Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: vozacka dozvola!!  (Posjeta: 8883 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delboy1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: akrapovic
vozacka dozvola!!
« : 16 Lipanj, 2009, 19:20:54 »
ovako radi se o tome da imam B kat. vec 3 god i sad namjeravao ic polagat za A kat. kad gle cuda dodjem u autoskolu i saznam da se zakon promjenio te da ne mogu polagat do 24-te (jos 3 god), mogu polagat one A1, A2 a to me ne zanima jer zelim kupit neki R motor od 600ccm. pa me zanima jedna stvar inace sam rodjen u bosni i tamo imam kucu (dakle mogu se tamo prijavit i izvadit osobnu) pa me zanima da li mogu tamo polozit pa samo tu vozacku prevest tu i da imam A kat. da li tamo isto postoji zakon taj s A1,A2..? i da li znaci postoji ta rupa u akonu?? jer imam prijatelja koji su moje godiste i polozili prije tog zakona i imaju A dakle nebi trebalo bit problema kad bi mi u dozvoli stajala A kat!? p.s. stavio sam na ovaj podforum jer je posjeceniji od podforuma motori. unaprijed hvala na odg.!!
ninja 636:))

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2009, 19:22:58 »
Nisam 100% siguran, ali ako mozes imati bosansku vozacku u kojoj ti je A kat. onda sa njom vozis i po HR. Za prijenos na HR vozacku ne znam, ali mislim da ne mozes

Trebas se samo raspitati da li mozes koristiti bosansku vozacku ukoliko si prijavljen u HR kao stalna adresa.



P.S.
sve ovo pisem napamet, ali sa velikom dozom logike (samo logika i zakon ne moraju biti na istoj valnoj duzini).
Najbolje da se za tu soluciju raspitas u prometnom odjelu HR policije
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2009, 19:25:31 3alfa3 »

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2009, 23:05:10 »
u bosni imas
A1 kategoriju koja je do 125ccm
A  kategoriju koja je preko 125ccm

evo vidi moj slucaj..ja ti sad polazem A iako imam 18 god..cuo sam da ce i kod nas u bih izaci zakon da nemozes odmah poloziti A..al nisam siguran

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2009, 23:33:14 »
u bosni imas
A1 kategoriju koja je do 125ccm
A  kategoriju koja je preko 125ccm

evo vidi moj slucaj..ja ti sad polazem A iako imam 18 god..cuo sam da ce i kod nas u bih izaci zakon da nemozes odmah poloziti A..al nisam siguran
koliko te izaslo za A ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2009, 23:47:37 »
koliko te izaslo za A ??

ne znam jos..cijena ce bit na kraju kada se sve zavrsi..tako sam dogovorio sa instruktorom..mogu rec da je za A i B oko 1500KM

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2009, 23:51:53 »
je#es to sa kategorijama.....evo imam 18,polozio za auto,jos malo cu kipti ktm-a,polozit cu tu prokletu a2 (do 47.6 ks).....mogu govorit sto zele i zakon me ne zanima,kad mogu bjezat sa scooterom mogu i sa ktm-om :) ili jednostavno voziti prigusenog ktm-a,ali to mi ne pada na pamet :)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #6 : 17 Lipanj, 2009, 13:00:15 »
ako u BIH položiš A a imaš dvojno državljanstvo onda ti nije bitna RH vozačka jer imaš aktivno dva državljanstva.

ako si živio u RBIH i doselio se u RH onda nakon 6 mjeseci obavezan si zamijeniti vozačku RBIH za vozačku RH.

ako hočeš biti siguran kad vidiš policajca stani i pitaj nebu te niš koštalo. ljepo zamoli da ti objasni i sve buš znao, inače  gospodo kad nešto neznate pitajte plavca obavezno vam moraju odgovoriti tako i tako jer policija nije samo da kažnjava več imaju obavezu da vas informiraju.
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2009, 13:02:47 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #7 : 17 Lipanj, 2009, 14:44:21 »
neznam kod vas kako je ali ovo sto citam je...  kod nas u makedoniju postoje 3 kategorije i to

1. M- do 50cc i se polagaju samo testove i to kosta 50e ( komplet sve ) ta kategorija moze da se polaga na 14god.

2. A1- do 125cc se polsgaku testove  + voznju  kosta oko 200e ( komplet sve ) ta kategorija se polaga na 16god a kad napunis 18god direktno dobijas A kategoriju ( ne moras nisto polagati i sl. samo ides da ti zamenu kategoriju od A1 vo A )

3. A-motorcikli bez nikakvih ogranicenja kosta oko0 200e i se polsga na 18god ( ako na 16god si polagao za A1 na 18god A kategoriju dobijas bez polaganje )

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #8 : 17 Lipanj, 2009, 15:25:22 »
bilo pa prošlo
Piaggio X9 250  Black Box

Offline _aerox_

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 953
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: Aerox skuplja prašin
  • Moja Kaciga: šarko
  • MojSetup: Plavetni
  • MojSpuh: Serija
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #9 : 20 Lipanj, 2009, 14:26:01 »
e ekipa.jedno me zanima,jel mene to ujak podjebava il kaj,ako te haltaju bez vozacke kazna od 10do 15tisuca kn???? :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Offline jux-zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 523
  • Spol: Muški
  • Reklame *HEPI* 091/543 84 56
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jelkograd
  • Moj Skuter: Runnera vx(r)
  • MojSetup: Marinija 200
  • MojSpuh: 4 road & Serdo(negdje u kanalu)
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #10 : 20 Lipanj, 2009, 14:48:30 »
Ne zajebava te  :icon_biggrin:
...voznja nije samo zabava..voznja je nacin zivota...

_________Reklame *HEPI*_________
Tisak na: dresove,kape,majice,upalja?e,olovke. Izrada zastava. Oslikavanje izloga,automobila,motora. Naljepnice svih vrsta i veli?ina i ostale grafi?ke usluge.

Offline MotoManijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belovar
  • Moj Skuter: ko god treba prijevoz
  • MojSetup: o velika
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #11 : 12 Srpanj, 2009, 21:55:56 »
da to je jebada.ma ti seru u autoskolama
Pali gume ne dusu

Offline Dino st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #12 : 12 Srpanj, 2009, 23:05:50 »
Ja mislin da nemoš s bosanskon dozvolon vozit po hrvatskoj voziš po našin zakonima,to isto ko da dođeš u englesku pa voziš desnon stranon,eventualno ako ti mogu prbacit iz bosanske dozvole u našu a kategoriju a to se raspitaj.

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #13 : 13 Srpanj, 2009, 13:00:25 »
frend je imao isti slucaj,bosansku vozacku i motor na hrvatske papire.morao je prevest vozacku da bi smio upravljat motorom jer je dobio 2 puta kaznu
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline MONDO BOBO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • MojSetup: a u billa
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #14 : 14 Srpanj, 2009, 14:30:08 »
Ja mislin da nemoš s bosanskon dozvolon vozit po hrvatskoj voziš po našin zakonima,to isto ko da dođeš u englesku pa voziš desnon stranon,
Može ako ima bosansku vozacku za A kategoriju, jer kako neki imaju odprije A kategoriju a nemaju 24 (prije ovog zakona)... Kontaš (rupa u zakonu ako imaš dvojno državljanstvo)
DON'T JUST GET DRUNK
GET UGLY

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #15 : 14 Srpanj, 2009, 15:37:52 »
e ekipa.jedno me zanima,jel mene to ujak podjebava il kaj,ako te haltaju bez vozacke kazna od 10do 15tisuca kn???? :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:


bez položene kategorije su mene prošle godine taman kad je izišao ovaj zakon haltali...
-kazna je od 5000-15000
-hvala Bogu pa sam na diplomskom već 4 godine i imam index na sudu je bilo krediti,student itd..kazna 3.500,00 s tim da su me mjesec i po  prije kaznili sa 500,00kn za isti prekršaj ali po starom zakonu koji je bio do 2000,00 kn max kazna...
razguliiii

Offline kiroprakticar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: Jošani
  • Moj Skuter: Tomos APN
  • Moja Kaciga: Šljem JNA
  • MojSetup: 22cm
  • MojSpuh: Akrrapovič
Odg: vozacka dozvola!!
« Odgovori #16 : 19 Srpanj, 2009, 19:49:28 »
e ekipa.jedno me zanima,jel mene to ujak podjebava il kaj,ako te haltaju bez vozacke kazna od 10do 15tisuca kn???? :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Istina, istina ja danas popusio...
...
-Dakle, jednostavno situacija je sljedeca: Visina kazne, znaci 5-15 tisuca kuna ovisi o tome koliko kw ima motor zatecen u trenutku prekrsaja... Ak te cope na hayabusi - NAJ€BO SI!

Naletio sam na nekog jazavca odan HDZ-u i proracunu, 100% ima doma poster od sanad€ra i kosoric€ iznad kreveta! ...i vidim ja nema sanse, đava odnio salu, gotovo je nema mi spasa, pa nek mi objasni  - moje građansko pravo  - kako je regulirana kazna: Jazo se sav usplahirio ne zna konjina izracunat kolika mi je zapravo kazna: a ima tablicu u nekom prirucniku koja formulira kaznu: koliko kw tolika kazna...

...pocese se on onako po glavi - onaj tik strebera i smokljana kad se srami - i kao on je ispao dobricina napise mi kaznu 2000 kn i kaze: izasao sam vam u susret, smatrajte to kao opomenu i pomilovanje...

Ali pocetak price je pre-jeben, necu pisat jel ce skuzit pi*ka - sigurno cita forum, smokljan na BMW-u...

ACAB !!!
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2009, 19:57:04 kiroprakticar »
Tu?i ?ovik nikad ne?e znati što to veže dalmatinske ljude: