozaca sa ph da se te godine nije placala licenca!!! znaci na meni je bilo slozit motor za trku sa svojim parama,platit gorivo startninu,lijecnicki,osiguranje i sto nekih zafrkancija.. na kraju sam ja(budala) i pristao... medjutim oni nisu htjeli dogovorit s policijom da se na 2 sata zatvori cesta(na kojoj u biti nikog ni nema) da bi mogli trenirati.. u biti to je bio poligon auto skole za koju smo dobili dozvolu od vlasnika,da se mozemo vikendom voziti kad nema nikoga.. ali u sve to se umjesala murija i bilo je nekih problema jer je to privatno vlasnistvo a nismo imali nikakav ugovor o koristenju,sto je bio jedan od pokusaja suzbijanja naturpijanih skutera u gradu(u cemu su i uspjeli)... tako da sam odustao od svega toga,a i vise me neprivlaci tolko kao nekada.. jer je preskup sport za vlastit gust
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #53 : 24 Rujan, 2009, 19:06:58 »
e pa zasto mjesati sad te kategorije kad se moze posebno napraviti
sta nisam dobro reko..

gle samo city ili base setup, njih ima najvise.
stave trophija i zx i voze se, zasto sada njih nebi tako stavili svih u kategoriju po konjima i da se trkaju.
isto tako onda po konjazi svrstati ove malo jace sa mhr replicom stage6 racing i tako...

i onda naravno ona high end ili ti ova postojeca open klasa koju je samo idiot mogao izmislit.. jer tu nema mjesta nicemu izmedu serijale i high enda. i na taj nacin su ubili najvecu populaciju >>>reklamiranje<<tinejdzeri nemaju para za high end, al navucu za base ili eventualno midrace setup, i za njih treba napraviti klase i eto ti utrke ce odjednom ozivjet.

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #54 : 24 Rujan, 2009, 19:32:31 »
Propaganda,propaganda i samo propaganda.Sto vise u medije izlaziti sa najavama i lijepit puno plakata.Znam skupe su reklame,al to je jedini nacin da se navuće rulja......Naravno uz sve to poslije utrka organizirati i neke drag-ove i stunt show,jer to je ono sto dovlači ljude da gledaju......
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #55 : 24 Rujan, 2009, 20:50:55 »

Druga stvar da ce meni klub sponzorirat djelove gorivo i put sta ja znam..pa da se ja za njih natjecem i reklamiram ih, al ako nece mi dat nikakav poticaj zasto bi se ja natjecao pod njihovim imenom??


kolko ja znam klub za koji se natjeces ti da dnevnicu i vrati pare za startninu,bar je tak kod nas  :happy3:
a to kaj velis da bi ti klub koji ti bude placal dijelove,benzin,put ili kaj vec onda odi vozit svjetsko  :laughing9: jel kod nas toga nema  :toothy9:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #56 : 09 Listopad, 2009, 14:50:40 »
Evo bas procitao odgovore...Ideja ima stvarno odličnih!!!!Ali kako objasniti to onim likovima iz saveza kad necitaju ovaj forum :(

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #57 : 09 Listopad, 2009, 14:56:47 »
slazems se svaka sa black narancom ideja je super da se odvoje klase...i kao sto je vec on reko to bi sve povuklo...jer vise ljudi bi se natjecalo i svakako bi bio gust...tribalo bi to nekako napravit...ak kako.... :dontknow:

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #58 : 09 Listopad, 2009, 20:00:52 »
Evo bas procitao odgovore...Ideja ima stvarno odličnih!!!!Ali kako objasniti to onim likovima iz saveza kad necitaju ovaj forum :(

e zato je divlja tu  :notworthy:  :headbang:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #59 : 10 Listopad, 2009, 04:52:06 »
cuj da mi sa city i midrace stupima imamo sansu se utrkivat, ja bi prvi dovukao 10 frendova iz zadra koji zele, ali kad sam im reko da je tamo samo high end ili serijala, odustali svi, nije njima do 500kn startnine, svima je do adrenalina i natjecanja, samo da nam je dati sansu, treba sredit ono s moto klubovima, mi se ne zelimo uclanjivat u neki moto klub kad nismo motoristi i vozimo samo prdekavce od 50 kubika i ne zelimo vozit za neki moto klub i reklamirat ih kad ne dobijemo nista od njih niti se smatramo djelom nekog moto kluba. zelimo to vozit sami za sebe ili vec napraviti neki svoj team.

kako stvari stoje danas trebali bi puuuuno novca uloziti jer sklapanje high end skutera je nesto sto trazi previse novca a i odrzavanje je ... nemoguce..
dok midrace moze svatko sklopit, a i nemoras previse ulagat dodatno u odrzavanje tako da bi bilo moguce se trkat, a da ne govorim sa city setupe koji bi bili ograniceni konjazom.

lijepo stavis neki auspuh, neki gus kit, postelas karburator 17.5 recimo mm nek bude maximum za city klasu i eto...   da vidis koliko bi ih doslo, jer takvih skutera ima najvise, sto bi se netko trkao sa serijalom, ako je nekome do trke onda sredi skuter da ide brze, trkanje sa serijalom po meni nema smisla i nije znimljivo i nema adrenalina, vozio sam serijalu skutera i popizdio od dosade, sklopio city setup i bio zadovoljan uzivao sam se trkat po gradu sa frenodvima, i sada slazem midrace i nadam se da ce jos bolje biti. :D

dajte ovo predlozite tamo odgovornima za skuter utrke vi sto vec sudjelujete u tome...  mislim stvarno i njima je valjda u interesu da sto vise ljudi dode se trkat i da to bude zanimljivije.. jer ovako kako stvari stoje meni se cini da je to zamrlo skroz.. toliko od mene mislm da sam vec sve rekao sto sam imao reci u prethodnim postovima.