Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Što napraviti da utrke skutera postanu atraktivnije  (Posjeta: 74939 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #180 : 23 Siječanj, 2010, 12:51:15 »
a bumo nekak probali malo pregovarat s njima i iznest im par prijedloga ak bu to moguce..... ;D

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #181 : 23 Siječanj, 2010, 14:41:41 »
Zabrana za iskusne vozače i one starije ne bi trebala postojati jer kako sam prije rekao bit ove klase je da bude veliki veći broj vozača i dobro utrkivanje za sve, uz to meni osobno je draže da se utrkuju i iskusni jer je zanimljivije a uz to možeš naučiti više. Zbog toga se zainteresirani nebi trebali bojati iskusnih.

Što se tiće te nove klase trebala bi postojati samo jedna jer ako postoje dvije neće biti dovoljno zainteresiranih da se popune obje, zato sam i predložio da se sa gizanim 70 mogu utrkivati i 125 4T jer su u rangu po snazi sa tuniranom gizom 70 a samim tim zainteresirani koji imaju 125 4T(npr. VX) bi popunili klasu i učinili je zanimljivijom.

Stvar je jednostavna po pitanju pravilnika jer veće zabrane je teško provjeravati i na stazi bi se dešavale velike razlike. Ovako bi postojao pravilnik koji se cilindri mogu koristiti npr. jeftini cestovni gizani cilindri do 70 cc i 4T do 125 a ostalo ostaje vozačev odabir i mašta :icon_thumright:

a kaj je onda sa ostalima?  ??? po tvojem bi bilo samo do 70 2T i do 125 4T i kakva je to klasa onda? tek tu nebude vozaca  :laughing3: ispravi me ako se varam ali po ovome kaj si napisal zabranil si svima iznad 70 2T i 125 4T da dodu i utrkuju se  :icon_scratch:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #182 : 23 Siječanj, 2010, 16:58:31 »
a kaj je onda sa ostalima?  ??? po tvojem bi bilo samo do 70 2T i do 125 4T i kakva je to klasa onda? tek tu nebude vozaca  :laughing3: ispravi me ako se varam ali po ovome kaj si napisal zabranil si svima iznad 70 2T i 125 4T da dodu i utrkuju se  :icon_scratch:

Napisao sam što se tiče dodatne nove klase da bi trebala biti samo jedna, sa tim da ako ima dovoljno vozača da ostanu klasa Open i ekstremni 70.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #183 : 23 Siječanj, 2010, 17:48:56 »
ja  mislim da PH  nebi trebalo dirat  :dontknow: ova nova klasa bi trebala privuc nove vozace,a ne stare spojiti u jednu klasu  :party0049:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #184 : 23 Siječanj, 2010, 18:21:27 »
ja  mislim da PH  nebi trebalo dirat  :dontknow: ova nova klasa bi trebala privuc nove vozace,a ne stare spojiti u jednu klasu  :party0049:

Da, trebala bi prvući nove vozače i neke koji su prije vozili a ne mogu više financijski pratiti Open ili još skuplji ekstremni 70.

Možda previše idealiziram ali bilo bi zanimljivo organizirati i jednu Endurance utrku(oko 2 sata vožnje i 2 vozača) npr. na Marofu na kojoj bi mogle zajedno nastupati različite klase skutera. Takvih utrka skutera ima na europskim trkalištima.
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 18:24:07 SRAD »
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #185 : 23 Siječanj, 2010, 18:22:26 »
Endurance utrka od čak 24 sata :icon_thumright:

« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 18:26:35 SRAD »
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #186 : 23 Siječanj, 2010, 18:40:25 »
Da, trebala bi prvući nove vozače i neke koji su prije vozili a ne mogu više financijski pratiti Open ili još skuplji ekstremni 70.

Možda previše idealiziram ali bilo bi zanimljivo organizirati i jednu Endurance utrku(oko 2 sata vožnje i 2 vozača) npr. na Marofu na kojoj bi mogle zajedno nastupati različite klase skutera. Takvih utrka skutera ima na europskim trkalištima.


zato sam predlozil da budu 2 klase koji bi nastupale zajedno,jel nemozes zajedno bodovat standard i te koji nemogu vise pratiti PH  :dontknow:  ova endurance utrka se i meni cini zanimljivom  :icon_thumright:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #187 : 23 Siječanj, 2010, 18:57:35 »
zato sam predlozil da budu 2 klase koji bi nastupale zajedno,jel nemozes zajedno bodovat standard i te koji nemogu vise pratiti PH  :dontknow:  ova endurance utrka se i meni cini zanimljivom  :icon_thumright:

Što podrazumjevaš pod standard klasu, skuter sa složenom gizom 70 i 125 4T bi tvorili tu klasu, ionako postoji masu cestovnih skutera sa base kitom 70 koje bi trebalo doraditi u nekim područjima i to je to :icon_thumright:

Ako bi se unutar te klase posebno bodovalo 125 4T to nebi imalo smisla jer bi bilo premalo 4T vozača, a 125 4T je ipak dodatak da se ta klasa upotpuni bolje, slično kao što u nekim cross prvenstvima imaš 125 2T i 250 4T koji se voze i boduju zajedno.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #188 : 23 Siječanj, 2010, 19:29:12 »
Što podrazumjevaš pod standard klasu, skuter sa složenom gizom 70 i 125 4T bi tvorili tu klasu, ionako postoji masu cestovnih skutera sa base kitom 70 koje bi trebalo doraditi u nekim područjima i to je to :icon_thumright:

Ako bi se unutar te klase posebno bodovalo 125 4T to nebi imalo smisla jer bi bilo premalo 4T vozača, a 125 4T je ipak dodatak da se ta klasa upotpuni bolje, slično kao što u nekim cross prvenstvima imaš 125 2T i 250 4T koji se voze i boduju zajedno.

pod tu klasu podrazumjevam standard motore koji su registrirani (proslogodisnja 4T klasa koja se nije proslavila,kaj nije ni cudno  :laughing7: ) a da se k toj klasi doda 2T i za njih mislim da bi se trebali bodovati odvojeno od ovoga kaj si ti navel  :biker:
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 19:43:58 nidjo180sp »
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #189 : 23 Siječanj, 2010, 20:40:44 »
pod tu klasu podrazumjevam standard motore koji su registrirani (proslogodisnja 4T klasa koja se nije proslavila,kaj nije ni cudno  :laughing7: ) a da se k toj klasi doda 2T i za njih mislim da bi se trebali bodovati odvojeno od ovoga kaj si ti navel  :biker:

Uh opet se vraćamo na ono o ćemu smo već pisali, to što je neki motor registriran to ne potvrđuje što se u njemu nalazi, normalno je da može biti registriran ali bi se za 2T maksimalno mogao koristiti gizani cilindar od 70 kubika a ostalo po volji, jer takav motor se samim vanjskim pogledom na cilindar može provjeriti dali je u skladu s tim pravilom.

Što se tiče bodovanja, nelogično je odvojeno bodovati 4T od 2T u toj klasi jer po snazi su li-la a uz to ako bi u utrci vozača sa 4T skuterima bi bilo jako malo, npr. troje - svi bi završili na podiju što je besmislica.

Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #190 : 23 Siječanj, 2010, 21:38:22 »
Uh opet se vraćamo na ono o ćemu smo već pisali, to što je neki motor registriran to ne potvrđuje što se u njemu nalazi, normalno je da može biti registriran ali bi se za 2T maksimalno mogao koristiti gizani cilindar od 70 kubika a ostalo po volji, jer takav motor se samim vanjskim pogledom na cilindar može provjeriti dali je u skladu s tim pravilom.

