Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi multivari za minarelli  (Posjeta: 16132 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #60 : 31 Kolovoz, 2009, 13:13:13 »
klizaci nemaju lufta opce prijatelju....sta nemos pogledat dal su klizaci u qurcu tako da probas protrest rukom dok su na variomatu sa kalotom?

Ja već znam po zvuku točno kad su klizači, to sam prije tak radio  :laughing7:

Al ak hoćeš bit siguran onda napraviš kak sam ti reko.

S druge strane, ovo kaj tebi "šuška" mogu bit karike, igličasti ležaj ili neš treće. Jel znaš s koje strane se točno čuje? Ponekad zna zavarat, čuje se sa strane variomata al je ipak sa druge strane  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #61 : 31 Kolovoz, 2009, 13:15:35 »
BEZ remena pa probaj upalit motor, ali ni za živu glavu ne dodavaj gas!!

neznam bas koliko je to pametno, jer se multivar odmah zakuca u ventilator i rolice ispadnu iz svojih kanala... onda moras skinuti sve sa radilice i ponovno montirati.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #62 : 31 Kolovoz, 2009, 13:17:34 »
neznam bas koliko je to pametno, jer se multivar odmah zakuca u ventilator i rolice ispadnu iz svojih kanala... onda moras skinuti sve sa radilice i ponovno montirati.

aj molim te pročitaj moj post sa razumijevanjem još jednom  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #63 : 31 Kolovoz, 2009, 13:21:08 »
aj molim te pročitaj moj post sa razumijevanjem još jednom  :toothy11:

ako si mislio na dodavanje gasa, u leru se desilo.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #64 : 31 Kolovoz, 2009, 15:25:05 »
ako si mislio na dodavanje gasa, u leru se desilo.

Sjedi 1! ...iz čitanja sa razumijevanjem  :icon_biggrin:


Lijepo sam napisao da poslije kalote ide bolcna i nakon bolcne ventilator! Što će se zabiti u ventilator ako nema "kutije" za rolice??  ::)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #65 : 29 Rujan, 2009, 00:04:21 »
mislim da skuzio sam jednu stvar

propisana sirina novog remena za minarelli masine je 16.5mm


ja sam isprobavao sa sirim remenom (17.6mm) i vecim polutkama na obicnom multivaru za minarelli i to je bio dvosjekli mac, start je bio mrtav, top speed se povecao kao i podizanje remena prema vrhu variomata, svega 1mm je falilo...
razlog je u tome sto obicni malossi multivar nije napravljen za siri remen od 16.5mm, sajbice ne mogu pomoci jer nema vise mjesta za deblje sajbice i da remen dublje upadne u variomat u samom startu. Nakon toga sam odustao sam od sireg remena i polutki veceg promjera...


ekipa koja je imala malossijev variomat za overrange koji koristi rolice kao u piaggio skutera i recimo torq driver, vecina ili svi su radili veliku gresku. Stavljali su i dalje remen orginalnih dimenzija, odnosno sirine 16.5mm.

a multivar za overrange je napravljen da radi sa remenom 17.5mm, i kada sam isprobao taj variomat na remenu 16.5 start je bio odlican iako nisam stavio niti jednu sjabicu, dok sa obicnim multivarom to nije moguce...znaci remen od 16.5mm je upao u variomat do kraja, isto bi se desilo da ubacim recimo 15mm remen u obicni multivar...

isprobao sam multivar za overrange, malossi kevlar 16.5 i malossi torq driver, nisam bas odusevljen bio jer se ne osjeca moment, okretaji su tu, nema nikakve rupe, sve je super, ali ipak to nije to ako cemo gledati u detalje...

smatram da bi pun pogodak u tom slucaju bio remen od peugeota speedfighta, necu u detalje ali to cu isprobati... u tom slucaju se mogu vratiti polutkama veceg promjera i sirem remenu...



znaci, onaj tko ima mhr 2005 multivar za overrange, trebao bi koristiti siri remen, nikako 16.5mm od minarellija.


trenutno sam usmjeren na malossi prijenos iako su bile neke dvojbe, da li ici na TOP ili na ovo, moram nesto do kraja izgurati, iako sam dosao do kraja sa obicnim multivarom, tako da je narucen malossi mhr variomat koji navodno ne postoji, saznati cu za nekoliko dana...


zanimljivo, ja sam kupio multivar od overrangea 5112800 ak se ne varam kod i nije dizao remen do kraja u kombinaciji s original dimenzijom polutke i torqueom..

Nije dizao remen do kraja iz jednostavnog razloga, taj variomat ima veci promjer nego ventilator od variomata (cak i od ventilvara koji se dobije u setu, odnosno ventilavar ima isti promjer kao serijski ventilator), nije mi jasno zasto je to tako, ali dobro je i ako ide do vrha ventilatora.

ovako izgleda:






@ dhorvat skuzio sam tvoj post  :toothy11:
« Zadnja izmjena: 29 Rujan, 2009, 11:10:34 SlowRider »

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #66 : 29 Rujan, 2009, 12:03:11 »
ja mislim da bi najbolje bilo da postoji topov vario od 101mm sa bolcnom od 18 u kombinaciji sa polutkama 122 i remenom specificnim za taj prijenos, znaci ne topov standard... ali to je muzicka  ;D

btw. koji si remen stavio od sirine 17.6mm? je to bio u kombinaciji sa onim polutkama 123mm?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #67 : 29 Rujan, 2009, 12:56:06 »
mislim da skuzio sam jednu stvar... BLA BLA BLA

Uf, jesi se bogme raspisao  :icon_biggrin:

Mene sad nešto zanima. Ako ja stavim deblju bolcnu na serijski vario, to bi trebalo rješiti problem 16,5mm remena. Ali onda se gubi krajnja... Ali zašto? Što brani variomatu da se stisne skroz do ventilatora? On ionako nema nikakav graničnik.  :dontknow:

Problem bi bio jedino u duljini ležišta za klizače. To je kod TOP variomata rješeno  :icon_thumright:

Trenutno pokušavam uštelati serijski variomat na Malossi kevlar remenu i serijskom auspuhu i zasad mi odlično ide, osim što je start lošiji i krajnja bi mogla biti i veća. Sa 25% dužim primarom mi iznad 80 po GPS-u počnu okretaji rast.  :icon_scratch: Ali svejedno nabere do 95 što je abnormalno punojer sa multivarom to nemogu dobiti. Doduše na 9500 okretaja radi.  :laughing7:

Ubrzanje koje sad imam je nešto sitno slabije nego Multivar + YASUNI R tako da me sve strah staviti Yasunija sad na serijski vario  :laughing9: :laughing9:


I još nešto. Koja je onda najbolja solucija na Minarelliju što se tiče prijenosa, znači da je odličan start, da je solidna krajnja, da je odlično ubrzanje i da zadržim anlaser?  :icon_scratch: :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #68 : 29 Rujan, 2009, 14:43:49 »
Uf, jesi se bogme raspisao  :icon_biggrin: BLA BLA BLA

Ova je tema usmjerena prema malossi multivar variomatu za minarelli, odnosno za sva 3 variomata iz ponude. :ovojezabann:  :toothy12:

Iskustva sa serijskim pisi ovdje: http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=19871.0  :laughing7:



Citat:
I još nešto. Koja je onda najbolja solucija na Minarelliju što se tiče prijenosa, znači da je odličan start, da je solidna krajnja, da je odlično ubrzanje i da zadržim anlaser?  :icon_scratch: :toothy3:

Start i odaziv na gas - multivar
Medjuubrzanja - multivar, ali kada se seriji zavrti bolje povuce
Ubrzanje od nekih 80 po cukicama pa do krajnje - serijski variomat

Multivar daje dojam kao da je uvijek za pola brzine manje nego sto treba biti, pa ima sosjecaj da se skuter vrti ali ne vuce bas, odnosno ne osjeti se moment na vecim brzinama.

Serijski variomat kao da je u brzini vise stalno i kada dodje u okretaje gdje ima najvise snage onda stvarno posteno potegne i feeling je odlican.


Niti jedan nije savrsen, oba imaju podrucja rada gdje su razlike velike... iako nisam isao u detalje sa serijskim prijenosom jer ne zelim kupovati hrpu rolica, a nisam dovrsio pricu sa multivarom.





i tek sada odgovor na pitanje, rjesenje bi trebao biti malossi mhr multivar, samo neka pumpa od 80 (realno 66) i to je to, podrazumijeva se da ocekujem nesto vise podizanje remena i kraj price.
Elektro pokretac se zadrzava  ;D
« Zadnja izmjena: 29 Rujan, 2009, 14:46:10 SlowRider »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #69 : 02 Listopad, 2009, 21:14:15 »
ovaj multivar ne postoji...
ja sam ga narucio, a trebao je doci sa rolama koje je slow spomenio, crveni centralni i podloske koje se stavljaju umjesto anlasera... medjutim poslali su mi vario za overrange, sa rolama 3.5 i 3.8 grama, crveni centralni i podloskama, neznam zasto ga jos furaju po katalozima i internetu, ali kazem, ja sam ga narucio i dali mi drugog.. uglavnom slow ovaj ti je vario, koji imam ja, od overa i u trstu je nekih 75 eura, znaci oko 30 manje nego na attacku...

dobro je da si u krivu, previse sam toga prekopao zbog ovoga posta i sve je govorilo suprotno...

btw do sada nisam nasao niti jednu pogresnu sliku na Scooter Centru, ako vas nesto zanima, pogledajte njihove slike proizvoda jer su dobre kvalitete i realne su do najmanjih detalja  :icon_thumright:





da jos jednom potvrdimo postojanje variomata, imao sam susret sa sva 3 variomata iz malossi ponude za minarelli:

obicni malossi multivar, koristi rolice 16x13, poznat po tome da ne dize remen do vrha (slika u linku je realna i svaki detalj koji pise je stvaran):
http://www.malossistore.be/Prodotto.aspx?type=M&MM=MO/YAAE5004&C=51%207075


malossi mhr multivar (taj sam nabavio), koristi rolice 16x13, trebao bi dizati remen vise nego obicni multivar i davati bolje performanse (slika je takodjer realna):
http://www.malossistore.be/Prodotto.aspx?type=M&MM=MO/YAAE5004&C=5112800

malossi mhr 2005 multivar za overrange (slika je realna):
http://www.malossistore.be/Prodotto.aspx?type=M&MM=MO/YAAE5004&C=5113161


posljednji multivar daje najbolje performanse, odnosno sigurno je bolji od obicnog multivara, provjereno. Razlog zasto sam se odlucio za mhr variomat je prvenstveno iz znatizelje i zbog toga sto smatram da ce biti bolji od obicnog multivara, pogotovo zbog produzenih vodlica, i zadrzava se anlaser za razliku od multivara za overrange. Nisam neki trkac i ne izvlacim max. iz skutera, nego prosjecan skuteras koji izvlaci max. iz prosjecnih dijelova  :toothy3:

znaci nabavio sam malossi mhr multivar, trebao bi biti napredniji od obicnog multivara za minarelli. Jos bolja inacica bi trebao biti multivar za overrange koji koristi rolice kao u piaggia, odnosno taj multivar je sigurno bolji od obicnog multivara u svemu...

pakiranje:


kod:



produzene vodilice, sto znaci dizanje remena do vrha variomata :D


zapravo ovaj variomat nece sigurno dizati remen do vrha jer je veceg promjera nego ventilator, odnosno veceg je promjera nego serijski i obicni malossi multivar:


on ce zapravo podizati remen do vrha ventilatora, odnosno kada bi to usporedili sa obicnim multivarom, to bi bilo do njegovog vrha takodjer, jer on ima isti promjer kao ventilator.


zasto ventilator ne prati oversize variomat, nije mi jasno, ista stvar se desava sa malossi overrange kompletom, znaci dobije se overrange variomat i ventilvar, i opet je ventilvar manjeg promjera.

inace je ventilator (serijski i malossi ventilvar) 95mm promjera, isto vrijedi za serijski variomat i obicni malossi multivar.



ovaj mhr multivar i mhr 2005 za overrange su veceg promjera, odnosno 99.5mm


grubi kanali koje treba srediti jer se to nikako ne isplati voziti (skracuje visestruko vijek rolica):



i ovaj ventilator koji dolazi uz mhr multivar izgleda drukcije nego malossi ventilvar, ima neobican sjaj, to potvrdjuju i kodovi:


ovo je ventilvar koji se prodaje posebno i dobije se uz multivar 2005 za overrange i uz overrange set:



sutra slijedi isprobavanje  :toothy10:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #70 : 02 Listopad, 2009, 21:19:54 »
btw. nije za over vario 101mm?

ako hoces dizat do kraja remen isturpijaj polutke ko u onom tutorialu  ;D ali pazi da ne pretjeras  :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #71 : 02 Listopad, 2009, 22:01:21 »
btw. nije za over vario 101mm?

ako hoces dizat do kraja remen isturpijaj polutke ko u onom tutorialu  ;D ali pazi da ne pretjeras  :)

ovo je promjer mhr multivara i za overa:



ne brini se za podizanje remena, to cu srediti bez turpije  :glasses9:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #72 : 02 Listopad, 2009, 22:05:22 »
nego da te pitam, sto ne razmislis moze li od kojega drugoga skuta ici ventilvar a da ima veci promjer, mislim da pogledas pezo, moguce je lako da on ode nekako su mi previse slicni dijelovi sa minarellijem... imas ih vise mislim i onaj stage 6 cnc... onaj bez krilaca mislim da je on veci...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #73 : 02 Listopad, 2009, 22:12:26 »
i ja mislim da je onaj staege 6 ventilator veci al to mora netko potvrdit tko ga je imao

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #74 : 02 Listopad, 2009, 22:40:06 »
sumnjam da ce itko iskoristiti max. promjer i da pripase veci ventilator. Problem je u razmaku izmedju variomata i ventilatora kada je prijenos u max. omjeru, taj razmak je veci od sirine remena i onda nema sanse da remen dodje do vrha. Ako je recimo na vrhu 18mm udaljenost, a remen je 16.5, onda nema sanse da remen dodje do vrha.

ovo je uvjet koji treba biti zadovoljen da bi remen dosao do vrha:



ali nije nemoguce, jednostavno se ubaci siri remen, ja sam to napravio na obicnom multivaru i ovo je bio rezultat:


ali sa sirokim remenom se narusava rad variomata, star je los, ubrzanja su slabija, jedina prednost je top speed koji ide bez problema preko 100km/h po gpsu, ali prijenos se jako grije pri toj brzini i tom prijenosnom omjeru iako je deklo izbuseno.


i uz malossi overrange komplet se dobije taj "manji" ventilator tako da je najpametnije ostati pri tome.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #75 : 02 Listopad, 2009, 22:44:14 »
a eto onda... jbg, ja znam da moze siri remen ici samo je potrebna odgovarajuca duljina i pezoov je 18 mm, onaj bando, ali mislio sam cnc onaj ventilvar i to bi popunilo, nisam nikada kemijao po prijenosu vise od stavljanja multivara i ustelavanja istoga tako da nemam pojma..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #76 : 02 Listopad, 2009, 23:10:33 »
ma meni se sada penje do vrha ventilatora i to mi je dosta al ide mi skuter jedno 10 km bolje sa over variom nego sa obicnim multivarom.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #77 : 02 Listopad, 2009, 23:11:13 »
sumnjam da ce itko iskoristiti max. promjer i da pripase veci ventilator. Problem je u razmaku izmedju variomata i ventilatora kada je prijenos u max. omjeru, taj razmak je veci od sirine remena i onda nema sanse da remen dodje do vrha. Ako je recimo na vrhu 18mm udaljenost, a remen je 16.5, onda nema sanse da remen dodje do vrha.

ovo je uvjet koji treba biti zadovoljen da bi remen dosao do vrha:



ali nije nemoguce, jednostavno se ubaci siri remen, ja sam to napravio na obicnom multivaru i ovo je bio rezultat:


ali sa sirokim remenom se narusava rad variomata, star je los, ubrzanja su slabija, jedina prednost je top speed koji ide bez problema preko 100km/h po gpsu, ali prijenos se jako grije pri toj brzini i tom prijenosnom omjeru iako je deklo izbuseno.


i uz malossi overrange komplet se dobije taj "manji" ventilator tako da je najpametnije ostati pri tome.

i tu ja turpijam  ::)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #78 : 03 Listopad, 2009, 11:00:15 »
i tu ja turpijam  ::)

Di, što, gdje, koliko? :D Koji tutorial?  :toothy9:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi multivari za minarelli
« Odgovori #79 : 03 Listopad, 2009, 13:54:26 »
Di, što, gdje, koliko? :D Koji tutorial?  :toothy9:

I ja to ne kužim kaj je mislio reć.

Možeš jedino poturpijat ventilator i vario dolje blizu bolcne da bi se bolje stislo i onda bi diglo remen. Al kako to poturpijat da se ne poremeti širenje variomata od 15km/h do 40 km/h?  :dontknow:

Znači i MHR multivar ima isti problem?  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: