Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Vozite li zimi?

VOZIM
NE VOZIM

Autor Tema: Vozite li zimi?  (Posjeta: 292437 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #40 : 03 Studeni, 2006, 09:01:22 »
Je, ali je zato na 3 stupnja i po oako, laganoj buri lakše doć na posa nezamrznut sa velikin nego sa malin...  :toothy3:

Mali je možda tehničar, ali veliki je zaakon... pitaj bilo koju koku...  :laughing7:

P.S. dat ću si iskatat iz plexija manji, bez zaštite za ruke, priko kojeg mogu normalno gledat, i stavit ću ga na iste nosače... Mali će u pogon u kasno proljeće, kad ne bude više toliko zima... Pa do kasne jeseni, kad tehničara opet minja pravi...  :icon_biggrin:
:icon_biggrin: :icon_biggrin:

Meni je kod velikog najviše smetala vožnja po kiši i gustoj magli. Svakih par stotina metara moraš stati i obrisati ga, jer se sav zamagli i onda doslovno voziš nasljepo. Jer i vespin veliki uvelike nadmašuje visinu vozača. Druga stvar je kod tebe gdje nema toliko magluštine koja se kod nas zna zadržati veći dio dana.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #41 : 03 Studeni, 2006, 09:15:16 »
Je, i ako uzmeš u obzir da ja MRZIN kišu, i jedino više od kiše mrzin VOZIT na 2 kola po kiši, to je to...  :icon_biggrin:

Iako, moran ti priznat, kad je pod južinu, i velika vlaga, navečer se i meni zna zamaglit... Stvarno iritantno, ali nije toliko često da bi sebi uskratija zaštitu koju mi pruža veliki... I ne zamagli se baš skroz... Je, razumin zašto je tebi bolji manji...

Jesi li razmišlja da svog velikog skratiš na visinu priko koje možeš gledat? Ima li ti kakav rub? Ako nema ruba, bilo bi ga jednostavno skratit... Znan, zajebano, ali ionako ga ne koristiš... Osim ako ga misliš prodat... Možda ga Eladio uzme...  :laughing7:

Ako ga misliš skratit, to bi ti bilo super, jer dobiješ zaštitu za ruke... Samo dobro odmjeri di bi ga riza... Probaj maskirat sa papirom, da vidiš do koje visine bi ga minimalno mora skratit, a da možeš gledat bez problema priko... Tako ja mislin odredit visinu mog maloga kad ga buden da radit...  :icon_biggrin:

Evo ti jedna stranica o Stella (Vespa) dodatnim sitnicama, tu ti malo doli ima jedan polu-visoki vizir sa zastitom za ruke...
možda bi moga napravit tako nešto od svoga...  :dontknow:

http://www.genuinescooters.com/access.html
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #42 : 03 Studeni, 2006, 09:34:03 »
Vidio sam to. može se rezati veliki vjetrobran ali sam ga ostavio da ga nekad mogu staviti za gušt.
Inače je potpuno okomit, Cw je skoro 1.0 pa je to i uzrok problema koje zna stvoriti.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #43 : 03 Studeni, 2006, 09:40:37 »












ova je ekstrem :laughing7:

Ja svoju nažalost nisam slikao sa velikim vjetrobranom, posudio sam jednu sliku stare vespe od Nike, nadam se da se neće ljutiti što sam ga "iskoristio". :icon_thumright:


"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #44 : 03 Studeni, 2006, 09:41:15 »
Jebeš gušt, čuvaj ruke i prsa...  :laughing7:

Ako misliš vozit vespicu za lipih, sunčanih zimskih dana, preporučam da ti ga neko expertno skrati na maximalnu visinu za koju ti odlučiš da je optimalna za gledanje preko, a ne kroz vjetrobran... A ako ne, za lito ti je mali više nego dovoljan...

Velikog moš slobodno i prodat, udomi ga negdi uz more, di će služit cilu zimu... Možda fakat Eladiju...  :toothy3:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #45 : 03 Studeni, 2006, 10:07:34 »
Veliki vjetrobran je dobar ako ne koristiš opremu. Ja je koristim i to mi je na duljim putovanjima bolja zaštita od vjetrobrana takve veličine. Ovaj mali je aerodinamičan, vjetar mi ide jedino na glavu a na glavi je integralna kaciga a ispod kacige potkapa. :icon_biggrin:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #46 : 08 Studeni, 2006, 03:21:01 »
joj kako ste zimogrozni... vjetrobran je nepotreban. di vam je mladost???
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #47 : 08 Studeni, 2006, 18:06:12 »
Je, pivaj ti borbene, vjerobran je zaaakon...  :laughing7:
Ne, sad ozbiljno, meni je skuter i prevozno sredstvo, na posa-s posla (samo 5 km do posla...) kad god mogu...
I kako moran nosit kularinu, a zimi i veštit, ne more se oprema nosit tek tako, zgužva te ka da te krava žvakala...  :laughing7:
Zato je vjetrobran zakon... A i neman para za kupit sve od opreme šta san tija (radin kat kuće, sva lova mi ode...  :sad1: )...
Ali jednon, uzet ću motor za gušt, makar Kawu ER5 ako ne ništa veće, i onda će priča bit drugačija...  :icon_thumright:
Skutera se ne odričen, on ostaje zauvik, ako ne ovi kinez, onda neki drugi sigurno... Kinez mi već polako na živce sa sitnicama...  :toothy3:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #48 : 13 Studeni, 2006, 22:13:22 »
Naručen Tucano Urbano, dolazi za  koji dan, planiram uzet i potkapu, vidio kod Gorana&Gorana Tucao Urbano potkape za cca 190 kn, izgleda dobro, čak ima i model za otvorenu kacigu, stvarno vjerujem da štiti kako treba...No postoje i neke tanke potkape za 50 kn. Je li to čemu ili da uzmem ovo skuplje ? Ali očito puno toplije...A usput bi i rukacie trebalo promijeniti, moje Speedy su kožne, dobre za toplije dane.. Vidio u katalogu Tucano Urbano nekkave kao vrećice koje se stave preko rukavica i drže temperaturu. To ne bi trebalo bit skupo....malo sam skeptičan prema onim grijačima ručke jer logika mi kaže da je to lijepo kad me grije iznutra, no mene vjetar lupa po prstima izvana po rukavici, a to baš grijač ne može ugrijat ? Ili griješim ???

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #49 : 13 Studeni, 2006, 22:15:09 »
e da ne zaboravim, obzirom na kolone u gradu, oko grada, semafore, nervoze, parking, urlanja, vikanja, ne znam što će me skinut sa motora tijekom zime...Samo vrlo gadni led...

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #50 : 14 Studeni, 2006, 08:26:17 »
joj kako ste zimogrozni... vjetrobran je nepotreban. di vam je mladost???

Otišla kroz dimnjak :dontknow:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #51 : 26 Studeni, 2006, 00:57:41 »
umjesto potkape imam samo windstoper ovratnik, posve je dovoljan, može se po potrebi preuć i preko usta, a ne treba ga skidat kad se skine kaciga...
ispod kožnih rukavica nosim podrukavice od istog materijala....

a mladost... tek dolazi!  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #52 : 29 Studeni, 2006, 23:20:11 »
Hehe... tijelo samo piše (i zbraja)...
Što se slabije oblačite u mlađim danima, to će vam biti izraženiji zdr. problemi "u godinama koje nailaze"...
Svaki put kad   i m a l o    osjetite da vam je zima, organizam zapisuje novu "recku": "e, za ovo će te, od 38. godine naprijed, sijevati laktovi"....   :toothy3: :toothy3: 
Novine (dnevna štampa) je recept koji pomaže kad se zateknete negdje da je svježe (da ste potcijenili svježinu noći, npr. ...
Live to ride, ride to live

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #53 : 30 Studeni, 2006, 03:17:50 »
odete u prvu bitriju koja radi do jutra... i čitate novine!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #54 : 30 Studeni, 2006, 23:11:13 »
A i to što kažeš  :icon_thumright:... Nije zima... a samo si na dobitku...  :happy3: :toothy10: :happy8:
Live to ride, ride to live

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #55 : 01 Prosinac, 2006, 18:54:28 »
Evo ovo će mi biti prva zima preko koje ću se sigurno koristiti skuterom, samo ne kad kiša pada ili kad je prevelika vlaga. Samo trebam pod hitno kupit neku kacigu... ova koju imam fali vizir (pa me dosta hladi) i malo mi je velika pa izgledam ko' glavonja.  :binkybaby:
Who's looking for punishment ??

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #56 : 04 Prosinac, 2006, 19:54:40 »
Vizir svakako !... čuvaš sinuse, a i oči dvostruko: od hladnoće (konjuktivitisa itd.) a bogme i od smeća i (nije često, ali je realno vrlo opasno) opušaka, koje naši visokocijenjeni vozači-pušači "lansiraju" kroz prozor svojih limenih kanti...
I... svakako kacigu "po mjeri"... nikako ne smije plesat oko glave, sad ti služi samo za policiju... mogla bi te (tako prevelika) samo unesrećit pri padu...
Live to ride, ride to live

Offline Vlado

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ???
  • Moj Skuter: Yamaha-Aerox
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #57 : 10 Prosinac, 2006, 13:47:39 »
Ma kaj se tiče toga ja se peglam kad god stignem...

dobro bas ne i po snjegu jer je živa koma se voziti po cesti!!! em je sklisko em je cesta pouna soli em je zima....najgore 3 stvari..looolll :toothy9:
TOP PERFORMANCES

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #58 : 11 Prosinac, 2006, 03:30:40 »
Ma kaj se tiče toga ja se peglam kad god stignem...

dobro bas ne i po snjegu jer je živa koma se voziti po cesti!!! em je sklisko em je cesta pouna soli em je zima....najgore 3 stvari..looolll :toothy9:

nemaš beda, digneš na zadnji pa ti sol i ne zahvati podnicu, a skut ti služi kao visoki vjetrobran!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Vozite li zimi?
« Odgovori #59 : 12 Prosinac, 2006, 17:59:26 »
 :laughing7: :laughing7:
Live to ride, ride to live