Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servis speedfight  (Posjeta: 5044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Epson

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje malo
  • Moj Skuter: Speedfight WRC
  • Moja Kaciga: Held Robot
  • MojSpuh: Leo Zx
Servis speedfight
« : 06 Svibanj, 2007, 19:47:33 »
Zanima me šta sve treba mijenjat,ima pređenih 6500km i nekad mi zna malo teže palit? ???
I na koliko km se rade servisi? ???
Speedfight WRC

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #1 : 06 Svibanj, 2007, 20:57:34 »
Pa rastavi i pogledaj remen, rolice, federe kvačila u kakvom su stanju,očisti ili zamijeni filter zraka,pogledaj svječicu,ulje u prijenosu,očisti fergazer i takve stvari.
Valjda imaš servisnu knjižicu?? U njoj ti sve piše:na koliko se rade pojedini servisi i što treba zamijeniti,očistiti i provjeriti :)

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #2 : 06 Svibanj, 2007, 21:16:53 »
očisti ili zamijeni filter zraka,promijeni svječicu,očisti fergazer i kanale variomata

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #3 : 23 Svibanj, 2007, 12:53:12 »
servise bi trebalo radit najmanje jednom godišnje ili na svakih 3 do 4 tisuće km...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #4 : 23 Svibanj, 2007, 13:38:47 »
ako nisu mjenjane rolice i remen onda obavezno to, svječicu novu, očistit frgazer i filter zraka..
federe kuplunga netreba dirat..
za ulje u prijenosu je rano..

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #5 : 23 Svibanj, 2007, 16:30:39 »
Mislim da ti je sve rečeno...  :)
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #6 : 31 Svibanj, 2007, 00:00:02 »
rolice kod speedfighta odlaze jaaako brzo. takvo je barem moje iskustvo pa bi ih trebalo mijenjati na svakom servisu, u intervalima kako sam i napisao :dontknow:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #7 : 05 Lipanj, 2007, 18:56:05 »
bolje je kupit multivar,pa si miran :icon_thumright:

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #8 : 05 Lipanj, 2007, 19:45:40 »
promjeni rolice(tvorničke su dosta loše),klizače,remen,sviječicu...ja remen mjenjam svakih 5k km,rolice isto a sviječicu svakih 2,5k km...očisti frgazer i filter zraka ili kupi novi jer nije skup(njega malo češće čisti,preporučljivo je)...a federe kvačila,ili ulje u gitribi nemoj ni pomišljat mijenjat jer je to ko novo...skuter jedva da ti ima kilometara...on je još nov... :icon_thumright:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #9 : 06 Lipanj, 2007, 02:59:12 »
ko ispod čekića... tek se razradio...  :toothy9: :headbang:

možda je vrijeme da promijenis i gume... ja ih mijenjam nakon svakih 5000 km...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #10 : 06 Lipanj, 2007, 09:39:04 »
ko ispod čekića... tek se razradio...  :toothy9: :headbang:

možda je vrijeme da promijenis i gume... ja ih mijenjam nakon svakih 5000 km...
imaš pravo,gume,tako ih i ja mjenjam...a seriske pak ništa ne valjaju,ako ih nisi promjenil,razmisli malo o tome...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #11 : 06 Lipanj, 2007, 09:57:09 »
guma već nakon godinu dana gubi svoja svojstva bez obzira dal stoji il se vozi..
evo npr, prije mjesec dana čitao sam u auto blicu ili auto klubu test ljetnih auto guma..
mjerili su najmanju dimenziju 155/70-13 (kakvu ja imam na puntu slučajno) i prema svim testovima pirelli P3000 pokazala se kao najbolja na kiši, a ja ju imam već 2.5 godine na autu (sve 4) i iako je ripna ok, ko nova, guma na mokrom klizi neizdrživo, a kad je bila nova vozio sam se i po snijegu bez problema..
tak da za gumu godina, najviše 2 i stavi nove ako ti je važna sigurnost..

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #12 : 06 Lipanj, 2007, 11:30:48 »
guma već nakon godinu dana gubi svoja svojstva bez obzira dal stoji il se vozi..
evo npr, prije mjesec dana čitao sam u auto blicu ili auto klubu test ljetnih auto guma..
mjerili su najmanju dimenziju 155/70-13 (kakvu ja imam na puntu slučajno) i prema svim testovima pirelli P3000 pokazala se kao najbolja na kiši, a ja ju imam već 2.5 godine na autu (sve 4) i iako je ripna ok, ko nova, guma na mokrom klizi neizdrživo, a kad je bila nova vozio sam se i po snijegu bez problema..
tak da za gumu godina, najviše 2 i stavi nove ako ti je važna sigurnost..
mene tih 5000 km izađe za manje od godinu a u prosjeku mjenjam ih jednom godišnje jer se guma stvrdne,postane više plastika nego guma...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #13 : 07 Lipanj, 2007, 22:02:34 »
ja za sada imam zadnju sava mc16,i uzmen od prijatelja isti motor sa priblizno istom kilometrazom,razletim se ja 50km/h i opalim naglo po zadnjoj kocnici,a motor samo klizi kao po ledu,ja uzmem svoj i vozim istom brzinom i na istom mjestu pocnem kocit,rezultat moj dva puta bolje staje,kocioni put mu je dva puta manji nego kod ovog sa serijskom gumom :icon_thumright:,iako sava nije neka marka skuter se puno bolje drzi po zavojima nego sa ovim serijskim ;D

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #14 : 13 Srpanj, 2007, 04:14:40 »
Ja sam kom Monda uzeo u proljeće dvije save i jaaako sam zadovoljan. prosao s njima oko 3000 km i u proljeće opet kanim uzet savu!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Servis speedfight
« Odgovori #15 : 01 Kolovoz, 2007, 17:09:26 »
jesu tvoje mc16