Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Kisbee 50 4t  (Posjeta: 1807 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Kisbee 50 4t
Peugeot Kisbee 50 4t
« : 20 Lipanj, 2022, 09:11:42 »
Pozdrav svima , treba mi par savjeta o gore navedenom skuteru. Na skuteru sam ja skidao elektronsku blokadu i sa 45 km/h maksimalna brzina je sad oko 70 km/h sto mi odgovara , odnosno ne treba mi vise od toga , a sto se tice ubrzanja tu je ok ali mu fali malo bolje ubrzanje , pa pitanje je isplati li se raditi bilo kakvu vrstu "tuninga". Planirao sam da stavim auspuh "protocniji" od fabrickog , da stavim malo lakse rolnice i tvrdje opruge ( federe ) u kvacilu , ali jako bitna stvar da napomenem , ne zelim da diram masinu , da je kitujem i te stvari. E sad moje pitanje je da li se to isplati raditi , jer mi je isto u planu da stavim gljivu i vecu diznu u karburator , mada sam cuo samo lose stvari o tim gljivama , da necu nista dobiti sa njom , samo vecu potrosnju i slicno.... Sad taj ceo "tuning" sa gljivom i diznom bi me trebao izaci oko 110 eura , da li se isplati uloziti pare?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #1 : 20 Lipanj, 2022, 14:58:02 »
Zaboravi auspuh i gljive i dizne, masinu ne diraj uopce, jedino isplativo na tom agregatu je staviti malossi multivar i odma dobivas 30% bolje ubrzanje pogotovo bolje ponasanje na uzbrdici.

Auspuh gljive i slicno na tom agregatu stvaraju samo probleme i nikakve dodatne performanse.

Rade investiraj u dobar prenos, set dobrih kocionih plocica i pakni i bolje gume.

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2022, 18:47:06 »
kolko km ima skuter?

ps, nemoj nista kemijati sa gljivom, bacanje para...

Offline Aleksa1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Kisbee 50 4t
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #3 : 20 Lipanj, 2022, 18:50:49 »
Skuter ima 8500km , 2013. God

Offline Aleksa1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Kisbee 50 4t
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #4 : 20 Lipanj, 2022, 18:52:47 »
Sto se tice multivara , koju gramazu rolnica bi trebao da uzmem , i koje opruge?

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #5 : 20 Lipanj, 2022, 18:58:07 »
za pocetak uzmi neke jeftine rolice vise gramaza, mozes ih kombinirati 3+3 dok ne pogodis tezinu, pa onda kupis kvalitetnije... opruge isto uzmes set, malossi budu po 3 seta pakirane, al ne vjerujem dati trebaju neke tvrde... mozda ih ni neces trebati ako samo multivar stavis... uzmes prvo vario pa probaj kako ide, da ne bacas pare

Offline Aleksa1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Kisbee 50 4t
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #6 : 20 Lipanj, 2022, 21:32:38 »
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2022, 22:00:34 Aleksa1501 »

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Kisbee 50 4t
« Odgovori #7 : 20 Lipanj, 2022, 22:14:40 »
A uzmi neki provjereni vario, Malossi , polini, stage 6, ne znam sta vec ima dostupno za tvoj motor, nemoj uzimat odma sve federe  i pi*darije, uzmi si samo rolice za stelovanje... vidi kako ide, pa onda uzmi kvalitetnije i po potrebi federe... opet dr pulley, malossi, polini, bando, stage 6 su sve rolice pristojne kvalitete koje uzmes kad pogodis tezinu...

Centralni feder ako stavis pretvrd, a skuter serijski, izgubit ces krajnju, jer je preslab da istera pritisak...

Ako pak na kvacilu imas tvrde federe krece iz visokih okretaja, slajfas lamele, umjesto da odma lupe dolje nize di ima skuter najvise momenta...