Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 70...Tuned By Danny  (Posjeta: 4587 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« : 14 Rujan, 2009, 13:11:42 »
kao prvo da malo opisem ovaj projekt od pocetka...

skuter je Aprila SR 50 (LC Minarelli masina 1998 god.)

za projekt sam se odlucio prije mjesec dana... u prvoj fazi projekta na skuter sam postavio :

Termo grupa : TP Trophy 70cc
Auspuh        : Yasuni City R (Carbon-Kevlar)
Karburator    : Dellorto 19 PHBG
Reed Valve   : TP Reed Valve (Sa karbonskim lamelicama)
Variomat      : Malossi Multivar 2000
Remen         : Polini Kevlar
Rolice          : 4,9 g
Filter           : Malossi Red Sponge
Styling        : Prednje Svijetlo - BGM Style Headlight with angel eyes

<samostalna prerada> - ugradjeni otvori ispod volana za bolje hladjenje kilera (poklopci otvora zatvoreni ventilacijskim poklopcima...vjerovali ili ne skinutih sa starog jugica 45 :) i ugradjen mali kompjuterski ventilator dim. 60x60 mm koji dodatno pospjesuje izbacivanje toplog zraka kroz ove otvore)

sve ostalo je serijala...

skuter je po njegovom satu isao max 120 km/h  :icon_biggrin:

sad za desetak dana slijedi druga faza... imam jos nekih podpitanja uz pojedine komponente, pa su komentari dobro dosli :)

Kvacilo         : Dr. Pulley Seriepro Hit Clutch  (frend koji je serviser za skutere je rekao da ovo kvacilo izgleda jako dobro, i da bi moglo trajat dosta...sta vi mislite?)
Zvono          : Dr. Pulley Clutch Bell Serie Pro
Getriba         : Malossi Rieju Primay Gearing 13/44 (dali ce ovaj navedeni setup moc bez problema podnes ovaj primar, a i da na uzbrdicama ne gubim jako na snazi)
Torque Drive : Malossi Torque Drive
Ventilator Variomata : Front Half Pulley Malossi Ventilvar
Remen          : Malossi Kevlar Overrange Belt (stavio bi ovaj remen jer je duzi, pa da dobijem jos na krajnjoj, a posto je kevlar mislim da i na uzbrdici nebi smio proklizavat)
Rolice           : ?? sad su gore 4,9 g  (sta da stavim sad sa ovim finalnim setupom?)
Poklopac Prijenosa : Top Performances Crank Case Cover (mislim da je ovo dobro rjesenje da se prijenos malo hladi)
Federi kvacila : Clutch Springs Malossi Delta (za ustimavanje Dr pulley kvacila, citao sam na netu da ih koriste i za njega...)
Centralni feder : Contact Spring Malossi Racing (sad je gore neki bijeli koji sam dobio sa multivarom, dali je potrebno stavljat racing zuti ili crveni?)
Cijev dovoda zraka u karb. : Air Filter Flexi-Tube Arreche (ovo me malo muci, jer serijski ne sjeda bas bobro, valjda cu uspjet ugurat taj flexitube...mozda je netko probao?)
Karburator    : Ler Diza 50, Klipic 40, Igla W7, Glavna Diza 80 (da malo optimiziram potrosnju)
Straznji amortizer : Shock Absorber BGM Pro (neka srednja kvaliteta, sta mislite ce bit ok?)
Rucica gasa  : BGM Quick Action Throttle CNC (metalna) (moja na skuteru je neka plasticna serijska i ima malo lufta, pa bi stavio ovu metalnu)
Hand grips    : Grips Malossi Harris
Brzinomjer    : Koso Speedo Gp Style (interesira me kod ovog brzinomjera dali on sjeda bez problema na apriliu ili treba radit neke preinake)
Rev Limiter   : Speed Terminator Pinasco Remote (mislim da je ovaj ok, dali ga netko ima i je li zadovoljan?)
...i jos hrpa sitnih serijskih djelova koji mislim da su relativno dotrajali...narucujem iz www.ultimateparts.net

pri zavrsetku budem ubacio slike i koji video :)
i mislim da nakon ovoga vise nista ne diram :)
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2009, 13:14:13 frki22 »

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2009, 16:06:35 »
lijep setup :) uzmi kuplung malossi delta,zvono malossi mhr wingbell....malko je skuplje ali su performanse top....i radije nemoj kupovati malossi ventilvar jer neces nista dobiti,a bacio si lovu u vjetar....rađe onda probusi deklo radi cirkulacije zraka i ako ti je stalo do tog ventilatora na variomatu kupi stage6 ventilvar,dosta je lagan...mana mu je sto nema krilca za hlađenje,ali to bi nadoknadilo busenje dekla

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #2 : 15 Rujan, 2009, 18:55:54 »
Lijep setup....

@aeroxtuning bolje neka si kupi rms racing kvačilo i zvono...jeftinije je duplo od malossija te je jednake kvalitete ako ne i bolje... :hello:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #3 : 13 Studeni, 2009, 15:46:31 »
Evo moj skuter projekt je napokon gotov  :toothy9: evo da opisem sta je sve promijenjeno i pokazem pokoju sliku...

termo grupa - TP Trophy 70cc
auspuh        - Yasuni City R Carbon
svijecica     - NGK B8ES
filter          - Airbox + Malossi Red Sponge
karb.          - Dellorto PHBG 19 Racing (Crni)
setup karba - Klipic 40, Gl. Diza 75, Ler Diza 52, Igla W7 - potrosnja je svedena na nekih 4,5-5 litara
variator      - Multivar 2000
rolice         - 4,5 g
ventilvar     - Malossi MHR Ventilvar
kvacilo       - Hebo Racing 107mm
federi Kvacila - Zeleni Hebo
Centralni feder - Bijeli Malossi
zvono        - RMS Bell (Wing Bell)
remen        - Malossi Overrange Kevlar Belt
torque drive - Malossi MHR Torque Drive
Poklopac prijenosa - Top Performances Vario Cover - Turbo cooler
amortizer straznji - Bitubo Racing Pro
brzi gas      - quickaction throttle grip tomaselli

Estetski dodaci

headlight - BGM Style with angel eyes
brake levers - SSP (Stage 6 Style Parts) CNC Chrome
grips          - Pro Grip Black
speedometer - Koso GP style
kickstart lever - BGM Minarelli Chrome
rear mudguard - Kiesler
valve caps    - Piston Shape Chrome
runningboard alloy - DF Opticparts

evo par slikica



ovo je prerada za bolje hladjenje, lako se i zatvaraju ako treba po zimi, ovi ventilacijski poklopci skinuti su sa starog jugica :)
Iza desnog otvora postavljen je mali kompjuterski ventilator 60x60mm za kojeg imam prekidac na volanu



ovo je jos jedan dodatan otvor za cirkulaciju zraka :)



ovo su prekidaci za ventilator i angel eyes (kupljeni na ebay-u 4 kom. za 8 USD)



ovo je straznji dio sredjen, kiesler blatobran, tp vario cover, airfilter flexitube arreche koja je spojena na vario cover da ne udje blato u hladjenje, na vrhu je spojena sa 2 selne, i ovdje se vidi malo straznji kraj auspuha, na njegov top sam stavio 2 selne pri vrhu da zaustavim ljustenje kevlarove zastite, za sada je ok



prednji dio, red bull naljepnice kupljene na ebayu, progripovi i kromirane rucice kocnica









evo tu je par slikica skutera

uglavnom skuter je 1998 god. originalna je farba i naljepnice, ja sam jos ubacio pokoju naljepnicu :) zmigavce, straznja stop svijetla i retrovizore nisam htio dirat...

Zahvaljujem se posebno administratorima SlowRider-u i 3alfa3 koji su mi u kratkom vremenu uvjek odgovarali na pitanja :) dio dijelova sam nabavio preko slowridera, njega preporucujem svakome za nabavu dijelova  :icon_thumright: i zahvaljujem svima ostalima na odgovore na sve moje upite  :notworthy:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #4 : 13 Studeni, 2009, 18:03:43 »
super je srka..daj snimi ubrzanje da vidimo kak ide..

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #5 : 13 Studeni, 2009, 18:46:42 »
super je srka..daj snimi ubrzanje da vidimo kak ide..
:icon_thumright:
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #6 : 13 Studeni, 2009, 18:56:38 »
super je srka..daj snimi ubrzanje da vidimo kak ide..

Drugu sedmicu budem napravio koji snimak pa ubacim  :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #7 : 13 Studeni, 2009, 18:58:28 »


ovo je prerada za bolje hladjenje, lako se i zatvaraju ako treba po zimi, ovi ventilacijski poklopci skinuti su sa starog jugica :)
Iza desnog otvora postavljen je mali kompjuterski ventilator 60x60mm za kojeg imam prekidac na volanu

osjetis li da prolazi topli zrak po nogama? Inace ideja je jako dobra za grijanje koljena :frajer:

btw dobar skuter  :icon_thumright:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #8 : 13 Studeni, 2009, 19:24:31 »
odlicno izlgeda motor samo bi mozda mogao maknut iza nosac tablice i napravit neki homade nosac inace ostalo sve odlicno i naravno baci video

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #9 : 13 Studeni, 2009, 20:46:17 »
osjetis li da prolazi topli zrak po nogama? Inace ideja je jako dobra za grijanje koljena :frajer:

btw dobar skuter  :icon_thumright:

O tak nečem sam ja razmišljao za na Aeroxa, pošto se dosta znao vozit po zimi i puše hladno po nogama, a tamo di rupa za posudu od vode onako toplo i ruku ugrijem bez problema.. Pa sam mislio sastrane nekak stavit, al nisam znao kak i šta.. Gledao sam ko od Runnerice starije onakvi otvori da prebacim si nekak.. Nebi bilo loše, a ?

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #10 : 13 Studeni, 2009, 23:03:34 »
nemoras kupovat top deklo dovoljno ti je da  ga izbusis!

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #11 : 14 Studeni, 2009, 05:58:31 »
nemoras kupovat top deklo dovoljno ti je da  ga izbusis!

to se slazem  :icon_thumright: ali kad sam isao u investiranje rekao sam idem do kraja, da sam mislio ustedit onda bi busio sigurno :)

osjetis li da prolazi topli zrak po nogama? Inace ideja je jako dobra za grijanje koljena :frajer:

pa osjeti se, nije neznam koliko ali opet dobro dodje :) mislim da bi savrseno rjesenje bilo staviti jos preko onu zimsku presvalku tucano urbano onda bi imao doslovno grijanje na motoru :)

O tak nečem sam ja razmišljao za na Aeroxa, pošto se dosta znao vozit po zimi i puše hladno po nogama, a tamo di rupa za posudu od vode onako toplo i ruku ugrijem bez problema.. Pa sam mislio sastrane nekak stavit, al nisam znao kak i šta.. Gledao sam ko od Runnerice starije onakvi otvori da prebacim si nekak.. Nebi bilo loše, a ?

nadji neki stari jugo ili fiat ritmo karambolirani ili na otpadu, na tim autima imas poklopce za ventilacijske otvore koje mozes u potpunosti izvadit i prebacit na skut., uglavnom potrebno je skinuti kompletnu plastiku prednje table u autu, kad to izgulis van polako sa unutarnje strane oslobodis poklopce otvora i oni jednostavno padnu van, zatim na skuteru napravit otvore na plastici (ja sam koristio ubodnu pilu i skalpel za zavrsnu obradu, pri tome izrazito paziti da se ne naprave prevelike rupe, moraju bit tocne u milimetar) kad se to napravi poklopce samo gurnes u otvore i oni se sami zakace i nema sanse da ispadnu :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #12 : 14 Studeni, 2009, 06:14:16 »
odlican projekt..sve mi se svida samo mi je izgleda malo previse legalan  :icon_biggrin:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #13 : 14 Studeni, 2009, 14:03:26 »
odlican projekt..sve mi se svida samo mi je izgleda malo previse legalan  :icon_biggrin:

 :toothy9: htio sam da ipak to sve izgleda donekle normalno da imam cim manje problema kod registracije i kad me zaustave nasi "prijatelji" u plavom  :laughing7:

Offline sr-dream_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 426
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...KVART...
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #14 : 15 Studeni, 2009, 17:43:30 »
sve super samo nevolim te naljepnice i sranja..al opcenito setup mi se svidja...

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Aprilia SR 70...Tuned By Danny
« Odgovori #15 : 16 Studeni, 2009, 01:27:08 »
dobar je samo sredi nosač tablice kako je već neko rekao i bit će zakon  :laughing7: