Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?  (Posjeta: 12635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #80 : 18 Listopad, 2018, 20:44:32 »
U prijevodu krade tvrdoca centralnog federa,al posto ga on otvrdnjava s tcom onda pricamo o njemu.

Najbolji centralni je onaj koji je najmeksi,a pritom stabilno drzi okretaje kroz ubrzanje i nema velike oscilacije toplo/hladno.
Onda su najmanji gubici snage na sabijanje centralnog i najmanji otpor remenu da izgura prijenos u "vrh"
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #81 : 19 Listopad, 2018, 13:18:42 »
Tocno, dobro govori Dario, skolski gledano, tc smanjuje krajnju, ali u praksi to je sve relativno, rekli bi: nijanse, da ne pomisli netko da se radi o drasticnim razlikama  :icon_thumright:
Meni osobno je najbitnije kak skuter ide do 100, elasticnost, medjuubrzanja, ubrzanja itd...krajnja mi ne igra neku ulogu, tako da sam spreman zrtvovati eventualnih par km maksimalne.

Vozio sam pred tjedan-dva ljubicastu+6.4g(bez tc), i skinuo dole nakon dva dana jer to nije bilo to, frustriralo me. Vec sam bio lud od svega, poceo sam sumnjati u kit, u spuh, u sebe... :dajmenemojj:
Potom stavio na ljubicastu TC i spustio role na 6.0g pa da vidimo ponasanje u voznji!
U praksi je na kotacu sada najmanje 20-30% momenta vise, i to se hebeno osjeti u voznji. Tko misli da kenjam, ima na pedparts grafikon testa na valjcima za aerox, gdje razlika u max.momentu na kotacu s promasenim rolama ide cak i do 45%, a nije nit razlika u snazi na kotacu bas mala kroz raspon.
Znaci, u praksi sada, u pretjecanja ide tek tako, na gas, nebitno jel brdo ili ravnica, nema zadrske, rupa itd., samo pocupa, a sa ljub.+6.4g (bez tc), u mom slucaju, to nije bilo moguce niti pod razno, jednostavno nije bilo dovoljno momenta na kotacu da se nesto tako realizira  :dontknow:

U mom slucaju sam konacno pogodio prijenos koji mi osobno odgovara. To ne znaci, da ce kod nekoga drugoga isto to sljakati, nemamo svi iste spuhove, karb, ac/lc, stanje motora, getribu, tezinu, prijenos itd...netko tko vozi otvorneom i tezi max.brzini ce mozda izbaciti tc, itd...nema pravila, treba probavati dok se ne nadje idealna kombinacija koja nekome odgovara.

Sljedeci tjedan bi trebao metnuti rpm pa budem po prvi puta i vidio na kolko vrti i kako se pomasaju okretaji :headbang:
Bilo bi korektno od mene onda, za probu vratiti 6.4 bez tc-a, da vidimo razliku u okretajima, kako su se ponasali okretaji kod tog setupa, jer i mene zanima otkud tolka razlika u momentu na kotacu :icon_thumright:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #82 : 19 Listopad, 2018, 16:18:11 »
Ako vozis 6.0 s tc-om onda ti za iste ili slicne okretaje treba 5.7gr bez tc-a.Tvoja kombinacija sa 6.4 bez tc-a i ova s tcom je razlika oko 700rpm u ubrzanju.Zato je zivlji sa ovom "tvrdjom" kombinacijom
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!