Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: KTM vs APRILIA  (Posjeta: 40199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #60 : 27 Srpanj, 2009, 22:46:49 »
Znam ja šta sam izjavio čuješ frend mi ima KTM u 30000km tri puta otvarana mašina i mjenjani ležaji,ja bi ga kupio,ali samo trkaći model ovi cestovni mi nisu niš posebni,a luka je do sada vozio samo taj KTM i to mu je sada najbolje,kada proba neš drugo imat će drugo mišljenje,a to za polutke stoji i reć ću samo malossi poluproizvod i obavljaju one svoju svrhu,ali o tome kako su u centru i kako su zavarene to bi bolje moja baba napravila :laughing7:
I ono bilo bi lipo da ne napravite od svake teme moj tata je jači od tvog itd.........
Pozdrav ako se mislite prepucavat uživajte isključujem se iz ove teme :hello:
« Zadnja izmjena: 27 Srpanj, 2009, 22:50:33 black-rox »

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #61 : 28 Srpanj, 2009, 00:39:37 »
svakako,nema smisla prepucavat se ko djeca...a za voznju,pa recimo da sa svojih 18 godina nema sto nisam vozio..inace,vrlina mi je sto se ne volim hvaliti....ali znam da sam proso pun k motora i auta...istina,tu apriliu nisam probao niti husaberg,ali po iskustvima drugih mogu zakljuciti

Offline BRICKS

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DUBROVNIK
  • Moj Skuter: piaggio nrg mc2
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSetup: trophy
  • MojSpuh: yasuni r mid-race
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #62 : 28 Srpanj, 2009, 15:46:33 »
ktm-ovi cestovni su odlični,za trkace nemam komentara, ktm ima kvalitetu a isto tako i apriliak,ali ktm je ktm :)
your soul is your scooter,your life is scooter tuning!!!!!

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #63 : 01 Kolovoz, 2009, 14:59:56 »
Da KTM je baja nad bajama kvari se non stop to je prvo jednom riječi baja ja sam rekal ili sxv ili husaberg drugo me ne zanima,ali ktm ne postoji ni jedan da ga moreš regat sve su soft sm,mene zanima samo hard sm,a takovoga oni nemaju homologiranog za cestu :hello:

svako ima svoje mišljenje, ali KTM je ''izmislil'' supermoto, i ako on nema hard sm onda nema niko
pogle SMC660. stari. od husaberga(tog godista), koji je simbol za brutalni, a ne hard SM, je malo teži , zbog toga mozda malo manje reaktivan sve ostalo isto
novi 690 izgleda malo ''mekše'' ali ko je god probal 660 i 690 , veli da je 690 u svemu bolji od 660. vani u prvenstvima(koja su daleko ispred našeg) pun k... vozaca vozi sa 690 s par preradica (skinu signalizaciju, spuh...) i konkurentni su . za mene je to cist dosta hard.

soft sm je xtx, pegaso, DRZ i ekipa. to svaki ktm, pa i soft (pajo patak, 640) opere samo tak

Offline BRICKS

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DUBROVNIK
  • Moj Skuter: piaggio nrg mc2
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSetup: trophy
  • MojSpuh: yasuni r mid-race
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #64 : 01 Kolovoz, 2009, 15:25:16 »
slazem se :icon_thumright:
your soul is your scooter,your life is scooter tuning!!!!!

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #65 : 04 Kolovoz, 2009, 11:59:39 »
aprilia do 250  :prvi:

Ktm majka SM-a i po meni daleko prodavaniji i bolji od aprilie...Prvak svoje kategorije  :sign113: :prvi:

Offline street_rider

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: SR50(80)
  • MojSetup: Polini
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #66 : 04 Kolovoz, 2009, 12:29:41 »
aprilia do 250  :prvi:

Ktm majka SM-a i po meni daleko prodavaniji i bolji od aprilie...Prvak svoje kategorije  :sign113: :prvi:

potpis
SuperMotard .. The second most fun thing you can put betwen your legs...

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #67 : 06 Veljača, 2010, 17:31:38 »
evo zanimaju me vasa misljenja,konkretno o modelima supermoto jedne i druge firme.npr ktm smr 560 i aprilia sxv 550....ja mislim da ktm-u nema premca sto se tice supermota,uostalom zasto bi ga vozio svjestski prvak bernd heimer.neki padaju na izgled,pa im se taj motor cini najbolji,a ustvari nisu nista probali.... ja jesam vozio dosta ktm supermota(625,660 smc,640 sm) i same rijeci hvale za njih,jedina mana starijima su vibracije....eto recite mi molim vas mogu li se mjeriti ktm koji proizvodi sm bog te pita koliko i jedna aprilia koja je jucer pocela proizvodit....po meni,aprilia je nikakva posebna firma kao sto neki misle....rsv 1000 potpuni promasaj,ova nova rsv 4 ili kako vec,nema je nidje na trkama a toliko se brujalo o njoj....

Ma šta ti pričaš, od kuda ti takve gluposti molim te?! :malolud?: :BangHead:
Aprilia ne proizvodi motore od jučer nego je vrlo jaki brend kako na tržištu tako i na GP sceni.
Odi malo na oficijalne stranice SP u SM-u http://www.supermotos1.com/ pa pogledaj poredak proizvođača u zadnjih 6godina.
SXV450/550 i KTM450/550 su trkaći motori homologirani za cestu. KTM 450/550 je potpuno drukčiji motor i koncepcija od SXVa počevši od motora preko ovjesa pa na dalje. SXV 5.5 ih je sve pomeo na Pikes Peak-u pa ti vidi... Sigurno je da ni jedan ni drugi ne traju puno, samo što je apriliju puno veće sranje i skuplje popravljati. SXV je po onome šta sam čuo od prijatelja dosta jači motor u odnosu na KTMa, i van ceste se baš i ne koristi na utrkama radi te snage i njenog ispoljavanja (šuma, blato, kros...).
SXV u SM klasi nema nikakve alternative, jer dorsorduro je više neki motorić za svaki dan, dok KTM ima i te kako poveći izbor normalih SM-a što je i jedina razlika među proizvođačima. Što se tiče "normalnog" supermota, normalno da je KTM najbolji izbor jer nude najviše u performansama, ciklistici, trajnosti i kvaliteti za razliku od konkurencije. Inače za razliku od Huasqvarne po kvaliteti je LC4 bolji za barem dvije stepenice, što je opće poznato.
A što se tiče RSV-a motori su iznimno pouzdani, rade 100t km ko od šale.

Idu mi na k**ra* više te usporedbe, ovaj valja a ovaj je za smeće... Nađi neku referencu, argumente za jedan i drugi pa ih iznesi a ne ovako. Ja da biram između SXV-a i KTMa 450/550 uzeo bi radije KTM isključivo radi jedne stvari, jedan cilindar, jednostavniji i jeftiniji popravci, a što se tiče zvuka, više mi se sviđa mono grmljava :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 06 Veljača, 2010, 17:34:48 Trinad »

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #68 : 06 Veljača, 2010, 17:55:41 »
Ovo zadnje je bilo prije nego je max biaggi počeo zavrsavati utrke medju prvima,malo sam bio iznerviran blekovim blacenjem ktm-a,pa sam zato sve ono napisao....

Offline dino-vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VKCI
  • Moj Skuter: Yamaha xt660x
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: da 2
  • MojSpuh: Akrapovič
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #69 : 09 Veljača, 2010, 18:01:16 »
Aprilia 0 bodova...KTM 20/20 odličan(5)
Mi trčimo za srećom,a nesreća za nama!!!

Offline bole_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SpeedFighter 2
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #70 : 20 Veljača, 2010, 11:24:11 »
gledaj godiste kad je izasla RSV...onda usporedi sa japancima tih godista, ne sa novima...

ako je ciklistika jebena kile nisu toliko vazne osim za stazu...vozio sam i neke nove hiljadarke, a najlakse mi je bilo vozit CBR 900 iz 1993. a koliko on ima kila?

filmic nisam ni pokrenuo ni necu, meni boljeg nema od V masine

Imas suzuki TL1000R V masina pa pogledaj po youtube i slusaj mu zvuka hahah

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #71 : 20 Veljača, 2010, 11:59:57 »
Imas suzuki TL1000R V masina pa pogledaj po youtube i slusaj mu zvuka hahah

znam ja kako TL zvuci, i to sa TwoBrothers ispuhom

Offline Waynder

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • Ma joj...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • StuntBase
  • Mjesto: WL
  • Moj Skuter: SR 172 Stunt, Derbi GP1 172 Stunt, KTM SD
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #72 : 20 Veljača, 2010, 12:10:56 »
fakat godinama nisam vidio na hrpi ovolko djece koja se razgovaraju kao da znaju svasta al su svjesni da zapravo ne znaju nista pa bubaju svoje imaginarne teze  tipa "moj frend je imal... imam ja frienda... moja tata ima veci qurac od tvog..."
 :toothy9:

volim vas...  :binkybaby:
« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2010, 12:12:55 Waynder »

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #73 : 20 Veljača, 2010, 13:23:28 »
fakat godinama nisam vidio na hrpi ovolko djece koja se razgovaraju kao da znaju svasta al su svjesni da zapravo ne znaju nista pa bubaju svoje imaginarne teze  tipa "moj frend je imal... imam ja frienda... moja tata ima veci qurac od tvog..."
 :toothy9:

volim vas...  :binkybaby:

bas brizno  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Offline endi

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • MojSpuh: MALOSSI MHR TEAM
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #74 : 18 Ožujak, 2010, 19:21:46 »
aprillia zakon :toothy12: :toothy12:

Offline Sauron

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 145
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #75 : 18 Ožujak, 2010, 22:06:16 »
lol rsv 1000 da napravi 100,000km ko iz šale,e da mi je to vidjet stari moj xD :laughing9:
možda misliš samo na kostur da toliko prođe a 5 mašina već promijenjeno hahahaha xDDD :toothy12:
nemožeš uspoređivat te motore,svaki ima neku svoju manu,ovaj ono ovaj ovo itd...to su totalno 2 različita motora,ovaj v2 mašinu,ovaj 1 cilindar,ovjesi drugačiji i slično...
da uspoređujete recimo tm-a,husqvarnu,husaberga i ktm-a za SM trke to već može jer su takoreć "slični" motori ali sxv je totalno drugačiji od njih :icon_thumright:

Offline tomy.mayoneZza

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #76 : 13 Svibanj, 2010, 19:08:31 »
ako ste čitatelji moto pulsa sigurno ste vidjeli testove supermota. sxv 5.5 je najjača mašina u toj klasi, dok ktm u toj klasi recimo bolje pegla zavoje tj bolji ovijes ima ispucavanje iz zavoja, prijenos itd. (da se razumijemo govorim o modelima 08-09) ovo što pričate za apriliu da se kvari to ovisi do vlasnika kako ju održava, tako i svaki motor. supermoto su jake i lagane pile i treba ih redovno servisirat(npr svakih 15 radnih sati ilitiga cca1000km zamjenit ulje i filtere) osobno sam za ktm jer sam u njega zaljubljen već duže vrijeme i bio je jedan u planu prošlo ljeto al će morat još pričekat. želja mi je uzet nekog s enduro mašinom koja je slabija od naturpijanih sm-a i ima duže servisne intervale, kako bi neki u prijevodu reki: nepoderiva mašina =D ako se nevaram 450 exc mašina ima 44ks dok 450 smr ima oko 50ks. iz posta prije sam pročitao nešto da se TM uspoređuje sa ktm husaberzima husqvarnom i ekipom. ukratko, TM nema kaj tražit tamo.husaberg i ktm je jedna te ista mašina i sklapali su se donedavno u istoj tvornici. a ovo soft i hard sm, brijem da su hard sm iznad 600ccm znači dorsoduro i ekipa čak i onaj ktm 760 replica...
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2010, 19:20:56 tomy.mayoneZza »
nisam ginekolog al mogu pogledat...

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #77 : 13 Svibanj, 2010, 19:31:52 »
ktm svaki ima po gradu u zg kolko sam skuziio ...

al aprilia bi mi bila prva na meti da imam kesa za to... :icon_thumright:

jebe mi se ako se kvari nakon kojih 15 soma km, aprilia je aprilia...izgled i tradicija.. sve  :)

Offline juric_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žabjak
  • Moj Skuter: Zippetollini 4t
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: top secret
  • MojSpuh: top secret
Kad Zip naraste bit će Tuono ;)

Offline DevMichele

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1091
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: ktm 525, SKR 180. EX sp180 fx 125 vx209
  • Moja Kaciga: agv k4
Odg: KTM vs APRILIA
« Odgovori #79 : 11 Srpanj, 2010, 21:48:40 »
prvo
"A što se tiče RSV-a motori su iznimno pouzdani, rade 100t km ko od šale."


mislim da je ovo smjesno imas u jednoj motoreviji test izdrzljivosti u kojem su vozeni sljedeci motori Aprilia RSV4R, yamaha YZF-R1, suzuki GSX-R 1000,BMW 1000rr, honda CBR 1000 RR, kawasaki ZX-10, ducati 1198 R, KTM RC8 i MV agusta F4 ..najgore je prosla aprilia protukla radilica itd itd

tako da ono  :angry7:

drugo
"vani u prvenstvima(koja su daleko ispred našeg) pun k... vozaca vozi sa 690 s par preradica (skinu signalizaciju, spuh...) i konkurentni su . za mene je to cist dosta hard"

vidi samo usporedi nase staze i vani npr kod nas jedna staza u puli,porecu, ili u zadru je mala za skutere a kamoli ne za neki sm pa zato se kod nas voze sm 450/550 nista preko jer sto su okretniji to su brzi i bolji za nase staze.

Jos nesto bio je eu prvenstvou u puli i nisam vidio nista preko 550 ccm tako da ovo tvoje je prvi glas ..mozda grijem  :dontknow: