Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: zalba odbijena  (Posjeta: 2571 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
zalba odbijena
« : 09 Rujan, 2009, 19:02:16 »
eo doslo mi sa visokog prekrsajnog suda u zagrebu neko rjesenje, da sam proglasem krivim za NEŠTA.. to nešta je po članku 239 stavak 9. (nn br 105/04)
 e sad ja sam procitao ovo sve komplet i kurca ne razumijem,spominju se neka osovinska opterecenja,zastita okolisa,dimenzije,masa vozila ovo ono... e sad pošto ja nikad nisam dobio nikakvu kaznu za nešta od navedenog a kamoli pisao prigovor i žalbu na tako šta,šta da radim s tim govnetom? mislim 300kn nije neka para al nedam za nesta ako nisam kriv... da, pise da je prigovor odbijen jer nisam dostavio nikakav dokaz o imovinskom stanju,ozljedi i sta ti ja znam.. pa mislim ono i ako jesam neki prigovor pisao,to je bilo da idem u srednju skolu ovo ono neradim nigdje i nemam nikaki izvor zarade,a i po datumu iz 2006 godine se vidi da sam bio maloljetan!!!!mislim koji to idiot moras biti da drzavi dostavljas potvrdu o nezaposlenosti i jos kao maloljetnik!!! e sad ako neko od jebenih sudaca cita ovo,NEK SI NABIJU DVA PRSTA U SUPAK I POLIZU jer ste lijeni ukucat u sustav ime i prezime okrivljenika i pogledat kolko ima godina,jel ide u skolu i ostale stvari...e sad dal je moguce da mi je murija patku podvalila,jer sam imao jedan takav slucaj... pobjego sam murjaku i on je napisao tek kasnije kaznu i bubnio datum bezveze(imo sam srece pa sam tog datuma bio na moru) i nije uspio taj pokusaj... od tih kazni po 300kn dobio jednom za retrovizore i za osobnu,za retrovizore dobio sudski ukor kao i za osobnu.. e sad ja stvarno neam pojma sta je to.. jel ima ko kakav pametan prijedlog,,kako da saznam za sta je kazna bila i tak to

Članak 239.

(1) Vozila u prometu na cesti moraju udovoljavati propisanim uvjetima glede dimenzija, najveće dopuštene mase, osovinskog opterećenja i zaštite okoliša te imati ispravne propisane uređaje i opremu.

(2) Vozila koja ne udovoljavaju propisanim uvjetima glede dimenzija, najveće dopuštene mase i osovinskog opterećenja mogu sudjelovati u prometu na javnoj cesti, odnosno gradskoj ulici ako udovoljavaju posebnim uvjetima koji omogućavaju siguran i nesmetan promet utvrđenim posebnim propisima.

(3) Operativne poslove mjerenja, odnosno kontrolu osovinskog opterećenja, ukupne mase i dimenzija vozila u prometu na cestama obavljaju stručno osposobljeni zaposlenici Hrvatskih cesta, odnosno ovlašteni carinski službenici u sklopu obavljanja poslova carinskog nadzora na graničnim prijelazima.

(4) Ovlašćuje se ministar nadležan za poslove prometa da u suglasnosti s ministrom nadležnim za unutarnje poslove donese propise o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koje moraju imati vozila i o uvjetima kojima moraju udovoljavati uređaji i oprema vozila u prometu na cestama.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba-obrtnik ako u prometu na cesti upotrebljava vozilo koje ne ispunjava propisane uvjete glede dimenzija, ukupne mase, osovinskog opterećenja ili nema ispravne propisane uređaje za upravljanje, zaustavljanje, uređaje za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa ili nad­zornog uređaja i gume.

(6) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 4.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama upotrebljava vozilo koje nema propisanu opremu ili ispravne propisane uređaje, osim uređaja za uprav­ljanje, uređaja za zaustavljanje, uređaja za spajanje vučnog ili priključnog vozila, tahografa ili nadzornog uređaja i gume.

(7) Novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka i odgovorna osoba u pravnoj osobi, u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(8) Novčanom kaznom u iznosu od 400,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje ne ispunjava propisane uvjete glede dimenzija, ukupne mase ili osovinskog opterećenja, ili nema ispravne propisane uređaje za upravljanje, uređaje za zaustavljanje, uređaje za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa ili nadzornog uređaja i gume.

(9) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje nema ispravne propisane uređaje, osim uređaja navedenih u stav­ku 8. ovoga članka.
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #1 : 09 Rujan, 2009, 23:36:35 »
ajde ljudi hitno mi je,imam jos 2 dana da to rijesim inace mi cuza negine :))

pomagajte
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #2 : 09 Rujan, 2009, 23:45:19 »
300kn? Plati, jer ako se zapetljas sa sudom, troskovi ce ti narast visestruko ukoliko popusis....

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #3 : 10 Rujan, 2009, 00:26:02 »
ok platit cu onda,a kak se moze saznat za ceg je bila kazna... mislim ono nisam nikad vuko nereganu traktorsku prikolicu,ili tovario 25 ljudi ko u tamic,i sta ti ja znam od onih budalastina sto pisu u 239.clanku
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #4 : 10 Rujan, 2009, 00:27:49 »
Mozda si napravio prekrsaj koji zasluzuje i vecu kaznu, ali ti se policajac smilovao i pisao ovu nebulozu koja je cjenovno najmanja (kao i da nemas naljepnicu za regu, na primjer)?

jel se uopce sjecas da si zaustavljen i zbog cega?

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #5 : 10 Rujan, 2009, 15:40:13 »
recimo ako idem gledat kronoloski kazne.. prvi put te godine sam dobio oko 4 ili 5 mjeseca za kacigu,retrovizore i voznju na zadnjem neznam kolko je bilo oko 2000kn.. to sam dobio ukor na sudu... zatim sam dobio nakon par dana za retrovizore,takodjer bio na sudu, onda sam dobio u paketu 1000kn za kacigu i retrovizore.. isto dobio ukor... i to je to bilo za tu godinu... pa sam se opametio i od tada dobio jednu kaznu za kacigu(mada i nije trebala kazna ici,jer sam na semaforu namjestao vizir,naravno morao sam skinuti kacigu) eto to bi bilo to sto je vezano za prekrsaje za motoric.. e da i ona gore sto mi je drot pokusao uvaliti :)) sad moze bit da su me zaustavili i pustili a u postaji napisali kaznu...

e sad dali znas neki nacin kako saznati za ceg je kazna bila... cuvao sam do neki dan sve prekrsajne naloge ako budu kad zatrebali,i bacim ih nedavno... mozda da odem u PP i pitam za broj tog prekrsajnog naloga?
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #6 : 17 Rujan, 2009, 18:09:30 »
nije mi se dalo otvarati novu temu, pa ću pitati tu. da li možda netko zna koliko je kazna ako ste nekome dali motor, a ta osoba nema položeno tu kategoriju ili je vozio pijan? hvala.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #7 : 17 Rujan, 2009, 18:29:48 »
nije mi se dalo otvarati novu temu, pa ću pitati tu. da li možda netko zna koliko je kazna ako ste nekome dali motor, a ta osoba nema položeno tu kategoriju ili je vozio pijan? hvala.

Ne znam, ali tebe moze ici samo kazna za davanje vozila osobi koja nema kategoriju. A sve prekrsaje koje taj neko pocini idu njemu na dusu (djep)

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #8 : 17 Rujan, 2009, 18:39:47 »
da. znam da je to tako i da taj tko da motor ništa ne plaća osim toga što je dao motor osobi bez vozačke dozvole. prije je ta kazna bila 150 kn, pa me zanima koliko je po novom ako se uopće mijenjalo.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #9 : 19 Rujan, 2009, 00:53:56 »
bila je 1000kn e sad mozda je porasla cijena kad se promjenio cjenovnik kazni :toothy12:
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #10 : 19 Rujan, 2009, 05:43:09 »
lol 1000 kn. nije nikada bilo toliko. možda je sada, ali nije toliko bilo nikada. bilo je 150-300 kn.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #11 : 19 Rujan, 2009, 06:06:53 »
"Novčanom kaznom u iznosu 1000 do 3000 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila ako je dao vozilo na upravljanje osobi koja nema pravo upravljati vozilom."

Bokte ovo sam sada iskopao. Ta kazna je bila 150 kn, a sada do 3000 kn. Ova država nije normalna. To je zakon od 15.06.2008.
Morat ću opet kopati po sudu za neku vezu jer ovo nemam odakle platit. Neka me hapse, ali te pare ne dam.
« Zadnja izmjena: 19 Rujan, 2009, 06:09:28 Keky.sb »
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #12 : 19 Rujan, 2009, 14:49:43 »
rekoh ti ja :D
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #13 : 19 Rujan, 2009, 22:05:32 »
jbg bio si u pravu.  :icon_thumright:
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #14 : 21 Rujan, 2009, 16:49:14 »
dobio sam 1000 kn kaznu, pa eto da znate za ubuduće ako netko napravi isto. dobro je da nije 3000 kn jer ovo mogu srediti.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #15 : 21 Rujan, 2009, 16:59:10 »
je sad je 1000 sljedečiput je 2000 a nakon toga 3000kn

to ti je politika svaki put ti se povečava kazna a kad dođeš do max kazne ako ima mogučnosti da ti zemu kategoriju ili vozačku uzetčeti ju ili ako nema te mogučnosti plačat češ max kazne od 3000kn u tvom slučaju.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: zalba odbijena
« Odgovori #16 : 21 Rujan, 2009, 17:24:40 »
lol. ok. hvala na info mracina.
ovo je pederluk, a ne zakoni. ovo ću srediti, tako da ništa od ove kazne.
volim hrvatsku i korupciju. :headbang:
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!