Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nova guma  (Posjeta: 3401 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Nova guma
« Odgovori #20 : 18 Rujan, 2009, 16:42:35 »
Imao sam Pirelli EVO, Savu MC16 Medium i sad sam se malo vozio na Dunlopicama GT 301.

Mogu reć da su Dunlopice daleko najbolje,najmekse su i najbrže se griju,drže solidno i po meni best buy s obzirom da sam s montažom platio gume 436kn.Koliko se troše nebi znao jer nemaju ni kojih 1000km.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Nova guma
« Odgovori #21 : 18 Rujan, 2009, 16:54:32 »
evo moja iskustva..

vozio:
bt30
ml50
mc16
mc20
mc29
vee ruber
rs 207
me7
evo
sl 26
pilot sport
hoop

i mislim da je to to od guma koje sam imao i prve 3 su: bt30, ml50, mc29..sve ovo ostalo mi nije bilo nesto pretjerano zanimljivo..

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Nova guma
« Odgovori #22 : 19 Rujan, 2009, 00:55:28 »
razmisljam da na icea stavim felge sa buleta/diesisa 12 cola... pa ako to napravim idu neke ful mekane trkaće  :glasses9:
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nova guma
« Odgovori #23 : 19 Rujan, 2009, 09:55:45 »
moje serijske na NRG-ju pirelli imaju 10000 km i stare su 3 godine i sad namjeravam stavit me7 za koji dan jer ove su opasne za vožnju, pogotovo po kiši, kao na ledu sam...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Nova guma
« Odgovori #24 : 19 Rujan, 2009, 11:43:57 »

Ja ne kužim kak vi uspijete čuvat glatke plastike sa MC16 na onak skliskim cestama  :icon_tongue: :jerk:

E pa neki jednostavno znaju voziti dok su drugi tu da se jos uce (citaj padaju ...  :jerk:)

Jos na triciklu sa plasticnim tockovima sam naucio te tehnike...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Nova guma
« Odgovori #25 : 19 Rujan, 2009, 11:46:44 »
E pa neki jednostavno znaju voziti dok su drugi tu da se jos uce (citaj padaju ...  :jerk:)

i to sa BRIDGESTONE gumama  :o

 :laughing7:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nova guma
« Odgovori #26 : 19 Rujan, 2009, 11:50:15 »
moje serijske na NRG-ju pirelli imaju 10000 km i stare su 3 godine i sad namjeravam stavit me7 za koji dan jer ove su opasne za vožnju, pogotovo po kiši, kao na ledu sam...

Ako hoces malo ustediti, balansiraj samo prednji kotac.
Ja ovih dana isto mijenjam zadnju gumu pa sam iz radoznalosti skinuo sa zadnjeg kotaca utege kojih je bilo 45g ukupno. I skut niti malo ne trese na max. brzini zbog toga, ali ako bi se radilo o prednjem kotacu, onda bi se to jasno osjetilo vec na 80 km/h. Tako je bilo kod mene sa neizbalansiranim prednjim kotacem koji je nakon balansa dobio 30g utega (to sam napravio odmah nakon stavljanja prve replike na skut).

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Nova guma
« Odgovori #27 : 19 Rujan, 2009, 11:57:06 »
moje serijske na NRG-ju pirelli imaju 10000 km i stare su 3 godine i sad namjeravam stavit me7 za koji dan jer ove su opasne za vožnju, pogotovo po kiši, kao na ledu sam...

ja sam se jucer po mokroj cesti sa nekih 90 pokusao zaustaviti,rezultat,stiskanjem zadnje kocnice je ponasanjke ko i po ledu,gume nista ne drze :angry7:

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Nova guma
« Odgovori #28 : 19 Rujan, 2009, 12:09:27 »
Pa čovjek me pital dal ima 10 ili 12 pa sam mu reko da samo 12 ima. Naravno da ima 13 kad ju ja imam  :laughing9: :laughing9:

Gle, nije tolko bolja al je bolja i to ti je veća sigurnost u zavoju, a pogotovo po kiši  :toothy11:

Ima molas u 10" izvedbi, možda nema tamo di si ti kupio, ali drugdje ima ;)

Meni je najduže trajala sava MC16 i pirelli SL26 (preko 10000km), pirelli SL36 mi je trajala nešto kraće, sad sam uzeo molas ML50 i prezadovoljan sam :) a s obzirom na kilometražu koju radim zadnjih par godina, trajat će mi dosta dugo.
« Zadnja izmjena: 19 Rujan, 2009, 12:12:46 OvErLoAd »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nova guma
« Odgovori #29 : 20 Rujan, 2009, 09:13:41 »
Ako hoces malo ustediti, balansiraj samo prednji kotac.
radi se o samo 20-30 kn razlike pa ću razmisliti, btw, ideš kod Šurine, ili?
ja sam uvijek kod njega išao...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nova guma
« Odgovori #30 : 20 Rujan, 2009, 12:25:14 »
btw, ideš kod Šurine, ili?
ja sam uvijek kod njega išao...

da, obicno idem bas zbog balansa, ali kako ga ovaj put necu radit, mozda odem i kod nekog lokalnog

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Nova guma
« Odgovori #31 : 20 Rujan, 2009, 12:48:12 »
Ja imam MC16 naprijed od kad je skutera, znači sredina 2003 je kupljen i od tad je ta MC16, vidno je potrošena i jako neravnomjerno pogotovo rubovi, nju ću mijenjati isto čim mi stignu neke pare al za proć tehniči je više nego dobra.
Natrag sam pred 3 dana stavio ME 7 Teen ali kako nisam stigao registrirati dojmove sa ulice nemam jer se nisam ni vozio.
Inače sam iza potrošio jednu MC16, u biti nju sam spalio jer mi je digla tlak, a onda sam imao Michelin Pilot Sport SC koja mi se pokazala odlična za moju vožnju,i po suncu i po kiši ok i sad ME 7 Teen, u biti svaku drugu sezonu ih mijenjam jer me stigne tehnički krajem ljeta pa ga nemogu proć jer nemam više profila na gumi  :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka