Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: s Lunom do Mjeseca  (Posjeta: 7208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
s Lunom do Mjeseca
« : 02 Svibanj, 2007, 08:18:38 »
Prije tjedan dana odlucio sam Pustovovine Ludog Djeda odraditi na Luni, što ćete uskoro moći čitati u Moto klubu broj 12. Riječ je o Luni 50 Vision, 2T, ponuđenoj za keš po cijeni od 7.499 kunića...
Oteo sam na tri dana mali, ljepuškasti plavi strojček našem Eladiju i drugogo jutra krenuo po Zagrebu pa potom do Sesveta, preko Laza do Marije Bistrice. Potom sam vozio do Gupčeva spomenika i Gornje Stubice pa preko Donje i Stubaka, starom cestom oko zapadnih obronaka Medvednice do Podsuseda i Zagreba. Sljedeća dva dana Lunu sam vozio po Zagrebu, prošavši ukupno gotovo 200 km s jednim spremnikom benzina od cca 35 kn.
Luna je dopadljivo prdekalo i djeluje pouzdano. U trenutku preuzimanja bila je prošla oko 300 km. Shodno skromnoj snazi odblokana potegne malo preko 60/h. Ubrzanja su u skladu s općim osobinama stroja. Nije penjačica pa je na uzbrdicama dosta inertna, ali ideee. U trenutku preuzimanja gorila je lampica rezerve ulja. Dopunio sam spremnik do grla, ali se nije gasila. U kontaktu sa zastupnikom rečeno mi je neka samo vozim da nije problem u mješalici nego u pokazivaču, što će se otkloniti na prvom redovnom servisu. Kočnice su osrednje. Vole zacviliti, kao da je netko prignječio vreću punu miševa, ali i nakon intenzivnijeg rada ne iskazuju zamor. Čak ih se da i dozirati. No, pri jačem kočenju dolazi do bučnog pucketanja plastike na upravljaču.što iritira. Plastika je dosta nekvalitetna, zvuk motora brundav, ali pravilan. Sve skupa ipak djeluje pouzdano i ok, nakon navikavanja na funkcionalne zvukove... Možda bi drugi auspuh dao i malčice bolje vozne osobine. Inače, za kineza, auspuh je lijep... Prostora nema previše, a sjedalo je volkswagenovski tvrdo, ali dovoljno prostrano i za veću osobu. Pod njim ima mjesta taman za kacigu. Dvije osobe stanu na nju samo za silu, na kraćim relacijama.
Simpatično je što uz doista suzdržanu cijenu Lune dobiva i elektronički limitator na gumb, smješten u podnici... Za tu cijenu od okruglo soma eura, teško je dobiti bolje 2T vozilo. Daljnjom uporabom testiranog primjerka saznat će se kako podnosi entrpiju, odnosno zub vremena. Pretpostavljam da neće biti problema, štoviše, motor bi mogao biti dugovječan, a i ostalo pije vodu. Luna je idealna za nezahtjevnije korisnike, koji ju ne kane tunirat i s njom ludovat već razumno koristiti u svakodnevnici prvenstveno za gradsku vožnju u kojoj je izuzetno podatna i spretna, već i zbog dimenzija, a i sve ostalo je ok, kao i za povremene, manje, nepretenciozne izletiće od oko stotinjak km... Eto, meni je bilo čisto ugodno i zabavno... što želim i svom drugim budućim korisnicima.
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2007, 08:32:43 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2007, 12:15:44 »
.ide ona i preko 70 uz uistinu skromno ubrzanje :)
..a i da se sasvim lijepo tunirat ta kopija yamahe :)

mislim da joj je kvaka tromosti auspuh koji je evidentno radjen za 4T mashine pa ovaj skuter poprilicno gusi  :frajer:
..a i treba malo pogledat variomat  :laughing7:

sto se tice voznih osobina, skuter odlicno drzi pravac , pa i po rupama i uistinu losoj cesti , te iznenadjuje voznim osobinama..
iako je losa zadnja bubanj kocnica i osrednja prednja koja je ipak disk kocnica , mislim da se to da rijesiti zamjenom orginalnih sa kvalitetnijim disk plocicama  , i to ima smisla tek kad se skuter malo nabrije, jer ovako je sasvim u skladu kocenje s brzinom samoga skutera :icon_thumright:


skuter je uistinu jeftin, i ja bih rekao ne da je los s obzirom na talijanske i japanske jurilice, to nema smisla za usporedbu, nego bih rekao da je skuter nevjerovatno dobar  s obzirom na cijenu od soma ojra  :headbang:


mene super preveze po gradu Zagrebu i okolici od tocke A do tocke B

tako da se opet slazem s filipom, da ce manje zahtjevni korisnici biti potpuno zadovoljni dobivenim uz nisku cijenu  :frajer:

PS
blokada na gumb ne dolazi koliko ja znam sa skuterom vec se posebno narucuje :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2007, 12:43:41 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2007, 14:01:54 »
bas si lijepo nadopunio, Eladio...
bitno je kako će izdržat duže testiranje... i poslijeprodajna servisna usluga, za koju mislim da je doista na visini...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #3 : 02 Svibanj, 2007, 15:00:46 »
je, elektronska blokada se posebno narucuje.
servis je provjereno na razini, tako da ne bi trebalo bit problema sto se toga tice. laksim rolicama bi se ubrzanje popravilo.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #4 : 02 Svibanj, 2007, 15:06:49 »
da, posebno se naručuje blokada, a ondA TREBA PREKLINJAT GOSPODU ŠPENGLERE, koji su ju napravili, da ju imontiraju....
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #5 : 02 Svibanj, 2007, 15:18:23 »
da, posebno se naručuje blokada, a ondA TREBA PREKLINJAT GOSPODU ŠPENGLERE, koji su ju napravili, da ju imontiraju....

Mislim da blokadu na Lunu stavljaju u ovlastenom servisu u vrlo kratkom vremenskom roku, vrlo povoljno!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #6 : 02 Svibanj, 2007, 16:25:19 »
ma platim i duplo da se montira na moj speedfight II, ali džaba... kako rekoh, nema se vremena
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: s Lunom do Mjeseca
« Odgovori #7 : 25 Srpanj, 2007, 21:30:45 »
da, posebno se naručuje blokada, a ondA TREBA PREKLINJAT GOSPODU ŠPENGLERE, koji su ju napravili, da ju imontiraju....
to ja nemogu potvrditi! servis u BETA MOTO-u ugradio je blokadu za nekih 10 minuta!
prvih  skoro 300 km proslo je neocekivano dobro!
u gradu trosi 3 litre a van grada 2,5!
meni je u svakom slucaju udobna i pri startu dovoljno brza!
koja joj je maksimalna brzina neznam jer sam pocetnik i skuter je nov!