Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 250 -board comp.- problem  (Posjeta: 4647 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RobiSR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: SR 150, Nexus 250 & VW
  • MojSetup: ser.
  • MojSpuh: ser.
Nexus 250 -board comp.- problem
« : 20 Srpanj, 2009, 12:48:59 »
Dakle motor je nexus 250 i problem je sljedeci: jucer mi frend pokusava sa nekom kombinacijom tipki na kompu i okretanjem kljuca ponistiti znak za servis na Nexusu i poremeti mi sve, konkretno, sve sta je bilo u km i km/h je u miljama mph i gorivo u galonima!!, danas sam ja nesto pokusavao dobiti ali nista pa ako netko zna koja je shema za vratiti to u prvobitno stanje neka slobodno napise i jos ako zna moze li se i kako ponistiti znak za servis jos bolje, a da nejdem sad u ovlasteni servis to ponistavat   (valjda se bar moze vratiti u km i litre ak je on to vec uspio poremetiti pritiskanjem i okretanjem klj.)

hvala

Bilo nam je bolje kad smo bili klinci
jer tada oko mene svi su bili pozitivci
i ponekad pozelim da smo opet klinci
a sjecanja ozive kada vidim nas na slici

Offline Dino st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #1 : 20 Srpanj, 2009, 13:39:56 »
Ja san sebi poništija tako da san drža ono za blicanje i tipku mode i okrenia ključ i nije mi bilo ništa.

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #2 : 20 Srpanj, 2009, 16:28:24 »
hmm da se to da izmijeniti u mjere americkog standarda nisam znal al za ponistavanje ikone servisa ili remena se pritisne tipka mode i set odjednom i zatim okrenes kljuc istovremeno dok drzis ove dvije tipke i poslije izaberes koju ikonu zelis ponistiti

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2009, 19:22:38 »
hmm da se to da izmijeniti u mjere americkog standarda nisam znal al za ponistavanje ikone servisa ili remena se pritisne tipka mode i set odjednom i zatim okrenes kljuc istovremeno dok drzis ove dvije tipke i poslije izaberes koju ikonu zelis ponistiti
kod frenda na runneru je bilo km u mph ....i ja sam nesto cacko pritisko i nekako promjenio u km....vise nikad nisam otkrio kako sam to promjenio hehe ....a runner je 50ccm....2009 god ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Dr.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Metropopola
  • Moj Skuter: nexie 300
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #4 : 20 Srpanj, 2009, 20:51:35 »
Pozdravljam ekipu na forumu;prvi put se javljam-nadam se da mogu pomoći.Inače vozim nexusa 300.
Što se tiče opcije biranja između km/h i mph(piše u uputama-Gilera) gumbe "mode"i "clock"istodobno držati pritisnute duže od 3 sek.sa ključem u kontakt bravi u položaju "off".Kada se na ekranu pokaže riječ "set"jedinica mjere je promijenjena.

Offline RobiSR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: SR 150, Nexus 250 & VW
  • MojSetup: ser.
  • MojSpuh: ser.
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #5 : 20 Srpanj, 2009, 22:28:38 »
ovo zadnje radi samo kaj se treba pritisnuti MODE i CLK, i tsviti kljuc na ON i te i dalje DRZATI tipke pritisnute preko 3 sec. i to je to!

ovo drugo za ponistavanje servisa isto radi, pa ako c enekome trebati postupak je ovaj:

This is the steps to reset the warning indicator

Step 1 : Press and hold "Mode" + "Set" button together-gether.... (Tasteri Mode i Set drzi)
Step 2 : Turn the Key to "ON" while pressing both Button for more than 3 seconds (okreni kljuc u kontakt bravi na ON dok drzis stisnute tipke MODE i SET vise od 3sekunde)
Step 3 : release "mode" and "set" button and quickly select either service indicator or belt indicator by pressing "mode" button (zatim pusti MODE i SET i tada sa tipkom MODE brzo odaberi sto hoces ponistiti.
Step 4 : press the "mode" button for more than 3 secs to store... (zatim tipku MODE zadrzi vise od 3sek)
step 5: switch off the key........ (kontakt bravu vrati na OFF)

then.. to check... switch the key to ON and the service indicator will be gone..... (ponovno okreni kljuc na ON i servis bi trebao nestati)

znaci ako gori kljuc i remen trebao bi ponoviti radnju 2x ali u STEP3 odaberes sto hoces resetirati.
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2009, 22:37:57 RobiSR »
Bilo nam je bolje kad smo bili klinci
jer tada oko mene svi su bili pozitivci
i ponekad pozelim da smo opet klinci
a sjecanja ozive kada vidim nas na slici

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #6 : 20 Srpanj, 2009, 22:36:26 »
Pozdravljam ekipu na forumu;prvi put se javljam-nadam se da mogu pomoći.Inače vozim nexusa 300.
Što se tiče opcije biranja između km/h i mph(piše u uputama-Gilera) gumbe "mode"i "clock"istodobno držati pritisnute duže od 3 sek.sa ključem u kontakt bravi u položaju "off".Kada se na ekranu pokaže riječ "set"jedinica mjere je promijenjena.

nebre pisati na ekranu set ako je kljuc u polozaju off
probaj ovak... pritisnuti clock i mode i drzati 3sekunde i zatim okreni kljuc al istovremeno drzi te tipke, ak ne uspije iz prve probaj vise puta ponoviti radnju jer dosta je zaje**** to napraviti ak sam radis tj nespretno

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #7 : 20 Srpanj, 2009, 22:39:16 »
je tocno tak kak sam ti rekel sad sam probal i sljaka :icon_thumright:

Offline RobiSR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: SR 150, Nexus 250 & VW
  • MojSetup: ser.
  • MojSpuh: ser.
Odg: Nexus 250 -board comp.- problem
« Odgovori #8 : 20 Srpanj, 2009, 22:53:57 »
je tocno tak kak sam ti rekel sad sam probal i sljaka :icon_thumright:
to sam i ja u garži gledo kak kljuc na off j#boga, pa ja odlucih stavit na ON i vis vraga, radi, i ono ponistavanje servisa radi, sve radi...idem se voziti....
Bilo nam je bolje kad smo bili klinci
jer tada oko mene svi su bili pozitivci
i ponekad pozelim da smo opet klinci
a sjecanja ozive kada vidim nas na slici