Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: da li autobusi imaju prednost prolaska?  (Posjeta: 12645 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
da li autobusi imaju prednost prolaska?
« : 10 Svibanj, 2007, 22:31:03 »
jel zna neko da li privatni autobusi imaju prednost ispred motocikla kad izlaze sa ugibalista ili samo autobusi zet-a?
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #1 : 10 Svibanj, 2007, 22:33:38 »
ja mislim samo zet-ovci  :toothy3:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2007, 09:28:54 »
ma nemaju ni oni, vozila na glavnoj cesti imaju prednost, ona naljepnica na busu je samo preporuka da se propusti vozilo javnog prijevoza, a nikako prometni znak..
samo vidljivo istaknuti prometni znakovi vrijede za vozače, znači stop, pa trokut, a ove druge stvari ne..
samo ti vozi ravno, nesmije ti on oduzet prednost, ako hoćeš, stani mu, ali on mora pričekati da se glavna cesta isprazni, a onda smije izaći sa ugibališta..

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2007, 10:28:16 »
Tako je... nemaju oni nikakve posebne prednosti... sva pravila vrijede kao i za ostala vozila.
One naljepnice su stavili čisto da ih se propusti (kolegijalnost u prometu) ako je veći promet jer ne bi nikako izašao sa ugibališta, a imaju svoj vozni red...
Who's looking for punishment ??

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #4 : 11 Svibanj, 2007, 10:46:04 »
Mili moji, čita li iko od vas ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA...  :laughing7:

Evo 2 posebno interesantna članka za ovu problematiku, u cijelosti...
"...
Članak 41.

(1) Vozač vozila koje se kreće pokraj vozila javnog prijevoza putnika ili pokraj autobusa kojim se obavlja prijevoz za vlastite potrebe, zaustavljenoga na stajalištu, mora se kretati smanjenom brzinom i uz povećan oprez tako da ne ugrožava osobe koje u to vozilo ulaze, odnosno iz njega izlaze.

(2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka, kad radi ulaska u vozilo ili nakon izlaska iz vozila moraju prijeći preko kolnika, dužne su to činiti na način propisan u članku 129., 130. i 131. ovoga Zakona.

(3) Vozač mora zaustaviti svoje vozilo iza vozila iz stavka 1. ovoga članka kad osobe, ulazeći u to vozilo, odnosno izlazeći iz tog vozila, moraju prijeći preko prometne trake i biciklističke staze ili trake kojom se vozilo kreće.

(4) Vozač vozila koje se kreće iza vozila kojim se prevoze djeca i vozač vozila koji tom vozilu dolazi u susret na cesti koja ima po jednu prometnu traku namijenjenu za promet vozila u jednom smjeru, dužni su zaustaviti se kad je vozilo kojim se prevoze djeca zaustavljeno na kolniku, dok djeca ulaze ili izlaze iz vozila.

(5) Ako se vozilom organizirano prevoze djeca, vozilo mora ispunjavati posebne uvjete i biti obilježeno posebnim znakom, a za vrijeme ulaska i izlaska djece iz vozila vozač mora uključiti sve pokazivače smjera.

(6) Ministar nadležan za poslove prometa u suglasnosti s ministrom nadležnim za poslove obrazovanja pravilnikom će propisati uvjete koje moraju ispunjavati autobusi kojima se prevoze djeca.

(7) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba-obrtnik ako vozilo kojim se organizirano prevoze djeca ne ispunjava posebne uvjete i nije obilježeno posebnim znakom.

(8 ) Za prekršaj iz stavka 5. ovoga članka kaznit će se novča­nom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi.

(9) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji postupi suprotno odredbama stavka 1. i 3. ovoga članka.

(10) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji postupi suprotno odredbama stavka 4. ovoga članka i izreći će mu se jedan negativni bod.

(11) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji ne istakne poseban znak i ne uključi sve pokazivače smjera sukladno odredbi stavka 5. ovoga članka.
...

Članak 45.

(1) Vozač koji se vozilom uključuje u promet na cesti ili drugoj prometnoj površini (izlazak vozila iz garaže, dvorišta, parkirališta, stajališta, s površine na kojoj se ne obavlja promet vozila ili s drugih sličnih površina) dužan je propustiti sva vozila i pješake koji se kreću cestom, odnosno prometnom površinom na koju se uključuje.

(2) Vozač koji se vozilom sa zemljane ceste uključuje na cestu sa suvremenim kolničkim zastorom obvezno mora zaustaviti vozilo i ukloniti blato s kotača.

(3) Iznimno, od stavka 1. ovoga članka, za vrijeme vožnje u naselju, vozač je dužan tramvaju ili autobusu javnoga gradskog prijevoza putnika ili posebno obilježenom autobusu kojim se organizirano prevoze djeca, ako je to moguće učiniti bez ugro­ža­vanja ili znatnijeg ometanja prometa (naglo kočenje, znatno usporenje i sl.), omogućiti uključivanje u promet kad ta vozila izlaze sa stajališta ili ugibališta koje se nalazi izvan kolnika, odnosno s proširenja prometne trake koja služi za stajalište.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji pri uključivanju u promet postupi suprotno odredbama stavka 1. i 2. ovoga članka.
..."

Posebno mi je interesantno da možeš popušit 500 kuna ako sa blatnjavin gumama izađeš sa makadama na asvalt... :icon_biggrin:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #5 : 11 Svibanj, 2007, 10:55:12 »
Ups  ::) ...mislio sam da ih se propušta radi kolegijalnosti...
Ništa ponovno u ruku knigu PSP  :laughing7:
Who's looking for punishment ??

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #6 : 11 Svibanj, 2007, 11:00:31 »
ja nepustan buseve osin zimi.. jer ih onda trazin po gradu i grijen se na auspuh :):)

mislin sta cu pustit bus kad cu ga pritec 5 metara  nize i tako riskiran sebe i druge.. po gasu pa nek ceka... on je ionako spor i trom.. a zimi fala bogu.... pustis bus i 30 na sat iza njega... i bude toploo  :laughing7:


P.S. kako oni misle da cemo mi skinit blato s guma? spatulon i krpicon... lol
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #7 : 11 Svibanj, 2007, 11:18:51 »
Kako ti to misliš, misle... :icon_scratch:
 :toothy9:
Ni zakonodavac, ni policija ne mora mislit, i ne misli... A ti misli... :laughing7:
 :toothy9:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #8 : 11 Svibanj, 2007, 11:27:13 »
Jer da oni misle (policajci) onda tamo ne bi radili  :toothy3:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #9 : 11 Svibanj, 2007, 11:28:06 »
ja to tvrdim još otprije.
po članku 41.to moraš uraditi kad bus nema ugibalište a kad ima pješaci nesmiju prelaziti cestu ako se nisu uvjerili da ne ugrožavaju promet.to je stav kad nema zebre a kad ima opet ne bezglavo preko ceste ali sa više sigurnosti se prelazi jer vozila moraju stati.
po članku 45 svi autobusi koji su u ugibalištima moraju čekati da se cesta isprazni pa izači a ne se gurati usred kolone ili se gurati ispred dolazečeg auta pa izazivati naglo kočenje ili prometnu nezgodu(česti primjeri neznanja zakona o sigurnosti prometa na cestama od strane vozača autobusa).
Piaggio X9 250  Black Box

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #10 : 11 Svibanj, 2007, 11:35:15 »
pazi policija nemora misliti jer oni nisu da misle več da provode slovo zakona iliti ono što bi ti trebao znati a ne ponašaš se po tome več ka zaobilaziš.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #11 : 11 Svibanj, 2007, 11:36:23 »
Je mrci, ali tebe 3. stavak članka 45. obavezuje da ga propustiš ako ikako možeš, šta će ti u auto školi reć kad je on upalija livi žmigavac a ti možeš stat, jer po gardu se vozi 50, moraš stat i pustit ga... Jer, ako te zvekne, sva je prilika da si ti najeba, ili zbog prevelike brzine, ili zbog čl. 45 st. 3....
 :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #12 : 11 Svibanj, 2007, 11:37:50 »
pazi policija nemora misliti jer oni nisu da misle več da provode slovo zakona iliti ono što bi ti trebao znati a ne ponašaš se po tome več ka zaobilaziš.

Ma da, a nema debilnih zakona ili dijelova zakona, od moronske formulacije ala proročice u Delphima, do totalno idiotskih postavki, tipa četkicom za zube očistit gume kad se penješ po kiši sa makadama na asvalt... ::)
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #13 : 11 Svibanj, 2007, 11:40:33 »
Sasvim se slažem sa time da bi se trebalo gume očistiti od blata kad se ide na asvalt (to je presudno za skuteraše)... a sada kako ćeš to napraviti tvoj problem  :dontknow:
Who's looking for punishment ??

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #14 : 11 Svibanj, 2007, 11:44:29 »
pazi zato postoje uvjeti na cesti.
nikad nemaš idealne uvjete,temperatura 22, bez vlage,nepada kiša, nama ulja na cesti.
za tebe je bitno ako si 50m od busa i on se uključuje da ga pustiš ako možeš što msigurnije.
ako 20m več je i sa 50km/h upitno sigurno zaustavljanje zbog prometa iza sebe.
na 10m nema puštanja.od 20-10m ti je kritično a vozači  autobusa bi to trebali znati.oni to nežele znati.
zato kad se desi bočni udarac u bus bitni su tragovi kočenja,te mjesto udara. sve od polovice napred kriv je bus, a sve od polovice iza ti ako ima kočenja .a bilo gdje da ga opališ od  trečine busa iza bez kočenja ti si kriv a sve od napred do 2/3 busa on.
za to postoje studije.ali ima uvjek onaj ali zet ima svoju studiju i sudovi uvijek sude u njihovu korist.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #15 : 11 Svibanj, 2007, 11:44:44 »
Je, ako ćeš tako gledat, mora bi nakon šta si sa makadama preša na asvalt izać iz auta i pomest šljunak koji si nanija na asvalt... Ma daj, molin te... Zakon triba bit i provediv, a ne samo logičan... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #16 : 11 Svibanj, 2007, 11:47:37 »
pazi policija nemora misliti jer oni nisu da misle več da provode slovo zakona iliti ono što bi ti trebao znati a ne ponašaš se po tome več ka zaobilaziš.

Ma da, a nema debilnih zakona ili dijelova zakona, od moronske formulacije ala proročice u Delphima, do totalno idiotskih postavki, tipa četkicom za zube očistit gume kad se penješ po kiši sa makadama na asvalt... ::)

ima zakona i zakona ali ti kao civil moraš da ga poštivaš i nekršiš inače slijede sankcije,ako te vide ako ne ide na tvoju dušu.zakoni su spone društva inače bi bilo bezvlašče i kaos na ovom svijetu.
da nema zakona vidio bi te u parizu na trgu pobjede u jeku gužvanja prometa ili jednostavnije bilo koji kružni tok.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #17 : 11 Svibanj, 2007, 11:49:54 »
Je, ako ćeš tako gledat, mora bi nakon šta si sa makadama preša na asvalt izać iz auta i pomest šljunak koji si nanija na asvalt... Ma daj, molin te... Zakon triba bit i provediv, a ne samo logičan... :dontknow:
Zato se zakon naziva ''zakon''  :laughing11:
Who's looking for punishment ??

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #18 : 11 Svibanj, 2007, 11:50:12 »
rupe u zakonu su zakon :laughing7: :laughing7:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: da li autobusi imaju prednost prolaska?
« Odgovori #19 : 11 Svibanj, 2007, 11:50:35 »
je istina ali to neide tebe več gospodarskih vozila koja se kreču gradilištem gdje ti se blato uvuče u sve one rupe i rupice na gumama.
tebi je bitno ako imaš suv i vozio si se blatnom cestom da očistiš gume od krupnog blata a za to ti je dostatan i običan poljski put koji nije blatan.
Piaggio X9 250  Black Box