Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga  (Posjeta: 3325 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline naztee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Medvjed, Mrki, bosanski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« : 16 Travanj, 2007, 12:21:32 »
... Nisam ja inace ovako samokritican =)

Enivej, uskoro sam u ZG-u, naravno sa autom. Kod nas ovdje u BiH i nema nekog izbora, a mogu tu i jeftinije proci, u to sam siguran.
Trebam da kupim neku vrijednu kacigu za scoot. Sad je Zip 50, a bice i nesto vece dogodine.

Bitno mi je da se unutrasnjost moze oprati, a vi mi recite sta mi jos treba da bude bitno ;)
Citam preporuke za ixs 250, a pogledacu i kako izgledaju 253, koliko vidim, 253 je samo sa grafikom.
Nisu mi mrske ni Nitro, ali ni Uvex, pa molim preporuke, mada moguce da ce se dio topica ponavljati.
Pretpostavljam i nadam se da ce mi u prodavnici pomoci oko velicine.

Da, i jos jedna stvar, ako znate... Koje prodavnice nude popuste za gotovinu i vrlo je bitno da nude povrat PDV-a, pa ako znate...
Vidim da se cifra vrti oko 850 Kn sto je cjenovno prihvatljivo za nesto sto mislim duze koristiti, a i izgledaju dovoljno ozbiljne. Poslije povrata PDV-a, cijena je otprilike bas OK za mene, a ako se mogne jos naci neki gotovinski popust... ;)

Hvala unaprijed i molim clanove da se ne ljute zbog topica, vec sam procitao vezane postove, a nisam prezadovoljan informacijama =)

Offline ivbura

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: aprilia sportcity
Odg: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« Odgovori #1 : 16 Travanj, 2007, 13:07:25 »
E bar u zagrebu imaš izbora ,a još se i služiš računalom ...a ima tema sličnih ....linkova...samo neznam kako ide s povratom PDV-a to zbilja (?) uh šta bi se ja nakupova onda, nešto mi govori da bude tu nešto .... :glasses9:

Kotrlj !        (danas nabijem postove )

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« Odgovori #2 : 16 Travanj, 2007, 13:16:06 »
Nisi zadovoljan informacijama...!!! :angry9:

Ja prste odbija tipkajuć, a ti nisi zadovoljan... :icon_biggrin:

Moja preporuka bi ti bila, ka šta si već napisa, IXS 250 i to crna mat... 835 kune, i odma dobiješ pinlock protiv magljenja, šta bi moglo bit dosta bitno, pogotovo u Sarajevu... Jedini problem koji ja vidim sa tom kacigom, u biti nije problem nego nedostatak, je šta nema zaštitu od vjetra ispod vrata, i nemože se ni naknadno kupit... Mali štitnik za dah preko nosa ima... Perivu unutrašnjost (kompletnu) ima...

Sad, imaš otprilike u istom cjenovnom razredu i Nolan N62 Genesis (jednobojni osnovni model) za 817,40 kuna... Ali, s njom ne dolazi pinlock, treba ga doplatit 110 kuna... Za 50 kuna možeš kupit štitnik protiv vjetra ispod brade... Možeš kupit i štitnik daha oko nosa, neznam koliko košta... Jedini problem je što se unutrašnjost ne vadi... Ako platiš 988,20 kuna za isto jednobojni model N62 Classic, dobit ćeš samo gornji dio unutrašnjosti koji se može izvadit i oprat...

Po mom mišljenu, probaj obe ove kacige, i odluči se za jednu, prema onome šta nudi, ali i prema onome kako ti stoji... Iz osobnog iskustva, mogu ti reć da IXS i Nolan nemaju iste kalupe... Ja san kupija IXS model HX 240 veličinu XXL, a kad san probava Nolan N61 bila mi je dobra veličina L... :dontknow:

Za kacigu je bitno dok je nova da malo stiska obraze i uši i da ju je malo teže navuć, ali da nimalo ne pritiska na čelo... Isto tako je bitno da možeš gurnit prst između brade/usta i kacige, ali nesmi bit više od toga prostora... Vrimenom će se kaciga prilagodit glavi, pa iako neće klapat, bit će je lako stavit/skinit... A kaciga nesmi nikako klapat, pogotovo vozaču...

Šta se Nitro kaciga tiče, neznan ništa o njima osim da nemaju model ispod 1000 kuna, a za Uvex znan da imaju jedan model ispod 1000 kuna, ali neznan kakav je... Možeš malo pročačkat po site-ovima i bacit oko... Imaš tu još proizvođača ali o IXS i Nolan kacigama znan iz prve/druge ruke i nisu loše za tu lovu... Šta se ostalih stvari tiče, nazovi dućane direktno i pitaj...
IXS
http://www.motooprema.hr/
Nolan
http://www.bim-bike.hr/
Nitro
http://www.magnetix.hr/naslovnica.htm
Uvex
http://www.uvex.com.hr/

Eto, jel ti sad lakše... :icon_tongue:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« Odgovori #3 : 16 Travanj, 2007, 13:29:59 »
Njegove preporuke su uvijek dobre!  :icon_thumright:

Offline naztee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Medvjed, Mrki, bosanski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« Odgovori #4 : 16 Travanj, 2007, 15:07:54 »
Svidja mi se 250, a kao sto sam rekao, pogledacu i graficku verziju 253.
Pretpostavljam da neko od vas ima vec iskustva sa pinlockom, pa da pitam da li je vizir na 250 SA pinlock umetkom ili se tek moze umetnuti pinlock u vizir?

Hvala na munjevitim odgovorima  :toothy3:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« Odgovori #5 : 16 Travanj, 2007, 17:15:58 »
Na N62 ti se skroz lako postavlja pinlock (vizir od kacige je spreman za postavit ga) - samo što nema silikonski dihtung ali valja - provjereno (ja ga imam).... za ostale kacige nisam siguran pa neću pametovati  :toothy3:
Who's looking for punishment ??

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: pomoc za totalnog glupaka, neznalicu i stranca: kaciga
« Odgovori #6 : 16 Travanj, 2007, 22:28:02 »
Svidja mi se 250, a kao sto sam rekao, pogledacu i graficku verziju 253.
Pretpostavljam da neko od vas ima vec iskustva sa pinlockom, pa da pitam da li je vizir na 250 SA pinlock umetkom ili se tek moze umetnuti pinlock u vizir?

Hvala na munjevitim odgovorima  :toothy3:

Vizir na HX 250 dolazi SA pinlock umetkom, i ako niije postavljen, a ti se bojiš sam, upitaj ih u dućanu da ti ga montiraju, a ti gledaj kako...
A ako ti je do iskustva sa pinlockom, pročitaj ovaj topic... :laughing7:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=1381.0
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: