Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Turbo za skuter 4t  (Posjeta: 31205 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #20 : 15 Rujan, 2009, 17:31:01 »
ne kuzim sta bi trebala tolko poboljsat turbina na usisnom motoru jednog skutera glupog, bio baotian ili nexus 500  ;D?!
za turbinu ipak, bi se moglo nac nesto iz nekog manjeg brodskog motora....
u svakom slucaju omjer ulozeno-dobiveno..neisplativo..

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #21 : 20 Rujan, 2009, 00:14:14 »
Kad smo kod naisplativosti..koji tuning bilocega je opce isplativ...niti jedan...tak da ono..

tuning je tu za gust i za pokazati sta se sve moze napraviti sve...isplativosti tu nikakve nema..dali to bilo kod motora ili kod auta...
Under construction...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #22 : 20 Rujan, 2009, 16:39:20 »
Jeli problem staviti injektor na batinu, a kako bi to trosilo :toothy12:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #23 : 21 Rujan, 2009, 11:57:28 »
trebao bi napraviti i ems za njega ili pokusat pripasati sa i.e. motora..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Beli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valjevo
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #24 : 22 Rujan, 2009, 21:33:42 »
Pff malo sam kopao po netu i nasao sam ovo http://i266.photobucket.com/albums/ii247/russya/IMG_0033.jpg ovo je KKK KP31 najmanja turbina na svetu ide na auto 600 ccm turbodiesel smart car ali takodje dosta je ljudi stavlja na motor.... e sad da mi je samo naci ovu turbinu .... pfff

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #25 : 22 Rujan, 2009, 21:39:49 »
pa ak ide na smarta onda nista lakse za nac..

i benzinci i dizeli svi smartovi su turbo..tak da tog ima...
Under construction...

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #26 : 22 Rujan, 2009, 21:47:41 »
Pff malo sam kopao po netu i nasao sam ovo http://i266.photobucket.com/albums/ii247/russya/IMG_0033.jpg ovo je KKK KP31 najmanja turbina na svetu ide na auto 600 ccm turbodiesel smart car ali takodje dosta je ljudi stavlja na motor.... e sad da mi je samo naci ovu turbinu .... pfff

ej ovo nece raditi zato sto kao prvo ovaj turbo nije povezan so spuh ( kako ce raditi turbo ) evo ti link so sliku i vidi kako radi turbo znaci ispusni gasovi idu u turbo i pridvizavaju turbinu koja usisava zrak a taj zrak se povezava so karburatora ili injection ( na ovoj skut nema sta da pridvizava turbinu ) 

http://www.2carpros.com/how_does_it_work/images/engine_turbo_charger.jpg

Offline Beli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valjevo
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #27 : 22 Rujan, 2009, 22:28:34 »
pa na ovoj slici lik jos nije povezao na spuh zato sto ceka da mu stigne prepravljeni spuh....

Offline Beli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valjevo
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #28 : 22 Rujan, 2009, 22:29:56 »
a najlakse je napraviti drzace za turbo teze je privezati da radi ....

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #29 : 23 Rujan, 2009, 18:38:35 »
pa na ovoj slici lik jos nije povezao na spuh zato sto ceka da mu stigne prepravljeni spuh....

I onako mu nece raditi jer bi turbo trebao biti iza, a ne ispred karba...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #30 : 24 Rujan, 2009, 12:48:34 »
pa da smjesa prolazi kroz turbinu? ni to nije pametno rjesenje
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #32 : 24 Rujan, 2009, 15:44:20 »
ovo nelose izgleda :toothy10:








covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline MaXoVaC

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka!
  • Moj Skuter: sprint max
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #33 : 24 Rujan, 2009, 16:00:02 »
 :drunken_smilie: :drunken_smilie:

Offline 4takt monster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ravno pa druga lijevo
  • Moj Skuter: zvijer
  • Moja Kaciga: razvaljena
  • MojSetup: 50ccm bušen na 1400ccm
  • MojSpuh: homemade protočni (jako glasan)
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #34 : 20 Kolovoz, 2011, 14:58:27 »
ja mislim da bi se dala stavit turbina na 4t skuter a najbolje na lunu caper 50 kao prvo luna ima cjev koja ide iza auspuha (blokada) to se spaja nagdje u masini ja bi stavio neku malu turbinu direktno na usis a fergu odma iza turbine tako da turbina vuce gorivo iz ferge i salje ga direktno u usis a cijev sa auspuha posto je dosta debele slozio bi tako da taj zrak iz cijevi vrti peraje turbine sa jedne strane a sa druge strane da turbina vuce cisti zrak izvana i probusio bi rupu na karteru sa oba dvije strane i stavio bi neke ko suplje serafe sa navojem da mozemo zaserafit neko crijevo za ulje da podmazuje turbinu jer ako se ne varam 4t skuteri imaju pumpu ulja (i sad neki vele da su 4t skuteri za k**ra* da su dvotaktni bolji ja sam automehanicar valjda se kuzim bolje u skutere i rad turbine od nekih tu 14godisnjih krelaca koji pokusavaju nesto shvatit o nabrijavanju)  :headbang: na dvotaktnome svake godine moras mjenjat karike a cetverotaktni evo ja ga imam 7 god i jos ne dimi zbog karika sto mislite zasto hayabussa ili neki kawasaki nisu dvotaktni zato sto je to kvaliteta četverotaktnih motora dečki počnite razmisljat o 4taktnim skuterima dvotaktni motori izlaze iz mode prije su svi bili dvotaktni a vidi sad da se dizajnerima dalo radit cetverotaktne skutere za brzinu kao sto rade dvotaktne 2taktni vise nebi postojali baotijan ima 5500 okretaja zato sto je tako napravljen da bude sto slabiji a dvotaktni imaju 7500 zato sto su napravljeni za rejs nemojete mi vrijeđat 4t motore pogledaj novi kavasaki neznam tocan naziv ali znam da je novi rekorder u brzini 440 na sat 16000 okretaja 4taktna zvijer dvotaktni nikad nece bit tako brzi  :nono:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #35 : 20 Kolovoz, 2011, 15:17:03 »
ja mislim da bi se dala stavit turbina na 4t skuter a najbolje na lunu caper 50 kao prvo luna ima cjev koja ide iza auspuha (blokada) to se spaja nagdje u masini ja bi stavio neku malu turbinu direktno na usis a fergu odma iza turbine tako da turbina vuce gorivo iz ferge i salje ga direktno u usis a cijev sa auspuha posto je dosta debele slozio bi tako da taj zrak iz cijevi vrti peraje turbine sa jedne strane a sa druge strane da turbina vuce cisti zrak izvana i probusio bi rupu na karteru sa oba dvije strane i stavio bi neke ko suplje serafe sa navojem da mozemo zaserafit neko crijevo za ulje da podmazuje turbinu jer ako se ne varam 4t skuteri imaju pumpu ulja (i sad neki vele da su 4t skuteri za k**ra* da su dvotaktni bolji ja sam automehanicar valjda se kuzim bolje u skutere i rad turbine od nekih tu 14godisnjih krelaca koji pokusavaju nesto shvatit o nabrijavanju)  :headbang: na dvotaktnome svake godine moras mjenjat karike a cetverotaktni evo ja ga imam 7 god i jos ne dimi zbog karika sto mislite zasto hayabussa ili neki kawasaki nisu dvotaktni zato sto je to kvaliteta četverotaktnih motora dečki počnite razmisljat o 4taktnim skuterima dvotaktni motori izlaze iz mode prije su svi bili dvotaktni a vidi sad da se dizajnerima dalo radit cetverotaktne skutere za brzinu kao sto rade dvotaktne 2taktni vise nebi postojali baotijan ima 5500 okretaja zato sto je tako napravljen da bude sto slabiji a dvotaktni imaju 7500 zato sto su napravljeni za rejs nemojete mi vrijeđat 4t motore pogledaj novi kavasaki neznam tocan naziv ali znam da je novi rekorder u brzini 440 na sat 16000 okretaja 4taktna zvijer dvotaktni nikad nece bit tako brzi  :nono:

ti si glup lik ;D

Offline marjan.vxr

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: vxr&sr50r
  • Moja Kaciga: +
  • MojSetup: +
  • MojSpuh: +
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #36 : 20 Kolovoz, 2011, 15:25:12 »
ja mislim da bi se dala stavit turbina na 4t skuter a najbolje na lunu caper 50 kao prvo luna ima cjev koja ide iza auspuha (blokada) to se spaja nagdje u masini ja bi stavio neku malu turbinu direktno na usis a fergu odma iza turbine tako da turbina vuce gorivo iz ferge i salje ga direktno u usis a cijev sa auspuha posto je dosta debele slozio bi tako da taj zrak iz cijevi vrti peraje turbine sa jedne strane a sa druge strane da turbina vuce cisti zrak izvana i probusio bi rupu na karteru sa oba dvije strane i stavio bi neke ko suplje serafe sa navojem da mozemo zaserafit neko crijevo za ulje da podmazuje turbinu jer ako se ne varam 4t skuteri imaju pumpu ulja (i sad neki vele da su 4t skuteri za k**ra* da su dvotaktni bolji ja sam automehanicar valjda se kuzim bolje u skutere i rad turbine od nekih tu 14godisnjih krelaca koji pokusavaju nesto shvatit o nabrijavanju)  :headbang: na dvotaktnome svake godine moras mjenjat karike a cetverotaktni evo ja ga imam 7 god i jos ne dimi zbog karika sto mislite zasto hayabussa ili neki kawasaki nisu dvotaktni zato sto je to kvaliteta četverotaktnih motora dečki počnite razmisljat o 4taktnim skuterima dvotaktni motori izlaze iz mode prije su svi bili dvotaktni a vidi sad da se dizajnerima dalo radit cetverotaktne skutere za brzinu kao sto rade dvotaktne 2taktni vise nebi postojali baotijan ima 5500 okretaja zato sto je tako napravljen da bude sto slabiji a dvotaktni imaju 7500 zato sto su napravljeni za rejs nemojete mi vrijeđat 4t motore pogledaj novi kavasaki neznam tocan naziv ali znam da je novi rekorder u brzini 440 na sat 16000 okretaja 4taktna zvijer dvotaktni nikad nece bit tako brzi  :nono:
ti si kao mehanicar neki, a pokrij se dekon budalo

Offline sresko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: spedfight 100
  • Moja Kaciga: Hjc-fg-15 ben s
  • MojSetup: Malossi 120 cc sport,Molas ml 50.malossi e 13,dellorto 21.
  • MojSpuh: gianelli sprint
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #37 : 20 Kolovoz, 2011, 15:34:27 »
tvoj ne dimi kada ti stoji u garaži..2 t je zakon.imam na spedfightu 100 19.000 km i još nisam skidao cilindar. :nono:
peugeot spedfight 100 2 t.

Offline GY6PRO2TYPE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility
  • MojSetup: RMS 72ccm
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #38 : 20 Kolovoz, 2011, 17:44:10 »
naravno da se moze ugraditi prvo trebas napravit izpusnu granu od cilindra do turbine pa onda trebas napravit usis od turbine do cilindra i naravno ako je karburator treba ga staviti prije turbine jer inace ako turbina puse zrak u karburator dolazi do tlaka a ne do vakuma i karb nesalje gorivo u cilindar tako da na taj nacin nikad nebi skuter upalio, a također ti treba hladnjak ulja koji uz malo truda, znanja i alata mozes sam napravit, dobit ces puno snage dobar start ubrzanje,ali ipak to se ne isplati turbina te izađe bar oko 500eura=4000 kuna plus izgubljeno vrijeme a na kraju i razvaljen skuter(posljedica visokog tlaka u cilindru=razvaljeni ventili)tako da ti je najbolje da se drzis standardnog atmosferca i da napomenm na brzini nebi nista dobio   :nono: :nono:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turbo za skuter 4t
« Odgovori #39 : 20 Kolovoz, 2011, 17:48:43 »
ja mislim da bi se dala stavit turbina na 4t skuter a najbolje na lunu caper 50 kao prvo luna ima cjev koja ide iza auspuha (blokada) to se spaja nagdje u masini ja bi stavio neku malu turbinu direktno na usis a fergu odma iza turbine tako da turbina vuce gorivo iz ferge i salje ga direktno u usis a cijev sa auspuha posto je dosta debele slozio bi tako da taj zrak iz cijevi vrti peraje turbine sa jedne strane a sa druge strane da turbina vuce cisti zrak izvana i probusio bi rupu na karteru sa oba dvije strane i stavio bi neke ko suplje serafe sa navojem da mozemo zaserafit neko crijevo za ulje da podmazuje turbinu jer ako se ne varam 4t skuteri imaju pumpu ulja (i sad neki vele da su 4t skuteri za k**ra* da su dvotaktni bolji ja sam automehanicar valjda se kuzim bolje u skutere i rad turbine od nekih tu 14godisnjih krelaca koji pokusavaju nesto shvatit o nabrijavanju)  :headbang: na dvotaktnome svake godine moras mjenjat karike a cetverotaktni evo ja ga imam 7 god i jos ne dimi zbog karika sto mislite zasto hayabussa ili neki kawasaki nisu dvotaktni zato sto je to kvaliteta četverotaktnih motora dečki počnite razmisljat o 4taktnim skuterima dvotaktni motori izlaze iz mode prije su svi bili dvotaktni a vidi sad da se dizajnerima dalo radit cetverotaktne skutere za brzinu kao sto rade dvotaktne 2taktni vise nebi postojali baotijan ima 5500 okretaja zato sto je tako napravljen da bude sto slabiji a dvotaktni imaju 7500 zato sto su napravljeni za rejs nemojete mi vrijeđat 4t motore pogledaj novi kavasaki neznam tocan naziv ali znam da je novi rekorder u brzini 440 na sat 16000 okretaja 4taktna zvijer dvotaktni nikad nece bit tako brzi  :nono:

A jesi ga nasro gluposti, svaka cast...