Što se tiče bodovanja, nelogično je odvojeno bodovati 4T od 2T u toj klasi jer po snazi su li-la a uz to ako bi u utrci vozača sa 4T skuterima bi bilo jako malo, npr. troje - svi bi završili na podiju što je besmislica.



a kaj si tolko zapel za taj 70ccm? kaj je onda sa 180ccm? 2T 70 i 4T 125 jesu tu negdi otprilike po snazi,ali standard 180 i 180 koji je vozil PH prosle god nemaju kaj trazit jedan s drugim,a to dobro znas i sam jel kolko se ja sjecam ti si vozil standard i videl si koja je razlika
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #191 : 23 Siječanj, 2010, 22:46:35 »
a kaj si tolko zapel za taj 70ccm? kaj je onda sa 180ccm? 2T 70 i 4T 125 jesu tu negdi otprilike po snazi,ali standard 180 i 180 koji je vozil PH prosle god nemaju kaj trazit jedan s drugim,a to dobro znas i sam jel kolko se ja sjecam ti si vozil standard i videl si koja je razlika

180 standardni je ipak prejak za tu stock klasu, ali on se zato može voziti u Open klasi, uz to i da se može voziti u stock klasi kako znati dali je standardan po pitanju kanala - zato i postoji Open klasa.

Inače za izvuči snagu iz SP-a da bude po pitanju snage konkurentan u Open klasi treba nabaviti samo veliki karburator, prirubnicu, federe i opruge za prijenos, lagane valjčiće a sve ostalo kao cilindar, klip i blokovi se složi ručno s tim ako se nema financija može se koristiti i standardni auspuh ali on je ipak težak pa utječe na voznost. Tako sam vozio 2008. u Čakovcu i Požegi i motor po pitanju snage nije zaostajao za konkurencijom u Open klasi. 2009. za Marof sam imao još auspuh i drugu glavu.

Ako misliš voziti sa SP 180 Open klasu konkurentnu snagu možeš izvuči sa malo novaca ali veliki problem su kočnice i ovjes koje bi s obzirom na veće brzine trebalo izmjeniti da bi imao potpuno konkurentan motor, a uz to ide i obavezno pojačanje blokava inače češ izluditi kada ti se raspadnu.

« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 22:53:09 SRAD »
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #192 : 23 Siječanj, 2010, 23:33:11 »
180 standardni je ipak prejak za tu stock klasu, ali on se zato može voziti u Open klasi, uz to i da se može voziti u stock klasi kako znati dali je standardan po pitanju kanala - zato i postoji Open klasa.

Inače za izvuči snagu iz SP-a da bude po pitanju snage konkurentan u Open klasi treba nabaviti samo veliki karburator, prirubnicu, federe i opruge za prijenos, lagane valjčiće a sve ostalo kao cilindar, klip i blokovi se složi ručno s tim ako se nema financija može se koristiti i standardni auspuh ali on je ipak težak pa utječe na voznost. Tako sam vozio 2008. u Čakovcu i Požegi i motor po pitanju snage nije zaostajao za konkurencijom u Open klasi. 2009. za Marof sam imao još auspuh i drugu glavu.

Ako misliš voziti sa SP 180 Open klasu konkurentnu snagu možeš izvuči sa malo novaca ali veliki problem su kočnice i ovjes koje bi s obzirom na veće brzine trebalo izmjeniti da bi imao potpuno konkurentan motor, a uz to ide i obavezno pojačanje blokava inače češ izluditi kada ti se raspadnu.



pa zato i govorim da bi trebalo sloziti kak ima za 4T kup,jel u pocetku je bila namjera da se obuhvate 2T i 4T ali je negdi doslo do propusta i bilo je samo 4T prosle god  :angry7: kaj se tice sp 180 frend je vozil pred prosle god u zupanji a njegov motor je imal i drugu glavu i slagan je bil ali je imal standard auspuh i naj slabiji motor u openu je prolazil kraj njega ko da stoji  :laughing7:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #193 : 24 Siječanj, 2010, 05:24:51 »
pa zato i govorim da bi trebalo sloziti kak ima za 4T kup,jel u pocetku je bila namjera da se obuhvate 2T i 4T ali je negdi doslo do propusta i bilo je samo 4T prosle god  :angry7: kaj se tice sp 180 frend je vozil pred prosle god u zupanji a njegov motor je imal i drugu glavu i slagan je bil ali je imal standard auspuh i naj slabiji motor u openu je prolazil kraj njega ko da stoji  :laughing7:

Ako Doktor bude išao na sastanak u savez saznat ćemo više detalja, do tada zainteresirani mogu davati primjedbe na ovaj prijedlog :icon_thumright:

Što se tiče tog SP-a očito nije bio dobro složen. Ako misliš vozit Open sa SP-om največi problem ti je u voznosti odnosno u ovjesu i kočnicama.
Ako se nema novaca za puste dijelove snaga se najviše postigne ručnim radom na termo grupi i usisu, obavezno velikim karburatorom i podešavanjem prijenosa(valjčići i opruge) :)
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #194 : 24 Siječanj, 2010, 12:20:15 »
ne mislim vozit open zato kaj treba dosta para uloziti u motor da bi bil konkurentan,a i ne zelim nist drkat po njemu zato kaj mi je to motor za svakodnevnu voznju  :icon_biggrin: mislim da vecina dijeli moje misljenje da bi se trebala slozit neka klasa standard i brijem da bi ta klasa bil najbrojnija  :icon_thumright:  evo za primjer samo iz krizevaca bi isla 4 180sp,3 50 ccm, i ako ostane 4T i 1 125  :headbang: to ti je vec 8 vozaca pa ti sad zbroji 2 i 2  :hello:
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2010, 12:22:38 nidjo180sp »
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #195 : 24 Siječanj, 2010, 14:06:51 »
ne mislim vozit open zato kaj treba dosta para uloziti u motor da bi bil konkurentan,a i ne zelim nist drkat po njemu zato kaj mi je to motor za svakodnevnu voznju  :icon_biggrin: mislim da vecina dijeli moje misljenje da bi se trebala slozit neka klasa standard i brijem da bi ta klasa bil najbrojnija  :icon_thumright:  evo za primjer samo iz krizevaca bi isla 4 180sp,3 50 ccm, i ako ostane 4T i 1 125  :headbang: to ti je vec 8 vozaca pa ti sad zbroji 2 i 2  :hello:

Heh za Open klasu ne možeš imat jedno i drugo odnosno motor za trke i cestovnu vožnju. Što se tiče tih standardnih SP-a jedino ih se može uklopiti u Open grupu jer SP za tu standardnu klasu bi trebao imati veliki pravilnik koji je teško provjeravati, a SP se može lijepo složiti a da izvana ima izgled standardnog skutera.

Dakle ti si nabrojao već 4 zainteresirana vozača, 3 sa 2T i jedan sa 125 4T. Kada bi se ta klasa prihvatila i razglasila sigurno bi imala barem 10 prijavljenih vozača :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #196 : 24 Siječanj, 2010, 16:15:40 »
a proslogodisnja 4T  klasa koja se vodila pod standardi registrirani motor se moze provjeriti?  ???  ::) s tom klasom koju si ti predlozil izbacil si veci dio skutera,niko sa standardom 180 nebude isel u open klasu jer nema smisla,a isto tak ova 3 sa standard 50 nebudu dosla u tu klasu kad nemaju sanse protiv ostalih  :dontknow: niko nebude dosel vozit samo da popuni klasu  :icon_biggrin:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline the_ilusionist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget Donji
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #197 : 24 Siječanj, 2010, 16:37:35 »
nije mi jasno sta bi standardni skuter radija na stazi igdi??50 ccm standardno nema smisla...
moje misljenje je da je SRAD u pravu... sta se tice klase 70... to opet vec koliko toliko ide... i opet je stvar maste i igranja oko blokova , garniture karba i svega...
cinjenica je da za high end triba izdvojit masnu lovu... npr moj skuter prosle sezone na trci u Marofu ne da je bija najslabiji nego je bija boze sacuvaj... i zbog cega?? jer neman jos 5-6 000 kn za kupit kit i radilicu... i sta je najljepse... po sezoni triba prominit bar jedan put klip sa prstenom... a to je jos 1000 kn... nama it sta smo dalje od tih staza je najveci problem put... konkretno mene je izaslo oko 1700 kn same benzine za auto koji vuce trajler sa dva skutera, oprema, roba, gume, alat... i ostale pi*darije... da na to nemoran bacit pare mozda bi se moglo jos stako iskombinirat... i zato san ja mora uzet polovni malossi mhr kit i radilicu... to je naravno za sad ovu sezonu...  a di je jos npr jebeni kevlar remen koji  dodje 500 kn... sve su to pi*darije al kad ih stavis na papir padne ti mrak na oci... zato bi najjbolje bilo ka sta SRAD kaze neka  70 klasa sa gizama... i to  je to... ko zna moze iz toga isto dosta izvuc... a nece potrosit toliko para...
a sta se tice Sp 180... jedina investicija je karb, puvalica, usis i mozda jos neka glupost... a to u usporedbi sa 70-icama ... to je mukte...
nemojte mislin da solin pamet... samo kazen kako ja tzo vidin sa svog stajalista...
I've been destroyed by the perfection that is you...

Offline nidjo180sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner180sp zip180
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: powered by buco tuning
  • MojSpuh: je samo moj
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #198 : 24 Siječanj, 2010, 17:15:50 »
nije mi jasno sta bi standardni skuter radija na stazi igdi??50 ccm standardno nema smisla...
moje misljenje je da je SRAD u pravu... sta se tice klase 70... to opet vec koliko toliko ide... i opet je stvar maste i igranja oko blokova , garniture karba i svega...
cinjenica je da za high end triba izdvojit masnu lovu... npr moj skuter prosle sezone na trci u Marofu ne da je bija najslabiji nego je bija boze sacuvaj... i zbog cega?? jer neman jos 5-6 000 kn za kupit kit i radilicu... i sta je najljepse... po sezoni triba prominit bar jedan put klip sa prstenom... a to je jos 1000 kn... nama it sta smo dalje od tih staza je najveci problem put... konkretno mene je izaslo oko 1700 kn same benzine za auto koji vuce trajler sa dva skutera, oprema, roba, gume, alat... i ostale pi*darije... da na to nemoran bacit pare mozda bi se moglo jos stako iskombinirat... i zato san ja mora uzet polovni malossi mhr kit i radilicu... to je naravno za sad ovu sezonu...  a di je jos npr jebeni kevlar remen koji  dodje 500 kn... sve su to pi*darije al kad ih stavis na papir padne ti mrak na oci... zato bi najjbolje bilo ka sta SRAD kaze neka  70 klasa sa gizama... i to  je to... ko zna moze iz toga isto dosta izvuc... a nece potrosit toliko para...
a sta se tice Sp 180... jedina investicija je karb, puvalica, usis i mozda jos neka glupost... a to u usporedbi sa 70-icama ... to je mukte...
nemojte mislin da solin pamet... samo kazen kako ja tzo vidin sa svog stajalista...

jel si ti cital postove od prije? proslogodisnja klasa 4T je bila registrirani standard,a odgovor na to tvoje pitanje kaj bi standardni motor radil na stazi je upravo ovaj tvoj post :upsja:
In memoriam Mihael Geceg 24.12.1991-08.04.2012

Offline the_ilusionist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget Donji
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
Odg: STO NAPRAVITI DA UTRKE SKUTER POSTANU ATRAKTIVNIJE
« Odgovori #199 : 24 Siječanj, 2010, 17:26:15 »
iskreno, nisan bas sve cita.. samo san  bacija oko na brzinu... :D
moje misljenje je da je cista serjiala 50 T prespora...
kupit cilindar neki(gizu) i ako imas karb 17.5 nemas sta vise minjat takorec... a vec se mozes dosta bolje vozit ...
mislin, i s ciston serijalon se moze ok vozit... samo ko to vise vozi serijalu??
ugl... nisu uopce bitne vise klase ni nista... triba vidit sta bi ekipa najvise tila tj mogla vozit... bitno je samo da se napravi neka klasa di ce takorec moc svak vozit i gustat..  i svugdi vanka im misanja 2T i 4T... tako da moje misljenje je da bi i ta neka klasa mogla sadrzavat sve i svasta... ili npr skupa sa skuterima da  mogu vozit npr. "motocikli" tip-a rs 50 ili tako nesto... je to nije skuter ali opet on pun gas kad je serijala ide 80 km...a skuteri isto tako idu , a ako i ne idu... dok ovaj prisalta 6 brzina to opet dodje na isto...

 
I've been destroyed by the perfection that is you...